Şimdi Ara

Fiat Albea 1.2 16v tavsiye görüş LPG

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
3
Favori
169.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecelnico -- 8 Mayıs 2016; 1:44:11 >

• Sirketin kiralamis oldugu bir albea kullandim.
    Inanki o aracda biraz hiz yaparken hayati tehlikede oldugumu hissettim. Babamin 93 model dogan slx de bile daha guvende hissettim kendimi.
    Taksiciler ALBELA derler zaten
    cekis konusunda birsey diyemiyecegim
  • bende 2005 model 1.2 16v(8v alma derim) 80Hp var. bana sorarsan aracımdan memnunum ben benzinle
    kullanıyorum. kmde 200-210 civarı yakıyor yol bilgisayarına göre de 100 km de 6.5 lt yakıyor genel olarak
    memnunum bence alabilirsin çekişe gelince çok yük olmassa iyi 4-5 kişi ile rampalarda biraz zayıf kalabiliyor.
  • Kardeş 16 valve ise sıralı sistem tüp taktırman gerekir. O da yaklaşık 1500-1800 YTL arasıdır. Tüp taktırdıktan sonra ortalama şehir içi 200 bin civarı yakar. Aslında motor gücü daha yüksek alsan daha iyi olur. Hem de daha az yakar. Çünkü 1200 cc motor gücü albeanın kasasını zor kaldırır. Ve dolayısıyla araba çok yakar. Az km yapmış 1,3 multijet tavsiye ederim. 160 bin civarı yakar. Hem de tertemiz dizel araca binmiş olursun.
  • bende 2004 16v el ac var,benzinli şuan soğuk havalarda 280 bine dayandı normalde de 250 falandı..şimdi tüp taktırmayı düşünüyorum da ne kadar yakar aceba,birde hangi marka daha iyidir taktıranvarmı
  • lütfen aracı her tanımayan yorum yapmasın
    özellikle şirket aracı demişsin;araç kendinin değil;hor kullandığın da belli!

soruyu soran arkadaş;1.2 16v fire motorlar 80 hp güce sahiptir ve bunalrın şanzımanları 1.4'lerden farklıdır.
    nedeni de motorun hacmi küçük;bundan doğacak hantallığı ortadan kaldırmak için şanzımanı kısa oranlı yapılmıştır.
    bu da araca gayet yeterli performans/çekiş sağlıyor.

arkadaşımda 2004 model 1.2 16v el var
    gayet memnun
    adabı ile bindikten sonra hiçbir araba öyle sorun çıkarmaz.
    km'de yaklaşık 26 ykr yakıyor benzinde.
    çift airbagli;klimalı
    bagajı gergeniş bir araç.

fiyatı ucuz;özellikleri makul hatta iyi sayılacak bir araçtır.

tüp olayına gelince bu araçlara ben tartarini ya da brc marka sıralı sistem lpg'den başkasını tavsiye etmem.
    çünkü bu 2 marka da kendini ispatlamış markalar.
    fiyatları 1700-2000 ytl arasındadır tahminim.

• teşekkürler arkadaşım peki tüple ne yakıyor biliyomusun
  • Yaşasın Albea. Kim ne derse desin iyi bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hmisir -- 23 Ocak 2008; 23:43:46 >
  • albea alacaksan kriterlerin ne bence onu düşün , yani arabaya göre tercih değil , tercihine göre araba seç
    ben neden albea aldım:?
    1- ikinci elde makul fiyata yeni model olsun
    2-satacağım zaman piyasası olsun
    3- bakımı ucuz , yedek parçası çok olsun
    4- klima ve havayastığı mutlaka olsun
    5-bagajı büyük olsun (lpg takılma ihtimali ve yolculuk için )
    6-vergisi az olsun
    7- 4 kapılı , sedan olsun, yerden yüksek olsun

bu kriterlere uyan araç albea 1.2 benzinli idi . az daha param olsa 1.3 multijeini alırdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

lütfen aracı her tanımayan yorum yapmasın
    özellikle şirket aracı demişsin;araç kendinin değil;hor kullandığın da belli!

soruyu soran arkadaş;1.2 16v fire motorlar 80 hp güce sahiptir ve bunalrın şanzımanları 1.4'lerden farklıdır.
    nedeni de motorun hacmi küçük;bundan doğacak hantallığı ortadan kaldırmak için şanzımanı kısa oranlı yapılmıştır.
    bu da araca gayet yeterli performans/çekiş sağlıyor.

arkadaşımda 2004 model 1.2 16v el var
    gayet memnun
    adabı ile bindikten sonra hiçbir araba öyle sorun çıkarmaz.
    km'de yaklaşık 26 ykr yakıyor benzinde.
    çift airbagli;klimalı
    bagajı gergeniş bir araç.

fiyatı ucuz;özellikleri makul hatta iyi sayılacak bir araçtır.

tüp olayına gelince bu araçlara ben tartarini ya da brc marka sıralı sistem lpg'den başkasını tavsiye etmem.
    çünkü bu 2 marka da kendini ispatlamış markalar.
    fiyatları 1700-2000 ytl arasındadır tahminim.

çok güzel yazmısın da "şanzımanı kısa oranlı yapılmıştır" bu yanlış , emin ol yanlış.

• selamlar...
    fiat albea'nın yol tutuş ve viraj güvenliği açısından bir sorun yoktur...131 tekniğiyle karşılaştırılamaz bile...
    arkada kullanılan süspansiyon sistemi fiat stilo dan alınarak gerekli değişikliklerle adapte edilmiştir..
    özellikle 2005 yılında yapılan süspansiyon sistemi değişikliğiyle de çok küçük salınım sorunları da çözülmüştür...

saygılarımla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahzel

teşekkürler arkadaşım peki tüple ne yakıyor biliyomusun

arkadaşım lpg'nin litre fiyatı nerdeyse benzinin yarısı.
    bugün ş.içi 25 ykr yakan bir araç lpg ile bir anda 10-13 ykr aşağı yakmaya başlıyor bu durumda 1.2 16v albea'da nerden baksan lpg ile 12-13 ykr yakar.
  • teşekkürler arkadaşım araştırıyorum taktırcam inşallah
  • tam 2 yıldır 1.2 16v 80hp active orijinal lpg'li Albea kullanıyorum. 2006 yılında 21.000 ytl ödedim. almadan önce yaklaşık 2 ay araştırdım, kullananları dinledim. karar vermem çok kolay olmadı. faydası olur düşüncesiyle tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. ben arabayı işim gereği çok kullanırım. 2 yılda 47.000km yaptım. yakıt konusunda çok net ifade edeyim daha az yakanını kullanmadım. 100 kmde 7.5-9litre yakıyor. en son ölçtüğümde 100 kmde 8.3 litre yakmıştı. ölçümlerim göz kararı ya da yaklaşık değildir. boş depoyu doldurup bitene kadar kullanırım. arabada bir de benzin deposu var. 5 kişi bir de bagaj olunca hafif rampalarda bile çekişi düşüyor. benzinde de kullansan çekişi aynı. (sıralı sistemde güç kaybı %3'tür. kullanıcının kolay kolay fark edemeyeceği kadar yani. ) normal bir yolda lpgde en fazla165 km hıza ulaştım. dahası yok. 2 sefer servis bakımına girdim. 20000 ve 40000 bakımları. 180 ve 220 ytl ödedim. servis zamanı dışında gaz filtrelerini iki kez değiştirdim. gaz ayarlarını ne zaman istersen ücretsiz yapıyorlar. çok şükür 2 yıldır "bu model bir arabayı almayın" diyecek hiçbir şey yaşamadım.

• bende artık en son toyota ve albea arasında kaldım.mazallah Allah korusun bır kaza yaptınmı veya motor yedınmı ne yaparım yolda kalınca ne yaparım dıye dusundum.toyotada kaza yapınca mecburı ıstıkamet servıs motor yıyıncede aynen çunkı pıyasada yedek parça yokmuş yanı servıse ufleneceksın yolda kalıp çağrı merkezını aradınmıda varmı bılmıyorum ozel servısler olmadığı ıçın çekıcı çağırıp en yakını nerde ıse oraya gıdeceksın.albeada ıse kazada yapsan motorda yesen sanayıde ışını halledebilirsin çok rahatlıkla servıse uflenmezsın yolda kaldınmıda çağrı merkezını aradığın zaman belkı aradığın servısı arkanı dondunmu gorursun çunkı çok.ben ne olursa olsun yerlı araba derim.şu maaş zamları bellı olsun :) albea araştırmaya başlayacağım ınşallah.buda benden farkı bır bakış açısı.
  • slm bende yarın bir albea alacağım nasip olursa 2004 model 1.2 16 valf klimalı çok düşündüm yarında baktıracağım aracı kilometresi 90 binde sizce nekadar eder bu araç sadece bazı yerlerinde düzeltme varmış iki çamurluğunda
  • 14 000 (+ / - 500 ) YTL derim
  • eğer sıralı sistem lpg varsa 14-15 arası eder. lpg yoksa rakam yaklaşık 1500ytl düşer. Bu rakamlar Ankara için. başka şehirlerde değişebilir. mesela İstanbul'da fiyatların daha düşük olduğunu söylüyor arkadaşlar.
  • abı 260 bın yakıyor dıyorsunuzz nasıl yakıyorr yaaa 1600 motor aracmı bu ımkanı yok 260 bın yakmasının bakın ben sakaryadan samsuna 120 mılyon ıle geldım yaklasık 750 km ve 2 saat boyunca otobanda 150 den asagı dusmedım ve 120 ytl harıcınde 1 kurusta benzın almadım sehır ıcıne gelınce ben sehır ıcersınde otto slıncer lı eksoz ve kn hava fıltresı ıle gezıyorumm ve yuksek devırlerde kullanıyorumkıı ses versın dıye ve bu sartlarda bıle eksoz ve hava fıltresı yakıtı arttırır buna ragmen benım aracım 260 bın yakmıyor ve bırsey daha tık boya yoksa kı benım aracımda su an depo kapagının yanında parca boya ve 10 cm lık bı rutus var bunun dısında tık boya yok degısen yok ses dahı yok ıstedıgınız ustaya gosterın degısenı var desın hemen noterden satıs yapayımm 14 mılyar edıyor km de 75000 de lpg lı kullanma pısman olursun ve 14 mılyardan fazla verme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deliyim_ben -- 16 Şubat 2008; 2:20:44 >
  • 2004 model 1.2 16v kiralayıp 2 gün aracı kullanmıştık.kira araba olduğu içinmi bilmem iç aksam tamamen gevşemiş durumdaydı.plastik parçalar yerlerinden kaymış şekilde duruyordu.aracı hor kullandık buna rağmen fazla yakmadı.frenlerini ve viraj performansını beğenmedim.konforu fena değildi.motorundan ve yürüyen aksamından herhangi bi problem yoktu.tabi sene 2005 ti
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.