Şimdi Ara

konsantrasyon artırmak için ne yapalabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • konsantrasyon artırmak için ne yapalabilir?

bildiğiniz bişiler var mı

vitamin hapı olur meve sebze olur çay olur vs ...

• magnezyum ve potasyum kullan
  • çay kahve
    ders çalışmak için konsantrasyon mu?
  • ders içinse ben yaparım .hepsini geçicem... ( benimki böyledir. ananızı aglatacam . hepinizi geçecem.hepiniz salaksınız benim yanımda. ben başarırım.) bu düşünceyle çalışırım

başarmamak içinde bir neden yoktur
  • Cevizin böyle bir özelliği olduğunu okumuştum.
  • doktora görün ilaç yazıyor konsantrasyon zayıflığı dikkatsizlik için.
  • bol kafein alacaksın !!
    enerji içecekleri bu iş için çok ideal..
  • http://forum.donanimhaber.com/m_6170979/tm.htm

bu konu da sana yardımcı olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kamer Genç

ders içinse ben yaparım .hepsini geçicem... ( benimki böyledir. ananızı aglatacam . hepinizi geçecem.hepiniz salaksınız benim yanımda. ben başarırım.) bu düşünceyle çalışırım

başarmamak içinde bir neden yoktur

saol güzel bi yaklasım basarılı olur valla
  • Pharmaton.... eczanelerde bulursun ... ders çalışman gereken yoğun sınav günlerinde yada iş günlerinde.... ve de 4-5 e kadar uykun gelmiyo pek .. direnç artırıyo ve konsantrasyon tabiki.. 30 kapsül ..30 YTL.... çok işe yarıyo bu meret

*Ben vize zamanında aldım çok işe yarıyo.... Sabah son kapsulü yani 30 . kapsulü de atıcam ağzıma... çünkü bugün son sınavım var...
  • Captagon
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Pharmaton.... eczanelerde bulursun ... ders çalışman gereken yoğun sınav günlerinde yada iş günlerinde.... ve de 4-5 e kadar uykun gelmiyo pek .. direnç artırıyo ve konsantrasyon tabiki.. 30 kapsül ..30 YTL.... çok işe yarıyo bu meret

*Ben vize zamanında aldım çok işe yarıyo.... Sabah son kapsulü yani 30 . kapsulü de atıcam ağzıma... çünkü bugün son sınavım var...

Yan etkisi falan var mı?

Bende de konsantrasyon eksikliği var ya da ilgisizlik denilebilir.

Ayrıca benimde baya bi ders çalışmam lazım. Malum dgs ye gircez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahve uzmanı -- 17 Ocak 2008; 2:04:00 >

• çay veya kahve.Veya banyo.ya da ödevleri bilgisayarda calısarak...

ben böyle motive oluyorum
  • Pardon Captagon artık uyuşturucu statüsünde o yüzden bulamazsın.
    En iyisi Stablon denilen ilaç ve her eczaneden reçetesiz alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 17 Ocak 2008; 2:12:23 >
  • ritalin yazdırabilirsen yazdır ama yeşil reçeteyle satılıyo. çok masum bi ilaç değil ama bitane attınmı 5-6 saat kalkmadan ve aynı konsantrasyonda der çalışırsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatih_t

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Pharmaton.... eczanelerde bulursun ... ders çalışman gereken yoğun sınav günlerinde yada iş günlerinde.... ve de 4-5 e kadar uykun gelmiyo pek .. direnç artırıyo ve konsantrasyon tabiki.. 30 kapsül ..30 YTL.... çok işe yarıyo bu meret

Yan etkisi falan var mı?

Bende de konsantrasyon eksikliği var ya da ilgisizlik denilebilir.

Ayrıca benimde baya bi ders çalışmam lazım. Malum dgs ye gircez.

Ekşi sözlükte mide bulantısı terleme falan oldu yazıyo bir çok kişi ama bunlar bende olmadı ... bende olan tek şey saçlarımı yıkadıktan 5-6 saat sonra sirke gibi kokmaya başlamasıydı bunu farkettim.. :))

• quote:

Orjinalden alıntı: N@BoThİ

ritalin yazdırabilirsen yazdır ama yeşil reçeteyle satılıyo. çok masum bi ilaç değil ama bitane attınmı 5-6 saat kalkmadan ve aynı konsantrasyonda der çalışırsın

Ritalin kırmızı reçete sanırım, bağımlılık yapan ilaçlar statüsünde
  • Bnce doktora gitmeden ilaç içmeyi düşünme .... Anladığım kadarıyla senin doktorluk bi rahatsızlığın yok Hepimizde olan ders çalışma isteksizliği. İlaç,meyve,sebze,cay vb. bunların sana katacağı bir etki olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bu isteksizlik fiziksel değil, zihinsel.İlaç içince öyle bir çalışcam ki bu ilaç çok iyi geliyo, yada çay içince 2 sayfalık yazıyı 1 dakkada okuycam vb. bunları içerken bu psikolojiyle içtiğin için sonuç elbette olumlu oluyo. ama gördüğün gibi bize kattığı asıl fayda zihinsel Başaracağına inanma etkisi... Yaanii .. 1 bardak suyu içerken de bu suyu içtikten sonra harıl harıl ders çalışırım diye kafna yerleştirirsen de aynı etkiyi alırsın Bu konuda benm fikrim bu.... ( İlaçlara ve diğer önerilere sayg duyuyorum, ama unutma fiziksel değil zihinsel )

• Stablon öyle zort diye alınacak bir ilaç değil, o bir anti depresan, kendini mutlu hissetmene neden olur ama bu seferde konsantrasyonun azalabilir ayrıca, uykuya meyil yaratabilir... prospektüsündede yazıyor zaten...

Ritalin ise çocuk hiperaktivitesinde kullanılan bir ilaç, normal kişide fiziksel ve düşünsel aktivite artışı yaratır ama ona psişik bağımlılık yaratır, ayrıca yeşil reçete ile satıldığı için alamazsın...

Pharmaton en iysidir bunlar arasında çünkü içindekiler vitanmin ve minareal desteği şeklindeidr ayrıca konsantrasyonada katkıda bulunur, diğerleri gibi aslen ilaç kategorisinde olmamakla birlikte buda sonuçta normalde almamız gereknbir şey değildir...

Başta bir arkadaşın dediği gibi motive olmak en iyisidir bence..
    KAMER GENÇ;
    """ ders içinse ben yaparım .hepsini geçicem... ( benimki böyledir. ananızı aglatacam . hepinizi geçecem.hepiniz salaksınız benim yanımda. ben başarırım.) bu düşünceyle çalışırım

başarmamak içinde bir neden yoktur"""

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.