Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.751
Cevap
51
Favori
510.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hc320c ve hc610 yokmuydu? keşke bi fiyatlarına bizim için göz atsaydın...

hayır dediğiniz modeller yoktu sadece SCC100 modelini gördüm onunda indirimli fiyatı 84 TL gibi birşeydi.
  • teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fredy2

ben dün profilodaki boynere gittim
    HC363C modeli 189 TL etiket fiyatlı idi %50 indirimi ile 94.50 TL'ye aldım.

http://www.tr.remington-europe.com/content.php?path=/1330_1175595596.html&domain=www.tr.remington-europe.com
    internet sitelerinde en ucuz 130 - 140 civarı satılıyor

deneme yapmadım henüz haftasonu deneyeceğim

sayın fredy2 ürünü kullandınız mı? artı ve eksilerini yazarmısınız?

bende uzun zamandır saç kesme makinesi almayı düşünüyordum. hazır remington da %50 indirim varken alırsam çok iyi olacak. bu indirim ne zamana kadar devam ediyor bir bilginiz var mı? indirim yalnızca boyner mağazalarında mı?

quote:

Orjinalden alıntı: fz18

sayın fz18 bu saydığınız ürünlerin hc363 e üstünlüğü nedir?

quote:

Orjinalden alıntı: MACH25

HC 610 modelini de kullandığım için şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Bıçak malzeme kalitesi, kesim performansı, eli kavrama, suda temizleme kolaylığı, şarjlı kullanım v.b. birçok konuda ER508 fazlasıyla kaliteli bir ürün. Arada çok fark var.

sayın MACH25 hc610 hakkında izlenimlerinizi yazar mısınız? remington ın başka bir modelini kullandınız mı? remington ın hangi modelini önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kışkırtır -- 22 Mart 2009; 16:44:19 >

• Ben de 363 aldım hala kullanmadım. Bıçakları seramik.
    Titanyumla karşılaştırılırsa hangisi daha kullanışlı acaba?

Bugün de Boyner'deydim, 100 Tl üzerine 50 Tl hediye çeki veriyor. Geçen hafta aldığım için dadece %50'den faydalandım. 50 Tl'yi kaçırdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mllm

Bugün de Boyner'deydim, 100 Tl üzerine 50 Tl hediye çeki veriyor. Geçen hafta aldığım için dadece %50'den faydalandım. 50 Tl'yi kaçırdım.

sayın mllm muhtemelen hem %50 indirim hem de 50 ytl hediye çeki vermezler. yani verirlerse 130 tl lik alet 50 ye gelecek! pek olası gelmiyor ama umarım öyledir.

quote:

Ben de 363 aldım hala kullanmadım. Bıçakları seramik.
    Titanyumla karşılaştırılırsa hangisi daha kullanışlı acaba?

seramik veya titanyum olmasıyla ilgili mi bilmiyorum ama hc363 için ömür boyu yağlamaya gerek yok yazıyor. eğer bunu sağlayan seramikse, titanyum daha iyi olsa bile yağlamamak için seramik tercih ederdim.

en kısa zamanda ürünle ilgili yorumlarınızı bekliyorum. ben de ürünü bir iki gün içinde almayı düşünüyorum. almadan önce forumdaki kullanan arkadaşların yorumlarını okumak isterim

• Bugün ütü aldım. Reyonlar karşı karşıyaydı. 1 tane 363 vardı açılmamış.
    Aynen 2 tabela da ürünlerin üstündeydi. %50 + 50 Tl indirim çeki.

Dün akşam biz ütü için telefon etmiştik var mı diye. Beylikdüzü Migros AVM'deki Boyner'in telefonunu PM'den yolluyorum sana. Reyona sorop deteylı bilgi alır, öyle gidersin hangi Boyner'e gideceksen.
  • HC363C

• Seramik bıçaklar
    • 3mm den 25mm'ye kadar 6 farklı tarak
    • Kulak çevresinde detaylı kesim için tarak aksesuarı
    • Bıçak kontrolü için uzunluk ayar kolu
    • Ömür boyu yağlama gerektirmeyen bıçaklar
    • 40 dakikaya kadar kablosuz kullanım
    • Şarj edilebilir/şarj gösterge ışığı
    • Kablolu/kablosuz
    • Aluminyum saklama çantası,saç ayırma klipsleri,berber önlüğü,tarak,makas ve boyun temizleme fırçası
    HC320C

• Elmas gibi Karbon kaplama bıçaklar
    • 9 ek tarak ( 3mm'den 40mm uzunluğa kadar)
    • Kulak kılavuzu kesim tarağı
    • Ömür boyu yağlama gerektirmeyen bıçaklar
    • Şarj göstergesi. Kablolu / Kablosuz kullanım
    • Aluminyum saklama çantası, saç ayırma klipsi, tarak, makas ve boyun fırçası

HC610
    • 2 değişken tarak (3 mm – 38 mm)
    • Saç stilinizi belirlemek için saç inceltme mekanizması
    • Kolay temizleme için yıkanabilir
    • Şarj gösterge ışığı
    • Kablolu / kablosuz kullanım - şarj standı ile birlikte
    • Temizleme fırçası, yağ şişesi
    quote:

Orjinalden alıntı: kışkırtır

quote:

http://www.tr.remington-europe.com/content.php?path=/1330_1175595596.html&domain=www.tr.remington-europe.com

bende uzun zamandır saç kesme makinesi almayı düşünüyordum. hazır remington da %50 indirim varken alırsam çok iyi olacak. bu indirim ne zamana kadar devam ediyor bir bilginiz var mı? indirim yalnızca boyner mağazalarında mı?

quote:

sayın fz18 bu saydığınız ürünlerin hc363 e üstünlüğü nedir?

quote:

Orjinalden alıntı: MACH25

HC 610 modelini de kullandığım için şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Bıçak malzeme kalitesi, kesim performansı, eli kavrama, suda temizleme kolaylığı, şarjlı kullanım v.b. birçok konuda ER508 fazlasıyla kaliteli bir ürün. Arada çok fark var.

sayın MACH25 hc610 hakkında izlenimlerinizi yazar mısınız? remington ın başka bir modelini kullandınız mı? remington ın hangi modelini önerirsiniz?

• Dün linkteki Sensino Blm-391 saç kesme makinasını Diasa'dan 15 tl'ye aldım..
    oğlum çok istiyordu,maksat saç kesmek değil zaten, ensedeki tüyleri aldırmak için haftada bir
    kuaföre gitmekten kurtulduk..çok ahım şahım bir şey değil belki ama hem ucuz, hem 2 yıl
    garanti..dün denedik,gayet güzel sonuç verdi,evde işimizi görür..

bu arkadaşı da bu makinayı bu kadar yüksek fiyata satabiliyorsa tebrik etmek gerek..
    http://urun.gittigidiyor.com/SENSINO-BLM-391-SAC-amp-SAKAL-KESME-MAKINASI_W0QQidZZ16299697

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 23 Mart 2009; 11:28:13 >

• Arkadaşlar başlığı baştan sona okudum. Gördüğüm kadarıyla kendi kendine traş olan bir sürü arkadaş var. Ancak ense traşını, kulak arkası gibi zorlu yerleri nasıl yapıyorsunuz?

Saçlarımı devamlı 3 numara kestiririm hatta evde özenip aldığım çok ahım şahım olmasada bir makinam bile var. Ama bu ense ve kulak arkası gibi yerler yüzünden vazgeçtim. Sonuçta yine berbere gidiyorum. Kafamda 5 dk. makina gezdiriyo, yarım saat uğraştığı adamla aynı parayı ödüyorum

Bu ense, kulak arkası gibi yerlerin traşını biri bana anlatsın berber masrafından kurtarsın

• quote:

Bugün ütü aldım. Reyonlar karşı karşıyaydı. 1 tane 363 vardı açılmamış.

Dün akşam biz ütü için telefon etmiştik var mı diye. Beylikdüzü Migros AVM'deki Boyner'in telefonunu PM'den yolluyorum sana. Reyona sorop deteylı bilgi alır, öyle gidersin hangi Boyner'e gideceksen.

merhaba. sen bu mesajı yolladığında ben beylikdüzü boynerdeydim ve son kalan hc363c yi ben aldım. dediğin gibi 94,5 tl ye aldım ve bugüne özel traş makinelerinde 100 tl üzerine 50 tl hediye çeki veriyoruz dediler. bende yine remington ın bht2000 modelini aldım. (pg400 veya pg200 alacaktım ama teşhir üründen başka kalmamıştı.) o da 64,5 ye geldi. üzerine bir de 50 tl çek verdiler.

haber verdiğin için çok teşekkür ederim. baya karlı bi alışveriş oldu saolasın.

• 3 numaraya vuruyosan kulak arkası kesinlikle sorun olmaz.makinenin almakta güçlük çektiği kıl sayısı 5-10 geç miyo o bölgede.onuda makasla halledersin.ense için yadoşal bırakacaksın yada birinden yardım alacaksın anne bab eş kardeş gibi.ben çoğu zaman boynumdaki tüyleri kendim alıyom ama enseye fazla dokunmuyon. yani kuaförlerin yaptığı gibi iz yapmadan 3 e vuruyom.yukarıya doğru çıktıkca uzunluğu artırıyom.biraz amerikan traşına benziyo.ilk başlarda zorluk çekeceksin ama sonra alışacaksın.hele o kuaföre verdiğin paran cebinde kaldımı çok keyifli oluyo.ilk denemelerinde çok dikkatli olmalısın.gerçi 3 numara diyon senin işin çok kolay.
    quote:

Orjinalden alıntı: afyılmaz

Arkadaşlar başlığı baştan sona okudum. Gördüğüm kadarıyla kendi kendine traş olan bir sürü arkadaş var. Ancak ense traşını, kulak arkası gibi zorlu yerleri nasıl yapıyorsunuz?

Saçlarımı devamlı 3 numara kestiririm hatta evde özenip aldığım çok ahım şahım olmasada bir makinam bile var. Ama bu ense ve kulak arkası gibi yerler yüzünden vazgeçtim. Sonuçta yine berbere gidiyorum. Kafamda 5 dk. makina gezdiriyo, yarım saat uğraştığı adamla aynı parayı ödüyorum

Bu ense, kulak arkası gibi yerlerin traşını biri bana anlatsın berber masrafından kurtarsın

• quote:

Orjinalden alıntı: afyılmaz

Arkadaşlar başlığı baştan sona okudum. Gördüğüm kadarıyla kendi kendine traş olan bir sürü arkadaş var. Ancak ense traşını, kulak arkası gibi zorlu yerleri nasıl yapıyorsunuz?

ben makineyi yeni aldım, daha saçları kesmedim ama bir zorluk çekeceğimi zannetmiyorum.
    sen daha kolay kesmek istiyorsan şu ürüne bir bak.

http://www.youtube.com/watch?v=sPMC9tHqEIo

şu an boynerde remingtonlar piyasaya göre %30-35 daha ucuza satılıyor.

• quote:

quote:

Bugün ütü aldım. Reyonlar karşı karşıyaydı. 1 tane 363 vardı açılmamış.

merhaba. sen bu mesajı yolladığında ben beylikdüzü boynerdeydim ve son kalan hc363c yi ben aldım. dediğin gibi 94,5 tl ye aldım ve bugüne özel traş makinelerinde 100 tl üzerine 50 tl hediye çeki veriyoruz dediler. bende yine remington ın bht2000 modelini aldım. (pg400 veya pg200 alacaktım ama teşhir üründen başka kalmamıştı.) o da 64,5 ye geldi. üzerine bir de 50 tl çek verdiler.

haber verdiğin için çok teşekkür ederim. baya karlı bi alışveriş oldu saolasın.

Nerdeyse üste para vereceklermiş

Güle güle kullan inşallah memnun kalırız.

• quote:

3 numaraya vuruyosan kulak arkası kesinlikle sorun olmaz.makinenin almakta güçlük çektiği kıl sayısı 5-10 geç miyo o bölgede.onuda makasla halledersin.ense için yadoşal bırakacaksın yada birinden yardım alacaksın anne bab eş kardeş gibi.ben çoğu zaman boynumdaki tüyleri kendim alıyom ama enseye fazla dokunmuyon. yani kuaförlerin yaptığı gibi iz yapmadan 3 e vuruyom.yukarıya doğru çıktıkca uzunluğu artırıyom.biraz amerikan traşına benziyo.ilk başlarda zorluk çekeceksin ama sonra alışacaksın.hele o kuaföre verdiğin paran cebinde kaldımı çok keyifli oluyo.ilk denemelerinde çok dikkatli olmalısın.gerçi 3 numara diyon senin işin çok kolay.

Haftada veya 10 günde bir traşa gidiyorum ve artık verdiğim parayı düşününce kendimi aptal gibi hissediyorum. Ense konusu biraz uğraştıracak gibi çünkü doğal bırakırsam ensem gözükmez. Neyse cesaretimi topladım deneyeceğim artık olmazsa da alırım elime jileti sıfır yaparım. Kökü bende nede olsa uzar.

quote:

ben makineyi yeni aldım, daha saçları kesmedim ama bir zorluk çekeceğimi zannetmiyorum.
    sen daha kolay kesmek istiyorsan şu ürüne bir bak.

http://www.youtube.com/watch?v=sPMC9tHqEIo

şu an boynerde remingtonlar piyasaya göre %30-35 daha ucuza satılıyor.

Link için çok sağol. Az önce bu ürünü ve bunun yanında bir sürü video izledim. Genel olarak şahısların hiçbirisinin ensesi benimkisi gibi problem değil. Hatta çoğunda ensede kıl bile yok. Adamların ense çizgisi doğuştan. Ah benimde şöyle ensem olsa ne vardı. Bizimkisi saçtan başlıyor en ufak boşluk bırakmadan sırta doğru yol alıyor.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fredy2 -- 24 Mart 2009; 11:20:22 >
  • Orjinalden alıntı: fredy2

makinayı benim ufaklığı traş etmek için almıştım.

kendi saçlarımda epey uzamıştı. kuaföre gidecektim zaten
    cuma akşam iş dönüşü kendim makina ile yanları arkaları falan almayı deneyeyim olmazsa cumartesi kuaföre gider düzelttiririm diye kendi saçlarım üzerinde denedim
    kutuda 2 tane kulak arkasındaki saçları almak için ve değişik ölçülerde kısaltma için 6 tane tarak mevcut.
    aynanın karşısına geçip hangisi tam ne kadar alıyor tahmin edemediğim için en büyük tarakla başladım (25mm)
    25 mm tarak yanları hiç almadı zaten o kadar uzun değilmiş :)
    25 mm tarakla üstleri kestim tamda istediğim kısalıkta oldu
    daha sonra büyükten küçüğe diğer tarakları tek tek deneyerek istediğim kısalığa uygun tarağı bulup
    yanları ve arkaları makina ile komple kestim.
    tahmin ettiğimden çok daha kolay oldu
    aşağı yukarı kuaföre gidip kestirmiş kadar güzel oldu
    ense problemim yok çünkü ense kısmım zaten düz ve kıllı değil makina ile kısaltınca zaten düzgün duruyor

( ense bölgenizde temizlenmesi ve düzeltme yapılması gerekiyorsa başkasından yardım almanız gerekecektir kendi kendinize yapmanız zor. )

cumartesi günü ise ufaklığıda tıraş ettim.

böyle giderse makina kendini çok kısa sürede amorti eder.

makina ve ucuna takılan taraklar fazlası ile yeterli.

kesim kolay kesinlikle şaçlarda çekme gibi bir durum olmuyor.

yalnız 12 -13 saat ilk şarjını yapıp kullanıma başladığımda 15-20 dakika gibi şarjı bitti bende kablosunu takarak kullanmaya devam ettim. ilk şarjı olduğundan olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fredy2 -- 24 Mart 2009; 11:22:37 >

• Arkadaşlar geçenlerde aldığım REMINGTON PG400 hakkında inceleme yaptım.. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.. Sorunuz olursa oraya sorarsanız sevinirim..

http://forum.donanimhaber.com/m_5843145/mpage_19/key_//tm.htm#30747099

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 31 Mart 2009; 14:59:56 >
  • bizdede moser var tavsiye ederim
  • dostum makineyi kullandınmı? nasıl buldun? birde her numaraya ayrı taragımı var yoksa 1 den 5 e kadar toplu mu? eksi ve artı yönlerini yazarmısın?
    quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: 97 corolla xli

dostum makineyi kullandınmı? nasıl buldun? birde her numaraya ayrı taragımı var yoksa 1 den 5 e kadar toplu mu? eksi ve artı yönlerini yazarmısın?

Ben de aynı makineyi almıştım geçen ay.
    Dün akşam ilk defa 2,5 yaşındaki oğlumu tıraş ettim.
    Saçları oldukça ince ve zayıf olmasına rağmen güzel kesti.
    Kış boyu tıraş olmamıştı bayağı bi uzundu saçları.
    Önlerini 18mm ile, arka ve yanlarını 7mm ile kestim.
    Güzel oldu. Berberde de rahat durmuyordu,dalgalı falan oluyordu zaten.
    Ben de en az berber kadar iyi kestim.

8 ayrı ucu var. 3,7,9,12,18,25mm ayrıca sağ ve sol olmak üzere 2 tane kulaküstü için uç var(bir tarafı kısa diğer tarafı daha uzun)
    Bir de yanda görülen mandal da makine üzerindeki tarağı ileri geri bir kaç mm oynatıyor.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.