DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Atatürk´e Hediye Edilen Halıdaki Müthiş Sır!
86
Cevap
2
Favori
17.241
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Atatürk´e Hediye Edilen Halıdaki Müthiş Sır!
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Çavuş
   59 Mesaj
   17 Ocak 2008 12:00:06


   Pera Palas'ta Atatürk'ün odasını gezdiniz mi? Gİderseniz bakın, orada bir halı var. 1930'larda zamanın Hindistan Başkanı Atatürk'e bir hediye vermek istemiş. Kahinine iyi bir hediye hazırlaması için emir vermiş. Kahin bir halı dokutmuş ve Atetürk'e hediye edilmiş. Duvarda asılı olan halı bu işte. İlginç olan deseni : Bir saat var. 09:07'de durmuş görünüyor (Atatürk'ün beyin ölümü saati) ve 10 tane KASIM çiçeği !!   _____________________________

   LordBrutaL NoW Clan PearlS
  • Çavuş
   59 Mesaj
   17 Ocak 2008 12:03:17
   Sevgilim boyle soyle oldu desem herkes atlardi konuya atatürkle ilgili olnca kimse bakmiyor


   _____________________________

   LordBrutaL NoW Clan PearlS
  • Yarbay
   3248 Mesaj
   17 Ocak 2008 12:05:33

   halıda kimin yaptığı yazıyormu acaba yaptıran diil yapan kahin kimdi acaba onu merak ettim bir araştırıyım tşk bilgi için ...


   _____________________________

   Ne olduğunu bilmek kadar , ne olmadığınıda bilmek gerek ... l
  • Yarbay
   2200 Mesaj
   17 Ocak 2008 12:11:43
   halıyı bire bir görmüş olan varmı


   _____________________________


  • Yarbay
   2963 Mesaj
   17 Ocak 2008 12:59:04
   hiç bilmiyordum paylaşım için sagol halıyı gören varmı acaba


   _____________________________

   Sana zarar verme maksadıyla insanların hepsi bir araya gelse,Allah’ın takdirinden başkasını yapamazlar.
  • Çavuş
   62 Mesaj
   17 Ocak 2008 13:01:37
   ßu Dünyada Bir Şeyler Oluyor .


   _____________________________

   LvL:65
   Server:Akara
   Nick:LJReLaXLJ
   Job/Np:Kasar(16.xxx)
   Clan:Gokturkler.   Eski Nick : Proqamer!
  • Teğmen
   166 Mesaj
   17 Ocak 2008 13:12:17

   quote:

   Orjinalden alıntı: Aganta Burina Burinata

   halıyı bire bir görmüş olan varmı

   var mı?


   _____________________________

  • Çavuş
   91 Mesaj
   17 Ocak 2008 13:15:54
   bence tesadüftür böyle şeyler çok oluyo


   _____________________________

  • Onbaşı
   28 Mesaj
   17 Ocak 2008 13:56:13
   çok güzel ve de ilginç bişeyi sunmuşsun bize ama atatürkün ölümünden önce olduğunun bi kanıtı var mı acaba eğer varsa gerçekten çok enteresan...


   _____________________________

  • Yarbay
   4587 Mesaj
   17 Ocak 2008 14:01:08
   daha önce duymuştum, olması lazım böyle bir şey. daha farklı olaylar da var...


   _____________________________

   en kötü gün bugünse, bugün de galatasaray...
  • Binbaşı
   1006 Mesaj
   17 Ocak 2008 14:03:16
   Allahala ilk defa duyuyorum böyle bişeyi...


   _____________________________

  • Yarbay
   5106 Mesaj
   17 Ocak 2008 14:17:12
   fotoşop


   _____________________________

   bak! düşün evlat. bu ne biliyor musun? bir rüya. hani bazen çok kötü kabuslar görürsün, sonra uyanırsın. bu da öyle bir rüya işte.
  • Yüzbaşı
   496 Mesaj
   17 Ocak 2008 14:26:59
   ilginç


   _____________________________

  • Yarbay
   2243 Mesaj
   17 Ocak 2008 14:34:14
   Türkiye Cumhuriyeti' nin kurucusu Kemal ATATÜRK,1915-1937 yılları arasında birçok kez Pera Palas' ta konaklamıştır.101 numaralı bu oda halen müze olarak muhafaza edilmektedir.


   1. Dünya Savaşı sonunda İstanbul'un işgali sırasında Atatürk, annesinin Beşiktaş Akaretlerdeki evi işgal kuvvetlerince gözetim altında olduğu için, Pera Palas' ın birinci katındaki 101 No'lu odada sık sık kalırdı. Bu odada fikir arkadaşlarıyla buluşur ve durum değerlendirmesi yapılırdı. Türkiye Cumhuriyeti kuruluşunun togumları bu odada atıldı, denebilir.

   Oda, 1981 yılında, zamanın Kültür BAkanı Cihat BABAN' ın büyük yardımlarıyla bir Atatürk Müzesine dönüştürüldü. Odadaki bütün eşya otantiktir.

   Odada, bulunan en önemli eşya Atatürk' ün 32 parça zati eşyasıdır. Atatürk' ün 10 yıl süre ile koruma polisliğini yapmış olan Rıdvan Gürarı, Atatürk tarafından, eskidiği için atılacak olan bazı eşyaları rica ederek kendisinden almıştır. İçlerinde; manevra gözlüğü, okuma gözlüğü, diş fırçası, diş tozu, çatal, bıçak, elbise fırçası, çay fincanı, kahve fincanı, mahmuz, takim elbise markalı iç çamaşırları, muhtelif şapkalar, pijama ve terlikleri bulunan 32 parça zati eşya, Atatürk' ün ölümünden sonra, emekli olduğunda koruma polisince devlete sunularak makul bir ücret talep edilmişse de Rıdvan gürarı bu talebine olumlu bir yanıt alamamıştır.

   Bu arada, Istanbul Pera Palas Oteli İşletmecisi Hasan Süzer' in bir Atatürk aşığı olduğu haberini almış ve elindeki bu eşyaları kendisine göstermek üzere İstanbula getirmiştir.

   Hasan Süzer çok memnun olmuş ve büyük bir meblağ ödeyerek 32 parça zati eşyayı satın almış ve kurulmakta olan Atatürk müzesinde özel vitrinlerde sergilemiştir. Aynı müzede, Atatürk' ün manevi kızı Ülkü'ye Atatürk tarafından hediye edilen yatak örtüsüde Atatürk' ün yatağı üstündedir.

   Müzede çok ilgi çeken bir diğer obje de ipek bir duvar halısıdır. 1929 yılında Atatürk2 ü ziyaret eden bir hint Mihracesi, Atatürk'e ipek bir duvar halısı hediye etmiştir. Bu halı üzerinde bir saat motifi vardır ve saat 09.07' yi göstermektedir. Bilindiği üzere Atatürk' ün ölüm saati 09.05' tir. Ancak beyin, kalpten sonra iki dakika daha yaşamaktadır. Buna göre, ölümünden 9 yıl önce kendisine hediye edilen bir halı üzerinde Atatürk' ün ölüm saatini gösteriri bir motifin bulunması, bütün Dünya TV ve yazılı basının ilgisini çekmektedir.


   Odada bulunan bir diğer ilginç belge, 1934 yılında Yunan Başbakanı Elefterios Venizelos' un Atatürk' ü Nobel BArış ödülüne aday gösteren ve Nobel BArış Ödülü Komitesine yazılmış fransızca bir mektuptur.

   Bütün bu objeler, yerli ve yabancı ziyaretçilere açık olmakla birlikte devamlı bir bakım altında olup titizlikle korunmaktadır.


   --------------------


   Bilindiği gibi Hint halkı Atatürk'ü ve Türk halkını yalnız bırakmamıştı. Kurtuluş Savaşı’ ndan yıllar sonra ,1929 yılında Hintli bir Mihrace (Prens) Atatürk'ü Pera Palas'taki 101 No'lu odasında ziyarete gelmişti. Mihrace'nin Atatürk'ü hangi nedenle ziyaret ettiği ve adı ve ziyaret sebebi hala bilinmiyor. Mihrace'nin ziyaretindeki bir sır da ziyarete gelirken kahinine emir vererek özel olarak dokutturduğu hediye halıda yatmaktadır .Bu hediye altın sırmalı, Hint işi ipek bir halıdır.Halının üzerinde bir şamdanın asılı olduğu düz bir kemeri, her iki yanında birer güvercin bulunan beş kubbeli bir diğer kemerin çevrelediği görülmektedir. Bordür de fillerden oluşmaktadır.En ilginç yer ise her iki kemerin arasında orta kısımda dal kıvrımları ve güllerin çevrimi ile oluşan boşlukta Romen rakamlı bir saatin bulunmasıdır ve saat ; 09.07' yi göstermektedir .(Atatürk’ ün beyin ölümü saati).Atatürk Mihrace’nin ziyaretinden 9 sene sonra saat 09.05 'de vefat etmişti. Ayrıca halının üzerinde 10 tane de ‘Kasım Çiçeği’ bulunmaktadır. Halı halen Pera Palas’tadır.


   _____________________________

   Sarı-Lacivert
  • Yüzbaşı
   515 Mesaj
   17 Ocak 2008 14:35:22
   PERA PALAS’TA GİZEMLİ BİR HALI   “Pera Palas’ı farklı kılan ne görkemli eşyaları, ne de dönemine göre ileri sayılan teknolojik donanımı. Kurulduğu günden beri birçok ünlü misafiri ağırlayan ve birçok tarihi karara tanıklık eden otelin şimdiye kadarki en önemli konuğu olan Atatürk’ün bugün müze haline getirilen odasında bulunan ve hala motiflerindeki gizemi açıklanamayan Hint halısı.”

   Taksim, Tepebaşı’nda Fransız mimar Alexander Valley tarafından 1892 yılında inşa edilen Pera Palas Hotel 130 yılı bulan geçmişiyle sadece bir otel değil adeta bir müze olma özelliği taşıyor. Otel ilk yapıldığında, zamanın en görkemli ve değerli eşyalarıyla döşenmiş. Şimdi hepsi antik değer taşıyor ve hiç biri yerinden oynamamış durumda. Pera Palas yapıldığı yılların en yeni teknolojisi ile donatılmış bir otel. O günler için büyük bir lüks sayılacak elektrik ve içinde oturabileceğiniz kadife kaplı bir sıra olan asansörü bile oteli kendi döneminde sıradışı bir yer yapmaya yetiyor.

   Fakat yine de Pera Palas’ı farklı kılan ne görkemli eşyaları, ne de dönemine göre ileri sayılan teknolojik donanımı. Kurulduğu günden beri birçok ünlü misafiri ağırlayan ve birçok tarihi karara tanıklık eden otelin şimdiye kadar ki en önemli konuğu olan Atatürk’ün bugün müze haline getirilen odasında bulunan ve hala motiflerindeki gizemi açıklanamayan Hint halısı.

   Batılı müşteriler için inşa edilen otel Pera Palas, ünlü Orient Express’in (Şark Ekspresi) müşterilerini İstanbul’da ağırlamak amacıyla inşa edildi. 19. yüzyıl sonlarında Avrupalı soyluların çok rağbet ettiği bu ünlü trenin müşterilerine, İstanbul’a geldiklerinde kalabilecekleri kaliteli bir otel bulunamıyordu. Wagon-Lits’nin kurucusu Georges Nagelmackers, 1892 yılı başlarında “Compagnie Internationale des Grands Hotels” adlı bir şirket kurdu. Amaç, Orient Express’in güzergâhı üzerindeki kentlerde “Palace Hotel”ler oluşturmaktı. Bu nedenle Grande Rue de Pera’da bir boş alan arandı. Bölgedeki tek boş yer, bugünkü Pera Palas’ın bulunduğu eski mezarlıktı.

   Yapım bittikten sonra otele Pera Palace adı verildi ve 1892’nin eylül ayı içinde sessiz sedasız hizmete girdi. Dönemin geçerli uluslararası otel mimarlığının tasarım ilkelerini, abartılara kaçmadan yansıtan dokuz katlı otelin oldukça hantal kitlesi; neo-klasik cephe düzenlemeleriyle zenginleştirilmiş. Dört yönde yerleştirilen odalar, beş kat boyunca yükseltilen, ortadaki büyük aydınlığın çevresine sıralanmış lüks mobilyalarla donatılmışlar.

   Atatürk’ün Odası ve gizemli Hint Seccadesi

   Hizmete girdiği günden beri birçok önemli isme ev sahipliği yapan Pera Palas Oteli’nin kuşkusuz en önemli misafiri Mustafa Kemal Atatürk. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk, 1915-1937 yılları arasında birçok kez Pera Palas’ta konaklamıştır. 101 numaralı bu oda halen müze olarak muhafaza edilmektedir.

   1. Dünya Savaşı sonunda İstanbul’un işgali sırasında Atatürk, annesinin Beşiktaş Akaretlerdeki evi işgal kuvvetlerince gözetim altında olduğu için, Pera Palas’ın birinci katındaki 101 no’lu odada sık sık kalır. Bu odada fikir arkadaşlarıyla buluşur ve durum değerlendirmesi yapılırdı . Türkiye Cumhuriyeti kuruluşunun tohumları bu odada atılır.

   Cumhuriyet’in ilanından sonra yabancı konuklarını Dolmabahçe’nin yanı sıra Pera Palas’ın birinci katındaki 101 numaralı odasında da ağırlayan Atatürk’ün bugün müze olarak kullanılan odasında içlerinde; manevra gözlüğü, okuma gözlüğü, diş fırçası, diş tozu, çatal, bıçak, elbise fırçası, çay fincanı, kahve fincanı, mahmuz, takim elbise, markalı iç çamaşırları, muhtelif şapkalar, pijama ve terlikleri bulunan 37 parça özel eşyası sergileniyor. Ancak, odadaki en ilginç eşya kimliği hâlâ bilinmeyen Hintli bir mihracenin Atatürk’e armağan ettiği, değerli taşlarla ve altın sırma ipliklerle süslü ipek bir seccade.

   Seccadedeki saat motifinin anlamı

   1929 yılında, bir Hint mihracesi, Atatürk’le görüşmek ister ve randevu için Cumhurbaşkanlığı’na müracaat eder. Bu isteği kabul edilen mihrace, görüşmeden sonra Atatürk’e Hint işi ipek bir seccade hediye eder. Bu armağan, Atatürk’ün İstanbul’a geldiğinde sıklıkla ikamet ettiği Pera Palas’taki 101 numaralı odaya gönderilir.

   1938 yılına kadar sıradan bir ipek seccade olan mihracenin armağanı, Atatürk’ün vefatından sonra gizemli bir hal alır. Araştırmacılar seccadenin üzerinde çok ilginç motifler olduğunu fark ederler. Seccadedeki 20 santimetre çapındaki saat motifi Atatürk’ün beyin ölümünün gerçekleştiği zaman olan 9:07’yi göstermektedir. Şaşkınlık yaratan gizem araştırmacılara göre bununla da sınırlı değildir. Seccadede yanyana sıralanmış on kasımpatı çiçeği ise, Atatürk’ün ölüm tarihi olan 10 Kasım’ı çağrıştırır. Bu gün gizemini hala koruyan seccade Atatürk’ün müzeye çevrilen odasının duvarına asılarak muhafaza edilmektedir.

   Pera Palas’ın önemli konukları

   Uzun yıllar boyunca İstanbul’un en ünlü, en lüks oteli olma özelliğini sürdüren otelde, Cumhuriyet döneminde salonlarında balolar düzenlenmiş, yabancı konuklar ağırlanmıştır. Bunların dışında İstanbul’a gelen dünya çapında birçok isminde konaklamak için ilk terciği ettiği otelin misafir listesinde Ernest Hemingway, Agatha Christie, VIII. Edward, Kral Zogo, Maria Callas, Jacqueline Kennedy gibi isimler bulunuyor.

   ..:::Alıntı:::..


   _____________________________

   İnsan
   Sadece İnsan
  • Yarbay
   4587 Mesaj
   17 Ocak 2008 14:39:45

   quote:

   Orjinalden alıntı: eros

   fotoşop

   güldürdün, antrenman neolacak bugün


   _____________________________

   en kötü gün bugünse, bugün de galatasaray...
  • Yarbay
   4150 Mesaj
   17 Ocak 2008 14:53:51
   Önce saat çizmeyi öğrenselermiş.


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Ocak 2008 15:29:10
   Arkadaşlar o ne öyle! Utanmasalar dijital saat çizeceklermiş. Bu arada ben de seneler önce duymuştum böyle bir olayı ama resmini ilk defa görüyorum. Gerçekte böyle bir şey olabilir ama saatin bu kadar belirgin olduğunu sanmıyorum.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yacag -- 17 Ocak 2008; 15:31:42 >
   _____________________________

   Ulusun korkma nasıl böyle bir imanı boğar...
   siyaset ve politika için: www.sivepo.turkforumpro.com
  • Çavuş
   72 Mesaj
   17 Ocak 2008 15:39:26
   keşke ölmeseydi.keşke kahin bugün olanları o halıya işleseydi,belki şu halde olmazdık


   _____________________________

   Bir imzam bile yok...
  • Binbaşı
   1492 Mesaj
   17 Ocak 2008 15:56:44
   Matrix' den çok etkilendiniz sanırım.Geleceği görme gibi bir durum olamaz.Olsaydı bile o zamanların teknolojisi ile mümkün mü ? Tabiikide hayır.Büyük bir rastlantı.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1675 Mesaj
   17 Ocak 2008 16:11:42
   Eskiden qeLeceqi qören bir kavim varmış.. YokoLmuş... biLmiyorum.. HintLiLer bnm iLqimi çekmiş tuhaf bir miLLet.. photoshop deqiL qörüLdüqü qibi.. RastLantıda oLamaz..


   _____________________________

   Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olan insanlar yürümeye başlamadan önce gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar.. Evvela " Ben bu yolu nasıl aşarım ? " korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki yol zorda olsa aşılmış, yürünmüş ve gidilmiştir. İşte o zaman insanların yüreklerinde aslında yolun zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar . . .
   Necm.Erb.
  • Yarbay
   2243 Mesaj
   17 Ocak 2008 16:19:09

   quote:

   Orjinalden alıntı: BauglirXul

   Eskiden qeLeceqi qören bir kavim varmış.. YokoLmuş... biLmiyorum.. HintLiLer bnm iLqimi çekmiş tuhaf bir miLLet.. photoshop deqiL qörüLdüqü qibi.. RastLantıda oLamaz..

   Peşindeyim aslanım..   Hypocrites ; he diyotsunki yani gelecek teknolojiyle görülüyor yani kahinler falan tekno yardımıyla görüyorlar ülemi?


   _____________________________

   Sarı-Lacivert
  • Binbaşı
   1340 Mesaj
   17 Ocak 2008 18:17:09

   quote:

   Orjinalden alıntı: BauglirXul

   Eskiden qeLeceqi qören bir kavim varmış.. YokoLmuş... biLmiyorum.. HintLiLer bnm iLqimi çekmiş tuhaf bir miLLet.. photoshop deqiL qörüLdüqü qibi.. RastLantıda oLamaz..

   yazık sana....


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Ocak 2008 18:23:08

   Bir tesadüf olduğu kanısındayım. Geleceğin herhangi bir şekilde herhangi biri tarafından görülebileceğine ihtimal vermiyorum.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   534 Mesaj
   17 Ocak 2008 18:25:24

   quote:

   Orjinalden alıntı: EagleWING


   Bir tesadüf olduğu kanısındayım. Geleceğin herhangi bir şekilde herhangi biri tarafından görülebileceğine ihtimal vermiyorum.


   Tesadüfen geleceğe gidilmiş olabilir ancak bu da çok uçuk bir düşünce olur. Bir sayede evren düzlemi yırtılıp paralel evrene geçilmiş olabilir?


   _____________________________

  • Yarbay
   2173 Mesaj
   17 Ocak 2008 18:25:41

   quote:

   Orjinalden alıntı: MuRaT


   halıda kimin yaptığı yazıyormu acaba yaptıran diil yapan kahin kimdi acaba onu merak ettim bir araştırıyım tşk bilgi için ...

   Ne zamandır mod'sun


   _____________________________

  • Yarbay
   2016 Mesaj
   17 Ocak 2008 18:33:03

   quote:

   Orjinalden alıntı: antiyoba

   Önce saat çizmeyi öğrenselermiş.

   Çizmiyorlar , dokuyorlar.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1703 Mesaj
   17 Ocak 2008 18:34:21

   quote:

   Orjinalden alıntı: KaramsarTarz   Alıntıları Göster


   var mı?   hakikaten varmı gören?


   _____________________________

   Attığım mesajlara cevap istiyorsanız Pm atınız
  • Binbaşı
   1241 Mesaj
   17 Ocak 2008 19:05:38
   o adam medyum siz onun kaç cini var biliyormusunuz hepinizi çarptırır


   _____________________________

  • Binbaşı
   1228 Mesaj
   17 Ocak 2008 19:09:16
   Gerçekse çok ilginçç...


   Ayrıca metinde Atetürk yazmışsınız   _____________________________

  • Yarbay
   3118 Mesaj
   17 Ocak 2008 19:15:07
   quote:

   Orjinalden alıntı: LordBrutaL   Pera Palas'ta Atatürk'ün odasını gezdiniz mi? Gİderseniz bakın, orada bir halı var. 1930'larda zamanın Hindistan Başkanı Atatürk'e bir hediye vermek istemiş. Kahinine iyi bir hediye hazırlaması için emir vermiş. Kahin bir halı dokutmuş ve Atetürk'e hediye edilmiş. Duvarda asılı olan halı bu işte. İlginç olan deseni : Bir saat var. 09:07'de durmuş görünüyor (Atatürk'ün beyin ölümü saati) ve 10 tane KASIM çiçeği !!

   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egomanyak. -- 17 Ocak 2008; 19:15:46 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1308 Mesaj
   17 Ocak 2008 23:47:01

   quote:

   Orjinalden alıntı: egomanyak.


   Alıntıları Göster   quote:

   Orjinalden alıntı: LordBrutaL

   Sevgilim boyle soyle oldu desem herkes atlardi konuya "Atatürk'le" ilgili olnca kimse bakmiyor


   SEn önce "ATATÜRK"'ü doğru yaz sonra millete kızzz.   _____________________________

  • Onbaşı
   29 Mesaj
   02 Şubat 2008 15:44:20
   Beyler böle şeylere inanmayın..
   Rakamlara anlam yüklemek Arap geleneğidir !


   _____________________________

  • Binbaşı
   1958 Mesaj
   02 Şubat 2008 16:54:16   _____________________________

  • Yüzbaşı
   403 Mesaj
   02 Şubat 2008 17:31:15


   Doğru olabilir. çünkü bu dünyada sadece iş>ev arası gidip-gelmekle ibaret olmadığı kesin. ( Tam yazamadım işte )


   _____________________________

  • Çavuş
   59 Mesaj
   02 Şubat 2008 17:33:23

   quote:

   Orjinalden alıntı: pcman5334   Alıntıları Göster   SEn önce "ATATÜRK"'ü doğru yaz sonra millete kızzz.


   AAA gidip intihar edeyim en iyisi yanlis yazmısım haklısın....
   Sanane belki türkçem zayif belki yazmam yok sen işine bak


   _____________________________

   LordBrutaL NoW Clan PearlS
  • Teğmen
   125 Mesaj
   19 Ağustos 2010 02:30:56
   Bildiğim kadarıyla Atatürk'ün '34 model Cadillac 80 ve '35 model Lincoln K arabaları vardı. Engin Ardıç bugünkü yazısında Hitler'in Atatürk'e hediye ettiği otomobilin zamanında Kadıköy - Bostancı dolmuş seferi yapacak kadar düştüğünü yazmış. Hitler'in hediyesi kesin Mercedes'tir. Konu hakkında bilgisi olan var mı?
   Hitler'in hediyesi gibi keywordlerle arayınca Hitler'in Atatürk'e zırhlı Mercedes ettiğine dair bir şeyler çıkıyor ama tüm sitelerde aynı yazı var. Güvenilir bir kaynak bulamadım.???   [image]local://upfiles/893309/22F6311C36DE4CE7BCDC234A6E257063.jpg[/image]


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jbl_gto -- 18 Ağustos 2010; 23:34:28 >
   _____________________________

  • Yarbay
   2194 Mesaj
   19 Ağustos 2010 03:06:21
   2 yıllık hort olmuş ama ilginç bir konuymuş. Bir sonuç çıktı mı şimdiye kadar bilgisi olan?


   _____________________________  • Yarbay
   3158 Mesaj
   19 Ağustos 2010 03:11:02
   bence tesadüftür.


   _____________________________

  • Onbaşı
   27 Mesaj
   10 Kasım 2010 13:58:21
   heryerde aynı bulanık resim var altı yazılı. kimse bilmiyor yazılarda, direk varlığını kabul ediyor. gerçekten var mı pera palas ta böyle bir halı sergilenen, gidip gören yok. yada yazmamış evet ben gördüm diye. ezbere yazılanları doğru kabul ediyoruz artık. net çok güvenilir bilgi kaynağı ya..!!
   gerçi 2 tane foto bulabildim sadece değişik. ama net en azından. hurafe midir gerçek mi bilemem..
   geçmiş borun pazarı gerçi ne farkeder.
   _____________________________

   Necessitas non habet legem
  • Binbaşı
   1877 Mesaj
   10 Kasım 2010 14:11:36

   quote:

   Orijinalden alıntı: BauglirXul

   Eskiden qeLeceqi qören bir kavim varmış.. YokoLmuş... biLmiyorum.. HintLiLer bnm iLqimi çekmiş tuhaf bir miLLet.. photoshop deqiL qörüLdüqü qibi.. RastLantıda oLamaz..

   Şu yazı stilini kullanırken hiç mi utanmadın?   _____________________________

  • Binbaşı
   1521 Mesaj
   10 Kasım 2010 14:19:55
   Benim bildiğim gece öldü 09.05 değil.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1457 Mesaj
   10 Kasım 2010 14:32:51

   quote:

   Orijinalden alıntı: Azizim

   Benim bildiğim gece öldü 09.05 değil.


   Bende gece bir gemide öldüğünü biliyorum. İnlemeleri duyulmasın diye açığa götürmüşler..


   Not: Şimdi vatan haini ilan edilirim. :)


   _____________________________

  • Teğmen
   136 Mesaj
   10 Kasım 2010 14:34:33
   Atatürk gece öldü


   _____________________________

  • Binbaşı
   1521 Mesaj
   10 Kasım 2010 14:35:36
   Gece herhangi bir tören olmayacağı için sabah uygun bir saatte olmasını uygun görmüş olabilirler.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1739 Mesaj
   10 Kasım 2010 14:36:36

   quote:

   Orijinalden alıntı: Azizim

   Benim bildiğim gece öldü 09.05 değil.


   halıda çizili saat akrep yelkovanlı saat dikkat edersen 21:05 gösterme imkanı zaten yok :)


   _____________________________

  • Binbaşı
   1521 Mesaj
   10 Kasım 2010 14:41:19

   quote:

   Orijinalden alıntı: Hirbag   Alıntıları Göster   halıda çizili saat akrep yelkovanlı saat dikkat edersen 21:05 gösterme imkanı zaten yok :)

   Ne alaka anlamadım. Ayrıca burada ben o halının bir sır olmadığını ima etmek istiyorum. Hani 09:05 de ölseydi bir sır olduğunu düşünmek doğru olabilirdi.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1739 Mesaj
   10 Kasım 2010 14:58:49
   gece öldü diyorsun, ben de diyorum ki gece veya gündüz ölmesinin buradaki halıyla (konuyla) bir alakası yok çünkü saat eski.
   ayrıca o kadar doktor, insan yalan mı söyleyecek ölüm saatini. hangi saatte olursa olsun anılır niye yalan söylesinler ki.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirbag -- 10 Kasım 2010; 15:08:01 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1521 Mesaj
   10 Kasım 2010 15:08:28
   Her neyse, Celal Bayar'da 07:05 de öldüğünü söylemiş bazı rivayetlere göre. Bu hamur çok su götürür.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1186 Mesaj
   10 Kasım 2010 15:12:46

   quote:

   Orijinalden alıntı: @DaY_WaLkeR   Alıntıları Göster   Bende gece bir gemide öldüğünü biliyorum. İnlemeleri duyulmasın diye açığa götürmüşler..


   Not: Şimdi vatan haini ilan edilirim. :)

   tebrikler, vatan haini ilan edildiniz
   _____________________________

   Bütün günler ölüme gider, son gün varır.
   Montaigne
  • Er
   12 Mesaj
   10 Kasım 2010 15:17:47
   Hİntli Başkan yaptırdı diyosun belki Atatürk'ü Hintli Başkan Öldürttü
   Yada ne biliyim adamlarına saat 9.07 de öldürün dedi halıyıda ona göre yaptırdı olamaz mı acaba ?

   NOT : Hintli Başkan'a bi lafım yok Sadece Tahminde Bulunuyorum


   _____________________________


   Burası İstanbul-Ayazma! Burada 3100 konutluk yeni bir yaşam merkezi kuruyoruz. Yüzde 87'si yeşil alan olacak. İçinde golf sahası bile olacak! Hep hayal ederdim, "10. kattaki evin bahçesi olur mu?" diye. Yaptım, olacak! Çünkü bu ülkede herkes havuzlu, güzel, kaliteli bir evde oturmayı hak ediyor! Burada havuzlar olacak. Bir tanesi tam 130 metre kare! Burada meydan var, mağazalar var, her şey var. Burada bir yaşam var! Burası enerjisini kendi üretecek. Elektriğiniz yüzde 20 daha ucuz olacak. Bu yeni projemizde 10 bin lira peşinat veren herkes ev sahibi olacak. İnşaata başladık bile! HAHAHAHAHAHA!!!
  • Teğmen
   147 Mesaj
   17 Ağustos 2011 01:04:12
   Herkes bir şeyler söylüyor.Tabiri yerindeyse ağzı olan konuşuyor.Gidip görmeyi çok isterim...


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   886 Mesaj
   17 Ağustos 2011 01:08:18
   Atatürk'ün düşüncelerinin izinden giden birisi olarak, buna inanırsam yolumdan çıkmış olurum.


   _____________________________   İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
   Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
   Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

  • Yüzbaşı
   359 Mesaj
   17 Ağustos 2011 01:14:50
   mesajim bulunsun pcye gecince okuyabilecegim ancak


   < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1975 Mesaj
   17 Ağustos 2011 01:17:35

   quote:

   Orijinalden alıntı: cuta

   heryerde aynı bulanık resim var altı yazılı. kimse bilmiyor yazılarda, direk varlığını kabul ediyor. gerçekten var mı pera palas ta böyle bir halı sergilenen, gidip gören yok. yada yazmamış evet ben gördüm diye. ezbere yazılanları doğru kabul ediyoruz artık. net çok güvenilir bilgi kaynağı ya..!!
   gerçi 2 tane foto bulabildim sadece değişik. ama net en azından. hurafe midir gerçek mi bilemem..
   geçmiş borun pazarı gerçi ne farkeder.
   Burada 10'dan fazla kasım çiçeği var. Kısaca birileri consorsium da olduğu gibi birtakım hikayeler yazmış.

   Not: Kahinlere ve geleceğin bilinebileceğine inanmam


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   363 Mesaj
   17 Ağustos 2011 01:18:34
   Hintliler diyosun yani peki ya neden hintliler tesadüf diyrum


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   352 Mesaj
   17 Ağustos 2011 01:18:59
   Hangi Mağara Yazacaktım ki konu 2008'inmiş


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   572 Mesaj
   17 Ağustos 2011 01:20:03
   Bizim halıda da saat var içime bi ürperti girdi


   _____________________________

   NZXT s340/EVGA 750GQ/ASUS z-170a/İNTEL i5-6600k/CORSAİR H100i v2

   OCZ trion 150 240gb/WD blue 1tb/Crucial Ballistix Sport LT 16GB Kit (8GBx2) DDR4 2400 mhz

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Ağustos 2011 01:24:46

   quote:

   Orijinalden alıntı: tur1st

   Bizim halıda da saat var içime bi ürperti girdi


   Saat kaçı gösteriyor gardaş?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   768 Mesaj
   17 Ağustos 2011 01:25:03
   bu konu niye hortladı ya yeni şeyler gelsin artık tartışacak, korkacak falan


   _____________________________   MC Doğa Yaralı Şişman
   Rüya içinde rüya sanki Inception
   psn: aecgfb|Borderlands oynanır.
Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Atatürk´e Hediye Edilen Halıdaki Müthiş Sır!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.