- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Atatürk´e Hediye Edilen Halıdaki Müthiş Sır!
Bu konudaki kullanıcılar:
 
86
Cevap
2
Favori
17037
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


 
59 Mesaj
17 Ocak 2008; 12:00:06 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PMPera Palas'ta Atatürk'ün odasını gezdiniz mi? Gİderseniz bakın, orada bir halı var. 1930'larda zamanın Hindistan Başkanı Atatürk'e bir hediye vermek istemiş. Kahinine iyi bir hediye hazırlaması için emir vermiş. Kahin bir halı dokutmuş ve Atetürk'e hediye edilmiş. Duvarda asılı olan halı bu işte. İlginç olan deseni : Bir saat var. 09:07'de durmuş görünüyor (Atatürk'ün beyin ölümü saati) ve 10 tane KASIM çiçeği !!
_____________________________

LordBrutaL NoW Clan PearlS


 
59 Mesaj
17 Ocak 2008; 12:03:17 

Sevgilim boyle soyle oldu desem herkes atlardi konuya atatürkle ilgili olnca kimse bakmiyor
_____________________________

LordBrutaL NoW Clan PearlS


3248 Mesaj
17 Ocak 2008; 12:05:34 


halıda kimin yaptığı yazıyormu acaba yaptıran diil yapan kahin kimdi acaba onu merak ettim bir araştırıyım tşk bilgi için ...
_____________________________

Ne olduğunu bilmek kadar , ne olmadığınıda bilmek gerek ... l


2200 Mesaj
17 Ocak 2008; 12:11:44 

halıyı bire bir görmüş olan varmı
_____________________________
2940 Mesaj
17 Ocak 2008; 12:59:05 

hiç bilmiyordum paylaşım için sagol halıyı gören varmı acaba
_____________________________

Sana zarar verme maksadıyla insanların hepsi bir araya gelse,Allah’ın takdirinden başkasını yapamazlar.


62 Mesaj
17 Ocak 2008; 13:01:38 

ßu Dünyada Bir Şeyler Oluyor .
_____________________________

LvL:65
Server:Akara
Nick:LJReLaXLJ
Job/Np:Kasar(16.xxx)
Clan:Gokturkler.Eski Nick : Proqamer!


166 Mesaj
17 Ocak 2008; 13:12:17 


quote:

Orjinalden alıntı: Aganta Burina Burinata

halıyı bire bir görmüş olan varmı

var mı?
_____________________________91 Mesaj
17 Ocak 2008; 13:15:54 

bence tesadüftür böyle şeyler çok oluyo
_____________________________ 
28 Mesaj
17 Ocak 2008; 13:56:14 

çok güzel ve de ilginç bişeyi sunmuşsun bize ama atatürkün ölümünden önce olduğunun bi kanıtı var mı acaba eğer varsa gerçekten çok enteresan...
_____________________________4587 Mesaj
17 Ocak 2008; 14:01:08 

daha önce duymuştum, olması lazım böyle bir şey. daha farklı olaylar da var...
_____________________________

en kötü gün bugünse, bugün de galatasaray...


 
993 Mesaj
17 Ocak 2008; 14:03:17 

Allahala ilk defa duyuyorum böyle bişeyi...
_____________________________5106 Mesaj
17 Ocak 2008; 14:17:12 

fotoşop
_____________________________

bak! düşün evlat. bu ne biliyor musun? bir rüya. hani bazen çok kötü kabuslar görürsün, sonra uyanırsın. bu da öyle bir rüya işte.


494 Mesaj
17 Ocak 2008; 14:27:00 

ilginç
_____________________________ 
2243 Mesaj
17 Ocak 2008; 14:34:14 

Türkiye Cumhuriyeti' nin kurucusu Kemal ATATÜRK,1915-1937 yılları arasında birçok kez Pera Palas' ta konaklamıştır.101 numaralı bu oda halen müze olarak muhafaza edilmektedir.


1. Dünya Savaşı sonunda İstanbul'un işgali sırasında Atatürk, annesinin Beşiktaş Akaretlerdeki evi işgal kuvvetlerince gözetim altında olduğu için, Pera Palas' ın birinci katındaki 101 No'lu odada sık sık kalırdı. Bu odada fikir arkadaşlarıyla buluşur ve durum değerlendirmesi yapılırdı. Türkiye Cumhuriyeti kuruluşunun togumları bu odada atıldı, denebilir.

Oda, 1981 yılında, zamanın Kültür BAkanı Cihat BABAN' ın büyük yardımlarıyla bir Atatürk Müzesine dönüştürüldü. Odadaki bütün eşya otantiktir.

Odada, bulunan en önemli eşya Atatürk' ün 32 parça zati eşyasıdır. Atatürk' ün 10 yıl süre ile koruma polisliğini yapmış olan Rıdvan Gürarı, Atatürk tarafından, eskidiği için atılacak olan bazı eşyaları rica ederek kendisinden almıştır. İçlerinde; manevra gözlüğü, okuma gözlüğü, diş fırçası, diş tozu, çatal, bıçak, elbise fırçası, çay fincanı, kahve fincanı, mahmuz, takim elbise markalı iç çamaşırları, muhtelif şapkalar, pijama ve terlikleri bulunan 32 parça zati eşya, Atatürk' ün ölümünden sonra, emekli olduğunda koruma polisince devlete sunularak makul bir ücret talep edilmişse de Rıdvan gürarı bu talebine olumlu bir yanıt alamamıştır.

Bu arada, Istanbul Pera Palas Oteli İşletmecisi Hasan Süzer' in bir Atatürk aşığı olduğu haberini almış ve elindeki bu eşyaları kendisine göstermek üzere İstanbula getirmiştir.

Hasan Süzer çok memnun olmuş ve büyük bir meblağ ödeyerek 32 parça zati eşyayı satın almış ve kurulmakta olan Atatürk müzesinde özel vitrinlerde sergilemiştir. Aynı müzede, Atatürk' ün manevi kızı Ülkü'ye Atatürk tarafından hediye edilen yatak örtüsüde Atatürk' ün yatağı üstündedir.

Müzede çok ilgi çeken bir diğer obje de ipek bir duvar halısıdır. 1929 yılında Atatürk2 ü ziyaret eden bir hint Mihracesi, Atatürk'e ipek bir duvar halısı hediye etmiştir. Bu halı üzerinde bir saat motifi vardır ve saat 09.07' yi göstermektedir. Bilindiği üzere Atatürk' ün ölüm saati 09.05' tir. Ancak beyin, kalpten sonra iki dakika daha yaşamaktadır. Buna göre, ölümünden 9 yıl önce kendisine hediye edilen bir halı üzerinde Atatürk' ün ölüm saatini gösteriri bir motifin bulunması, bütün Dünya TV ve yazılı basının ilgisini çekmektedir.


Odada bulunan bir diğer ilginç belge, 1934 yılında Yunan Başbakanı Elefterios Venizelos' un Atatürk' ü Nobel BArış ödülüne aday gösteren ve Nobel BArış Ödülü Komitesine yazılmış fransızca bir mektuptur.

Bütün bu objeler, yerli ve yabancı ziyaretçilere açık olmakla birlikte devamlı bir bakım altında olup titizlikle korunmaktadır.


--------------------


Bilindiği gibi Hint halkı Atatürk'ü ve Türk halkını yalnız bırakmamıştı. Kurtuluş Savaşı’ ndan yıllar sonra ,1929 yılında Hintli bir Mihrace (Prens) Atatürk'ü Pera Palas'taki 101 No'lu odasında ziyarete gelmişti. Mihrace'nin Atatürk'ü hangi nedenle ziyaret ettiği ve adı ve ziyaret sebebi hala bilinmiyor. Mihrace'nin ziyaretindeki bir sır da ziyarete gelirken kahinine emir vererek özel olarak dokutturduğu hediye halıda yatmaktadır .Bu hediye altın sırmalı, Hint işi ipek bir halıdır.Halının üzerinde bir şamdanın asılı olduğu düz bir kemeri, her iki yanında birer güvercin bulunan beş kubbeli bir diğer kemerin çevrelediği görülmektedir. Bordür de fillerden oluşmaktadır.En ilginç yer ise her iki kemerin arasında orta kısımda dal kıvrımları ve güllerin çevrimi ile oluşan boşlukta Romen rakamlı bir saatin bulunmasıdır ve saat ; 09.07' yi göstermektedir .(Atatürk’ ün beyin ölümü saati).Atatürk Mihrace’nin ziyaretinden 9 sene sonra saat 09.05 'de vefat etmişti. Ayrıca halının üzerinde 10 tane de ‘Kasım Çiçeği’ bulunmaktadır. Halı halen Pera Palas’tadır.
_____________________________

Sarı-Lacivert


515 Mesaj
17 Ocak 2008; 14:35:22 

PERA PALAS’TA GİZEMLİ BİR HALI“Pera Palas’ı farklı kılan ne görkemli eşyaları, ne de dönemine göre ileri sayılan teknolojik donanımı. Kurulduğu günden beri birçok ünlü misafiri ağırlayan ve birçok tarihi karara tanıklık eden otelin şimdiye kadarki en önemli konuğu olan Atatürk’ün bugün müze haline getirilen odasında bulunan ve hala motiflerindeki gizemi açıklanamayan Hint halısı.”

Taksim, Tepebaşı’nda Fransız mimar Alexander Valley tarafından 1892 yılında inşa edilen Pera Palas Hotel 130 yılı bulan geçmişiyle sadece bir otel değil adeta bir müze olma özelliği taşıyor. Otel ilk yapıldığında, zamanın en görkemli ve değerli eşyalarıyla döşenmiş. Şimdi hepsi antik değer taşıyor ve hiç biri yerinden oynamamış durumda. Pera Palas yapıldığı yılların en yeni teknolojisi ile donatılmış bir otel. O günler için büyük bir lüks sayılacak elektrik ve içinde oturabileceğiniz kadife kaplı bir sıra olan asansörü bile oteli kendi döneminde sıradışı bir yer yapmaya yetiyor.

Fakat yine de Pera Palas’ı farklı kılan ne görkemli eşyaları, ne de dönemine göre ileri sayılan teknolojik donanımı. Kurulduğu günden beri birçok ünlü misafiri ağırlayan ve birçok tarihi karara tanıklık eden otelin şimdiye kadar ki en önemli konuğu olan Atatürk’ün bugün müze haline getirilen odasında bulunan ve hala motiflerindeki gizemi açıklanamayan Hint halısı.

Batılı müşteriler için inşa edilen otel Pera Palas, ünlü Orient Express’in (Şark Ekspresi) müşterilerini İstanbul’da ağırlamak amacıyla inşa edildi. 19. yüzyıl sonlarında Avrupalı soyluların çok rağbet ettiği bu ünlü trenin müşterilerine, İstanbul’a geldiklerinde kalabilecekleri kaliteli bir otel bulunamıyordu. Wagon-Lits’nin kurucusu Georges Nagelmackers, 1892 yılı başlarında “Compagnie Internationale des Grands Hotels” adlı bir şirket kurdu. Amaç, Orient Express’in güzergâhı üzerindeki kentlerde “Palace Hotel”ler oluşturmaktı. Bu nedenle Grande Rue de Pera’da bir boş alan arandı. Bölgedeki tek boş yer, bugünkü Pera Palas’ın bulunduğu eski mezarlıktı.

Yapım bittikten sonra otele Pera Palace adı verildi ve 1892’nin eylül ayı içinde sessiz sedasız hizmete girdi. Dönemin geçerli uluslararası otel mimarlığının tasarım ilkelerini, abartılara kaçmadan yansıtan dokuz katlı otelin oldukça hantal kitlesi; neo-klasik cephe düzenlemeleriyle zenginleştirilmiş. Dört yönde yerleştirilen odalar, beş kat boyunca yükseltilen, ortadaki büyük aydınlığın çevresine sıralanmış lüks mobilyalarla donatılmışlar.

Atatürk’ün Odası ve gizemli Hint Seccadesi

Hizmete girdiği günden beri birçok önemli isme ev sahipliği yapan Pera Palas Oteli’nin kuşkusuz en önemli misafiri Mustafa Kemal Atatürk. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk, 1915-1937 yılları arasında birçok kez Pera Palas’ta konaklamıştır. 101 numaralı bu oda halen müze olarak muhafaza edilmektedir.

1. Dünya Savaşı sonunda İstanbul’un işgali sırasında Atatürk, annesinin Beşiktaş Akaretlerdeki evi işgal kuvvetlerince gözetim altında olduğu için, Pera Palas’ın birinci katındaki 101 no’lu odada sık sık kalır. Bu odada fikir arkadaşlarıyla buluşur ve durum değerlendirmesi yapılırdı . Türkiye Cumhuriyeti kuruluşunun tohumları bu odada atılır.

Cumhuriyet’in ilanından sonra yabancı konuklarını Dolmabahçe’nin yanı sıra Pera Palas’ın birinci katındaki 101 numaralı odasında da ağırlayan Atatürk’ün bugün müze olarak kullanılan odasında içlerinde; manevra gözlüğü, okuma gözlüğü, diş fırçası, diş tozu, çatal, bıçak, elbise fırçası, çay fincanı, kahve fincanı, mahmuz, takim elbise, markalı iç çamaşırları, muhtelif şapkalar, pijama ve terlikleri bulunan 37 parça özel eşyası sergileniyor. Ancak, odadaki en ilginç eşya kimliği hâlâ bilinmeyen Hintli bir mihracenin Atatürk’e armağan ettiği, değerli taşlarla ve altın sırma ipliklerle süslü ipek bir seccade.

Seccadedeki saat motifinin anlamı

1929 yılında, bir Hint mihracesi, Atatürk’le görüşmek ister ve randevu için Cumhurbaşkanlığı’na müracaat eder. Bu isteği kabul edilen mihrace, görüşmeden sonra Atatürk’e Hint işi ipek bir seccade hediye eder. Bu armağan, Atatürk’ün İstanbul’a geldiğinde sıklıkla ikamet ettiği Pera Palas’taki 101 numaralı odaya gönderilir.

1938 yılına kadar sıradan bir ipek seccade olan mihracenin armağanı, Atatürk’ün vefatından sonra gizemli bir hal alır. Araştırmacılar seccadenin üzerinde çok ilginç motifler olduğunu fark ederler. Seccadedeki 20 santimetre çapındaki saat motifi Atatürk’ün beyin ölümünün gerçekleştiği zaman olan 9:07’yi göstermektedir. Şaşkınlık yaratan gizem araştırmacılara göre bununla da sınırlı değildir. Seccadede yanyana sıralanmış on kasımpatı çiçeği ise, Atatürk’ün ölüm tarihi olan 10 Kasım’ı çağrıştırır. Bu gün gizemini hala koruyan seccade Atatürk’ün müzeye çevrilen odasının duvarına asılarak muhafaza edilmektedir.

Pera Palas’ın önemli konukları

Uzun yıllar boyunca İstanbul’un en ünlü, en lüks oteli olma özelliğini sürdüren otelde, Cumhuriyet döneminde salonlarında balolar düzenlenmiş, yabancı konuklar ağırlanmıştır. Bunların dışında İstanbul’a gelen dünya çapında birçok isminde konaklamak için ilk terciği ettiği otelin misafir listesinde Ernest Hemingway, Agatha Christie, VIII. Edward, Kral Zogo, Maria Callas, Jacqueline Kennedy gibi isimler bulunuyor.

..:::Alıntı:::..
_____________________________

İnsan
Sadece İnsan


4587 Mesaj
17 Ocak 2008; 14:39:46 


quote:

Orjinalden alıntı: eros

fotoşop

güldürdün, antrenman neolacak bugün
_____________________________

en kötü gün bugünse, bugün de galatasaray...


4150 Mesaj
17 Ocak 2008; 14:53:51 

Önce saat çizmeyi öğrenselermiş.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ocak 2008; 15:29:10 

Arkadaşlar o ne öyle! Utanmasalar dijital saat çizeceklermiş. Bu arada ben de seneler önce duymuştum böyle bir olayı ama resmini ilk defa görüyorum. Gerçekte böyle bir şey olabilir ama saatin bu kadar belirgin olduğunu sanmıyorum.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yacag -- 17 Ocak 2008; 15:31:42 >


 
72 Mesaj
17 Ocak 2008; 15:39:27 

keşke ölmeseydi.keşke kahin bugün olanları o halıya işleseydi,belki şu halde olmazdık
_____________________________

Bir imzam bile yok...


1492 Mesaj
17 Ocak 2008; 15:56:44 

Matrix' den çok etkilendiniz sanırım.Geleceği görme gibi bir durum olamaz.Olsaydı bile o zamanların teknolojisi ile mümkün mü ? Tabiikide hayır.Büyük bir rastlantı.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1675 Mesaj
17 Ocak 2008; 16:11:42 

Eskiden qeLeceqi qören bir kavim varmış.. YokoLmuş... biLmiyorum.. HintLiLer bnm iLqimi çekmiş tuhaf bir miLLet.. photoshop deqiL qörüLdüqü qibi.. RastLantıda oLamaz..
_____________________________

Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olan insanlar yürümeye başlamadan önce gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar.. Evvela " Ben bu yolu nasıl aşarım ? " korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki yol zorda olsa aşılmış, yürünmüş ve gidilmiştir. İşte o zaman insanların yüreklerinde aslında yolun zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar . . .
Necm.Erb.


 
2243 Mesaj
17 Ocak 2008; 16:19:10 


quote:

Orjinalden alıntı: BauglirXul

Eskiden qeLeceqi qören bir kavim varmış.. YokoLmuş... biLmiyorum.. HintLiLer bnm iLqimi çekmiş tuhaf bir miLLet.. photoshop deqiL qörüLdüqü qibi.. RastLantıda oLamaz..

Peşindeyim aslanım..Hypocrites ; he diyotsunki yani gelecek teknolojiyle görülüyor yani kahinler falan tekno yardımıyla görüyorlar ülemi?
_____________________________

Sarı-Lacivert


1340 Mesaj
17 Ocak 2008; 18:17:09 


quote:

Orjinalden alıntı: BauglirXul

Eskiden qeLeceqi qören bir kavim varmış.. YokoLmuş... biLmiyorum.. HintLiLer bnm iLqimi çekmiş tuhaf bir miLLet.. photoshop deqiL qörüLdüqü qibi.. RastLantıda oLamaz..

yazık sana....
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ocak 2008; 18:23:09 


Bir tesadüf olduğu kanısındayım. Geleceğin herhangi bir şekilde herhangi biri tarafından görülebileceğine ihtimal vermiyorum.


534 Mesaj
17 Ocak 2008; 18:25:24 


quote:

Orjinalden alıntı: EagleWING


Bir tesadüf olduğu kanısındayım. Geleceğin herhangi bir şekilde herhangi biri tarafından görülebileceğine ihtimal vermiyorum.


Tesadüfen geleceğe gidilmiş olabilir ancak bu da çok uçuk bir düşünce olur. Bir sayede evren düzlemi yırtılıp paralel evrene geçilmiş olabilir?
_____________________________

[img]http://img29.imageshack.us/img29/3051/34377236ab1.jpg[/img]


 
2173 Mesaj
17 Ocak 2008; 18:25:42 


quote:

Orjinalden alıntı: MuRaT


halıda kimin yaptığı yazıyormu acaba yaptıran diil yapan kahin kimdi acaba onu merak ettim bir araştırıyım tşk bilgi için ...

Ne zamandır mod'sun
_____________________________2006 Mesaj
17 Ocak 2008; 18:33:04 


quote:

Orjinalden alıntı: antiyoba

Önce saat çizmeyi öğrenselermiş.

Çizmiyorlar , dokuyorlar.
_____________________________1702 Mesaj
17 Ocak 2008; 18:34:21 


quote:

Orjinalden alıntı: KaramsarTarzvar mı?hakikaten varmı gören?
_____________________________

Attığım mesajlara cevap istiyorsanız Pm atınız


1241 Mesaj
17 Ocak 2008; 19:05:38 

o adam medyum siz onun kaç cini var biliyormusunuz hepinizi çarptırır
_____________________________ 
1224 Mesaj
17 Ocak 2008; 19:09:16 

Gerçekse çok ilginçç...


Ayrıca metinde Atetürk yazmışsınız
_____________________________ 
3118 Mesaj
17 Ocak 2008; 19:15:08 

quote:

Orjinalden alıntı: LordBrutaLPera Palas'ta Atatürk'ün odasını gezdiniz mi? Gİderseniz bakın, orada bir halı var. 1930'larda zamanın Hindistan Başkanı Atatürk'e bir hediye vermek istemiş. Kahinine iyi bir hediye hazırlaması için emir vermiş. Kahin bir halı dokutmuş ve Atetürk'e hediye edilmiş. Duvarda asılı olan halı bu işte. İlginç olan deseni : Bir saat var. 09:07'de durmuş görünüyor (Atatürk'ün beyin ölümü saati) ve 10 tane KASIM çiçeği !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egomanyak. -- 17 Ocak 2008; 19:15:46 >
_____________________________1303 Mesaj
17 Ocak 2008; 23:47:02 


quote:

Orjinalden alıntı: egomanyak.quote:

Orjinalden alıntı: LordBrutaL

Sevgilim boyle soyle oldu desem herkes atlardi konuya "Atatürk'le" ilgili olnca kimse bakmiyor


SEn önce "ATATÜRK"'ü doğru yaz sonra millete kızzz.
_____________________________ 
29 Mesaj
2 Şubat 2008; 15:44:20 

Beyler böle şeylere inanmayın..
Rakamlara anlam yüklemek Arap geleneğidir !
_____________________________1951 Mesaj
2 Şubat 2008; 16:54:17 

_____________________________403 Mesaj
2 Şubat 2008; 17:31:15 Doğru olabilir. çünkü bu dünyada sadece iş>ev arası gidip-gelmekle ibaret olmadığı kesin. ( Tam yazamadım işte )
_____________________________ 
59 Mesaj
2 Şubat 2008; 17:33:23 


quote:

Orjinalden alıntı: pcman5334
SEn önce "ATATÜRK"'ü doğru yaz sonra millete kızzz.


AAA gidip intihar edeyim en iyisi yanlis yazmısım haklısın....
Sanane belki türkçem zayif belki yazmam yok sen işine bak
_____________________________

LordBrutaL NoW Clan PearlS


125 Mesaj
19 Ağustos 2010; 2:30:56 

Bildiğim kadarıyla Atatürk'ün '34 model Cadillac 80 ve '35 model Lincoln K arabaları vardı. Engin Ardıç bugünkü yazısında Hitler'in Atatürk'e hediye ettiği otomobilin zamanında Kadıköy - Bostancı dolmuş seferi yapacak kadar düştüğünü yazmış. Hitler'in hediyesi kesin Mercedes'tir. Konu hakkında bilgisi olan var mı?
Hitler'in hediyesi gibi keywordlerle arayınca Hitler'in Atatürk'e zırhlı Mercedes ettiğine dair bir şeyler çıkıyor ama tüm sitelerde aynı yazı var. Güvenilir bir kaynak bulamadım.???
Ufaltılmış ön izleme resmi


Ekteki dosya (1)


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jbl_gto -- 18 Ağustos 2010; 23:34:28 >
_____________________________2187 Mesaj
19 Ağustos 2010; 3:06:21 

2 yıllık hort olmuş ama ilginç bir konuymuş. Bir sonuç çıktı mı şimdiye kadar bilgisi olan?
_____________________________


İzmirliyiz Göztepeliyiz!


3008 Mesaj
19 Ağustos 2010; 3:11:03 

bence tesadüftür.
_____________________________27 Mesaj
10 Kasım 2010; 13:58:22 

heryerde aynı bulanık resim var altı yazılı. kimse bilmiyor yazılarda, direk varlığını kabul ediyor. gerçekten var mı pera palas ta böyle bir halı sergilenen, gidip gören yok. yada yazmamış evet ben gördüm diye. ezbere yazılanları doğru kabul ediyoruz artık. net çok güvenilir bilgi kaynağı ya..!!
gerçi 2 tane foto bulabildim sadece değişik. ama net en azından. hurafe midir gerçek mi bilemem..
geçmiş borun pazarı gerçi ne farkeder.Ekteki dosya (2)
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Necessitas non habet legem


1873 Mesaj
10 Kasım 2010; 14:11:36 


quote:

Orijinalden alıntı: BauglirXul

Eskiden qeLeceqi qören bir kavim varmış.. YokoLmuş... biLmiyorum.. HintLiLer bnm iLqimi çekmiş tuhaf bir miLLet.. photoshop deqiL qörüLdüqü qibi.. RastLantıda oLamaz..

Şu yazı stilini kullanırken hiç mi utanmadın?


 
1521 Mesaj
10 Kasım 2010; 14:19:56 

Benim bildiğim gece öldü 09.05 değil.
_____________________________1429 Mesaj
10 Kasım 2010; 14:32:51 


quote:

Orijinalden alıntı: Azizim

Benim bildiğim gece öldü 09.05 değil.


Bende gece bir gemide öldüğünü biliyorum. İnlemeleri duyulmasın diye açığa götürmüşler..


Not: Şimdi vatan haini ilan edilirim. :)
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________136 Mesaj
10 Kasım 2010; 14:34:34 

Atatürk gece öldü
_____________________________ 
1521 Mesaj
10 Kasım 2010; 14:35:37 

Gece herhangi bir tören olmayacağı için sabah uygun bir saatte olmasını uygun görmüş olabilirler.
_____________________________1739 Mesaj
10 Kasım 2010; 14:36:36 


quote:

Orijinalden alıntı: Azizim

Benim bildiğim gece öldü 09.05 değil.


halıda çizili saat akrep yelkovanlı saat dikkat edersen 21:05 gösterme imkanı zaten yok :)
_____________________________ 
1521 Mesaj
10 Kasım 2010; 14:41:20 


quote:

Orijinalden alıntı: Hirbag
halıda çizili saat akrep yelkovanlı saat dikkat edersen 21:05 gösterme imkanı zaten yok :)

Ne alaka anlamadım. Ayrıca burada ben o halının bir sır olmadığını ima etmek istiyorum. Hani 09:05 de ölseydi bir sır olduğunu düşünmek doğru olabilirdi.
_____________________________1739 Mesaj
10 Kasım 2010; 14:58:49 

gece öldü diyorsun, ben de diyorum ki gece veya gündüz ölmesinin buradaki halıyla (konuyla) bir alakası yok çünkü saat eski.
ayrıca o kadar doktor, insan yalan mı söyleyecek ölüm saatini. hangi saatte olursa olsun anılır niye yalan söylesinler ki.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirbag -- 10 Kasım 2010; 15:08:01 >
_____________________________ 
1521 Mesaj
10 Kasım 2010; 15:08:29 

Her neyse, Celal Bayar'da 07:05 de öldüğünü söylemiş bazı rivayetlere göre. Bu hamur çok su götürür.
_____________________________1185 Mesaj
10 Kasım 2010; 15:12:46 


quote:

Orijinalden alıntı: @DaY_WaLkeR
Bende gece bir gemide öldüğünü biliyorum. İnlemeleri duyulmasın diye açığa götürmüşler..


Not: Şimdi vatan haini ilan edilirim. :)

tebrikler, vatan haini ilan edildiniz

_____________________________

Bütün günler ölüme gider, son gün varır.
Montaigne