Şimdi Ara

iphone şebeke sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
8.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar cihazım 1.1.1 de modemde 04.01.13G cihazım sürekli no services diyor.yazılımı 1 1 2 ye çıkardım gene aynı.Garip olan şebeke geliyor biraz bekliyor sonra gene yavaş yavaş sinyal azalıp no services diyor.Br bilgisi olan varmı.parça olsa hiç çekmez diye düşünüyorum yazılımsalda bir hata yoktur sanırım virginize vede restorebb ne varsa yaptım.Şeytan bunun neresinde...

• ayni sorunu bende yasiyorum nolur yardim edin ssh denen programida bulamadim ayrica yardimci olucak arkdaslara minettarim olucam
  • thujonn
    Çavuş

20 Ocak 2008; 1:01:25

Evet arkadaşlar anladığım kadarıyla tuş kilidini devreye alınca telefon power managemente bir sinyal gonderiyor ve telefonun şebekesini kesiyordu.Bunu onlemenın yolu ve gerekli programlar sunlar

winscpc programı (bilgisayara kurun)

Bsd subsystem ve ssh terminal programlarını (kurun)

1.Bilgisayarınızda winspc programını calıstırın ve wi-fi ile telefonunuza baglanın.
    2.winsp programından telefonunuza baglandınız.simdi \System\Library\SystemConfiguration\PowerManagemen t.bundle klasörünün içine girin.

klasörün içinde com.apple.SystemPowerProfileDefaults.plist dosyasının ismini com.apple.SystemPowerProfileDefaults.plist2 olarak değiştirin. Artık programı kapatabilirsiniz.Telefonu yenıden başlatın,sorunun çözülecektir.

Valla ben denedim,test ettim şuan için bi sorun görünmüyor arkadaşlar,umarım hepinize faydası olur :)

alıntıdır::

thujonn ;arkadaşımız sorunu cözmüştür we bendede aynı sorun wardı sorun ortadan kalktı deneyin bakalım

• ne yazik ki yapamadim bu telefonu bilgisayara baglayamadim:(
  • sorun bu değil arkadaşlar no service için bazı modifiye dosyalar gerekli ve onlar bende mevcut :)

yollasammı acaba :)
  • slmm..

xendaba arkadaşımız bize yardımcı olurmu madem o zman? benimde 1.1.2 den software kırılmasıyla bilikte 1.1.3 olan makine. ancak 1.1.2 iken de turbosimle çalışırken şebeke sorunu veriyordu.. Yardımcı olabilirsen çok memnun olurumm / oluruzz..

Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: xendaba

sorun bu değil arkadaşlar no service için bazı modifiye dosyalar gerekli ve onlar bende mevcut :)

eevet tarifi ile dosyaları yollarsan cok makbule gecer aynı sorun bendede var
  • hackint0sh forumundan takip ettim de software olarak çözümden pek bahsedilmiyor.. Sanırım telefonun bir hatası gibi düşünülebilir bu. ABD deki adamın da aynı şikayeti yazdığını farkettim çünkü...arka kapaktaki apple yazısının alt tarafına gelen yerde yani board üzerinden bir kısa devre olduğu sölenio..yani boarda temas etme olayından ötürü orda bir kısa devre olabiliyormş... buda arkadaki o yere bir elektrik bantı yapıştırarak yalıtım yapmak ile çözülüyormuş...veya civataları sıkarak veya gevşeterek teması kesme olayı...tabi kolay ve mantıklı gibi dursada güven olmaz ... özelilkle bunu yapabilmek için arka kapağı çıkarmak gerekiyorki dün biraz baktım gözüm yemedi..

yani bu konudaki görüşlerizi merak etmekteyim diyebiirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: xendaba

sorun bu değil arkadaşlar no service için bazı modifiye dosyalar gerekli ve onlar bende mevcut :)

benimkide en baştan beri şebekeyi görmüyor. ziphone ile unlock ediosun unlock oluo herşey çalışıyor şebeke yok. nedir bunun ilacı bu bahsettiğin dosyalar nedendir yardımcı olursan sevinirim. bir arkadaşa aldım yüzüme gözüme bulaştı daha öncede yapmıştım bu işleri birkaç kez sorun çıkmamaıştı telefon orjinal apple faturası bile aldım heriften ama banamısın demiyor. firmware de upgrade etmeye çalışırken son aşamada yazamıyor firmware i bin tane denedim olmadı lütfen bir yardım
  • arkadaslar aynı sebeke sorunu bendede var servıs yok dıyor konu soyle YENI 2G 16 GB. IPONE ALDIM VE YANLISLIKLA 3.0 OLAN VERSIYONUNU SONSURUM ILE GUNCELLEDIM VE TEL IMEIL KACAK OLDUGU ICIN KITLENDI YENIDIEN 1.1.4. VERS.YUKLEDIM FEK IMEIL YAPTIM O ZAMANDA SERVIS YOK DIYORDU SONRA 3.1.3 VERSIYONUNU YUKLEDIM AMA HALA SERVIS YOK DIYOR TELEFON SORUNSUZ CALISIYOR WİFİ FILAN ANA HAT YOK BIRDE I-TUNES TEN OUYUN VS. YUKLEMIYO YUKLUYO GIBI OLUYOR AMA YUKLEMEDEN BITIYOR LUTFEN YARDIM EDIN ALLAH RIZASI ICIN TELI YENI ALDIN ELIMDE KALDI KIRICAM YARDM EDEBILECEK ARKADASLAR LUTFEN EKLEYIN vedatguler78@hotmail.com yada arayın 0506 425 1443
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.