Şimdi Ara

OPEL ZAFİRACILAR (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
778
Cevap
15
Favori
138.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba otomobilci_x,

Aracım 20.000 km biracık geçti.
    @yakıt tüketimi :
    Genellikle benim için karma kullanım oluyor, yaz aylarında 5,5-6lt kış aylarında ise 6,5 civarları oluyor. Klasik istanbul trafiğinde 7-7,5lt gördüğüm oldu, ama neyseki Istanbul da yaşamıyorum : ).
    Benim enjoy prestij anılan seriden (en donanımlı seri) ek paketler hariç.
    En beğendiğim özellikleri:
    + Euro 6 normunda (en çevreci ve en son teknolojiye sahip) motoru var. Opel 2.0 340nm tork'a sahipken 1,6 motoru 320Nm tork'a sahip.
    + 1. vitesten sonra motor tepkilerine çok güzel cevap veriyor
    + Çok konforlu, sürücü neredeyse hiç hırpalamıyor hatta uzun yolda kullanmak gerçekten çok keyifli.
    + Bagaj hacmi 3. sıra koltuklar katlı iken 720 lt, araçla yola çıkarken sığarmı sığmazmı diye hiç endişem yok.
    + Yüksekte kullanım ve geniş camlar çok keyifli (keşke güneşlik kaydırması opsiyonel olmasaymış! bende yok ama eminim çok keyiflidir.)
    + Detay malzemelerde gördüğüm kalite bana aracın tümüne dair güven veriyor (örnek: kapı fitilleri, kaput altında gazlı amortisör kullanımı, motor ve yolcu kabini arasında iyi izolasyon, kullanılan saç komponentlerde görülmeyen yerlerde bile görselliğe önem vermeleri, vs)

Beğenmediklerim:
    -Müzik seti vasat usb ve aux çıkışı var ama ne yazık ki üzerinde bluetooth, geri görüş yok - ki bence böyle iri araçlarda GG önemli- Ben müzik setini değiştirerek bu sorunu çözdüm.
    - Forumlardan gördüğüm kadarı ile rakiplerinden daha pahalı bir servisi var ( Picasso, vs)
    - Araç piyasa da çok olmadığı için heleki bu yeni motor, bilgi sahibi birilerini bulmak veya ileride olabilecek bir aksiliğe karşı tamir sıkıntı olabilir gibi duruyor.

şimdilik aklıma gelenler bunlar, umarım yardımı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Meb76

Merhaba otomobilci_x,

Aracım 20.000 km biracık geçti.
    @yakıt tüketimi :
    Genellikle benim için karma kullanım oluyor, yaz aylarında 5,5-6lt kış aylarında ise 6,5 civarları oluyor. Klasik istanbul trafiğinde 7-7,5lt gördüğüm oldu, ama neyseki Istanbul da yaşamıyorum : ).
    Benim enjoy prestij anılan seriden (en donanımlı seri) ek paketler hariç.
    En beğendiğim özellikleri:
    + Euro 6 normunda (en çevreci ve en son teknolojiye sahip) motoru var. Opel 2.0 340nm tork'a sahipken 1,6 motoru 320Nm tork'a sahip.
    + 1. vitesten sonra motor tepkilerine çok güzel cevap veriyor
    + Çok konforlu, sürücü neredeyse hiç hırpalamıyor hatta uzun yolda kullanmak gerçekten çok keyifli.
    + Bagaj hacmi 3. sıra koltuklar katlı iken 720 lt, araçla yola çıkarken sığarmı sığmazmı diye hiç endişem yok.
    + Yüksekte kullanım ve geniş camlar çok keyifli (keşke güneşlik kaydırması opsiyonel olmasaymış! bende yok ama eminim çok keyiflidir.)
    + Detay malzemelerde gördüğüm kalite bana aracın tümüne dair güven veriyor (örnek: kapı fitilleri, kaput altında gazlı amortisör kullanımı, motor ve yolcu kabini arasında iyi izolasyon, kullanılan saç komponentlerde görülmeyen yerlerde bile görselliğe önem vermeleri, vs)

Beğenmediklerim:
    -Müzik seti vasat usb ve aux çıkışı var ama ne yazık ki üzerinde bluetooth, geri görüş yok - ki bence böyle iri araçlarda GG önemli- Ben müzik setini değiştirerek bu sorunu çözdüm.
    - Forumlardan gördüğüm kadarı ile rakiplerinden daha pahalı bir servisi var ( Picasso, vs)
    - Araç piyasa da çok olmadığı için heleki bu yeni motor, bilgi sahibi birilerini bulmak veya ileride olabilecek bir aksiliğe karşı tamir sıkıntı olabilir gibi duruyor.

şimdilik aklıma gelenler bunlar, umarım yardımı olur.

ilginize teşekkür ederim.
    aracı bu hafta sonu detaylı olarak inceledim ve çok çok hoşuma gitti bu yüzden takip etmeye ve araştırmaya başladım.
    kısa vadede aracımı değiştirme gibi bir planım yok ancak uzun vadede insignia almayı düşünürken ibre bu araca kayacak gibi görünüyor.
    bu arada sakıncası yoksa siz aracınızı ne kadara aldınız acaba?

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Ben zam gelmeden evvel 2013 yılında Türkiyeye gelen ilk 1,6 dizel serisini almıştım, o zaman bu zamlar gelmemişti! sanırım o dönem sadece 2 parti araç gelebildi, sonrakilerin hepsi bu zam furyasından nasibini aldı. Bu yüzden sizin için gösterge olurmu bilmiyorum ama yine de size PM olarak attım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meb76 -- 24 Kasım 2014; 16:26:31 >
  • quote:

Ben zam gelmeden evvel 2013 yılında Türkiyeye gelen ilk 1,6 dizel serisini almıştım, o zaman bu zamlar gelmemişti! sanırım o dönem sadece 2 parti araç gelebildi, sonrakilerin hepsi bu zam furyasından nasibini aldı. Bu yüzden sizin için gösterge olurmu bilmiyorum ama yine de size PM olarak attım.

teşekkür ederim ilginize.
  • Merhabalar,
    Ben yazlık lastiklerimle 41 psi kullanırken yakıt tüketimi yaklaşık (karma) 5,5lt/100km idi şimdi kışlıklara geçtim lastikler 38 psi ve ortalama 6-6,2 civarı. Kışlık lastiklerin yakıtı arttırdığını biliyorum ancak geçen yıl kışlık lastikleri kullandığımda bu değer ~5,8lt/100km idi. O zaman kullandığım lastik havası değerini hatırlamıyorum ama lastik havasını yükseltmek sürtünmeyi azalttığı için bir miktar ekonomi sağlıyor diğer yandan çok muhtemeldir ki frenleme performansını azaltıyor.
    Sizlerin lastik havası ile gözleminiz var mı arkadaşlar? hangi değerde kullanıyorsunuz lastiklerinizi?
  • merhabalar. internette gezinirken bu formu buldum. ben de opel zafira arıyorum. uygun fiyata otomotik vites. yardımcı olursanız memnun olurum. şimdiden teşekkürler.
  • arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. 2007 model 1.6 enjoy manuel 40.000 km de boyasız kaça alınır? lpg taktırırsak ne önerirsiniz, maliyeti nerelerde? bir de hız sabitleyici var mı bunlarda? teşekkürler...
    Edit: ayrıca bu modellerin herhangi bi sıkıntısı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M i M -- 24 Aralık 2014; 7:15:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014 Zafira Tourer Prestij- 10.000 Km de Orijinal, kusursuz
    Satıyorum, ilgilenenler için:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2014-opel-zafira-prestij-navigasyon-plusgg-kamerasi-7-kisilik-192988485/detay/
  • MErhabalar,

Aranızda Zafira Tourer sahibi olan var mı acaba?
    Eğer varsa acaba bakım fiyatlarınızı paylaşabilir misiniz?

teşekkürler
  • quote:

MErhabalar,

Aranızda Zafira Tourer sahibi olan var mı acaba?
    Eğer varsa acaba bakım fiyatlarınızı paylaşabilir misiniz?

teşekkürler

hocam sizden başka kimse yok galiba bende yeni zafira hakkında birileri birşeyler paylaşssa da okusak diyorum ama sizinde gördüğünüz gibi konuda yaprak kımıldamıyor.
  • Doğrusu banada ilginç geliyor, sanıyorum satışları çok düşük bu yüzden bir C4 picasso, gibi hareketli bir sayfası yok.
    Ben 2013 Ekim ayından beri kullanıyorum, benim aracımda navigasyon ve bluetooth yoktu bunlar eklenti yapmak zorunda kalıyordum ön camda bir vantuslu kol oluyordu.
    En sonunda sıkıldım ve aracın müzik setini navigasyon ve bluetooth içeren bir set ile değiştirdim şimdi memnunum. Onun dışında pek bir sıkıntım yok. bazen ekstra donanım araştırıyorum lastik basınç kontrolü gibi ama paylaşıp hep beraber değerlendiremedikten sonra zaman öldürmekten öteye gitmiyor.
    yine de forum yalnız olmadığımı bilmek güzel : )
  • Meb76 merhaba,

Bende 2013 model bir zafira tourer ile ilgileniyorum, fiyatı 63,750 ye kadar düştü.. Cosmo donanım seviyesinde.

Sizce bu fiyat nasıl ? sizin aracın donanım seviyesi nedir ?
  • Sevgili Senbaris,

Doğrusu benim bildiğim kadarı ile Cosmo donanımı Zafira Tourer (ZT) serisinde yok! bir önceki kasada vardı. Bir önceki Zafira Family olarak yurtdışında halen satışta muhtemeldir ki 2013 yılında Türkiye de de satılmış olabilir. Doğrusu bu kasaları pek tanımıyorum ancak Zafira karakteristiklerini taşıdığı muhakkak bu yüzden konforlu ve keyifli bir araç olduğuna inanıyorum. Dilerim gönlünüze göre bir Zafira bulursunuz.
  • Merhabalar,

2013 Ekim ayından beri ZT 1,6 diesel kullanıyorum. Yakıt tüketimi kütlesine göre oldukça iyidir, ama doğrusu katalog değerleri her zaman bir miktar ütopik gelmiştir bana!
    Fakat bugün pek çok faktörün (rota, hava, yol şartları, vs) pozitif olması nedeniyle şimdiye kadar gördüğüm en düşük tüketim değerini gördüm, doğrusu ileride de bir daha görme ihtimalim düşük ama yine de sizlerle paylaşmak istedim.
    Rota Kütahya-Bursa arası. Kütahya'dan yakıtımı aldım ve Bursa'ya geldim hız aralığım yaklaşık 80-110 arasında oldu. Araçta yalnızdım ve yüklü değildi.
    Ortalamada 3,8lt/100km gördüm ki bu değer kataloğunda bahsedilen şehirler arası tüketim değeriydi : )
    Aslında fotoğrafda eklemek istedim ama her nedense yapamadım, eğer gözleri ile görmek isteyen olursa tekrar yüklemeyi deneyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BENL!

arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. 2007 model 1.6 enjoy manuel 40.000 km de boyasız kaça alınır? lpg taktırırsak ne önerirsiniz, maliyeti nerelerde? bir de hız sabitleyici var mı bunlarda? teşekkürler...
    Edit: ayrıca bu modellerin herhangi bi sıkıntısı var mı?

Merhaba, bende 2007 1.6 manuel kullanıcısıyım. Aracımda LPG mevcut sıkıntı olmuyor aksine yakıt sarfiyatı çok düşüyor ancak bu sadece uzun yol için geçerli şehir içinde araç müthiş yakıyor.

Sorunsuz bir araç ve gerçekten çok konforlu aynı jeep kullanıyormuş havası var ve bir okadarda seri bir araç. Eşya derseniz aracıma dünyaları sığdırıyorum iki babasıyım ve gerçekten çok memnunum.

Kilometre çok az geldi oynanmış olma ihtimali var. KM den ziyade aracın içindeki yıpranmaları baz alın derim. Benim aracım 144.000 de boyasız değişensiz Enjoy paket fiyatı 36-37 civarı (LPG dahil)

Hakkınızda hayırlısı olur inşallah

Edit: Tarihine bakmamıştım belki aracı almışsınızdır bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdminAS -- 14 Mayıs 2015; 10:33:40 >

• quote:

Merhabalar,

2013 Ekim ayından beri ZT 1,6 diesel kullanıyorum. Yakıt tüketimi kütlesine göre oldukça iyidir, ama doğrusu katalog değerleri her zaman bir miktar ütopik gelmiştir bana!
    Fakat bugün pek çok faktörün (rota, hava, yol şartları, vs) pozitif olması nedeniyle şimdiye kadar gördüğüm en düşük tüketim değerini gördüm, doğrusu ileride de bir daha görme ihtimalim düşük ama yine de sizlerle paylaşmak istedim.
    Rota Kütahya-Bursa arası. Kütahya'dan yakıtımı aldım ve Bursa'ya geldim hız aralığım yaklaşık 80-110 arasında oldu. Araçta yalnızdım ve yüklü değildi.
    Ortalamada 3,8lt/100km gördüm ki bu değer kataloğunda bahsedilen şehirler arası tüketim değeriydi : )
    Aslında fotoğrafda eklemek istedim ama her nedense yapamadım, eğer gözleri ile görmek isteyen olursa tekrar yüklemeyi deneyebilirim.

opel araçların teknik verileri genelde doğrudur veya doğruya çok yakındır bu nedenlede tutturulabilir değerlerdir ancak bunu yaparken fabrika verilerinin hesaplama şekline uygun bir kullanım sergilemelisiniz,
    tabi şehir içinde bunu yapmak çoğu zaman mümkün değil ayrıca kullanım sitilininde sürekli minimum yakıt değerine ulaşma hedefinde olması sürüş keyfinide sıfırlayacağından bu değer çoğu kullanıcı için ütopik kalıyor.
    Ancak şehir dışı değerini yakalamak veya fazlasıyla yaklaşmak çoğu zaman mümkün tabi bunun için aracaın boş olması, klimanın çalıştırılmaması ve 90 civarında sabit hızla gitmek gerekiyor.
    Siz 3.8 değerini elde ederken hızı biraz daha yukarıda tutmuşsunuz ancak kütahya-bursa arasındaki eğim lehinize olduğundan bu değeri elde etmişsiniz.
    aracınızı düz yolda 90 km sabitleyip bir süre yol alırsanız aşağı yukarı bu değerleri göreceğinizi düşünüyorum ama tabi gerçek hayatta araçta çoğu kez daha fazla kişi olduğundan, durup kalktığımızdan, ani hızlanma ihtiyacının olmasından veya kullanım sitilinden v.d. etkenlerden dolayı yakıt değerleri katalog verilerinden uzaklaşıyor.
    Saygılarımla..

Bu arada uzun dönem ortalama tüketim veriniz varsa (ortalama hızıda içeren) paylaşırsanız sevinirim.

• mrb, bende mpv tarzında scenic c maz verso gibi araçlar bakarken bir tane zafira cosmo hoşuma gitti. araç 2008 model 100 000 km civarı 1.6 benzinli cosmo .aracta lpg yok. böyle bir araca ne kadar verilir acaba? bu aracların motoruna lpg uygulaması yapılıyor mu ? biraz arastırdım ama net birşey bulamadım..yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

uzun dönem ortalamam 5lt/100km ancak ortalama hız aklımda değil daha sonra bakar buraya yazarım.

Ütopik bulmamın sebebi de tam sizinde izah ettiğiniz gerçek hayatta pek az kez gerçekleşme durumu olan ölçüm şartları ( düz yol, durmak yok, araç boş, çalışan elektrikli cihaz olmamalı klima/kalorifer/silecek, vs tabii bunların yanı sıra rüzgar yönü vs.)
    Rakım o kadar etkili ki tüketimde, neredeyse aynı koşullarda Bursa'dan Kütahya'ya giderken ortalamam 4,8lt/100km idi. Eğer Kütahya sayacı sıfırlamasaydım, hesaplamaya 4,8 üzerinden başlayacağı için yine 3,8'i göremezdim. nitekim Bursa da ki son 12km de ortalamam yine 4lt'ye yükseldi.
  • quote:

Merhaba,

uzun dönem ortalamam 5lt/100km ancak ortalama hız aklımda değil daha sonra bakar buraya yazarım.

Ütopik bulmamın sebebi de tam sizinde izah ettiğiniz gerçek hayatta pek az kez gerçekleşme durumu olan ölçüm şartları ( düz yol, durmak yok, araç boş, çalışan elektrikli cihaz olmamalı klima/kalorifer/silecek, vs tabii bunların yanı sıra rüzgar yönü vs.)
    Rakım o kadar etkili ki tüketimde, neredeyse aynı koşullarda Bursa'dan Kütahya'ya giderken ortalamam 4,8lt/100km idi. Eğer Kütahya sayacı sıfırlamasaydım, hesaplamaya 4,8 üzerinden başlayacağı için yine 3,8'i göremezdim. nitekim Bursa da ki son 12km de ortalamam yine 4lt'ye yükseldi.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.