- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Herbalife' ın zararları hakkında bilgi lütfen..
Bu konudaki kullanıcılar:
 
270
Cevap
7
Favori
250740
Tıklama
Sayfa: <<      [2] 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


 
0 Mesaj
10 Ağustos 2009; 19:10:36 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

merhaba arkadaşlar.nette geziyordum,başlık ilgimi çekti ve ben de bildiklerimi paylaşmak için üye oldum.bu yüzden bu ilk mesajımdır.ve yorum yapmam için kimse de çağırmadı beni buraya önce bu bilinsin.

benim ailem herbalifede çalışıyor,yaklaşık 7 yıldır.babam saygın,çevresi oluşmuş çevrede oldukça iyi bilinen bir şahsiyettir.ek işe çok da ihtiyacı yoktur.öncelikle adına 'pazarlamacı' dedirttirecek bir iş yapmaz,ikincisi insanlara zarar verdiğini düşündüğü ürünleri asla tavsiye etmez ve tabiki hayatta her şeyin üstünde tuttuğu çocuklarına yedirmez.

babam çok araştırmıştı,şuan 64 ülkede pazarı olan,başta Dr.David Haber ( Amerika'nın en iyi doktoru ünvanını almış) ve Dr.Louis Ignarro ( nitroksit ile ilgili buluşuyla nobel ödülü almış bilim adamı,doktor) olmak üzere yüzün üzerinde kaliteli doktordan oluşan bilimsel araştırma kuruluyla çalışan,ürün geçmişi bundan 30 yıl öncesine dayanan çok büyük bir şirket.ve ayrıca sadece türkiyede değil,64 ülkede de araştırmadan geçip ülkeye öyle giriyor ürünler.ve bu ürünleri 50 milyon memnun müşteri kullanıyor dünyada.ve bir başlayan bir daha bırakmak istemiyor,düzenli kullandığı sürece tabiki.

ve 25 yıldır kullanan insanlarla tanışmıştık biz yurt dışı toplantılarından birinde,kadın 70 yaşındaymış ama buna inanmak imkansız,o kadar sağlıklı ve genç görünüyor ki bizim tahminimiz 45 di..

bir de yanlış anlaşılmasın,ben bizimkiler yapıyor bu işi diye demiyorum bunları,farkındaysanız şöyle güzel,böyle güzel de demedim.hepsi kanıtlanabilecek değerler verdiklerimin.bir de hem bu nasıl bir insanlık olabilir ki,para için insan sağlığıyla oynanır mı? oynayanlar vardır belki ama yakınlarının sağlığıyla oynanır mı? babam bana kızıyor eğer bir gün aksatırsam tabletlerimi,7 yıldır ısrarla bana sanki süt içirdiğinde mutlu olumuş gibi mutlu oluyor ürün kullandığımda.çünkü sağlık veriyor bana,gerçekten de öyle.

sağıksız beslenmeden kaynakanan kan değerlerimde dengesizlik vardı,ve şuan normal seyrinde değerlerim.babamın da annemin de kolestrolleri normal düzeyde,tansiyonları,şekerleri yok.hiç bir sağık problemleri yok.(maşallah) ikisi de 50 yaşında insan.tabi ürüne bağıyorlar bu sonuçları.(şirket ilaç olmadığı için sağlık amaçlı satılmasını istemiyor ürünlerin) ama beslenme kaynakı rahatsızıkların ortadan kaldırılmasına büyük yardımı dokunuyor.

bir de ürünleri arasında büyük ödüller almış ürünleri de var.mesala ödüllü krem 'skin aktivatior'.

bizimkiler ürün satmıyo bu arada,organizasyona ağırlık vermiş durumdalar, ve her ay 3.500 liralık ürün siparişi verip biz yiyoruz.

ama şu konuda haklısınız ; ürünler çok pahalı..özellikle bizim ülkemizin insanına göre çok pahalı.keşke biraz daha uygun gelseydi yurtdışından,herkes tanıyıp konuşsaydı.bu da ABD nin fiyat politikası maalesef,ürünler çok kaliteli ama maalesef çok pahalı.

son derece samimi yazdım bu mesajı,yanlış anlaşılmasını istemem.amacım herbalifeyi savunmuş olmak için savunmak değil.hem bir zararı çıkmış olsa şimdiye kadar, ben utanırım bu ürün iyi demeye.insan sağlığıyla oynanır mı hiç para için.ne ben ne de ailem bu kadar şerefsiz değil,paraya da bu kadar muhtaç değil!

ve bunları yazmamdaki sebep hiç bir şekilde ailemin işi yapıyor olması da değil.burda ne ismim belli ne şehrim.onlar siz iyi deseniz de kötü deseniz de yaparlar bu işi çünkü memnun müşteri kitlesi oluşmuş,organizasyonları inançlı ve kuvvetli.ben sadece bildiğimi yaşadığımı yazdım buraya.


teşekkürler.
_____________________________6597 Mesaj
25 Ağustos 2009; 16:58:11 

annem kilo vermek için bu ürünü 1 ay kullandı ve bu sürenin sonunda ağızının içinde yaralar çıkmaya başladı ve bunun yüzünden hastaneye yatmak zorunda kaldı. ürünü kullanırken satan kadın 3 günde bir arıyordu annemin hata olduğunu söyleyince birdaha hiç aramadı telefonlarımızada bakmadı


bu ürünü kullanmayın normal diyet ve spor yapsanız daha hızlı ve sağlıklı külo verirsiniz
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________

ll Intel i5 6600K ll Msi Z170M Mortar ll Corsair DDR4-3200Mhz 2x8GB ll Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6G ll WD Blue 1TB 7200rpm ll Transcend SSD370S 256gb ll Thermaltake CoreV21 ll Seasonic M12II-850W Evo Edition ll Asus 23" VS238NR ll Steelseries Siberia 200 ll
Opel Corsa 2004 1.3 Cdti Essentia Easytronic
ll Steam ID: ozgurcankorkmaz ll Steam ID: ozgurkorkmaz ll Origin: ozgurcank ll


 
439 Mesaj
28 Ağustos 2009; 16:49:08 

Arkadaşlar bu tartışma bitmez. Bir tarafta yıllardır dünyanın dört bir yanında faaliyet göstermiş, dallanıp budaklanmış köklü bir organizasyon ve ciddi bir sermaye; diğer tarafta ise sadece bireyler var.

Ben kişisel olarak herbal life ve benzeri (bioslife, forever living vs vs vs…) ürünlerin ilgili oldukları “son şeyin” sağlık olduğunu düşünüyorum. Hazır burada bu ürünlerden kullanan ve mucizevi bir şekilde faydalanan kullanıcılar varken aklıma takılan birkaç şeyi sormak istiyorum…

• 30 yıldır faaliyet gösteren bir organizasyon, ürünleriyle vaat ettiklerinin onda birini bile gerçekleştirebilseydi bugün halen tartışılır mıydı? İlaç sektöründen örnek verirsek bugün antibiyotikler veya viagra gibi etkinlikleri ispat edilmiş ürünler hakkında böyle tartışmalı bir durum yoktur.
• Nasıl bir firma, saç dökülmesinden kıl dönmesine, kilo almaktan kilo vermeye, diş temizliğinden kepeklenmeye, sivilceden diyabete, cilt bakımından barsak hareketlerini düzenlemeye ve daha sayamadığım birçok alanda faaliyet gösterebilir ve ürün piyasaya sürebilir? Nasıl bir teknolojik, bilimsel ve ekonomik güç bütün bu alanlarda mucizevi sonuçlar veren ürünlerin üretilebilmesini sağlayabilir? Devasa sermayeleri ve kârlılıkları, ar-ge’leri olan dünyanın en önde gelen ilaç şirketleri bile böylesine farklı alanda aynı anda faaliyet gösteremezler.
• Gelelim ürünlere… Sürekli ürünlerin doğal ve bitki kökenli olduğu ileri sürülüyor. Bitki kökenli veya doğal olması o ürünün zararsız olduğunu garanti eder mi? Tarih boyunca insanları öldüren birçok zehir de doğal ve bitki kökenli değil midir?
• Eczane rafında gördüğünüz en basit ilaç bile yıllarca süren deneysel çalışmalar, sayısız ruhsatlandırmalar ve epeyce masraf sonrasında o rafa inebilmiştir. Sizlerin en iddialı ürününüz ne kadar sürede satış safhasına gelmiş ve hangi aşamalardan geçmiştir?
• Ürünlerinizin satış stratejisini açıklayabilir misiniz? Niçin eczanelerde bulunmuyor? Neden birebir satışlar yapılıyor? Kilo problemi olmayan, kadife ciltli, fırça saçlı gürbüz bir arkadaşımız organizasyonunuzda sadece satış görevlisi olarak bulunamaz mı? Niçin illaki ürünlerden almak zorunda ?
• Ürünleriniz niçin Tarım ve köyişleri bakanlığınca onaylı; sağlığa dair bu kadar iddialı ürünlerin Sağlık bakanlığınca onaylanması gerekmez mi?

Aslında soracak yüzlerce soru var. Biraz mantıkla binlerce de olabilir. Benim nazarımda herbalife’ın avon’dan farkı yoktur. Hatta Avon daha mantıklıdır, en azından rujun veya duş jelinin bir haddi vardır; kansere, diyabete çare olduğunu iddia etmez. Her ikisi de insanların “daha iyiye olan açlığını” suistimal eder, fırsata döndürür ve menfaat için kullanır. Sağlık kocaman bir maskedir ve tepe tepe kullanılınır.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
40 Mesaj
29 Ağustos 2009; 1:29:26 

aaa< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihozdurak -- 31 Ağustos 2009; 1:26:09 >
_____________________________ 
439 Mesaj
29 Ağustos 2009; 9:43:04 

Keşke sorulara cevap verebilseydiniz de bunların sadece benim genelleme yaptığım kendi doğrularım olduğu netleşseydi.

Kendi ürünlerinizi ne kadar tanıdığınızdan şüphe duyuyorum; çünkü bahsi geçen ürünler gıda değil "gıda katkısı" olarak geçer. İkisinin arasındaki farka kanisinizdir inşallah.

Gerçekten Sağlık bakanlığının bir onayından haberim yok; varsa böyle bir onay bizimle paylaşın lütfen. Ancak bakanlığın ürünlerin olası hepatotoksisitesi ile ilgili tespitler hepimizin malumu.

İnsanları yanlış yönlendirmemek lazım; sizin 4 milyar ciroluk şirketininz sadece Türkiye'de değil faaliyet gösterdiği bütün ülkelerde aynı argümanlarla karşı karşıyadır. Kaldıki sizin ürünlerinizden çok daha sağlam bilimsel temelleri olan "anti-aging" ve "organik tarım ürünleri" bile sağlık açısından tartışılırken sizlerin bu gocuntusu neden?

Ben size niçin bu şekilde pazarlandığını sormuşum; cevap: Sistem böyle. Sisteminiz, aldığınız satış ve pazarlama teknikleri eğitimi ile birebir karşıdaki insanı etki altında bırakmak ve insani zaaflarını menfaate çevirmek üzerine kurulu.

Eskiden bu sistemin adı daha dürüstçe "şarlatanlık" olarak geçerdi şimdilerde daha trendy bir isim "Network Marketing".....
_____________________________ 
40 Mesaj
29 Ağustos 2009; 12:04:59 

aaa< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihozdurak -- 31 Ağustos 2009; 1:25:53 >
_____________________________ 
439 Mesaj
29 Ağustos 2009; 14:40:41 

Bolca laf ancak sorulan sorulara halen hiçbir cevap yok.

"Katkı" ve "takviye" arasındaki nüansı vurguladığınız için teşekkürler. Ancak her ikisi de gıda anlamına gelmiyor daha önce sizin dediğiniz gibi.

Bu ürünler hakkında bilgim olmadığını nerden çıkarıyorsunuz. Bu ürünler hakkında en az sizin kadar bilgi sahibiyim ve bu yüzden kullanmamaktayım. Bu arada ürünlerin hepsinin hiçbir işe yaramadığını da iddia etmiyorum; ancak hiçbirinin sağlıklı beslenme ve düzenli spora alternatif olamayacağını biliyorum. Hele hele bazı pazarlamacılarınızın anlattığı mucizevi sonuçların hepsinin palavra olduğunu da adım gibi biliyorum. Sırf bu eğreti ürünlere güvenerek insanların spor yapmaktan vazgeçmelerine veya kullandığı tıbbi ilaçları bırakmalarına gönlüm hiç razı olmuyor.

Bünyenizdeki doktorlardan hemde nobel ödüllü doktorlardan bahsetmişsiniz... Ben o doktorları biliyorum, vasat ve altında oldukları için böylesine paramedikal yollar ile nafaka doğrultmaya çalışan arkadaşlar. Nobel dediğiniz hadise ise Orhan Pamuk'tan sonra ne olduğu hepimizce aşikar.

Beckham'dan inter'den referans vermişsiniz. Parayı bastırın, sponsor olun isterseniz İngiltere kraliçesine bile kullandırabilirsiniz. Bu işler böyle.

İnsanların bu işlere nasıl alet olduklarına gelince, o konuda da aşağıdaki adresteki blog'da bir video var. Onu izleyin anlarsınız nasıl bir düzenin kurulduğunu.

http://herbokubilenadam...ously-on-herbalife.html
_____________________________2399 Mesaj
5 Eylül 2009; 13:36:57 

bu şirkette işler üye yaparak vede yaptığın üyelere satış yaparak vede onların kazandırdığı üyelerinde yaptığı satıştan belli bir oranda yüzde alarak yürüyor.yani bir çeşit piramit misali.kaymağı en üstekiler yiyor.belli bir zamandan sonra üye kişilerinin adedine ve satışlarına bağlı iş yapmasanda para geliyor.bir rivayete göre ünlü sinema sanatçısı salih güneyde kafadaki yönetimdeymiş diye duydum.ürün kalitesi hakkında bir bilgim yok.ama tek bir gerçek varki sağlıklı yaşamak düzenli beslenmek ve spordan geçiyor.kolay verilen kilolar kolay alınır.zor ve sporla verilen kilolar, boğazınızı tıtar ve sistemli bir şekilde çalışırsanız kalıcı oluyor.
_____________________________ 
0 Mesaj
27 Eylül 2009; 12:09:13 

Merhaba arkadaşlar.. Buraya sadece 1 yazı yazmak için üye oldum.. Herhangi birşey hakkında herkes yorum yapabilir.. Siz daha Galatasaray mı Fenerbahçe mi Beşiktaş mı büyük diye tartışırken bu ürünlerle tartışmaya geçtiğiniz için bazı küçük noktaları göremiyorsunuz.. En başta saçma yorumlara cevap vermeden geçiyorum.. Arkadaşlar bu ürünlerin zararlarından bahsetmiş.. Ama merak ediyorum gerçekten kullanıpda zarar gören ve ya çevresinde birebir tanıdığı birinin bu ürünlerden öldüğünü gören var mı?? Cevap basit YOK.. Olsa bu firma bugün hala olmazdı.. O işi geçeceksiniz.. Bu ürünlerle beslenipde ama gerçekten nasıl kullanacağını bilerek bunun için doğru kişilerle konuşarak beslenip de zarar görende görmedim.. Ticari kısmına girmiyorum.. Sonuçta bu bir iş.. Mobilyacı da kendi malını pazarlıyor sonuçta.. Bu iş pazarlama evet ama PAZARLAMACILIK değil.. İkisi farklı şeyler.. Yeryüzündeki her iş pazarlamadır.. Ürün de hizmet de.. Yoksa insanları işe dahil edemezsin.. Avon la bu işi kıyaslamanız zaten birşey bilmediğinizi gösterir ki ikisi farklı sektör olmakla beraber Avon da tek bir eğitim yoktur.. Bu işi yapan herkes eğitim alıyor ve sadece bir eğitim değil sürekli eğitim alıyor.. O yüzden safsataları geçelim ve gerçeklere bakalım.. Bu ürünler sayesinde dünyada 70 milyon insan artık daha mutlu.. Sadece benim çevremde 10 larca insan daha mutlu ve sağlıklı.. Evet bazı hastalıkların da ürünlerin devamlı kullanıldığında insan vücudunun dengeye gelmesinden kaynaklanan iyileşmeler olduğu doğrudur ancak bu bir garanti ve ya size vaad değildir olamazda.. Çünkü bu bir ilaç değildir.. Bu ürünleri size sunan kişide hastalığınıza iyi gelecek dememiştir demezde.. Bu ürünleri size sunan kişi sizin sağlıklı beslenmenize yardımcı olacağını ve metabolizmanızın düzene gireceğini vaad eder.. Muhtemel sonuç olarak da doğru çalışan metabolizma da ister istemez insanın fazla kilolarından kurtulmasına yada eksik kilolarını almasına yardımcı olur.. Bütün bunlar bir yana bunun size maaliyeti olmadığını da gösterebilirim kilo aşağı programı için.. Bir arkadaş demiş ve katılıyorumda tek bir yan etkisi elbise sıkıntısı.. Gerçekten yardıma ihtiyacı olan arkadaşların kafasını bulandırmayın.. Bu bahsettiğiniz insanlar o sizin dediğiniz yolları zaten denemişlerdir emin olabilirsiniz.. Artı bu ürünler size spor yapmayın demez.. Hatta eğitimlerde yada size bu ürünleri suanan kişi eğer spor yaparsanız daha erken sonuç alırsınız der.. O yüzden dışardan birşeyleri kirletirken insanların bunlara ihtiyacı olabileceğini bu ürünler sayesinde mutlu olabileceğini düşünün.. Bir kişinin 120 kilo olmasının verdiği duyguyu bilmezsiniz belki ama gerçekten kötüdür.. Bunun için gerçek olan bu umudu yıkamyın insanlar için.. Herkese teşekkürler ve saygılar.. Ürünlerle ilgili herhangi bir bilgi almak isteyen arkadaşlar başvurabilirler.. Ürünleri kullanan arkadaşlarımdan sorunu olan varsa hiç çekinmeden başvurabilirler.. Her konuda destek olurum.. Daha sağlıklı bir yaşam herkesin hakkı..
Saygılarımla..

cagataycankurt@hotmail.com
05053453784
_____________________________ 
0 Mesaj
28 Eylül 2009; 15:08:29 

Dün itibari ile bir arkadasimin teklifi üzerine bu toplantida bulundum.Toplantiya giderken aldanmayacaktim ancak cikista aldandim ve işi düsünür buldum kendimi.Neyseki bugun kendimi toparladim arastirdim ve burdayim.Ortamin havasindanmi suyundanmidir bilemiyorum cezbetmeyi biliyorlar.Kafaniza takilan sorulari verdikleri molalarda sponsorlar sordugunuzda sizi ikna ediyorlar ve cezbedici yönü yani para yüksek oldugu icin ikna olmanizda bu kadar kolay oluyor.Bunlarin hepsinin birer hikayesi var fakirdik muhtactik gecinemiyorduk vs vs para lazimdi ve para icin sagliginizla oynariz!!!!!!!!!

Bir bayan konusmaci cikiyor diyorki 98 de Ankarada ilk kuruculardanim bir gazete ilaninda gördüm toplantiya gittim ve dünyam degisti.Konusmanin ilerleyen diliminde Sayin abimin cok degerli insanin beni o toplantiya cagirmasi benim icin büyük bir sansti benim icin.Şimdi bunu soyleyen kişi buraya gazete ilani ilemi gitti yoksa sayin abisimi cagirdi.

bu bayan sonra diyorki evimiz cok genisti ve cok yüksek kiramiz vardi kocam ile severek evlendim cok büyük bir evimiz vardi o cok sevdigim bir insan beni yari yolda birakti.kredi karti borclarim ve birikmis ev kirasi ile bas basa kaldim.Sonra bu kisinin resmini yayinladilar mutfakta cekilmis mutfak 2 metre kare ev kocaman ama mutfagi cok ufak.Kocam beni borclarla bas basa birakti sonra bu işle mesgul iken hansla tanistim evlendim cok mutluyum iki cocugum var.Yani hansla evlendin gecim kaynaginiz bu iş bu ürünü cikipta size kötüleyemem dese yeridir. :)

en son bölümde kitap cikaran yazar zehir cikti bu arkadasin basari öyküsünü dinledik.arkadas gecmiste cekildigi bir bakkal resmini yayinladilar.resim eski tmm anladik sonra 92 yilindaki marketin resmini koydular.92 yilinda doritos vardida bizmi yemedik.molfix cocuk bezimi vardida biz bilmiyorduk.yani insanlari kandirmak adina birseyleri düzenlerken bir cok acik veriyorlar ve bunu görmezden geliyoruz.Cikarkende uyariyor olayin büyüsüne kapilmissiniz disarda sizi uyaracaklar burdayken kararinizi verin ürünlerimizin kölesi olun gibisinden.Yani kafanizdaki at gözlüklerini cikarin onlari dinlemeyin siz cikarin biz yenilerini takalim ve bize para kazandirin.

ozellikle onde işin kaymagini yiyen saksakci takimi onlari ele veren en onemli etken.Bunu görmemek icin zzihinsel özürlü olmak gerek.Birde ilgimi ceken kapali insalarin toplantidaki cokluguydu sanki bir dini sömürü kokusu vardi.Sahneye cikan arkadaslar Allah a hamd olsun kelimesini agizlarindan eksik etmiyor.Hele bir tane basi türbanli hatun beni psikobat edicekti.Kafasindakini bir bez parcasi olarak düsünüyordu sanirim.Müslüman bir genc kiz o kadar erkegin arasinda sahnede öyle dans etmesi bana koydu.Yani tasiyamayacagin kimlige bürünme kizim ya basin acik gez cik sahneye oyna yada insanlarin kafasinda kapalilardami boyle oluyor dedirtme.o kadar erkegin arasinda dans et senin neyine.

Ortam büyüleyici arkadsalar paranin miktari bal kaymak.Anlamadigim bu kadar işe yarar bir ürün 30 yildir varda neden ülkemizde yeni yayilma asamasinda bu kadar sıkıntı yasiyor ki biz Amerikanin en önemli pazarlarindan biriyiz ayrica tip bu kadar ileriyken doktorlar bu ürünleri önermiyor.david backhem ve milan takimi sponsormus seneyede galatasaray olacakmis diyorlar.Parayi veren düdügü calar siz bu insanlara bu kadar para kazandirirsai yedi ceddinizi sponsor ederler.Birseylere bu kadar körü körüne baglanmak kadar bagnazlik olamaz ki konu insan sagligi iken.Bu ürünün insanlarin sagligina vermis oldugu fayda yada zarar yaninda ülke ekonomisine vermis oldugu zararin kaymaginida bu halkanin basindakiler yiyor ve siz birey olarak bunlarin takibini yapamazsiniz.Bu nasil oluyor derseniz en basit anlamda sigortasiz isci ve vergisiz satis firma kari maximum.Bu kar sonucta bu kişilere ücret olarak ödeniyor.Pastadan yüksek geliri halkanin basindaki aldigina göre zararin kaymagi yani ülkesini zarara ugratan bu kisiler bu zarari kendilerine ekmek yapiyorlar ve bunun adina hakli ve saglikli kazanc diyorlar.Yarin bir gün Allah bunun hesabini sorar.Kul hakkinin göz ardi edildigi bu tür saadet zincirlerinin sonunu bir cok kere örnekleri ile gözlemledik.

sonunda ne oldu

Halkanin üstünde olanlar voleyi vurdu.Halkanin altindakiler topu tuttu..Kullanip zarari görenlermi onlari savunacak bir yetkili yokkkkkkkkkkkkkkk!!!!

Biraz mantikli düsünseler bu insanlarin kimi zaman dini duygularimizi sömürerek kimi zaman hayallerimizi sömürerek (hayaller saglikli yasam zayiflama para kazanma vs vs gibi) bu işi yürüttüklerini görebilirler.Sagligin sürekli ön planda tutuldugunu söylüyorlar ama satis üzerine sürekli egiitim veriyorlar.

KİMYASAL MADDE YOKMUŞ

Ürünlerde kimyasal hic birsey yokmus diyorlar.Bunu diyen mobilyaciliktan bu ise baslamis bir arkadas genel sunumu yapan oydu zaten.Ticaretle ömrü boyunca ugrasmis ve bir kitap bile bitirmedigini bu iş ile tanisincaya kadar okumadigini soyleyecek kadar pişmiş bir yazar ve hemsire iken nasil bu iş ile taniştigini kendisi bile bilmeyen hans ile evlenmis bir bayan.Yanliz bu üc kisininde agzi iyi laf yapiyor Allah var.Ben üniversite bitirdim şunu diyebilirim bu yüksek ögrenim yapmamis ve hayatta sürekli para sikintisi cekmis ve bunu asmak icin herseyi göze almis insanlarin bana saglayacagi para kazanmak ugruna insanlarin sagligi ile oynayacagi düsüncesidir.Birileri oyle gözlük takmiski numarasini burada verecek kadar sasirmis.Acaba bu arkadaslar savunan bu işi yapan egitimini tamamlamamiş bu insalar ki kul hakkina girecek kadar ac olan bu insanlar sizce icerisinde ne olup olmadigi ile ne kadar ilgileniyor olabilir.Saglikli yasam icin saglik kuruluslarina basvurun bu tür insanlarin tuzagindan uzak durun.Şunuda söylemeden gecemeyecegim iki kisi cikardilar satis birincisimi nesi artik bi ayda 4 bin kazanmislar.Biri bayan biri erkek olan bu arkadaslarin sahnedeki sunumlarini dinleseniz arkatarafinizla gülersiniz emin olun egitimli kisilerin bu insanlarin tuzagina nasil düstügünü anlamlandiramiyorum..Kiz daha önündeki yaziyi okuyamiyor digeri zaten bilgisayarin b sinden anlamadigini soyledi ve aklindan gecenleri ucari bi sekilde dile getirdi.sonucta yapmasi gereken ortamdaki insanlari etkilemekti.

Çok uzattim ama burda bu arkadaslari savunacak cok kisi vardir cünkü para kazaniyorlar ve insanlarin sagliklari umurlarinda degil yolun basindayken bu insanlara sizler para kazandirmak yerine ülkenize fayda saglamak adina derdinize cözümü saglik merkezlerinde arayin.


Yukarda okudum birde 13 yasinda bir kardes kilo almak icin kullaniyormus..kardesim sen daha fiziksel gelisimini tamamlamamissin.ben 13 yasindayken senden farkli degildim suan 180 küsür boyum 80 küsür kilom var.Bence bir an once kullandigin maddeleri birak once gelisimini tamamla.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaRRamsaRR -- 28 Eylül 2009; 15:18:04 >
_____________________________ 
0 Mesaj
28 Eylül 2009; 19:37:08 

Cevap vermeyecektim ama kısa bir cevap vermek isterim.. En başta belirtmeliyim ki nickin gibi karamsarsın.. Devlet milet sakarya yapıyorsun ama hiçbirşey bilmiyorsun.. Bir kere bu işten alınan bütün vergi firma olarak TC ne ödenir.. Ayrıca kazanılan paralardanda ödenen vergi sonundaki miktar hesaba yatırılır.. Yani diğer konuları geçtim ama bilmeden birşeyler yazma.. Git araştır öğren sonra gel.. Üniversite mezunu olmuşsun da nolmuş.. Önemli olan Üniversite mezunu olmak mı?? Ondan çok var ülkemizde.. Git işe yarar adam ol.. Kendini geliştir.. Bizim ülkemize üniversite mezunu değil işe yarar kendini geliştirmiş insanlar lazım.. Universite okuyupta kendini geliştirmiş insanlar ise tam istenilendir.. Kusura bakma ama bir nevi o aptal dediğin insanların senden daha zeki ve bu miletini düşündüğüne emin olabilirsin.. Dini konudan da senden daha inançlı olduğuna da emin olabilirsin.. Bilmeden yorum yapmak herkese mahsustur demiştim.. Ama bilinçli yorumlar yaparsak sevinirim..
Saygılarımla..
cagataycankurt@hotmail.com
_____________________________123 Mesaj
30 Eylül 2009; 5:24:58 

Arkadaşlar öğrencilik yıllarında bunların formül 1 mi 2 mi ne bir protein tozları vardı uygunduda.
Kullandım; 1 ayda dikkat ederek 8-9 kilo verdim.
Ancak bir sonraki ay da bunları fazlasıyla geri aldım.
Para tuzağı arkadaşlar bütünüyle...(Benle beraber yapan arkadaş grubuda aynı sonla karşılaştı.)
Umarım bu süreçten sonra organlarımıza zarar vermemişizdir.
Düzenli spor gibisi yok.
Herbalife'dan ölen maraşlı dondurmacı ustayı heralde unutmamışsınızdır da.Arena'da çıkmıştı.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kocaday -- 30 Eylül 2009; 5:26:49 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
0 Mesaj
2 Ekim 2009; 2:21:27 


quote:

Orijinalden alıntı: THe_uNiQue

Cevap vermeyecektim ama kısa bir cevap vermek isterim.. En başta belirtmeliyim ki nickin gibi karamsarsın.. Devlet milet sakarya yapıyorsun ama hiçbirşey bilmiyorsun.. Bir kere bu işten alınan bütün vergi firma olarak TC ne ödenir.. Ayrıca kazanılan paralardanda ödenen vergi sonundaki miktar hesaba yatırılır.. Yani diğer konuları geçtim ama bilmeden birşeyler yazma.. Git araştır öğren sonra gel.. Üniversite mezunu olmuşsun da nolmuş.. Önemli olan Üniversite mezunu olmak mı?? Ondan çok var ülkemizde.. Git işe yarar adam ol.. Kendini geliştir.. Bizim ülkemize üniversite mezunu değil işe yarar kendini geliştirmiş insanlar lazım.. Universite okuyupta kendini geliştirmiş insanlar ise tam istenilendir.. Kusura bakma ama bir nevi o aptal dediğin insanların senden daha zeki ve bu miletini düşündüğüne emin olabilirsin.. Dini konudan da senden daha inançlı olduğuna da emin olabilirsin.. Bilmeden yorum yapmak herkese mahsustur demiştim.. Ama bilinçli yorumlar yaparsak sevinirim..
Saygılarımla..
cagataycankurt@hotmail.comZerre bişey biliyorsan nickimi degisirim senin icin.Sen bu satişi yaptiktan sonra fatura kesiyormusun mali sattigina dahil.Hani bir reklam vardi bir alisveriş bir fiş.Sen satiyorsun vergisini nasil ödüyorsun biz bunlara dolayli vergi diyoruz bunlar ürün almadan yapilmaz sallayacak bisey buldun meydan boş salla bakalim.Ödenmeyen sigortalar içinde birseyler yazsaydinya cok şey bildigini sanan insanlardan degilim ama vergiler benim bilgim olan bir konu bu konuyu benle tartisacak kadar bilgin yok.Yazmis olmak icin yazma cabasi gösterecegine bu konuyu araştirmani tercih ederdim.Senin vatan perverligin benim TC em demenden belli oluyor ama benim Türkiyem burasi TC em degil ;) ki ben kul hakkindna bahsettim vatan millet sakarya yapmam ben vatan icin kursuna koşanlardanim ki bu ne seni nede baskasini ilgilendirmez.Yazacaksan mantikli tutarli birşeyler yaz.

not:Onca şey yazdim yazdigima aldigim cevap cok şahaneydi arkadaşim bu işi yapan kişilerde senin kadar dar arkadaslar soylediklerine kendini nasil inandirmissin hepsi benden akilli demissin benden akilli olsalardi bende senin gibi onlarin arasinda olurdum ama ben degil sen onlarin arasinda olduguna göre benden degil ama senden zeki olduklari kesin...Para sıkıntısı varsa er kişi taşı sıkar cikarır kul hakkina girmez.Onlarin fukara hikayelerini dinleyin bu işi yapin onlar kazansin siz yerinizde sayin.Seni kandirirlar bir ay ugrasirsin süpervizor olursun sende üc beş kişi düsürsen 2 si süpervizor olsa 3 distiribütor olsa bunlardan bu iş icin caba sar etse bidisinin bidisi derken adamlar zinciri kurar vergi ödemeden mal saatar sigortasiz işci çalıştırır sende görmezden gelirsin.

Acik ve aşikar diyorum sigortasız işci çalıştırıyorlar devlet harcamalarinin kaynagi vergi ödenmiyor.İki iki daha dört eder bunun kadar acik birşey neyi savunuyorsun bunu göremeyecek kadar gözlerin körmü arkadasim.

Vergi kacirmak otomatik olarak kul hakkina girer bunu yukarda acikladim anlamak isteyen anlar.

_____________________________ 
0 Mesaj
2 Ekim 2009; 19:38:55 

Şimdi sana edebiyat dersi mi vereyim bilmiyorum.. TC em yazmamışım dikkat edersen TC ne yazmışım.. Bu da Türkiye Cumhuriyetine demektir.. O yüzden sen ilk okuma yazma öğrenmelisin bence.. Diğer hususlara gelirsek kazanılan paralardan vergiler düşüldükten sonra hesaba yatırılır.. Bu nedenle de her ürünün vergisi o üründen para kazanan herkes tarafından ayrı ayrı ödenir.. O yüzden bilmişlik yapma da git araştır lütfen.. Ayrıca da kul hakkı diye dini sömürü de yapmazsan sevnirirm.. Bak vergi ödendiğine göre kul hakkı yokmuş demekki ki ayrıca kul hakkı yiyorlar demek çok büyük günah.. Lütfen bilmeden birşey yazma bir daha..
_____________________________ 
0 Mesaj
2 Ekim 2009; 22:58:54 

HERBALİFE ilaç değil arkadaşlar öncelikle bunu söyleyeyim.Aynı ürün ile hem hem kilo alıyor,hemde kilo verebiliyor yada sporcu beslenmesi yapabiliyorsunuz ürün aynı kullanım farklı sadece.Sağlıklı yaşam firmasıdır.7 aydır kullanıyorum ben kilo verme adına başladım ve 14 kilom gitti kansızlığım,eklem ağrılarım geçti buda dengeli beslenmemden ve hücresel beslenmemdeb kaynaklandı 5 aydır işi yapıyorum çünkü yaşadığım sağlığa herkes kavuşsun istedim iç ve dış beslenme ürünleriyle mucizeler yaşadım ve ürün müşterilerim yaşıyor 100 ün üstünde tıp danışma kurulumuz var,nobel ödüllü ürünümü ve doktorumuz var.çok ciddi referanslarımız var en önemlisi 29 yıl ve 70 ülke lütfen arkadaşlar bilgi bir güçtür bilginin parçasında olanlar boğulmaya mahkumdur.Doğru yer doğru zamn ve doğru insanlara ulaşın inanın size yardımcı olacak ben dahil birçok HERBALİFE distiribitörleri var.Ben İstanbul'da ikamet ediyorum taksimde ofisim var işimi ordan inşa ediyorum,ekibim Adana'da ve Belçika'da bu arada eski İktisadçıyım ve üst ekibimde çok iyi yerlerde çalışıpta istifa edenler tek iş olarak yapıp ciddi sonuçlar almış olan kişiler var kendini ve sağlığını seven herkesle birgün yolumuz çakışıcaktır.ilgilenen tüm arkadaşlara yardımcı olabilirim.s.hazalbircangulec@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.Sağlıkla kalın.
_____________________________ 
0 Mesaj
3 Ekim 2009; 3:17:38 


quote:

Orijinalden alıntı: THe_uNiQue

Şimdi sana edebiyat dersi mi vereyim bilmiyorum.. TC em yazmamışım dikkat edersen TC ne yazmışım.. Bu da Türkiye Cumhuriyetine demektir.. O yüzden sen ilk okuma yazma öğrenmelisin bence.. Diğer hususlara gelirsek kazanılan paralardan vergiler düşüldükten sonra hesaba yatırılır.. Bu nedenle de her ürünün vergisi o üründen para kazanan herkes tarafından ayrı ayrı ödenir.. O yüzden bilmişlik yapma da git araştır lütfen.. Ayrıca da kul hakkı diye dini sömürü de yapmazsan sevnirirm.. Bak vergi ödendiğine göre kul hakkı yokmuş demekki ki ayrıca kul hakkı yiyorlar demek çok büyük günah.. Lütfen bilmeden birşey yazma bir daha..cagatay ben zaten sen yazinda TC ne para yatirlir demissin bende ona binayen TC em yazmisim sen TCne demekle sanki senin TC en degilmis gibi konusuyorsun yani senin demek istedigini ben anladimda sen hala bisey anlamiyorsun.Vergi ödemeleri o dedigin sekilde olmaz sen bunlari cahil insanlardan ögrenip burda satmaya calisma.sigortasiz isci calistirarak bile firme kul hakkina giriyor sen burada hala savunma cekiyorsun.Senin hesabina para yatirilmadan devletmi vergi kesiyor az mantikli olya adamlar kesiorsa bunu sen buna vergimi diyorsun.bana araştir araştir diyorsun sen işin icindesin sen bizi bilgilendir ikna et hakaret etmeden düzgün bir sekilde cevap verirsen beni sevindirrisin.Ben kul hakkini kullanarak dini sömürü yapmiyorum ki yaptigimi farz edelim senin iicinde bulunan kişiler o kdar sömürü yapiyor bunu göremiyormusun.

sigortasiz işci vergisiz satiş düsük maliyet yüksek kar harbelife a büyük alkiş..Daha cok sponsor bulurlar milan ve beckham gibi :) devam cagatay caliş amerikaya.
_____________________________ 
0 Mesaj
3 Ekim 2009; 16:36:09 

Arkadaşım öncelikle vergi Türyeye ödeniyor.. Amerika ya değil.. Artı kesilen parayı onlar değil devlet kesiyor.. Fazla da birşey yazmak istemiyorum uzadıkça uzuyor.. Ama emin olabilirsin vergi ödeniyor.. Ürünlerin zararı yok (kendim kullanıyorum) ve gerçekten iş ihtiyacı olanlar için yapılabilecek bir iş.. Herkes mutlu ve sağlıklı günler dilerim.. Esen kalın..
_____________________________ 
0 Mesaj
6 Ekim 2009; 3:20:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ireliarzu

merhaba arkadaşlar.nette geziyordum,başlık ilgimi çekti ve ben de bildiklerimi paylaşmak için üye oldum.bu yüzden bu ilk mesajımdır.ve yorum yapmam için kimse de çağırmadı beni buraya önce bu bilinsin.

benim ailem herbalifede çalışıyor,yaklaşık 7 yıldır.babam saygın,çevresi oluşmuş çevrede oldukça iyi bilinen bir şahsiyettir.ek işe çok da ihtiyacı yoktur.öncelikle adına 'pazarlamacı' dedirttirecek bir iş yapmaz,ikincisi insanlara zarar verdiğini düşündüğü ürünleri asla tavsiye etmez ve tabiki hayatta her şeyin üstünde tuttuğu çocuklarına yedirmez.

babam çok araştırmıştı,şuan 64 ülkede pazarı olan,başta Dr.David Haber ( Amerika'nın en iyi doktoru ünvanını almış) ve Dr.Louis Ignarro ( nitroksit ile ilgili buluşuyla nobel ödülü almış bilim adamı,doktor) olmak üzere yüzün üzerinde kaliteli doktordan oluşan bilimsel araştırma kuruluyla çalışan,ürün geçmişi bundan 30 yıl öncesine dayanan çok büyük bir şirket.ve ayrıca sadece türkiyede değil,64 ülkede de araştırmadan geçip ülkeye öyle giriyor ürünler.ve bu ürünleri 50 milyon memnun müşteri kullanıyor dünyada.ve bir başlayan bir daha bırakmak istemiyor,düzenli kullandığı sürece tabiki.

ve 25 yıldır kullanan insanlarla tanışmıştık biz yurt dışı toplantılarından birinde,kadın 70 yaşındaymış ama buna inanmak imkansız,o kadar sağlıklı ve genç görünüyor ki bizim tahminimiz 45 di..

bir de yanlış anlaşılmasın,ben bizimkiler yapıyor bu işi diye demiyorum bunları,farkındaysanız şöyle güzel,böyle güzel de demedim.hepsi kanıtlanabilecek değerler verdiklerimin.bir de hem bu nasıl bir insanlık olabilir ki,para için insan sağlığıyla oynanır mı? oynayanlar vardır belki ama yakınlarının sağlığıyla oynanır mı? babam bana kızıyor eğer bir gün aksatırsam tabletlerimi,7 yıldır ısrarla bana sanki süt içirdiğinde mutlu olumuş gibi mutlu oluyor ürün kullandığımda.çünkü sağlık veriyor bana,gerçekten de öyle.

sağıksız beslenmeden kaynakanan kan değerlerimde dengesizlik vardı,ve şuan normal seyrinde değerlerim.babamın da annemin de kolestrolleri normal düzeyde,tansiyonları,şekerleri yok.hiç bir sağık problemleri yok.(maşallah) ikisi de 50 yaşında insan.tabi ürüne bağıyorlar bu sonuçları.(şirket ilaç olmadığı için sağlık amaçlı satılmasını istemiyor ürünlerin) ama beslenme kaynakı rahatsızıkların ortadan kaldırılmasına büyük yardımı dokunuyor.

bir de ürünleri arasında büyük ödüller almış ürünleri de var.mesala ödüllü krem 'skin aktivatior'.

bizimkiler ürün satmıyo bu arada,organizasyona ağırlık vermiş durumdalar, ve her ay 3.500 liralık ürün siparişi verip biz yiyoruz.

ama şu konuda haklısınız ; ürünler çok pahalı..özellikle bizim ülkemizin insanına göre çok pahalı.keşke biraz daha uygun gelseydi yurtdışından,herkes tanıyıp konuşsaydı.bu da ABD nin fiyat politikası maalesef,ürünler çok kaliteli ama maalesef çok pahalı.

son derece samimi yazdım bu mesajı,yanlış anlaşılmasını istemem.amacım herbalifeyi savunmuş olmak için savunmak değil.hem bir zararı çıkmış olsa şimdiye kadar, ben utanırım bu ürün iyi demeye.insan sağlığıyla oynanır mı hiç para için.ne ben ne de ailem bu kadar şerefsiz değil,paraya da bu kadar muhtaç değil!

ve bunları yazmamdaki sebep hiç bir şekilde ailemin işi yapıyor olması da değil.burda ne ismim belli ne şehrim.onlar siz iyi deseniz de kötü deseniz de yaparlar bu işi çünkü memnun müşteri kitlesi oluşmuş,organizasyonları inançlı ve kuvvetli.ben sadece bildiğimi yaşadığımı yazdım buraya.


teşekkürler.Merhaba Arzu herballife ı araştırırken buldum bu siteyi. 7 yıldır kullandığını yazmışsın bana biraz daha yardımcı olabileceğini düşündüğüm.

Annem de bu ağa katıldı ürünleri kullanıyor yaklaşık 1.5 ay oldu 5 kilo verdi hayat buldu kadın 1.5 ay öncesine kadar gününün yarısından fazlasını uyuyarak geçiriyordu hep uyuyordu ve hep dinlenmeye ihtiyacı vardı... şimdi çok enerjik artık eskisi kadar uyumuyor bu da beni mutlu ediyo açıkçası. o enerjisinin sebebini düşünüyorum yapacak bi işi olması mı yoksa toplantılardaki coşkuyla beyinlere yer ettirdikleri para kazanma hırsı mı? herneyse onun coşkusu beni de sürükledi ve bende kullanmaya başladım ürünleri 2 hafta dolmadan bıraktım herballife tan ölenlerin olduğunu söyledi bi arkadas olurmu öyle şey dedim inanmadım araştırdım hemen...

http://www.gidaraporu.com/herbalife-hakkinda_g.htm

http://www.diyet.com.tr...x.asp?actions=herbalife

http://www.islami-video...esinin-fda-uyarisi.html

http://www.gidaraporu.c...den-yeni-bir-olum_g.htm

yukarıdaki siteler karşıma çıktı ve hepsinde birbirine benzer şeyler yazıyordu ve sonucu aynıydı ölümlere neden olduğu...

meyve veren ağaç taşlanır misali bi umut deyip diğer bildiğim zayıflama ürünlerini aradım bi hışım onlar içinde de bu tür şeyler yazılmışmıydı?. yazılmamıştı!!! ve ben yıkıldım annem e söyledim.inanmadı ona yazılanları okuduğum halde inanmadı! toplantılarda beynine yüklenen sözcükleri sıraladı ardı ardına. (ardı ardına sıralaması telaşlanmasındanmıydı yoksa son zamanlarda konuşurken kontrolünü kaybedecek şekilde hızlı konuşmasından içtiklerinin yol açtığı fazla enerjisi miydi bunun sebebi?) İnanmadı yalvardım anne sana bişey olursa ben naparım dedim ya sattığın kişiler!!! düşünmek bile istemiyorum dinlemedi annem işime karışmaa dedi. elimden geleni yaptım o an bıraktım zaten o kullandıklarımı da! bırakmadı ve karşı çıktı o denli hırslanmıştı!!! dün ne zamandır konuşma olanağı bulamadığım sponsoruna gittik sordum ona. dedi olurmu öyle bak biz öldükmü. hem bu kadar insan aptalmı kullanıyolar... tabii ki yeterli olmamıştı inanmama ölümden bahsediyorduk çünkü david beckham dan ve diğerlerinden vs. örnekler verdi kefilim senin için dedi. bi şekilde ikna olmuş gibi oldum üç kişilerdi ve onlardan cıkan enerjiyi düşünün. önce kendimde uygulamaya karar verdim 15 günde bir tahlil yaptıracaktım.ama şimdi araştırırken maraşlı dondurmacı recep ustanın herballife ın ölümlerinden olduğunu öğrendim...

Okuduklarım mıydı doğru olan?

herballife ın formasını giymiş david beckham ın resmi mi?

yoksa recep ustanın ölüm nedeni miydi gerçek olan!!!

birşey söyle de inanıyım arzu inan senden daha çok istiyorum doğru birşey olmasını

ama bana tarım bakanlığı onayından...

doktorların onayından...

sporcuların formasından bahsetme olurmu? çok fazla duydum çünkü!!!< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _yeniay_ -- 6 Ekim 2009; 3:24:20 >
_____________________________ 
2 Mesaj
13 Ekim 2009; 16:06:47 

öncelikle herkese merhabalar.. herbalife hakkında nedense insanlar hep ön yargı ıle .. kafalarından sallama bi sekilde yazıyorlar..akıl sahibi olmayan insanlar neden se fikir sahipleri..bu urunler zararlımı.... konu bu değilmi.. evet bu urunler zararlı, çünkü annem bu urunlerle 4.5 ayda 25 kilo verdi..eskiden tansiyon kolestrol sorunu vardı bu rahatsızlıklarını astı.. önceden 1 saat yürüdügü zaman yataklık olan kadın.. ürünler sayesinde daha enerji dinc oldu... aynı sekilde annemin sonucuyla teyzem urunleri kullandı.. kilo vermek icin.. teyzeme bu urunleri temin ettim kullandırdım..her telefon actıgımda kendısınden ALLAH razı olsun alıyorum...neden biliyormusunuz.. teyzem 105 kılodan 85 e ındı.. onceden ramazan ayında 3 gunden fazla teravih namazı kılamayan teyzem.. kıldıgında yataklık ve hasta olan teyzem.. bu sene teravih namazlarını kıldıgını soledi.. cunku enerjisi arttı.. kendisini 20 yasındaki gencten daha iyi hissettiginiz soledi... hala insanlar ön yargılı bı sekılde zararlı felan diyor.. ben cok arastırmasını yaptım..bana da bu is teklifi sunuldu..kabul etmedim..ama birgun edebilirim.. cunku ciddi anlamda sonuclar alıyorum cevremdeki insanlar tarafından..mevcut isyerim var..belki birgun neden olmasın..ben cok arastırmasını yaptım..emin olmadıgım bir seyi anneme kullandırmazdım..herbalife inter takımının valencia takımının ve strasborg takımının amerikanın galaxy takımının ve david behkham da oynadıgı takım..hepsinin sponsoru.. bu urunler kotu olmus olsa.. zararı olmus olsa soruyorum simdi o milyondolarlık futbolculara bu urunlerle sporcu beslenmesi yaptırabilirlermi?? herkes kafadan atıp tutuyor... urunun kullanıp da sonuc almamıs ınsanlarda tamamen kendı hatalarından dolayı.. kullanmak zor geldıgı ıcın.. yada urunu ona temın eden ınsanın dedıklerını deılde kendı kafasına gore kullanan ınsanlar sonuc almamıstır.. yada bır gun kullanıp sonuc beklemislerdir.. yada bı gun kullanıp uc gun kullanmamıslardır..ondan sonra gelsınler buraya soyle boyle desınler... ya soruyorum herkese koskoca NASA TEKNOLOJİSİ 26 yıldır herbalife urunleri ile besleniyorlar..uzaya cıkan astronotlardan bahsedıyorum.. uzaya cıkarken cacık pilav götürmüyorlar...onun dısında doktorlarıda arastırdım..70 ülkede faaliyetde olan bu firma her ulkeden en iyi doktorları kendi bunyesıne katıyor..turkiyeden ALİ KOCAİLİK herbalife bunyesinde..bu kisi rahmetli turgut özalın doktoru..ona bypass ameliyatı yapan insandır..ayrıca dünyaca ünlü kalp cerrahı MEHMET ÖZ ' ün HOCASIDIR... onun dısında 30 yıllık arastırması sonucun da kalp krizini beyın kanamasını onleyen urunuyle nobel odulu almıs doktorda herbalife bunyesınde.. 30 yıllık arastırma yapıo bir ürün buluyor ve ürün sadece herbalife... daha neyi konusuyorsunuz siz yaa.. gidin siz kahvede zar sallayın.. bayanlarda gitsin örgü örsün.. bugun hastaneye giden insanların nedeni ne sanıyorsunuz... tamamen beslenme kaynaklı problemler.. seker hastalıgı kanser kalp damar rahatsızlıkları ülser migren vs. butun hastalıklar beslenme kaynaklı problemler.. onceden seker hastalıgı yası 45 yaslardayken sımdı neden anne karnındakı bebege kadar dustu.. cunku yedıklerımızden... işte herbalife urunu gun gelıcek herkesın mutfagında olucak...cunku ciddi anlamda dusunuyorumda gercekten sektor bu.. ve ister inanın ister inanmayın.. gun gelicek insanlar tabletler le beslenıcek..benımde yakındır bu ıse gırmem.. kardesim bu isin icinde gayetde cok iyi gidiyor.. önceden gülmeyen insan simdi saglıklı sekılde guluyor.. gulduruyor.. kimse hikaye anlatmasın artık.. umarım herkes bilinclenmistir..biraz arastırmacı olun lutfen...
_____________________________ 
1 Mesaj
4 Kasım 2009; 16:46:19 

Selam Öncelikle

ArkadasLar kesinLikle zararlidir !!!!!! Lütfen Okuyun Önemli!!!!!!!

$öyleki Ürünü duzenli olarak kilo vermek icin 5 gun kullandim 3 gun sonra uyku sorunum ortadan kalkti kendimi fazlasiyla iyi ve enerjik hissediyordum.
Bana Bu urunu basindan Beri Satan Distbitore (Dagiticiya) Sordugumda KesinLikle zararli Degildir Kesinlikle Yan Etkisi Yoktur Hatta 3 Gun Sonra Cok iyi Hissediyorum Diyince Süper Kesinlikle birakma dahada iyi Hissediceksin Demisti.

Benim tavsiyeLerim uzerine Bi tanidik Daha aldi iLk 3 Gün Süper Uzerinde hafifLik hissediyor fakat 4cu Gun yatakdan Kalkamadi belden asagasini hissetmedi Yurudugunde bazi Bozukluklar Ortaya Cikti Tabiki Hic ürüne Sarmadik Cunku Distbitorumun anlatmalarindan yola cikacak Olursak Türkiyede 70 Bin kisi bu urunu satiyor ve hepsi super sonuc aliyordu. Ürünü Tabi Belden asagasini Hissetmemesine Ragmen hala kuLLandi Cevredeki Insanlar üründen olabilecegini Söylediler Bunun Uzerine Ürünü arastirdik.

BitkiseL deyip Gecmeyin !!!! Kesinlikle Sadece BitkiseL Ve Dogal Degildir Shake' in Altindaki Icerigi Okuyun ve Yazan Kelimeleri arastirin!!!!!!!! (Kendimi neden iyi Hissettigimi ve uyku Sorunumun neden Ortadan Kalktigini Simdi Daha iyi anLiyorum Extacy Effekt Denilen bu urunun icindeki Maddeler Hem bagimlilik Hemde Yuksek Adrenalin Yapiyor Gunde Size 2 veya 3 Saat uyku biLe Yetiyor Bazen hatta 1 Saat Size Asiri ama zararli Enerji veriyor Bu Ani ÖlümLere Yol Acabiliyor Tabiki Zamanla Hatta urunu Biraktiginiz zaman Vucut Coktan bagimli Olmaktadir Ve Almadiginiz Taktirde Dahada Buyuk zararlara ugriyabilirsiniz) Biliyorsunuzki uyusturucu esrar vs. Bitkiden vb. maddelerden olusmaktadir ve Kimyasal Maddeler haric bu tur zararli bitkilerde bulunmaktadir urunun icinde. Lutfen arastirin Ben sahsen Hem türk hem alman Hem ingilizce Dilinde Olan sitelerde arastirdim ve inanin Cok Kötü Sonuclar alan ve bunun bedelini hala odiyen insanLar var.

Herbalife Ürünün Yani Shake in Altinda Su Uyari Yazmaktadir Eger evde Bir herbalife Urunu Var ISe Bilirsiniz Uyari $uki; BU ÜRÜNÜ KULLANMAYA BASLAMADAN ÖNCE VEYA HERHANGI BIR KILO KONTROL PROGRAMINA BASLAMADAN ÖNCE BIR HEKIME DANISMANIZI TAVSIYE EDERIZ.

BU ÖZELLIKLE KRONIK BÖBREK SORUNLARI OLAN VE INSÜLINE BAGIMLI SEKER HASTALARI ICIN ÖNEMLIDIR!!!!!


Tabi sonraki arastirmalarimda bunun nedenini Ogrendim. Ani ÖlümLer , Inme Ve felc Beni Cok Korkuttu!!Hemen urunu Biraktim.

Google'da "herbal ephedra death"i arattığınızda kaç tane link çıkacağına bakın. ya da "herbal ephedra lawyer
veya herbalife zararlari.

Solunum sistemi dekonjestanı olarak astım tedavisinde ve soğuk algınlığında kullanılan efedrin maddesinin kaynagı Ephera sinica / Ma huang bitkisidir. Efedrinin sempatomimetik ve santral sinir sistemi üzerindeki etkileri nedeniyle iştah azalmasına neden olduğu bilinmektedir. (arastirabilirsiniz kitap veya internet uzerinden)


1990 ların başında patlayan herbal efedra çılgınlığı ABD'de arka arkaya gelişen ani ölümler nedeniyle bu ürünlerin yasaklanmasıyla son bulmuştur. Bu ölümlerden en bilinenleri, Minnesota Vikings oyuncusu Korey Stringer. ve Steve Bechler isimli baseball oyuncusunun ölümü olmuştur. Bu ölümler nedeniyle açılan 600 milyon dolarlık tazminat davaları halen sürmektedir.

26 Aralık 2004 tarihinde Amerikan ilaç dairesi FDA, Epherda alkaloidleri içeren ürünlerin kilo kontrolü ve sporcu desteği olarak pazarlanmasını tamamen yasaklamıştır (amerikada yasaklanan urunler ama diger ulkelerde hala satisa devam ediyor!!)

Ancak 30 milyar dolarlık obezite pazarı son derece caziptir ve çeşitli mahkemeler aracılığıyla geçtiğimiz yıl yeniden kontrollü olarak ABD de pazarlanmasına izin verilen bu madde nedeniyle 100 den fazla ani ölüm ve 1000 kişiden fazlasında da ciddi yan etkiler görülmüştür.

Amerikan İlaç dairesi FDA, bu maddenin kilo verme amacıyla kullanılamayacak kadar tehlikeli olduğunu bildirmektedir.


Mayo Clinic aşağıda bulunan ürünleri herbal efedra ihtiva ettiğinden dolayı tehlikeli olduğu ve kullanılmaması gerektiği açıklanmıştır

Multi-ingredient preparations containing ephedra : Acceleration, AllerClear, AllerPlus, Andro Heat, Better BodyEnergy for Life, Bio Trim, Biovital Plus, Bladderwrack-Dandelion Virtue, Breathe-Aid Formula, Breath Easy, Cordephrine XC, Diet Fuel, Dymetadrine Xtrem, EPH-833, Ephedra Plus, Thermogen, Guarana-Gotu Kola Virtue, Herba Fuel, Herbal Decongestant Expectorant Capsules, Herbalife - Thermojetics Original Green, Mao-Bushi-Saishin-To, Metabolife 356, Metabolift, Metaboloss, MetaboTRIM, Naturafed, Naturally Ripped, Naturatussin 1, Nettle-Reishi Virtue, Power Thin, ProLab Stoked, Pro-Ripped Ephedra, Respa-Herb, Respiratory Support Formula, Ripped Fuel, SinuCheck, SinuClear, SnoreStop, Thermadrene, Thermic Blast, Thermicore, Thermo Cuts, ThermoDiet, Ultra Diet Pep, Xenadrine RFA-1.

Görülen Yan Etkiler

Endişe, ateş basması, uykusuzluk, migren, hafıza bozukluğu, kas ağrıları, kan basıncında yükselme,çarpıntı.
Daha ciddi yan etkiler ise;
Epileptik ataki, paranoid psikoz, bayılma, koma,kalp krizi, ani kardiak ölüm, ritm bozukluğu, beyin kanaması, böbrek yetmezliği , inme, felç.


Zaten obezite nedeniyle son derece ağır bir yük taşıyan hastaya dışarıdan stimülan verilmesi son derece risklidir. Bu nedenle sevdiğiniz kişileri yukarıdaki listede bulunan ürünlerden uzak tutunuz.Herbalife ile İlgili Sağlık Bakanlığı Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar, Yazılan Mektup ve Alınan Cevap

Herbalife isimli zayıflama ürününün, ancak doktor kontrolünde ve eczanelerde satılması gerektiği bildirildi. Sağlık Bakanlığı Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar, Merhaba’ya verdiği yazılı cevapta Herbalife isimli ürünlere, Tarım Bakanlığı tarafından gıda gibi değerlendirilerek ithal izni verilmesinin son derece sakıncalı olduğunu söyledi.

İlaçlarla ilgili yaygın kanaattir; bir ilaç piyasaya çıkmazdan önce 3. dünya ülkelerinde kullanılır, etkileri görülür, sonra Batı -ABD kendi sınırları içinde piyasaya sürer.

Nitekim Sağlık Bakanlığı’ndan gelen yazıda da tespitler yapıldıktan sonra ‘keyfiyet’in Tarım Bakanlığı’na iletildiği bildiriliyordu. Herbalife’la ilgili internetten de bir tarama yaptık. ‘Milyar dolar hedefi’nin nasıl tutturulacağı, pazarlama yapılan ülkeler, ‘herbalife’in çıkışı, ‘efadra’ içeren ürünlerin Kanada ve ABD’de yasaklanışına dair bilgileri de bu araştırma sırasında gördük. Bu araştırma sırasında gördüğümüz en ilginç ayrıntı ise, Herbalife, Aloevera gibi ürün pazarlamacıları için kartvizit basılabileceğini belirten ilan oldu.

1. Hileli ürünler (kasıtlı):

Hong Kong’ ta üretilen ve hap şeklinde satılan 'chuifong tokuwan' adlı maddenin eklem ağrısı, sırt ağrısı, başağrısı ve boyun tutulması gibi durumlara iyi geldiği kullanan hastalarca doğrulanmış. Ancak bu hapların kimyasal analizinde, üretim aşamasında içlerine chlorothiazide (tansiyon düşürücü), diazepam (sakinleştirici), mefenamic acid, indomethacin (romatizma ilacı), ve dexamethasone (kortizon) eklendiği tespit edilmiş. Kişilerin bu “bitkisel” olduğunu sandıkları haplardan fayda görmelerinin nedeni, kasıt ve hile ile içlerine katılan birden fazla ilaca bağlıdır (Texas Sağlık Departmanı ve FDA, ABD, Ağustos 1988).

Hileli ürünlere bir örnek daha:
Şeker hastalığı (diabet) tedavisi için satılan Çin kökenli 5 ayrı bitkisel hap incelendiğinde, içlerinde ancak sentetik olarak elde edilebilen ve doğal formda bulunmayan bir diabet ilacının olduğu (glyburide) tespit edilmiştir (California Sağlık Hizmetleri Departmanı, ABD, Şubat 2000).

Zehirli kimyasallar, doğal toksinler ve biyolojik hastalık yapıcı ajanlarla kontaminasyon:

Uzak doğu yapımı bazı ürünlerin içinde arsenik, kurşun ve cıva gibi ağır metaller olduğu tespit edilmiştir. Ortalama bir eğitim sahibi olan herkes etiketin üzerinde arsenik (arsenic), kurşun (lead) ve cıva (mercury) isimlerini gördüğünde o ürünün toksik maddeler içerdiğini anlayabilir. Diğer yandan cinnabar, realgar ya da litharge isimleri çoğumuz için pek birşey ifade etmez. Ancak gerçekte, 'cinnabar: cıva sülfit', 'realgar: arsenik sulfit' ve 'litharge: kurşun oksit' ten başka birşey değildir.

Birkaç örnek:

- İngiltere’de 39 yaşında bir şeker hastası halsizlik, iştahsızlık, karın ağrısı ve karaciğer enzim yüksekliği nedeniyle hastaneye yatırılıyor. Hastanın Hindistan kaynaklı “diabet ilacı” olarak etiketlenmiş bitkisel bir ürün kullandığı ve bu ürüne bağlı kurşun zehirlenmesi geliştiği tespit ediliyor…

- Arizona’da 15 yaşında bir çocuk halsizlik, başağrısı, kas ağrısı, öksürük, kabızlık, ellerde ve ayaklarda uyuşma, kilo kaybı, tad duyusu kaybı ve kollarda ve bacaklarda güçsüzlük şikayetleriyle başvuruyor. Hastanın sivilce tedavisi için bitkisel bir ürün olan 'Crema de Beleza-Manning' kullandığı ve bu ürünün calomel (cıva klorür) içerdiği tespit ediliyor. Yani kısaca cıva zehirlenmesi…Daha sonra bu ürünü kullanan 89 kişi üzerinde yapılan araştırmada, 69 ‘unun vücudunda yüksek düzeyde cıva birikimi olduğu ortaya konuyor.


. Etikette yazandan fazla ya da az aktif madde içermek:

Etiketinde şu miktarda “ephedra (ma-huang) içermektedir” yazan 20 ürün incelenmiş ve bazılarında yazılandan 10 kat daha fazla olduğu tespit edilmiş. Ma-huang, efedrin yapısında bir alkoloid maddedir ve yüksek düzeyleri ciddi yan etkilere neden olur. Diğer yandan, bazı ürünlerin ise etikette yazdığı halde hiç ma-huang içermediği ortaya konmuş. (Herbalife'da Oldugu gibi)Bitkisel ürünlere bağlı toksik etkiler:

Bitkisel ürünlerin toksik etkileri olabilir. Toksisite modern ilaçlarda da önemli bir sorundur. Ama modern ilaçlar geliştirme aşamasında sıkı kontrollere tabi olur ve kullanıma geçilince de yan etkiler yönünden takip edilir. Çoğu ilacın neden olabileceği yan etkiler bilinir ve hastaya bu konuda hem üretici firma hem de hekimler tarafından bilgi sunulur. Ama bitkisel ürünler ne yazık ki tamamen kontrol dışında kalmaktadır.

SONUÇ OLARAK

Tecrübelerimiz göstermektedir ki, hastalarımıza doğrudan “bitkisel ürünleri gelişigüzel kullanmayın, zararlı etkileri çoktur” dediğimizde, onlarda genellikle “ilaç tedavisinden başka tedavi bilmediğimiz ve bitkisel ilaçlar konusunda bilgisiz olduğumuz” düşüncesi oluşmaktadır. Bu yazıda bitkisel tedavi konusunda bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaştık. Takdir sizin…

Umarim Yardimci Olmusumdur SaygiLar

Anti_Herbalife ;)
_____________________________ 
1 Mesaj
4 Kasım 2009; 16:48:32 

Sakin Kullanmayin Herbalife i Basimiza Cok Is aldik Bizlerde !
_____________________________ 
0 Mesaj
10 Kasım 2009; 17:59:19 

arkadaslar bakın size olayı anlatayım bende sizin gibi bazılarının gibi is için ilana basvurdum ve is toplantılarına katıldım saşağalı bi hava var cok para kazananlar anlatılıyor falan bunlar hikaye... bende distribütör olcaktım ama vazgectim siz distribitör olarak ise basladıgınızda siz satıs yaptıkca onlarda para kazanıyor
ve sizin kazandıgınız dusuk bi miktar para ama adamlar cok üye buldukları için bu paralar dağ oluyor ... size 2 hafta ürünleri tanıtcaklardır ve iş hakknında konusmak istediginizde hep lafı geveleyip konuyu deiştirirler .. arkadaslar bunlara kanmayın lütfen ya biraz zekayı calıstırın bu devirde para kazanmak o kadar basitmi? peki sabahtan aksama kadar calısıp sırf asgari ücret için ailesine para götürmek isteyen insanlar .. bunlar gerizekalımı ? herbalife da calısanlar cok mu zeki.. evet herbalifeda para kazanılabilir hemde cok ama bunları sadece bastaki insanlar kazanır ve sizi kullanmak isterler.. is için aradıgınızda size ürünleri anlatırlar anlatırlar banada anlattılar ben caktım olayı basında davranıslar o kadar yapmacıktıki :D 40 milyon su ürünü alcaksın su ürünü almaslısın iste insanlar seni görünce onlarda isteyecek alcak falan bunlar hikaye is için basvururlar ama sizi kullanmak isterler lütfen aldanmayın.. hemde ilk ise baslamanız için bile 130 milyon para istiyolar allah aşkına iş için mi gidiyosunuz para vermek için mi .. ve inanın bu daha bi baslangıc ... sizi partiye falan davet etcekler hallederiz falan dicekler ama parayı size yükleyebilirler.. ben bunları gördüğüm için biliyorum.. ama kanmadım tabi benim üzerimden kimsenin 5 kurus para kazanmasına katlanamam.. david beckham falan kullanıyomus diyolar :D ya hani şener şenin jilet satması varya onun gibi :D david beckham bole uyduruk bi ürünü kullanırmı ya hemde o kadar yan etkisi var insanlar bunları duyurmaya calısıyo ama inanın bu haberleri temizliyolar nedenmi? çünkü bu işin arkasında cok güçlü amerikan bankaları var ve bu olayları haber ettirmiyolar ... ben ne mi yaptım pekii.. ürün sözlemesini alana kadar bunların bana anlatııkları hikayeleri dinledim gözlerinde öle bi bakıs varki.. masum saf cocuk kekleriz :D ben hepsini dinledim sözlesmeyi de yarın alcam ve imzalamıcam :D sponsor olarak kendi adlarını vercekler ve ben calıstıkca aldıgım paranın sanırım %5 i de onlara gitcek ve ben calıstıkca onlarda kazancaklar .. siz böle bi karakterde iseniz buyrun girin para vererek ise baslayın :D sonra size sattıkca satsınlar :D size büyük bi nasihat ve kendimede kurtulus savasında atatürk bağımsızlığı istedi mandaya tamamiyle karsı geldi .. buda onun gibi siz ise girceksiniz ve adamlar sizin sırtınızdan gecincek.. bilmiyorum kabullenirseniz baslayın buyrun benden bu kadar ve inanın anlattıklarım kesinlikle doğrudur yemin ederim sakın kanmayın bole pazarlamacılara sakın..
_____________________________361 Mesaj
14 Ocak 2010; 14:44:11 

topic tekrar canlanacak ama ben yine de yazayım... dün ilk toplantıya katıldım. ikinci toplantı için 120tl istediler sınırlı sayıda yer varmış(!) ve dün kapora yahut bütün parayı verirsek 90 lira olurmuş vs...

şunu söyleyeyim kesinlikle DİNİ SÖMÜRÜ vardı. Türban takmış bir kaç tane genç kız vardı hatta ilk konuşmacı da oydu.... o kadar sapın(kendimde dahil) bulunduğu bir salonda sahneye çıkması benim ahlak anlayışıma ters....

bizi toplantıya almadan önce içeride toplantı vardı. distribütörlerin toplantısı idi biz çıktıntan sonra da toplandılar yine distribütörler. acaba kimin ne söyleyeceğini mi kararlaştırıyorlardı içeride.

david bekım ın bilmem nesiylermiş. hiçbirisi resmi bir belge göstermedi.

bekım a sponsor olduklarının resmi belgesini göstersinler dediklerine inanayım

milan a sponsor olduklarının resmi belgesesini göstersinler inanayım

sağlık bakanlığından onayylı olduğunu destekleyecek belge göstersinler inanayım

amerikada satılmadığının yalan olduğunu ispatlasınlar inanayım.

ve ne olur pazarlama olmadığının üzerinde ısrar etmesinler.. ürün kendini sattırıyor diye pazarlama değil diyorlar.


sadece bu sorulara cevap verebilseler ben de bu ürünün satışını yapacağım.

kısaca network marketing sistemi ile bir alıp veremediğim yok. çok mantıklı bir sistem ve iyi kullanıldığında çok kaliteli hizmet verebileceğine inanıyorum. yalnız bu sistemi kullanan herbalife sağlıklı bir ürün mü tek sorum budur?
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


361 Mesaj
14 Ocak 2010; 15:11:47 

http://herbokubilenadam...ously-on-herbalife.html

buradaki videodan daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz. toplantı aynen oradaki gibidir.


bu da herbalife ın midenizde nasıl tokluk hissi oluşturduğunu gösteren bir video

http://www.youtube.com/watch?v=dpyYcq-rJW4< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetaLX -- 14 Ocak 2010; 15:22:20 >
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
219 Mesaj
17 Ocak 2010; 2:03:05 

Ne idüğü belirsiz bir firma ,kazanılan devasa paraların kimleri finanse ettiği belirsiz ,içeriği belirsiz ,aklı olan uzak durur önceki sayfalarda vergi konusu değinilmiş aslında olay mali polisin işi incelemelri gerekeir gerçi kimbilir hangi lobiler vardır ki engelleniyordur denetlenmesi , 4 5 yıl önce bende bi arkadaşın ricası ile böle bi toplantıya katılmıştım insanları büyülemeyi iyi beceriyorlar ama girmedim bu işe dikkatimi benimde kapalı bayanlar çekmişti ya arkadaşlar enayilerin olduğu yerde uyanıkların karnı doyar ver gazı millete bak paralara sayamazsın valla aziz nesin in bi lafı çok hoşuma gider onu sölemek istemiyorum çünki bazı türkücü takımı alınıyor, biz millet olarak böle olursak daha semer vuran çok çıkar şak şaka meraklıyız nede olsa, zayıflamak sağlıklı olmak isteyen Hz Peygamberin yaşamını incelemeli onun beslenme ile alakalı davranışlarını incelemeli daha ne olsun
_____________________________10 Mesaj
10 Şubat 2010; 22:03:34 

bende ne acaba diye görüşmeye gittim ... Zararı varmı bilmiyorum ama oradaki herkesin yüzü kıpkırmızıydı . Capcanlı insanlar görüşmelerde bayağı bi gaza getiriryorlar . Şöyle bişey dediler Herbalife'ın kurucusu annesini 32 yaşında aşırı dozda diyet hapından kaybetmiş bu yüzden 4 yıl tibette araştırma yapmış sonra bi şirket kurup Üreticiden bu dediğiniz satış temsilcileri ile satılıyormuş yani bakkalda markette bulamazsınız bu insanlar sattıkları kişinin aynı zamanda danışmanıda oluyor ...
_____________________________

Ben Mevlana değilim adm olda gel


361 Mesaj
10 Şubat 2010; 22:40:00 


quote:

Orijinalden alıntı: idealtepeli

bende ne acaba diye görüşmeye gittim ... Zararı varmı bilmiyorum ama oradaki herkesin yüzü kıpkırmızıydı . Capcanlı insanlar görüşmelerde bayağı bi gaza getiriryorlar . Şöyle bişey dediler Herbalife'ın kurucusu annesini 32 yaşında aşırı dozda diyet hapından kaybetmiş bu yüzden 4 yıl tibette araştırma yapmış sonra bi şirket kurup Üreticiden bu dediğiniz satış temsilcileri ile satılıyormuş yani bakkalda markette bulamazsınız bu insanlar sattıkları kişinin aynı zamanda danışmanıda oluyor ...işte danışman yüzünden tehlikeli ya... hiç bir sağlık eğitimi almadan insanlara ürünü sattıktan sonra resmen diyetisyenlik yapıyorsun...
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
1230 Mesaj
4 Mart 2010; 1:17:42 

Benim annem kullanıyordu çok eskiden.Annem güzellik uzmanı ve bir firmada çalışıyordu işte patronu çalışanlara falan Herbalife vermişti.Anneme de Herbalife vermişlerdi toz işte bunu yağsız süte karıştırıyorsunuz içiyorsunuz.Bugün sordum sen onlardan kullanıp bir faydasını görüyormuydun diye ve bana hayır dedi azcık kilo vermiş ama bıraktıktan sonra geri almış hepsini.Ayrıca hatırladığı kadarıyla 2 öğün sadece Herbalife içiyormuş 1 öğünde normal yemek yiyormuş.Kandırmaca böyle şeyler bence.O kullanırken ben 14 yaşındaydım bende sırf tadı için içebilirmiyim falan diyordum benim içmeme hiç izin vermemişti zaten kısa bir süre sonra kendisi de bıraktı.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I Love Cookies -- 4 Mart 2010; 1:19:06 >
_____________________________ 
105 Mesaj
27 Mart 2010; 22:57:34 

slm arkadaşlar bende bugun bahsettiğiniz toplantılardan birine gittim girişte gülüp ediyodum hatta ücret talep edildiğindede artık tamm gerçek yüzleri ortaya çıktı diyodum fakat konsşmacılar gerçekten okdar iyi seçılmişki çıktığımda bende artık bu işe giricem diyodum ürünün faydasını zararını bilmem burara okudugum kadarıyla hiçbişe anladım olumlu oldugu kadar olumsuzda var oyuzden bu topic pek yararlı olmamış ama eğer zararlıysa ve merhamet duygunuz yoksa bu sistemle gerkceten ciddi miktarda para kazanılabılır ama herkes burda altındakının sırtından kazanıyor.bence faydası zararını tartışmayın hele kendı aranızda hiç atışmayın belgelerle burara bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
saygılar
_____________________________

(: ALIRSIN FORD OLURSUN LORD :)


1330 Mesaj
31 Mart 2010; 0:19:05 

Sakın inanmayın paranıza yazık bunlar yukarda arkadaşların dediği gibi titan saadet zinciri gibi dolandırıcı firmalar bunlarda elemanları ve bu konuyu lütfen kapatın bu ve bunun gibi arkadaşların ekmeğine yağ sürmüş oluyoruz bedavaya reklamlarını yapıyorlar hadi başka kapıya konuyada daha fazla yazmayalım
_____________________________2906 Mesaj
31 Mart 2010; 13:46:40 

Olumlu yada olumsuz yorum yapan herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim. Herkesin görüşüne de saygı duyarım.

Bilgilenmek isteyen arkadaşlar benim yorumlarımı da okurlarsa belki bir faydam olabilir diye iki satır yazmak istedim.
Ankara'da memleketimizin en saygın üniversitelerinden birisinden mezun bir doktorum. Tam 9 (dokuz) yıldır Herbalife Ürünlerini kullanıyorum. İlk başta kilo almak için kullandım 13 kg aldıktan sonra (şuanda boyum 180cm ve kilom 65kg) formumu korumak üzere kullanmaya devam ediyorum. Eşim tanıştığımız günden beri benimle birlikte kullanıyor, hamileliği süresince kullandı. Şu anda oğlum 20 aylık ve ek gıdaya başladığımızdan beri, diğer normal yemekleriyle beraber Herbalife'da yiyor. 19 Şubat 2001'den beri binlerce insana tavsiye ettim, programlarının takibine yardımcı oldum, yüzlerce eğitim programına katıldım ve burada Herbalife işini yapan yüzlerce insanla tanıştım. Bu süre zarfında herhangi bir sorunla karşılaşan hiç kimse görmedim, duymadım.
Arkadaşlardan "Anladık, sende bu işi yapıyorsun.." diyenler olacaktır.. Üniversite yıllarındayken hem harçlığımı çıkarmak hemde farklı bir ortam yaratmak için bir süre aktif olarak çalıştım. O dönemde çok güzel paralar kazandım, çok da güzel dostluklar kurdum. Hala görüştüğüm çok değerli bir çok dostum var. Mezun olduktan sonra ise hem paraya ihtiyacım kalmadı hemde buna vakit ayıracak zamanım ve ortamım kalmadı. Ama ürünleri kullanmayı hiç bırakmadım Şirketin ticari çalışma şekli beni çok ilgilendirmiyor, ama ürünlerinden %100 eminim.

Sonuç olarak Herbalife'a inanmayan arkadaşlara ağzınızla kuş tutsanız inandıramazsınız. Herbalife'ı bilen tanıyan ve inanan arkadaşlara da ağzınızla dinozor tutsanız yine vazgeçiremezsiniz. O yüzden lütfen birbirinizin yorumlarına karşı yorum yazmayın lütfen..

Bu konuyu okuyup bilgi almaya çalışan arkadaşlar ise saçma sapan yorumlara bakmasınlar, gidip güvendikleri emin oldukları birilerinden (tanıdıkları, doktorları vs.vs.) bilgi alsınlar. Ve somut delillere baksınlar:

1- ABD'de FDA (lütfen bakınız) onayı var. Türkiye'de ilgili mevzuatlar gereğince iç beslenme ürünleri (tabletler, protein tozları vs) Tarım Bakanlığından, dış beslenme ürünleri (Saç bakımı, cilt bakımı) Sağlık bakanlığından onaylıdır.
2- Faaliyette olduğu 73 ülkenin yetkili kurumlarından ayrı ayrı onayı vardır.
3- Tamamen bitkiseldir, ilaç vb. herhangi kimyasal, sentetik, suni madde içermez.
4- Hiç bir ürün tedavi amacıyla kullanılmaz. Sadece mevcut beslenmenize takviye amacıyla kullanılır.
5- Aynı şekilde hiç bir ürünün kilo aldırıcı veya verdirici özelliği yoktur. Dengeli beslendiğiniz için vücudunuz kendisini uygun forma sokar.

Son olarak bu ürünleri kullanıp zarar gördüğünü iddia edenler var. Neden ispatlanan bir durum, açılan bir dava, kazanılan bir tazminat yok?
Sözüm meclisten dışarı Türkiye'de herşeyin üstünü kapatabilirsiniz. Ama bir Avrupa ülkesinde, Japonya'da, Avustralya'da, Kanada'da vs.vs. insan sağlığıyla oynayan bir şirketi, oluşumu yaşatmazlar, o kadar kolay değil yani.. Ruhsatlı bir ilaçta bile olumsuz bir durum tespit edilirse hemen lisansı askıya alınır gerekli incelemeler yapılır. Sonuçlara göre ya satışına tekrar izin verilir yada lisansı iptal edilir. Herbalife'da 1980'den 1984'e kadar yapılan incelemeler sonucunda FDA lisansını alabilmiştir. 30 yıldır herhangi bir zararının örtbas edilmesi sizce mümkün mü? Paran varsa mümkün diyebilirsiniz, ama kazın ayağı öyle değil. Türkiye'de veya gelişmekte olan ülkelerde olabilir ama yurtdışında gelişmiş ülkelerde durum böyle değil. Oralarda sigorta ve hukuk sistemi çok daha net çalışır.

O yüzden lütfen enine boyuna incelemeden, buradaki üç beş yoruma (benimki de dahil) bakarak karar vermeyin.

Yazdıklarımdan şüphe eden arkadaşlara (Erzurum'da görev yapıyorum) belgeleriyle ispat edebilirim.
İlgili arkadaşlar PM-Özel mesaj atarlarsa sevinirim, çok daha detaylı cevap verebilirim.

Sevgi ve saygılarımla..
_____________________________2010 Honda Civic HB 1.8 I-VTEC A/T Siyah


 
1411 Mesaj
31 Mart 2010; 14:38:36 

ben 4 günde 40 kilo verdim, o kadar işe yaradı ki arnold gibi vücudum oldu, biraz daha kullanırsam uçabileceğim, hatta 4 gün sonunda kaşığı eğebiliyorum,cisimleri düşünce gücümle hareket ettirebiliyorum. 30 yaşındaydım 10 yaş gençleştim, hatta geçen inzibatlar çevirdi yoldan beni, askerlik şubesinde zor anlattım derdimi. beyazlayan, dökülen saçlarım vardı, 4 günde saçım at kuyruğu gibi oldu.

Bu tür şeylerle kandırmayın kendinizi, ne kadar üçkağıt olduğunu fake üyeler ve yeni kayıt olan kişilerin sayısı ve yazdıklarından anlıyoruz zaten. Gerçi onların da suçu yok, devir kolay para kazanma devri, devir para kazanmak için her yolun mübah olduğuna inandırılan insanların devri,

sağlık mı? o da neymiş, ben yeterki para kazanayım, gerisi beni ırgalamaz.
_____________________________

Aman MC Donalds'ta kızarmış patates yemeyin, benden söylemesi CANON EOS 600D | XBOX One | SAMSUNG GALAXY S2 | DREAMBOX 500 HD | LG 47LM600| INTEL HACKINTOSH MOUNTAIN LION 10.8.5: INTEL I5 1155PIN | Gigabyte Z77N-WIFI |


1330 Mesaj
31 Mart 2010; 17:25:19 

Arkadaşlar Son defa yazıyorum LÜTFEN ALMAYIN ŞU ÜRÜNLERİ sırf merakımdan bu ilaçların zararlarını siz kullanıcıları uyarmak için yazıyorum. PARANIZ ÇOKSA BUYRUN ALIN DENEYİN DİYECEĞİM AMA BİRAZDAN AŞAĞIYA BİRŞEYLER EKLEYECEĞİM ONLARI OKUDUKTAN SONRA LÜTFEN PARANIZDA OLSA DENEMEYİN!! BU ÜRÜNLERİ VE TALEP ETMEYİN. ALMAYIN LÜTFEN ARZ TALEP MESELESİ BU MAĞLESEF O KADAR HERŞEYE İNANAN BİR MİLLETİZ Kİ ANINDA BALIKLAMA ATLIYORUZ. LÜTFEN ŞUNU BİR DEFA KAFANIZA KOYUN ZAYIFLAMAK İSTİYORSANIZ SPOR YAPIN KENDİNİZ DİYET YAPIN. AMA BÖYLE NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN SADECE İNSANLARIN HAYALLERİYLE OYNAYAN ALDATICI ÜRÜNLERE TAVİZ VERMEYİN..

ayrıca şu sitedeki yorumlarıda okuyabilirsiniz
http://www.itsbeauty.co...ewtopic.php?f=43&t=1499

http://herbokubilenadam...ously-on-herbalife.html

buradaki videodan daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz. toplantı aynen oradaki gibidir.


bu da herbalife ın midenizde nasıl tokluk hissi oluşturduğunu gösteren bir video

http://www.youtube.com/watch?v=dpyYcq-rJW4

yukarıdaki arkadaş yazmış videolar gözden kaçmasın diye ekliyorum

!!!!! LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN KAZANDIRMAYIN BU FİRMALARA ALMAYIN ÜRÜNLERİNİ !!!!!


lütfen çevrenizde bu ve buna benzer ürünleri almayı düşünen arkadaşlarınızı uyarın ALDIRMAYIN !!!

Bu ürünü uzun süre kullananlarda 10-15 yıl sonraki süreçte ciddi karaciğer rahatsızlıkları olduğunu duydum. Fakat bu konuya en güzel açıklama getirecek Sağlık Bakanlığıdır. Sağlık bakanlığının Web sitesinde Herbalife ile ilgili arama yaptım. Herbalife ilgili hiç bir şey yok. Dünyada ve özelliklede ABD'de bu kadar çok tartışılan bir ürünle ilgili sağlık bakanlığının bir araştırma yapmaması çok üzücüdür.

Aşağıdaki yazan yazılar benim kişisel yorumlarım değil. Sağlık ile ilgili sitelerden yaptığım alıntılardır. Bu ürünü derhal sağlık bakanlığı incelemelidir.Herbalife Hakkında ABD Sağlık Dairesinin (FDA) Uyarısı

Herbalife denilen ürünün Amerikada yasaklandığını ve bir kongre senatörünün kişisel çabalarıyla bu sistemi durdurmak istediğini biliyormusunuz ?. ABD'de bu ürünün satılabilmesinin tek yolunun içindeki Efedra Sinica bitkisinin çıkarılması olduğunu ancak Türkiyede'ki preparatlarda bu bitkinin halen bulunduğunu, ve anlaşılmaması için çince adınının yazıldığını biliyormuydunuz ?. Herbalife'ın ani ölümlere neden olduğunu ve bu nedenle sadece Herbalife Tazminat davalarına bakan avukatlık büroları kurulduğunu ve ciddi tazminat davaları açıldığını duymuş muydunuz ?

Google'da "herbal ephedra death"i arattığınızda kaç tane link çıkacağına bakın. ya da "herbal ephedra lawyer"

Bu konuda Mayo Clinic bu maddeyi içeren ürünlerin listesini yayınlayarak kullanılmaması yönünde uyarmıştır.


Listede Türkiyede satılan form olan Herbalife Thermojetics de bulunmaktadır. Bu ürünü içen kişilerde çarpıntı, aşırı enerji vs gibi belirtilerin olması bu maddenin içerisinde bulunduğunun en büyük kanıtıdır. Herbal Efedra nın Herbalife'a koyulma amacı iştahı kapatmak ve enerji kullanımını arttırmaktır ama ne yazıkki ani ölüm gibi küçük bir yan etkisi bulunmaktadır(!). Kalp krizi, inme ve felçleri saymıyorum. Tabi ben yalan söylüyor da olabilirim ancak FDA raporları da aynısını söylüyor.

Saygılar

Herbal Efedra ve Ani Ölümler

Fazla kilolardan muzdarip kişiler ve obezite hastalarına mucize tedavi yöntemi olarak ülkemizde en agresif şekilde pazarlanan ürün muhtemelen Herbalife adındaki pakettir. Tamamen bilinçsiz distribütorler aracılığıyla çeşitli kozmetik ürünleri ile aynı yöntemle, MLM sistemiyle satılan bu ürün hakkında ne biliyorsunuz ?

Gerçekten satıcıların söylediği gibi yan etkisi yok mu ? Tedavide başarılı olabilir mi ?
Herbalife'ın başarısız olmasının nedeni çok kısa olarak diğer diyet sistemlerinde de olduğu gibi bir kişinin uzun süre sıvı mama ile beslenmesinin psikolojik olarak imkansız olmasından kaynaklanıyor , ancak bu ürünle ilgili problem bu değildir.
Ölüm Tehlikesi !!!

Solunum sistemi dekonjestanı olarak astım tedavisinde ve soğuk algınlığında kullanılan efedrin maddesinin kaynagı Ephera sinica / Ma huang bitkisidir. Efedrinin sempatomimetik ve santral sinir sistemi üzerindeki etkileri nedeniyle iştah azalmasına neden olduğu bilinmektedir.

Çeşitli firmalar ilaç denetim kurulları ve sağlık otoritelerinin uzun süreli ve yüksek masraflı araştırma maliyetlerinden kurtulabilmek ve yüksek kar getiren obezite pazarından yararlanbilmek amacıyla bu bitkiyi toz haline getirip tablet, kapsül ve herbalife da olduğu gibi mama-çay olarak pazarlamaktadırlar. 1990 ların başında patlayan herbal efedra çılgınlığı ABD'de arka arkaya gelişen ani ölümler nedeniyle bu ürünlerin yasaklanmasıyla son bulmuştur. Bu ölümlerden en bilinenleri, Minnesota Vikings oyuncusu Korey Stringer. ve Steve Bechler isimli baseball oyuncusunun ölümü olmuştur. Bu ölümler nedeniyle açılan 600 milyon dolarlık tazminat davaları halen sürmektedir.

26 Aralık 2004 tarihinde Amerikan ilaç dairesi FDA, Epherda alkaloidleri içeren ürünlerin kilo kontrolü ve sporcu desteği olarak pazarlanmasını tamamen yasaklamıştır.
Ancak 30 milyar dolarlık obezite pazarı son derece caziptir ve çeşitli mahkemeler aracılığıyla geçtiğimiz yıl yeniden kontrollü olarak ABD de pazarlanmasına izin verilen bu madde nedeniyle 100 den fazla ani ölüm ve 1000 kişiden fazlasında da ciddi yan etkiler görülmüştür. ( http://www.lawsuitresources.com/ephedra.html ) Utah eyalet makkemesinin 2005 yılında verdiği izinden sonra California ve New York eyaleterinin herbal efedra maddesini serbest bırakması izlemiştir. Amerikan İlaç dairesi FDA, bu maddenin kilo verme amacıyla kullanılamayacak kadar tehlikeli olduğunu bildirmektedir.
Google internet arama motorunda "herbal ephedra death" anahtar kelimeleriyle arama yapıldığında karşımıza çok fazla sayıda sonuç çıkmakta ve yüzlerce tazminat davası haberi görülmektedir. Hatta herbal efedra nedeniyle olan ölümler ve yan etkiler nedeniyle sadece herbal efedra tazminat davaları üzerine çalışan avukatlık büroları oluşmuştur.
Mayo Clinic aşağıda bulunan ürünleri herbal efedra ihtiva ettiğinden dolayı tehlikeli olduğu ve kullanılmaması gerektiği açıklanmıştır

Multi-ingredient preparations containing ephedra : Acceleration, AllerClear, AllerPlus, Andro Heat, Better BodyEnergy for Life, Bio Trim, Biovital Plus, Bladderwrack-Dandelion Virtue, Breathe-Aid Formula, Breath Easy, Cordephrine XC, Diet Fuel, Dymetadrine Xtrem, EPH-833, Ephedra Plus, Thermogen, Guarana-Gotu Kola Virtue, Herba Fuel, Herbal Decongestant Expectorant Capsules, Herbalife - Thermojetics Original Green, Mao-Bushi-Saishin-To, Metabolife 356, Metabolift, Metaboloss, MetaboTRIM, Naturafed, Naturally Ripped, Naturatussin 1, Nettle-Reishi Virtue, Power Thin, ProLab Stoked, Pro-Ripped Ephedra, Respa-Herb, Respiratory Support Formula, Ripped Fuel, SinuCheck, SinuClear, SnoreStop, Thermadrene, Thermic Blast, Thermicore, Thermo Cuts, ThermoDiet, Ultra Diet Pep, Xenadrine RFA-1.

Görülen Yan Etkiler
Endişe, ateş basması, uykusuzluk, migren, hafıza bozukluğu, kas ağrıları, kan basıncında yükselme,çarpıntı.
Daha ciddi yan etkiler ise;
Epileptik ataki, paranoid psikoz, bayılma, koma,kalp krizi, ani kardiak ölüm, ritm bozukluğu, beyin kanaması, böbrek yetmezliği , inme, felç.

Zaten obezite nedeniyle son derece ağır bir yük taşıyan hastaya dışarıdan stimülan verilmesi son derece risklidir. Bu nedenle sevdiğiniz kişileri yukarıdaki listede bulunan ürünlerden uzak tutunuz.

Avrupada yasaklanan ve ABD de yeniden yasaklanması icin ardı ardına yüz milyonlarca dolarlık tazminat davaları açılan, herbal ephedra ihtiva eden ürünlerden dolayı zarar gördü iseniz hemen Tıbbi Konularda Tecrübeli Bir Avukata başvurun. Eğer ABD de yaşıyorsanız http://www.ashcraftandg...m/ephe...im_lawyer.html adresindeki avukatlık bürosu özellikle Herbalife ve benzeri ürünler nedeniyle tazminat davaları konsunda özelleşmiştir. Eğer Türkiye'de çalışan bir avukatsanız lütfen bize bilgilerinizi burada yayınlanmak üzere gönderin.Herbalife ile İlgili Sağlık Bakanlığı Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar, Yazılan Mektup ve Alınan Cevap

Herbalife isimli zayıflama ürününün, ancak doktor kontrolünde ve eczanelerde satılması gerektiği bildirildi. Sağlık Bakanlığı Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar, Merhaba’ya verdiği yazılı cevapta Herbalife isimli ürünlere, Tarım Bakanlığı tarafından gıda gibi değerlendirilerek ithal izni verilmesinin son derece sakıncalı olduğunu söyledi.

ÖLÜM RİSKİ Dr. Akar, ürünün bileşiminde bulunan kafein maddesinin alışkanlık yapmanın yanı sıra kimi kişilerde ölüm tehlikesine neden olabileceği uyarısında bulundu. “Kafein bir ilaç etken maddesi olup kalp damar rahatsızlığı olan kişilerde ölümcül yan etkilere yol açabilir” diyen Dr. Akar bu nedenle ürünün mutlaka Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilmesi ve sadece eczanelerde hekim kontrol ve önerisi ile satılması gerektiğini vurguladı. SAĞLIK BAKANLIĞI DENETİME ALMALI Konuya ilişkin görüşlerinin Tarım Bakanlığı’na aktarıldığını ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar, sağlık eğitimi almamış kişilerin kar amacı ile ürünü gelişi güzel pazarlamasının sakıncasına işaret ederek,

‘Bu nevi pazarlama hele yukarıda belirttiğimiz sakıncalar söz konusu iken tehlikelidir. Bu bakımdan Sağlık Bakanlığı denetimi altına alınması önemlidir. Ürüne, Tarım Bakanlığı tarafından gıda gibi izin verilmesi son derece sakıncalıdır’ ifadesini kullandı. İKİ BAKANLIK KARŞI KARŞIYA Bu ifadelerle Sağlık Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı karşı karşıya geliyor. Bir tarafta, ölüme kadar varan risklerin taşındığı ifadesi, diğer tarafta gıda izni. Türkiye’de, insan hayatı ve sağlığının ne kadar ucuz olduğu ve ne tür tehlikelere açık olduğu bu olayda da görülüyor. Tarım Bakanlığı’nın cevabı ve söz konusu tehlikelerin var olup olmadığı ile varsa derecesi merakla bekleniyor.

ÖLÜM RİSKİ SÖZ KONUSU OLABİLİR Distribütörler ağı ile pazarlanan Herbalife ürünleri konusunda yaptığımız araştırma bizi çarpıcı sonuçlara götürdü. Sağlık Bakanlığı Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar, söz konusu ürünlerin alışkanlık yapması ile birlikte kimi hastalarda ölüme kadar giden sonuçlara yol açabileceği uyarısında bulundu. BAKANLIKLARA YAZDIĞIMIZ MEKTUP İlgili bakanlıklara Herbalife konusunda kamuoyunun merak ettiği hususları sorduk.

Bakanlıklara yazdığımız mektup şöyle;

10. Mayıs. 2004, Konya Sayın Prof. Dr. Recep AKDAĞ Sağlık Bakanı Son iki yıldır Konya’da, kelimenin tam anlamı ile furya haline gelen HERBALIFE konusunda zat-ı alinizi rahatsız ediyoruz. Zayıflama ilacı olarak takdim edilmekte olan ürünün pazarlanması, Konyalıları caddede-sokakta adım atamaz hale getirmiştir. Her bir ağaçta, elektrik direğinde, aracınızın camında ya da kapısında, “ULUSLAR ARASI FİRMADAN DOLGUN ÜCRET...” ibaresi ile günbegün karşılaşmanız mümkün. Yaya geçidinden geçtiğiniz anda bir genç kız ya da delikanlının elinize ilan tutuşturuvermesi de mümkün.

Peki nedir, HERBALIFE?

Bakanlığınız’dan izni var mıdır?

Sağlığa zararı ya da faydası tespit edilebilmiş midir?

Bağımlılık yapmakta mıdır? Obez bir toplum olarak bilinen Amerika, ülkemizde bir deneme mi yapmaktadır?

Otel toplantılarında neler konuşulmaktadır?

Bir nevi TİTAN zinciri ile karşı karşıya mı bulunmaktayız?

Prof. Dr. Orhan Çeker’in, ‘Konya’da çok uluslu şirketler misyonerlik faaliyeti yapıyor?’ ifadesi ile HERBALIFE’ın bir bağlantısı var mıdır?

Vergi açısından durum nedir?

Bu ve benzeri sorular konusunda bakanlığınız ilgi alanına giren konuların araştırılarak, tarafımıza bilgilenmek ve kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile iletilmesini arz ediyor, bil vesile çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.”

İŞTE CEVABIN TAM METNİ Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar’ın mektubumuza Sağlık Bakanlığı adına verdiği cevabın tam metnini yayınlıyoruz.

“İlgi: 10. 05. 2004 tarihli yazınız İlgi yazınız incelenmiş olup; HERBALIFE ÜRÜNLERİ TARIM BAKANLIĞI tarafından ruhsatlandırılan/izin verilen bir preperattır. Bileşiminde doluluk hissi vererek açlığı yatıştıran ve defekasyonu sağlamak üzere şişme özelliğine sahip müsilaj bakımından zengin doğal liflerin yanı sıra açlığa bağlı halsizliği gidermek üzere de KAFEİN ilave edilmektedir.

Bilhassa KAFEİN bir ilaç etken maddesi olup kalp damar rahatsızlığı olan kişilerde ölümcül yan etkilere yol açabilir. Ayrıca KAFEİN alışkanlık yapıcı bir madde olarak bilinir. Bu nedenle ürünün mutlaka Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilmesi ve sadece ECZANELERDE hekim kontrol ve önerisi ile satılması gerekir.

Sağlık eğitimi almamış kişilerin kar amacı ile bu ürünü gelişi güzel pazarlaması hele yukarıda bahsedildiği şekilde sakıncalar söz konusu iken tehlikelidir. Bu bakımdan Sağlık Bakanlığı denetimi altına alınması önemlidir. Bu bakımdan ürüne TARIM BAKANLIĞI tarafından gıda gibi izin verilmesi son derece sakıncalıdır. Ayrıca konu TARIM BAKANLIĞI’na aktarılmıştır.

Dr. Halil Akar / Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı” ABD’DE YASAKLANAN ÜRÜNLER Öte yandan bu yıl başında, ABD Gıda ve İlaç Dairesi ‘Efadra’ içeren zayıflama ürünlerinin kullanımını yasakladı. ABD Gıda ve İlaç İdaresi FDA, 1999 yılından beri izlemeye aldığı efedra içerikli diyet katkı ürünlerinin satışını yasakladı. Yasak kararın yayınlandığı 6 Şubat 2004 tarihinden itibaren 60 gün içinde yürürlüğe girdi. Efedra ihtiva eden ürünler ABD’de aşağıdaki markalarla pazarlanıyordu. Bunlardan bir kısmı ülkemizde de satılmaktadır: 2 Way Max, Bata Blockers (hipertansiyon ilacı “beta blokerler” ile karıştırmamalı), Brand Mini-Tab, Dexatrim, Diet Fuel, Ephedrine HCL, Fat Predator, Herbalife, Herbalift, Hoo, Hydroxycut, Leptoprin, Metabolife 356, Metabolite, Mini-Thins, Pseudophrine, Quaifen PseR, Ripped Fuel, Stackers, Suddenly Slim, Synephrine, Thermagenics, Trimspa, Truckers Love It, X-Treme Lean, Xenadrine, Yellow Jackets. Söz konusu yasaklama konusunda bir araştırma yapan ‘dr. pozitif’ internet sitesinde konuya ilişkin şu bilgiler veriliyor.

“Ülkemizde, özellikle Herbalife markalı ürünlerin satış gayretinin son zamanlarda yoğunlaşmasından olmalı özellikle bu markanın müşteri ve satıcılarından birden fazla soru aldık. Bu sorular, araştırmamızı derinleştirmemize yol açtı. Bu konudaki bazı ayrıntıları okuyucularımızla paylaşıyoruz: 1. Herbalife’ın Thermojetics Bitkisel Yeşil tabletleri ve Thermojetics Bitkisel Bej tabletleri efedra içermekteydi. İngilizce isimleri şöyledir: “Thermojetics original green herbal tablets” ve “Thermojectics gold herbal tablets”. 2. Bu tabletlerden birincisindeki efedra kaynağı, Ma Huang isimli, Çin kökenli bir bitki; ikincisindeki ise Sida Cordifolia’dır. 3. Herbalife efedra içeren ürünlerin ayrıca yukarda isimlerini verdiğimiz tabletlerin satışını önce efedranın yasaklandığı ABD eyaletlerinde durdurmuş, yasaklama eğiliminin yaygınlaşması üzerine de bu ülkede pazarlanmasına tamamen son vermiştir.

Firma, bu durdurmayı ABD’de FDA’nın Şubat 2003’deki açıklamalarından önce yaptığını bildirmektedir. (Şubat 2004’deki yasaklama kararı ile karıştırılmamalıdır) 4. Bu ürünler bize verilen Türkçe reklam broşürlerinde yer aldığı halde bunları Ankara’daki Herbalife satıcılarından temin edemedik. Bu muhtemelen broşürlerin eskiliğinden kaynaklandı. Satıcılardan biri, bize, Mayıs 2003’ten beri bu tabletlerin gelmediğini ifade etti. Ürünlerin ABD’de satıştan kaldırılması ile Türkiye’de satıştan kaldırılması arasında bir zaman farkı bulunup bulunmadığı ayrıca incelenebilir; ancak şu anda, efedralı Herbalife ürünlerinin, Türkiye’de de satıştan kaldırıldığı kanısına vardık.

Sonuç olarak tavsiyemiz, yukarda adı geçen iki ürünü ellerinde bulunduranlar varsa, bunları kullanmamasıdır.” *** Merhaba Haberi nasıl yaptık? Amerika’nın Irak saldırısının hemen öncesi idi. Konya sokaklarında yakalarında, büyük rozetlerle dolaşan gençlerin sayısı bir hayli artmıştı. ‘Savaşa hayır’ rozetleri ve ‘Kolay kilo kontrolü’ vs sloganlı rozetler. Anlayacağınız ‘Irak Savaşı’ndan önce bir rozet savaşı yaşanıyordu adeta. Doğrusu, ‘kolay kilo kontrolü’ne çağıran gençler, ‘savaşa hayır’la ‘savaşmadıkları’nı sadece dikkat çekmek için bu yolu seçtiklerini düşünüyor ve söylüyorlardı. ‘Herbalife’ bu ‘ilginç’ tesadüfle dikkatimizi çekti. Sonraki gün ve aylarda, kah elektrik direğinde, kah bir ağaçta, kulaklı A4’ler görmeye başladık. Üstte kocaman bir slogan dizisi, altta ise telefon numarası yazılmış ve koparılabilir bölümler. Gazete ilanları yine aynı dönemde yaygınlaştı. ‘Uluslar arası firmadan iş fırsatı’ Kolay kilo verme ve kolay para kazanma çağrıları. Posta kutularına bırakılan kartvizit büyüklüğündeki ilanlar. Aracınızın camına hatta kapı koluna iliştirilen ilanlar. Hayatınızın her anında sizi yakalamaya dönük bir pazarlama stratejisi. Bizi en rahatsız eden alan ise caddelerde iki taraflı duran gençler tarafından elinize tutuşturulan ilanlar oldu. Öyle ki başı açık kapalı genç kızlar da aynı stratejinin ürünü olarak ellerindeki tomarlardan size uzatıyorlardı.

Birkaç tanesi ile konuştuk da. ‘Bir bayanın hele bu ortamda cep telefonunu caddede dağıtmasının sakıncalı olabileceğini’ söyledik onlara. Dediler ki, ‘Başka iş mi var ki yapalım’. Misyoner Kültür başlıklı bir çalışma yapıyoruz. Söz konusu çalışmanın ara başlıklarından biri de Misyoner Ekonomi... İşsiz bırakılan gençler ve çıkış arayışları. Konuştuğumuz ‘üst derecede motive olmuş’ bir genç, ayda bilmem kaç milyar lira kazandığından bahisle, ‘Ben kazandığım paraya bakarım. Bu organizasyonun üst düzeyi beni ilgilendirmez. Paralar nereye giderse gitsin, isterse İsrail’e’ dedi. Halbuki biz ona İsrail veya bir başka imada bulunmamıştık. Pazarlamacıların, günlük hayatlarında sohbet yapamaz olduğu kulağımıza gelen bilgiler arasında idi. Her bir distribütör önüne koyduğu hedefe ulaşmak için alt pazarlamacılar bulmak zorunda idi. Bu nedenle, konu dönüp dolaşıp her defasında Herbalife’e geliyordu. Daha üst hedeflere ulaşmak için ciddi paralar kaybeden, psikolojik bunalıma girenler olduğu da iddialar arasında yer alıyordu. Kilo sorunu yaşayan insanların çoğunlukta olduğu Konya, böylesi ürünlerin pazarlanması için de doğal bir alan oluyordu. Kafamızı en çok kurcalayan soru şu oldu; ‘Amerika obez bir toplum. Eğer Herbalife bir zayıflama ürünü ise ki öyle, neden öncelikli olarak Amerikan halkı bunu yaygın olarak kullanmıyor? (veya yaygın olarak kullanıp netice alıyor mu?)Eskilerin deyimi ile bu işin altında bir çapanoğlu var mı?

İlaçlarla ilgili yaygın kanaattir; bir ilaç piyasaya çıkmazdan önce 3. dünya ülkelerinde kullanılır, etkileri görülür, sonra Batı -ABD kendi sınırları içinde piyasaya sürer.

Acaba burada da böyle bir durum var mıydı?”

Pazarlama şekli de kafamızda soruların artmasına neden olan bir etkendi. Otellerde toplanılıyor. Motivasyon eğitimleri veriliyor ve sürekli bir üst basamağa çıkmak için katılımcılar teşvik ediliyordu. ‘Distrübütör’ yapılanması bir nevi ‘titanvari’ bir yapılanma mı idi?

Vergilendirilme hususu nasıl işliyordu?

İşte bütün bu soruları alt alta koyduk ve Bakanlıklara müracaat ettik. Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve Sağlık Bakanı Prof. Recep Akdağ’a gönderdiğimiz mektuplarda bu soruların cevabını aradık. Oysa asıl müracaat etmemiz gereken Tarım Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü imiş. Çünkü Herbalife ‘gıda’ statüsü ile Tarım Bakanlığı’nın izni ile ithal edilmekte imiş. Sanayi Bakanlığı’ndan gelen yazıda, başvurumuzun Tarım Bakanlığı’na iletildiği belirtiliyordu. Nitekim Sağlık Bakanlığı’ndan gelen yazıda da tespitler yapıldıktan sonra ‘keyfiyet’in Tarım Bakanlığı’na iletildiği bildiriliyordu. Herbalife’la ilgili internetten de bir tarama yaptık. ‘Milyar dolar hedefi’nin nasıl tutturulacağı, pazarlama yapılan ülkeler, ‘herbalife’in çıkışı, ‘efadra’ içeren ürünlerin Kanada ve ABD’de yasaklanışına dair bilgileri de bu araştırma sırasında gördük. Bu araştırma sırasında gördüğümüz en ilginç ayrıntı ise, Herbalife, Aloevera gibi ürün pazarlamacıları için kartvizit basılabileceğini belirten ilan oldu.

Anlaşılan, bu konu kendi çapında yan sektörlerin oluşmasını da sağlamıştı. Bizi en sarsan bilgiye kuşkusuz Sağlık Bakanlığı’nın cevabı ile ulaştık. Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar’ın, mektubu hayati bir konuda aslında nasıl bir başıbozuklukla muhatap olduğumuzu göstermeye yetiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde konuya ilişkin nasıl bir gelişme yaşanacak.

Mustafa ARSLAN


!!!!! LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN KAZANDIRMAYIN BU FİRMALARA ALMAYIN ÜRÜNLERİNİ !!!!!
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsakin -- 24 Nisan 2010; 18:18:14 >
_____________________________ 
0 Mesaj
5 Nisan 2010; 10:17:24 

ben herbalife ürünlerini kilo mu azaltmak sindirim problemlerini çözmek için kullanıyorum inanılmaz sonuçlar aldım doktorlar bile şasırdı bu yüzden zararı olmadığı konusunda hem ben hem ailem hemfikiriz varsa sorun olarak karsılasanlar 0536 575 1923 den arasın kuru ve sadece önyargı toplumu olmaktan uzak olarak bilgi paylaşımı için bu kadar da cesaretliyim. hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.
_____________________________579 Mesaj
5 Nisan 2010; 18:47:32 

Bu konudaki yazıları okuyunca Yılmaz ERDOĞAN'ın neşeli hayat filmini anımsadım birden.
_____________________________101 Mesaj
8 Nisan 2010; 9:49:01 

hayat güzeldir yeterince NEŞELİYSEN :)


_____________________________ 
6 Mesaj
14 Nisan 2010; 13:58:47 

arkdaslar benımde dıkkatımı cekti bu konu düşüncemi paylaştım ama ağzı olan konusmus oalyına dönmüş bilmeden arastırmadan atıp tutan olmus asıp kesmış resmen bence onyargılı olmak yerıne bı 5dk ayırıp arastırma yapıp bılgı sahıbı olduktan sonra bu konu hakkında yorum yapmak bence dogru olur... bakın herseyı gectım bu konuda parsaydı dogrusan pazarlamaydı suydu buydu hepsını bı yere koydum dıkkatımı su cektı dusunun dunyaca unlu bı futbol klubu kı sıradan bı takım degıl ınter mılan takımı bıle bu urunle anlasmı kullanıyo vs. vs. kı ulkemızdede salih güney gibi tanınmıs bı unlu bu urunu 20 yıldır kullanıyo bu ornekler en goze carpanlar bu yuzden sölemek ıstedım ben bu ısı yapmıyorum kullanmıyorumda sadece ilgimi cektı arastırdım ve gercekten dogru kullanıldıgı takdırde ve uzman kısılerın kontrollerı dahılınde kullanıldıgında gercekten cok faydalı bı urun... eger ınanmamakta ısrarlı on yargılı davranmak ta ısrarcı arkdas varsa burdan lınk verebilirim ıncelemede bulunmaları ıcın. sımdı vermeyı cok ıstyorum ama reklam olacagı dusuncesıyle vermıyorum ama ısteyen olursa lınk verıreyım okusun en azından fıkır sahıbı olur....
_____________________________

....Sürgün gibi masallarda


101 Mesaj
15 Nisan 2010; 10:09:09 


quote:

Orijinalden alıntı: gkn_syl

arkdaslar benımde dıkkatımı cekti

benim de dikkatimi çekti bu memnun olup ürün methedenler hep foruma yeni üye olmuş bir iki mesajı olanlar. yoksa bana mı öyle geliyor
_____________________________ 
1280 Mesaj
16 Nisan 2010; 0:00:31 


quote:

Orijinalden alıntı: october27benim de dikkatimi çekti bu memnun olup ürün methedenler hep foruma yeni üye olmuş bir iki mesajı olanlar. yoksa bana mı öyle geliyor

Evet nedense hepsi yeni ve çakma üye.Yani hepsi reklam peşinde çok belli.
Yok milan takımına sponsormuş da becham kullanıyormuş da.Becham parasını alıp reklamını yapmış.Ben nerden bilicem adamın evde ne yaptığını.Burda söz konusu olan şey benim sağlığımsa gerisi boştur.
Biraz aklı olan bir insan bilirki kilo verme spor ve dietle olur.
Kıçını kaldırmak istemeyen insanlarda bu tür boş işler peşinde koşar durur.Farketmedinizmi her sene yaz gelmeden hep yeni bir bitkinin köküyle yada tohumuyla karşımıza çıkarlar.
Bu sene acai ağcı moda mesela.
Paranız varsa ve tembelseniz buyrun deneyin.Sağlık sizin sağlığınız.
_____________________________

www.yabandostu.com
Av,Kamp,Gezi ve El fenerine Özel Forum


1162 Mesaj
16 Nisan 2010; 9:40:27 

Eneji veren uyuşturuculardan farkı yok bana göre bu herbalifeın..
_____________________________

---- Linea 1.3 Multijet ----------Şehir içi 22 kuruş------ ----Şehir dışı 18 kuruş---- --- Son hız 190 km ---


565 Mesaj
29 Nisan 2010; 11:43:57 

Ya bu ne arkadaş ya ortalık fake üyelik olmuşş

Övenler hep 0(sıfır) mesaj

olay belli direk satışını yapanlar bunlar bu kadar basit . sakın demeyin yok boyle şöyle dıye

bariz olay böyle ya resmen numara isim vermişiniz !


konuya baska açıdan girdim ama sımdı anlatcaklarım başka bende herbalife kullanıyorum

1 yıl once basladım 1 ay yaptım bıraktım 6 ay sonra yıne basladım vs vs her ay ortalama 5 kılo verdim.

hap falan kesınlıkle kullanmadım .

sadece mılkshake ve yesıl cay o kadar


shake ı beslenme ıcın yesıl cayıda normal sıyah ıcerek yarar göremıcegıme yesıl cay ıcıp yarar görmekti. (sıyah cayında yararı azımsanmıyacak kadar cok ama yesıl cayın daha cok -- bu yuzden ) zaten tatlarıda oyle kötu degıl guzel yanı yesıl cayların
tylolhotların sekersizi gibi bsy dıyebılıırım

aradan uzun zaman gectı tekrar gittim herbalıfe aldım 2 hafta oldu 3 kılo verdım gecen kontrole gıtmiştim .

şöyle bişey var ben bunu oyle 3-4 ay kullanamam cunku ınsan bı yerden sonra yemek yemegı ozluyo kahvaltıyı aksam yemegını vs vs

ancak fazla kılolarım oldugu ıcın baslarda en azından 8-9 vererek biraz olsn moral bulmak ve kılo verip en azından kılolu saglıksız bıreyden daha saglıklı olmak


bu arada saglıgıma hiç etki etmedi belkıde uzun kulanmadım ondandırancaaaak yazma nedenine gelelimm

butün herbalıfe ı kötülüyen yorumlara hemen büyük ıhtımalle satıcı olanlar gelip ürünleri övmüş ısım numara vermiş vs vs işte sizin bunu yapmanızz bitirdi abi bende herbalife ı !!!!! harbiden zararlı ama siz satmak için bunu iyi göstermeye calısıyo izlenimini aldım !!

ne diyim komiksiniz
_____________________________ 
5 Mesaj
5 Mayıs 2010; 15:13:51 

Ben daha önce de kullanmıştım şu anda da yeni kullanmaya başladım. Kilo verdirdiği kesin önce onu söyleyeyim. Sadece Thermo Complete diye bir ürünü var o bana çarpıntı yaptı bıraktım. Obez olmadığım için fazla geldiği söylendi. Çok şişman olanlara çarpıntı yapmamış. Neyse ben onu bıraktım neme lazım. Ama lif tableti+vitamin tableti+çay+Formul 1 setiyle usulune uygun kullanımla harika sonuçlar alınabiliyor. Hem enerji veriyor hem de sıkılaştırıyor (hücreler küçüldüğü için. hatta bazıları kansere iyi geldiğini söylüyor sırf bu hücre küçültme olayı yüzünden ama siz buna bel bağlamayın tabii ki) Önce hemen kilo vermiyorsunuz ilk hafta sadece sıkılaşıyorsunuz. Sonra kilo vermeye başlıyorsunuz. Adet dönemlerinde kilo verme duruyor ama tabii ki kullanmaya devam ediyorsunuz ara vermek yok. 3 ayda 10 kilo vermeyi hedefliyorum. Çok iğrenç toplantıları olduğu doğru. Ben de gittim kaçasım geldi. Siz toplantıları boşverin ürünlere bakın. Ben ucuz ürün almak için distribütör olmuştum. O zaman %25 daha ucuza alabiliyorsunuz. Şu anda satmadığım için distribütörlüğüm düştü. Ben de bir yakınımdan edindim. Bugün 1. günüm. 2 öğün 200 kaloriden 400 kalori. Bir öğün serbest (Öğle yemeği) geri kalan kalorileri öğle yemeğinde alacaksınız. Ben herşeyi yiyorum mesela. Aslına bakarsanız bu bir kalori diyeti. Bakalım başarabilecekmiyim.
_____________________________ 
5 Mesaj
5 Mayıs 2010; 15:16:27 

Bu arada insan bu diyette bir şeyler çiğnemeye hasret kalıyor :) Ben kurabiye parçacıklı olanını tercih ettim bu yüzden. Şimdi poşetlerde satılacak olan yeni bir ürün çıkacakmış. 1 öğün Formul1 ile aynı vitamin değerlerine sahip olacakmış bu ürün ve Corn Flakes gibi yenecekmiş. Bu çok hoş olur. Özellikle akşam için..
_____________________________ 
5 Mesaj
11 Mayıs 2010; 12:11:28 

Bugün 6. gün. 2şer santim incelme ve -2 kilo.
_____________________________ 
5 Mesaj
13 Mayıs 2010; 2:08:23 

arkadaşlar bütün toplantılarına katıldım network sisteminin farklı farklı firmaların
bu olayda yenilik çok önemli türkiyeye yıllar sonra geliyor ve türkiyede girdiği anda yakalanırsa en başta olduğunuz için evet çok para kazandırıyor 4000 dolarlar falan çok az kalıyor
bir network sisteminde kötü ürünle yola çıkamazsınız iyi kaliteli bakanlık onayları alınmış olmalı ama bu onaylar yine ingilterenin fransanın ve japonyanınki göz önünde tutulmalı çünkü oralara ürün sokmak çok zordur türkiyede verirsiniz parayı izninizi alırsınız benim komşum ürretti yosunlu bişeyler bastı parasını besin takviyesi adı altında deli paralar kazandı 2 yıl sürdü izinleri ve network marketinkle yaydı
ürünler sağlık bakanlığı onaylıda olmalı böyle ürünler deney gurupları üzerinde tamamlanmış fda denilen insan için yararlıdır onayı olmalı
sizlerden ricam fda belgesi sağlık bakanlığı ayrıca tarım köy işleri onaylı dopink yoktur belgesi olan ürünler kullanmanız
hepsi kendini överek satış yapmaya çalışır satış yapmayana üye olun (olmayı düşünenler )
çünkü satış yapmayanlar şu anda üyelik konumunda ve türkiyede yeni yayılan ve kutu karşılığı üye olunan firmalar bu işin en başında ve kazanç getirir (kesinlikle )
benim şahsi düşüncemdir
_____________________________ 
0 Mesaj
21 Mayıs 2010; 4:49:30 

arkadaşlar ürünü araştırın ona göre karar verin bu ürünler tedavi amaçlı kullanılan ürünler değil
gıda takviyesi olarak alınan ürünler mesala bir oturuşta 30 kilo balık yiyebilirmisiniz .
Pek çok beslenme programı, vücuda gerekli olan yağlar açısından, özellikle de balıkta bulunan Omega-3 yağ asidi açısından eksik kalmaktadır. bu madde, vücut tarafından üretilemediğinden besinler veya gıda takviyeleri yoluyla tedarik edilmesi gerekir. Genelde uskumru, ringa ve somon gibi yağlı balıklarda bulunur. Yüksek oranda Omega-3 Yağ Asidi içeren Herbalifeline, beslenme alışkanlıklarınızda değişiklik yapmanıza gerek kalmadan beslenme tarzınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Bu ürün herhangi bir hastalığın tanılanması, tedavi edilmesi veya önlemesi amacını taşımamaktadır.
bu yazı

http://urunler.herbalif...-beslenme/herbalifeline sitesinden alınmıştır

bu ürünü daha önce kötüleyip sonra kullanmaya baslayan konuştum hepsininde dediği keske daha önce kullansaydım onca bu ürünü kötüledim kullanızmaz bu ürün dedim şimdi görüyorsunuz ben kullanıyorum dediler .
_____________________________101 Mesaj