Şimdi Ara

Navia Navigasyon Sistemleri Nedir Ne Değildir??? (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
884
Cevap
3
Favori
99.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yarın bugün oldu, açıklama yok :) heyecanlı bekleyişe devam...
  • Arkadaşlar,
    Esaslı bir ajitasyon sonrası, 21 Mayıs'tan sonra NG ye üye olmama rağmen Navia'ya bugün kavuşmuş bulunuyorum
    Bu konuda desteğini esirgemeyen, doğancenter, NG departmanı callcenter yetkililerine (D**** ve G***** Hanım) birkez daha çok teşekkür ediyorum.
  • Arkadaşlar gps in yoğun kullanıldığı saatlerde (iş çıkışı gibi, bu saatte neden daha düşük olsun bilemiyorum... işinden çıkanlar evine gidiyor ama trafikteki araç sayısı artıyor ne de olsa) sinyallerin düşmesi ve bağlanamama sorunu olması gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Aynı güzergahta sabah 7 gibi neredeyse iki dakika içinde bağlantı sağlanırken akşam 7 gibi hiç bağlantı sağlayamıyorum... Bunun nedeni ne olabilir mantıklı bir cevap bulamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norepinefrin -- 20 Haziran 2008; 17:31:52 >
  • Navia 1020'de kayıtlı yer ekleyip bir de tanım yazdığımızda (cihazın üzerinden) personal.xml dosyasının yapısı bozuluyor. (xml tagleri kapatılmadan dosya işlemini sonlanıdırıyor)

Bu hata bir sonraki okumada birşey değiştirmiyor gördüğüm kadarıyla ama xml dosyası da öylece kalyor.

İlgililere duyurulur (Nöbetçi dostumuza örneğin)

Saygılar selamlar
  • FIR_Lama Selam,

Merakla beklenen açıklama için anlaşmanın tamamlanmasını bekledik...

Navia bu ay başından itibaren Türkiye'nin en çok satılan ve beğenilen otomotiv dergilerinden EVO ile yeni bir denize yelken açacak.

Dergi ile ilgili detaylı bilgilerihttp://www.evodergi.com/ linkinden alabilirsiniz. Kampanya modeli NG ile çok benziyor, çok özel bir fiyata EVO'ya 1 yıl abone olanlar Navia'ya sahip olacak. Tabiki bu fiyat değil NS-1020+EVO fiyatından, sadece NS-1020 fiyatından dahi çok daha düşük olacak. Ay başında çıkacak dergilerin içerisinde tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Şu andaki görüntü reklamlar , prodüksiyon vs hepsi yetişecek gibi görünüyor.

hakiki.chewbacca Selam,

Tanım yazdığınız örnek bir xml dosyasını kısa bir açıklama ile info@navia.com.tr adresine mail atarsanız, hemen arkadaşlarımız üzerinde çalışırlar. POI'ye açıklama yazılması bir rutin olmasına rağmen, farklı bir durum söz konusu olabilir. Bahsi geçen dosyayı incelemek isteriz..

Görüşmek üzere....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nöbetçi_Navia -- 21 Haziran 2008; 21:53:17 >

• Murphy iş başında olsa gerek.. XML tagleri güzel güzel kapanıyor. Tekrar ederse göndereceğim. Teşekkürler
  • Selam,

Naviayı ilk defa uzun yolda kullanma şansım oldu. Mecburiyetten kullanmak zorunda kaldım ama yine de beni istediğim yere götürdü.
    Bağcılardan Tekirdağ Kumbağa gitmek üzere 3 araba yola çıktık. Öndeki araba yolu bilmesine rağmen sohbete dalmış ve yolu kaçırdığımızı yaklaşık bir saat sonra aldıladıktan sonra geri dönmeye karar verdik. Tabii bu arada Edirne de Saray sapağını görmüştük bu arada. Tabii bende büyük bir kızgınlık ile Navia yı çıkardım gitmek istediğim yeri yazdım. 160 km olduğunu yaklaşık olarak 1.30 saat süreceğini yazdı. Sonuç olarak Navia yı uzun yolculukta ilk defa kullandım ve çok ama çok memnun kaldım. izin dönemimde de antalyatarafına giderken kullanacağım. Bakalım daha önce diğer kullanıcıların yazdığı gibi farklı yollardan mı götürecek yada Tekirdağa götürdüğü gibi direk olarak götürecek mi?

Biraz uzun oldu galiba

• yaw ben bişey soracam bu tmc ne demek navia daki tmc grişi ne işe yarıyor. bi tek onu bilmiyorum
  • herkes tatile gitti galiba
  • merhaba bildigim kadarıyla Tmc demek yol bilgisi demek.Guzargahindaki yolda herhangi bir trafik sikisikligi,kaza yada olaganustu bir durum halinde sana uyari geliyor.Tabi bunun icin tmc alicin olmasi gerek(Ufak bir anten gibi).bu bilgiyide google dan buldum.umarım yararı olur.sanırım ulkemizde henuz devrede degil.
    TMC-RDS sinyali
    Akıllı bir sürücü yardımcısı, trafikteki değişliklere hızlı ve hassas bir şekilde cevap verebilmeli ve rotayı yeni durumuna uyarlayabilmeli. Bunun için ihtiyaç duyulan trafik bilgileri TMC-RDS sinyali tarafından sağlanır: Yol yüzeyine yerleştirilen sensörler, karayollarındaki durumu algılayarak topladığı verileri radyo istasyonlarına gönderir. Burada dijital sinyallere dönüştürülen trafik bilgileri, radyo yayınına paralel olarak ve insan kulağının algılayamayacağı bir şekilde iletilir. Bu sinyal ya TMC Tunerbox ya da oto radyosu üzerinden alınarak navigasyon cihazına aktarılır.
    Navigasyon bilgisayarı ise gerektiğinde güzergah hesabını güncelleştirerek rotayı değiştirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemucell -- 28 Haziran 2008; 19:47:12 >

• teşekkür ederim verdiğin bilgiler için keşeke türkiye de böyle bir sistem olsa
  • Tecrübe Paylaşımı:

Arkadaşlar, naviayı ilk defa ömrümde hiç gitmediğim bir güzergahta denedim, sonuçlar olumlu;

Cumartesi günü kuzenimin mezuniyet töreni için sabancı üniversitesine gitmem gerekti, fırsat bu fırsat dedim atladım arabaya, açtım naviayı çıktım yola, (çıkış:suadiye) en başta tedirgindim ama artık çıktık bi kere, paralı yola kadar kendim gittim, o kendi kendine rota hesapladı falan paralı yola çıktıktan sonra kontrolü navia ya bıraktım, sonuçta 1 saatlik yolculuğumun ardından üniversitenin kapısına geldim, sinyali hiç kaybetmedim, yolun hiçbir kısmında sapıtma yaşamadım, okula vardığımda kuzenimden öğrendiğim kadarıyla biraz fazla dolanmışım ama olsun işimi hallettim :) dönüşte daha farklı bi rota seçtim (bilenler için: orhanlının içinden geçip tuzla tersaneler bölgesi ordan da pendik sahil yolu şeklinde) bu rotada da sorun yaşamadım..

kuzenimi ve navia yı tekrardan tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını dilerim :)

• Evet millet yeni kampanya hayırlı olsun...

Evo dergisi yıllık abonelik + Navia 1020 = 310YTL /5Taksit...

güzel fiyat, güzel dergi...

edit: Kaynak:http://www.evodergi.com/evo/uyelik.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 30 Haziran 2008; 15:41:49 >
  • Navia yı igo 2006 my way plus 2008.01 haritasıyla kullanıyorum.....

Bu pazar KPSS sınavım vardı...Çankaya Anadolu Lisesi ne gitmem gerekiyordu...Hiç önceden gidip okulu görmedim..Sınav sabahı açtım Navia'yı,seçtim okulu....Ümitköy'den Çankaya' daki okula kadar sorunsuz bir şekilde gittim....Hayatımda aldığım en güzel elektronik cihaz bu......
  • 21 mayısta ng sipariş ettim. bugün 1 temmuz. nekadar da sabırlıyım.gel artık. bebeğim bile oldu, navia gelmedi..
  • merhaba.
    ben de bir navigasyon sistemi almayı düşünüyorum ancak bazı sorularım olacak.
    cihazın aynı zamanda cep bilgisayarı özelliği olmasını isterim. fakat bu şekilde olursa artıları ve eksileri nelerdir? sadece navigasyon özelliği olan bir cihaz mı işimi daha iyi görür yoksa cep bilgisayarı ile kullanmanın bir farkı yok mudur? ayrıca ben herhangi bir cep bilgisayarı alsam onun üzerine bu yazılımları yükleyip kullanabilir miyim?
    teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: inch

21 mayısta ng sipariş ettim. bugün 1 temmuz. nekadar da sabırlıyım.gel artık. bebeğim bile oldu, navia gelmedi..

bende 25 haziranda ng sipariş ettim. Ağustos başına kadar bekliycez artık

Bide kendime almadım kız arkadaşıma aldım. Gelince çok da kullanamıycam yani
  • Sevgili DjDigy5,

Bu mutlu yorumunuz icin cok tesekkur ederiz. Ama burada bizi ve diger uretici, ithalatci arkadaslari biraz zor durumda birakiyorsunuz. Neden mi?

1. Bu yorumunuzu okuyan kisiler, Navia'nin icinde IGO 2006 oldugunu dusuneceklerdir. Ki biliyoruz ki bu boyle degil, Navia'larin icinde Macar IGO degil, Portekiz Ndrive var. Gidip bu bilgi ile Navia alirlarsa.. ve icinde Ndrive ile kullanirlarsa... belki onu IGO bile sanan olabilir .. :-) Ayrica icinde harita da farkli..

2. Memnuniyetinizin NAVIA'dan mi, IGO'dan mi oldugu da belli degil..

3. yani legal edinmediginiz bir seyi overek, insanlari baska illegal yollara da itmiyor musunuz...

hosgorunuze siginarak, bunlari yazmadan gecemedim.. :-)))

Sevgiler.

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: djdigy5

Navia yı igo 2006 my way plus 2008.01 haritasıyla kullanıyorum.....

Bu pazar KPSS sınavım vardı...Çankaya Anadolu Lisesi ne gitmem gerekiyordu...Hiç önceden gidip okulu görmedim..Sınav sabahı açtım Navia'yı,seçtim okulu....Ümitköy'den Çankaya' daki okula kadar sorunsuz bir şekilde gittim....Hayatımda aldığım en güzel elektronik cihaz bu......

• quote:

Orjinalden alıntı: akucukpehlivan

Sevgili DjDigy5,

Bu mutlu yorumunuz icin cok tesekkur ederiz. Ama burada bizi ve diger uretici, ithalatci arkadaslari biraz zor durumda birakiyorsunuz. Neden mi?

1. Bu yorumunuzu okuyan kisiler, Navia'nin icinde IGO 2006 oldugunu dusuneceklerdir. Ki biliyoruz ki bu boyle degil, Navia'larin icinde Macar IGO degil, Portekiz Ndrive var. Gidip bu bilgi ile Navia alirlarsa.. ve icinde Ndrive ile kullanirlarsa... belki onu IGO bile sanan olabilir .. :-) Ayrica icinde harita da farkli..

2. Memnuniyetinizin NAVIA'dan mi, IGO'dan mi oldugu da belli degil..

3. yani legal edinmediginiz bir seyi overek, insanlari baska illegal yollara da itmiyor musunuz...

hosgorunuze siginarak, bunlari yazmadan gecemedim.. :-)))

Sevgiler.

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: djdigy5

Navia yı igo 2006 my way plus 2008.01 haritasıyla kullanıyorum.....

Aslında haklısınız...Marifet cihazda değil igo da...Navia'nın içindeki yazılımın yetersiz olduğunu ve igo nun ondan kat kat iyi olduğunu her fırsatta söylüyorum aslında...Hatta forumda igo için açılmış skin topiği ve yine igo için açılmış igo 2006 poi başlığıda bana ait:) o derece seviyorum:) Baştan bilseydim belki Navia yerine içinde igo olan bir cihaz alırdım.Ama umarım benim gibi sonradan igo ile tanışmış PNA kullanıcılarına yönelik yasal bir çözüm bulursunuz bizde bu vesileyle korsan yazılım kullanmak zorunda kalmayız...Aslına bakarsanız korsan size hem kötü hem iyi yansıyor...Ben iyi bir örneğim mesela...Korsan kullanmasam gidipte igo almayı düşünmeyebilirdim....Keşke bu olayın bir orta yolu olsa....:(

• anaaa djidigy5 kardeş ne oldu çizmişler üstünü hayırdır niye banlandın
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.