Şimdi Ara

yeni kangoo (121. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.732
Cevap
3
Favori
368.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

quote:

Orijinalden alıntı: ridvan144

ismimin üstünü tıkladığınızda aracı aldığım OCAK 2011tarihinden itibaren tüm yorumlarımda artı eksilerin yazılı olduğunu göreceksiniz.

Araçta bana göre tek eksiklik Hız limitörü( oda sadece otobanda lazım oluyor). Esp ve hız limitörü seçeneğinin önümüzdeki aylarda sunulacağını duydum.

Az önce denedim şu uyarı çıktı ''Üye profilini göremiyorsunuz.''

45. sayfadan başlıyo yorumları arkadaşın... hatta resmide var orda bi yerde arcacın,sayesinde krom inciyide de görmüş olmuştuk...

• alfa -x Tweeter anlatımı çok iyi olmuş....
    biraz karışık geldi bana aracı tam bilmediğim için henüz...
    yetenek mi istiyo biraz bu iş... bende pek yok ta görmeden konuşuyoruz ama teyp elimizde falan kalmaz demi...(var mı riski)
  • selam arkadaşlar kangoo nun yakıt tüketimi çok iyi şehir dışında 90km hızı geçmemek şartıyla 14krş yakıyor şehir içi 19krş yakıyor ben test ettim 480TL mazotla 3200km yaptım yakıt bakımından çok idael bir araç 20000km de servise gittim hava filitresi mazot filitresi yağ yağ filitresi polen filitresi değişti 470TL ücret aldılar servisi pahalı dışarıda sordum parçalar ve işçilk dahil 120TL tutuyor iyi bir ustanız varsa ona yaptırın derim araçlar kalite servisler çok pahalı ön takımı sodum 4500tl çukurlara dikkat edin saygılar
  • arkadaşlar camlara flim yapmayın polis cevirme yaptığında ceza kesiyor ayrıca araç muayenesine gönderiyor tekrar muyene istiyor bilginize ters birine gelirseniz araçı bağlıyorlar birinci köprüyü kullanmayın 72TL ceza kesiyorlar durdurmasalar bile plakaya ceza kesip adrese yolluyorlar kangoo cu arkadaşlara duyurulur birde araçların yağını 15000kmde değiştirmeyin 7500km de değiştirin yağ çok çabuk kirleniyor özelliğini kaybediyor turboya zararı oluyor ve bozuyor
  • kangoo cu arkadaşlar araçlarınızın alt kısmını bol sabunlu suyla fırcayla yıkayın gizli buzlanmadan dolayı yollara çok tuz ve üre döküldü bunlarda kangooların yürüyen aksamlarını ve mekanik bölümleri bozulmasına ve paslanmasına yol açıyor araçların altını ayda iki defa yıkatın ayrıca alt korumada yaptırn tuz çok tehlikeli aracın demirini hemen pas kaplatıyor bunlara çok dikkat ediniz birde viyadüklerde ve köprülerde hızınızı azaltın gizli buzlanmadan dolayı herkese saygılar kazasız belasız sürüşler

• quote:

Orijinalden alıntı: tamer62

selam arkadaşlar kangoo nun yakıt tüketimi çok iyi şehir dışında 90km hızı geçmemek şartıyla 14krş yakıyor şehir içi 19krş yakıyor ben test ettim 480TL mazotla 3200km yaptım yakıt bakımından çok idael bir araç 20000km de servise gittim hava filitresi mazot filitresi yağ yağ filitresi polen filitresi değişti 470TL ücret aldılar servisi pahalı dışarıda sordum parçalar ve işçilk dahil 120TL tutuyor iyi bir ustanız varsa ona yaptırın derim araçlar kalite servisler çok pahalı ön takımı sodum 4500tl çukurlara dikkat edin saygılar

Daha önceden de 2004 kangom vardı, servise mais-bornova'ya giderdim. Ayni bakım servis ücreti 290-320 civarında olurdu. Aracı kullandığım sürece sadece kontak rölesi(50TL) ve geri vites müşiri değişmişti(50TL). Amma da pahalı demiştim.

Demek ki Yeni Kangomuz yeni teknoloji ile beraber bize biraz da masraf getiriyor. Garanti bitmeden dışarıya gidemeyeceğimizi göre her güzelin pahalı öpücüğü vardır diyeceğiz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 5erkan

alfa -x Tweeter anlatımı çok iyi olmuş....
    biraz karışık geldi bana aracı tam bilmediğim için henüz...
    yetenek mi istiyo biraz bu iş... bende pek yok ta görmeden konuşuyoruz ama teyp elimizde falan kalmaz demi...(var mı riski)

Risk yok yanlız tornavida ve teyp ile uğraşırken konsolun sert plastik yerlerini çizdirme buna dikkat et.

Ses baya fark ediyor hem kalite olarak hem daha düşük volume de dinliyorsun önce 14-15 iken şıan 9-10 fazlasıyla yetiyor

Bakım ücretleri 15000 bakımı 310tl (Mais-İzmir-bornova)idi aralık gibi %20 indirimli dönemlerde hersene yaz başı ve kış öncesi oluyor 240tl gibi oluyor.

Yakıt değerleri çok iyi zaten 85 liğin yakıtta tek rakibi 105 likler.Ben daha uzun yol yapamadım daha 380km civarı fulleyerek ölçeceğimden yol bilgisayarı yok tamamını izmir şehir içi kullandım doldurunca ölçme imkanı olacak ama 85 liğin yeniyken değerlerine yakın gibi ama bizim 85 liğin ortalaması ilk başta 6lt civarıydı 6000kmlerde 5.1 lere düşmüştü..

• Bu arada aslı önemli soru İZMİR DE DİZELİ NERDEN ALIYORSUNUZ.Ben bornova ağaçlı yol OPET ten alıyorum.Bir ara 3 kuyulardamı 3 yoldaki mi shell varmış direk shellin bayii şahsın değil onuda çok söylediler.
    Total de iyi diyolar ama güvenemedim var mı güvenilcek bayii..

Daha önce böyle bir konu vardıhttp://forum.donanimhaber.com/m_11539185/tm.htm

Sizce neresi ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 10 Şubat 2011; 13:55:56 >
  • quote:

selam arkadaşlar kangoo nun yakıt tüketimi çok iyi şehir dışında 90km hızı geçmemek şartıyla 14krş yakıyor şehir içi 19krş yakıyor ben test ettim 480TL mazotla 3200km yaptım yakıt bakımından çok idael bir araç 20000km de servise gittim hava filitresi mazot filitresi yağ yağ filitresi polen filitresi değişti 470TL ücret aldılar servisi pahalı dışarıda sordum parçalar ve işçilk dahil 120TL tutuyor iyi bir ustanız varsa ona yaptırın derim araçlar kalite servisler çok pahalı ön takımı sodum 4500tl çukurlara dikkat edin saygılar

Yakıt tüketimi süper 14 kuruş şehir dışı komşuda fiesta var dizel 20 kuruş yakıyor B grubu otomobil fiesta bu hafif ticari kasa ağır gerçekten symbol'ümünde yakıt tüketiminden çok memnunum sadece ağır yüke gelmiyor yoksa symbol'ü satmayı düşünmüyorum şehirler arası uzun yola gidiyorum.Birçok markanın yetkili servis ücreti pahalı geçen yıl bakımı yaptırdığım servisteki usta daha önceden opelde çalışıyormuş opel bundan daha pahalı demişti ben 150 lira ödeyip çıkmıştım bakım için.

• quote:

Shell'den kesinlikle eurodizel almayın

Alakası bile yok.2007 model 1.5 Dci 80 Hp Kangoo mu aldığım günden beri neredeyse 40.000 km yaptım ve bu süre zarfında hep Shell V-Power eurodiesel aldım.Hiçbir sıkıntısını görmedim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

quote:

Shell'den kesinlikle eurodizel almayın

Alakası bile yok.2007 model 1.5 Dci 80 Hp Kangoo mu aldığım günden beri neredeyse 40.000 km yaptım ve bu süre zarfında hep Shell V-Power eurodiesel aldım.Hiçbir sıkıntısını görmedim ...

Yanlış anlamayın, petrolofisi veya total benim babamın malı değil. 2004 model kangom vardı, 6yıl kullandım ARALIK 2010'da sattım. Bu süre içinde yakıt renkleri yeşil olduğu için total ve petrol ofisi kullandım. Shell sarıydı ve ne zaman zorda kalıp alsam motor sesi daha fazla çıkıyordu. Belki de yakıtı aldığım istasyondan kaynaklanıyodur.

Benimkisi sadece tavsiye. Doğru yada yanlışlığını öğrenmek için illaki test etmek lazım.

• Tabiki asıl önemli olan istasyon ...
  • Isıtma amaçlı olarak aracın Otomatik klimasını açtığımda; havalandırma nozulundan 25 dereceye kadar hava üflemesi olmuyor ancak elimi nozula uzattığımda sıcaklığı hissedebiliyorum.

Isıyı 25 derecenin üstüne çıkardığımda ise sıcak havayı fan vasıtasıyla üflemeye başlıyor. Bahsedilen kronik otomatik klima arızası bu mudur?

Not : Manuel pozisyonda hangi derecede olursa olsun fanlı üfleme yapıyor...
  • quote:

Isıtma amaçlı olarak aracın Otomatik klimasını açtığımda; havalandırma nozulundan 25 dereceye kadar hava üflemesi olmuyor ancak elimi nozula uzattığımda sıcaklığı hissedebiliyorum.

Isıyı 25 derecenin üstüne çıkardığımda ise sıcak havayı fan vasıtasıyla üflemeye başlıyor. Bahsedilen kronik otomatik klima arızası bu mudur?

Not : Manuel pozisyonda hangi derecede olursa olsun fanlı üfleme yapıyor...

Sanıyorum arıza oldugunda sadece soguk hava üflüyordu.
  • selam bu yeni kangoo ların ısıtmasında problem var güzel ısıtmıyor servise götürdüm beceremediler arka frenlerden ses geliyor onuda normal diyorlar kangoo alacak arkadaşlar bunları araştırın kangoo ları sadece ticari amaçlı kullanacak arkadaşlara tavsiye ederim ailesi için alacaklara asla almasınlar derim nede olsa kamyonet karpuz,kum,çakıl taşımaya yarayan bir araç aileler ve geniş aileler için 5008,Toyota VERSO en idael araçlardır kangoolara sakın bulaşmayın araba zevkini vermez kamyonet ticari artı yük aracıdır saygılar

• Herkesin arabası kendine güzel arkadaşım.5008 alacak kadar param olsa alırdım zaten.Tavsiye için teşekkürler ...
  • birşey dehil kardeş bende parası olan piyasayı araştıran kardeşler için söylüyorum hekes için değil bilgi amaçlı bendede kangoo var ticaretde kullanıyorum karpuz ve sebze taşımak için aldım manavlık yapıyorum yüke çok iyi gidiyor 900kg yüklüyorum bazen 10 kişi bile biniyoruz tarlaya giderken
  • quote:

selam bu yeni kangoo ların ısıtmasında problem var güzel ısıtmıyor servise götürdüm beceremediler arka frenlerden ses geliyor onuda normal diyorlar kangoo alacak arkadaşlar bunları araştırın kangoo ları sadece ticari amaçlı kullanacak arkadaşlara tavsiye ederim ailesi için alacaklara asla almasınlar derim nede olsa kamyonet karpuz,kum,çakıl taşımaya yarayan bir araç aileler ve geniş aileler için 5008,Toyota VERSO en idael araçlardır kangoolara sakın bulaşmayın araba zevkini vermez kamyonet ticari artı yük aracıdır saygılar

Tamer bey bence x5 daha da iyi tavsiye ederim :)

• haklısınız x5 güzel inşallah ileride oda olur şimdi kangoo la idere ediyoruz x5 niyetine biniyorum kangoo nun yanınada yakışır
  • Merhaba ben daha yeni üye oldum da senin arac 30000 tl nakit fiyatı dimi kredi falan kullanmadın.
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.