Şimdi Ara

İnternet baglantısı var ama Sayfa acilmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
148.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kulspruta

merhaba,

Sayfa görüntülenemiyor hatası alan arkadaşlar.Dns değiştirmeyi deneyelim büyük ihtimalle çözüm olacaktır.

Orjinalden alıntı: kamilinsan

Başlat > Denetim Masası > Ağ Bağlantıları > Yerel Ağ Bağlantısı yolunu izliyoruz

yerel ağ bağlantısı ekranında özelliklere tıklıyoruz

açılan bolumde İnternet Erişim Kuralları (TCP/IP) seçiyoruz

Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanı seçiyoruz ve boşluklara sırasıyla ;

208.67.222.222
    208.67.220.220

değerlerini giriyoruz

kolay gelsin

Cepten bağlanıp laptoptan giremiyordum dns hatası veriyordu sürekli bağlantı kopuyordu ttnet aradım teknik birim ilgilenecek dedi

Senin dediğini yaptım oldu teşekkürler

• MErhaba Arkadaslar,
    ya son gunlerde sıkca yasadıgım bır sorun.smile adsl kullanıyorum.baglantı kopmuyor ancak hıc bıse acılmıor sayfa goruntulenemıyor hatası alıyorum.sadece baglantım var ancak bıse yapamıyorum.modem ayarlarıma gırıyorum.siemens marka modemım var.orda ip adresı kısmı bos ve connect yazıyor.ona bastıgımda ıse hata alıyorum. hata mesajı bu : '' The Local Connections is still buys,please waita few seconds before attempting to connect ''

acaba ne sorunudur bu ? bılgısı olan varmı ? bu aralar sık sık olmaya basladı.

hata mesajı ektekı resımde mevcut

İnternet baglantısı var ama Sayfa acilmiyor

• modemi resetle kullanıcı adını ve sifreni yine gir dene derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fsh77

modemi resetle kullanıcı adını ve sifreni yine gir dene derim.

cok kez denedım ama işe yaramıyor.belli bir muddet sonra kendısı kendı kendıne gelıyor.
    bazen saatlerce suruyor bazen 10 dakka.
    ama cok rahatsız edıyor bu beni.
  • bu arada modem markası Siemens Speedstream 4200
  • Bizim şirkette de airties rt-102 var aynı sorun burda da var.Msn açılıyor ama herhangi bir sayfa açmıyor.Ayrıca modem ip'sini yazdığım zaman modemden çok geç cevap alıyorum.Ayarları yapıp kaydettiğim zaman kendi kendine sıfırlıyor.
  • Bios güncellemesi yapın derim sorunlu bir modem sanırım yada tenik servisini telden arayın.Bende d-link var telden çok yardımcı olmuşlardı.
  • ipyi el ile girmeyi dene. belki modem ip alamıyordur.

@harman35

rt-102 nin firmware'inde bir sorun var genelde. firmware güncellersen sorunun çözülür büyük ihtimal
  • aynı sorun bendede war.zoom x4 ttnetle baglanıorm.yeni bi versiyonuda yok hicbi sorun yokken 2-3haftadır arada sırada sayfa goruntulenemiyo uyarısı alıorm ama buarada msnde knusabiliorm yada download etmeye dewam edebiliorm.aynı sorun bi arkadasmda daa warmıs o da tellcomla baglanıyo.genel bi sorunmu diye dusunmeye basladım?
  • @viceroyboy cevabın için teşekkürler.Firmware güncellemesini kendi otomatik yapmış.Ama sanıyorum modemde başka bir arıza var firewall'da yaptığım ayarları kaydetmiyor.Hemen fabrika ayarlarına dönüyor.
  • aynı sorun bendede dünden beri var.bazı siteleri açıyor(google,donanımhaber,haber7 vs.vs.)ama çoğu siteyi açmıyor.sabahtan beri uğraşıyorum.
  • Aynı sorun bendede vardı.Biz interneti ortak aldık.Modem kapıkomşumda.Bağalntı var gözüküyor ancak hiçbir sayfa açılmıyor.Neyse kapılarını çaldım.Durumu anlattım.Kabloda sorun var heralde dedi.Kablonuzu değiştirelim sorun düzelir dedi.Ayrıca belirtmeliyim kablo tam 21 m

Yeni kablo çekeriz sorun değil.Benim kafamı kurcalayan bundan 2 gün önce internet aynı şekilde yine gitti.1 gün sonra geri geldi.Ben zaten emindim.Kabloda sorun yok.Peki sorun nerede?

Neyse durumu bi arkadaşa anlattım.Sorun modemden çıkan sokette olabilir dedi.Zamanla o soketteki 8 tane kabloya değen temas eden 8 tane ufacık ufacık teller var.O soketi yani o jacı çakan kişi bazen tam çakamıyor.Zamanlada temassızlık olunca bana bu sorunu doğurdu.Neyse bi tane jak çakma aleti altım.Pense gibi.Komşunun kapısını çaldım.Durumu anlattım.Tamam gel dedi.modemden çıkan kabloyu kestim.Tekrar jak çaktım.Şuan sorun düzeldi

• quote:

Orjinalden alıntı: harman35

@viceroyboy cevabın için teşekkürler.Firmware güncellemesini kendi otomatik yapmış.Ama sanıyorum modemde başka bir arıza var firewall'da yaptığım ayarları kaydetmiyor.Hemen fabrika ayarlarına dönüyor.

öyleyse bir önceki firmware i yüklemeyi dene. çünkü airtiesın bu firmware sorunu yaşıyor sürekli.modeminde donanımsal bir sorun yoktur büyük ihtimalle.
    hangi sürüm firmware kullanıyorsun bu arada. bende aynı modemi kullanıyorum. firmware sürümü, 1.2.6...
    ne bir yavaşlama var senin söylediğin gibi ne de başka bir sorun.

• Arkadaşlar internet bağlantısı mevcut olup, msn de sorun yaşamayan fakat bazı web sayfalarını açmama sorunu yaşayan tam üç tane arkadaşım var ve bir iki gündür bu sorun bana da bulaştı ne yazıkki tahminim
    1- ne modemlerin firmwareler eski olması,
    2- ne kablo veya soketlerdeki bağlantı gevşekliği veya arızası
    3- ne de başka bi sorun sorun ne mi? TELEKOMUN HALT YEMESİ nden başka bir şey değil 160gb/sn yurtdışı çıkışı olan ttnet milyonlarca kişiye interneti bol keseden dağıttığından sorun yaşıyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: TUFANER

Arkadaşlar internet bağlantısı mevcut olup, msn de sorun yaşamayan fakat bazı web sayfalarını açmama sorunu yaşayan tam üç tane arkadaşım var ve bir iki gündür bu sorun bana da bulaştı ne yazıkki tahminim
    1- ne modemlerin firmwareler eski olması,
    2- ne kablo veya soketlerdeki bağlantı gevşekliği veya arızası
    3- ne de başka bi sorun sorun ne mi? TELEKOMUN HALT YEMESİ nden başka bir şey değil 160gb/sn yurtdışı çıkışı olan ttnet milyonlarca kişiye interneti bol keseden dağıttığından sorun yaşıyoruz

belki dnslerined bir sorun vardır. çünkü msn filan çalıyor ama internet siteleri açılmıyor diyorsun. dnsleri kontrol ettin mi

• yaaa arkadaslar bendede aynı sorun var belli baslı sayfalara giriyorum bazılarına giremiyorum modemim inca adsl2+2 adsl ısıgı sönüp duruyor sonra ppp geldginde siteleri acmıyo incanın sitesinden güncellemeyi indircem tıklıyorum acmıyo the cannet found mu böle biseler dio nedir acaba ya sorun vallahi int gitti gidicek die korka korka giriyorum nete bu sorun nedendir arkadaslar herseyi denedim resetmi atmadım dersin ttnet kullanıcısıyım 192.. bunamı girmedim dersin ama iste olmadı bbide orda modem test die birsey var ordan yapıyorum failure-bsarısız cıkıo nedendir acaba ya ttnettenmi vallahi ana avrat sövüyorum bi ögrenebilsem msnede giremiyorum bilen varsa sölermi youtube bile giremiyorum yaaa

• arkadaslar bendede bazı sitelere giriyorum msndde acılmıyo a.q bu ttnetin ama harbi deli oluyorum yaaa cıldırcam vallahi korka korka yazıyorum ha gitti ha gidicek net diee
  • merhaba,

Sayfa görüntülenemiyor hatası alan arkadaşlar.Dns değiştirmeyi deneyelim büyük ihtimalle çözüm olacaktır.

Orjinalden alıntı: kamilinsan

Başlat > Denetim Masası > Ağ Bağlantıları > Yerel Ağ Bağlantısı yolunu izliyoruz

yerel ağ bağlantısı ekranında özelliklere tıklıyoruz

açılan bolumde İnternet Erişim Kuralları (TCP/IP) seçiyoruz

Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanı seçiyoruz ve boşluklara sırasıyla ;

208.67.222.222
    208.67.220.220

değerlerini giriyoruz

kolay gelsin
  • Arkadaslar cevaplar ıcın tesekkurler,
    ancak sızın sorunlar farklı bende baglantı var gorunuyor ancak ne msnde nede bır web sayfası neden ınternet ıle ılglı hıcbıse calısmıyor.msn ye gırebılen bazı sayfaları acamayan arkadasların sorunu basıt.
    sizin sorun sadece Dns ayarlarında.turkıyede yasaklanan sıtelere gırıs yapmak ıcın dnslerı degıstırıyorsunuz bundan kaynaklanıyor.
    ama benım sorunum tamamıyle farklı.ama anladıgım kadarıyla modem deıl adsl de sorun var.cunku ekde resımde sundum hatlar mesgul gıbı bır hata mesajı alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müzikadamı -- 22 Ocak 2008; 17:43:14 >
  • @DjSerkanK

Dns ile ilgili yazdıklarım senin için geçerli değildi zaten.En mantıklısı müşteri hizmetlerini arayı durumu anlatman, bilgili biri çıkarsa ne mutlu
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.