Şimdi Ara

Doblo 1.2 Alıcam Yorumlarınız ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69
Cevap
0
Favori
75.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sakın bulaşma bencede,bende kullandım çok normal arabanın çekmemesi motorda ne beygir var ne de tork zaten 1200 e yakın ağırlığı

1.3 multijet al hiç olmasa ama 1.9 larını tavsiye ederim
  • 1.2 motor nedir yaa Allah korusun sollamaya çıktığında p.ç gibi ortada kalırsın. 1.3 multijet olsun en azından tork var yokuşlarda devrini aldımı 1.2 gibi sönüp kalmaz azda olsa tırmalar.
  • Deneme imkanın varsa deneme sürüşü yap motoru dinçse gerçekten 1.2 olduğunu anlamassın bile. Yük nakli yapılmamış olsun buna dikkat et. Km side çok önemli. Kimseye kulak asma torku beygiri düşük yakıtıda düşük ben 2 senedir 1.2 lpg de kullanıyorum şuan 130-150krş arası yakıyor enjeksiyonlu motor ve sıralı sistem yani enjeksiyonlu lpg sistemi var performans kaybı yk gibi. Küçük motorlar yüksek devirlere dayanıklıdır ve çok yüksek devirlere ulaşabilirler . Nitekim benzinli bi motor ve vites aralıkları diğer araçlar gibi değil yani çekmemesine gitmemesine imkan yk. Piyasası hakkında hiç bi bilgim yk satmayı düşünmüyorum hiç araştırmadım. imkanın varsa herkez gibi bende 1.9 al derim 1.2 ile 1.3 arasında öyle gözle görülür elle tutulur bi farkı yk 0-110 da önde gidiyorlar km 150-160ı gözterdiğinde arkamda kalıyolar ama çok tehlikeli ilk aldığımda hevez oluyordu deniyorduk ama şimdi kesinlikle çok rahat yokuş eğimli yolda 140 ulaşıyor bu bile çok ben yakıt tasarrufu ve servis bakım maliyeti bakımından benzinli ve 1.2 motoru tercih ettim hiç pişman değilim çoğu kişi inanmıyor 1.2 olduğuna kaputu açıp bir karış motoru görünce çok şaşırıyolar.

Yukardaki viraj muhabbeti arkadaşları fazla sıktı galiba aracım cargo modeli doğal olarak dingil ve amoritsörleri sert ön tekerlere motor küçük olduğu için yük binmiyor buda yayılmayı engelliyor ve dingillerin sertliği ise aracın virajlardaki yatma olayını engelliyor buda tekerlere sağlam basmasını sağlıyor sadece lastiklerim farklı 185 65 yokohama yumuşak lastik kullanıyorum yolu süper tutuyor aracım hiç savurmuyor daha geniş taban takacaktım ama yakıt tasarrufu açısından 185 ideal.

• 1,3 mtj doblo premio 70 bg aracımız var. Bu araç yüklemeye gelmiyor,buna binane yüklendiğinde de 1,9 dan çok yakıyor. 2007 1,3 mtj olacağına, 2006 1,9 jtd olsun derim. (4 yıllık 1,3 mtj kullanıcısı olarak )
  • slm kardeşim benim şu an kullandığım doblo 1.2 elx motor gücü 65 bu çok önemli çünkü 65 beygirden düşüğünü alırsan rampada yorulursun direkt olarak birinci vitese düşüyor.65 beygirde bu sorun yok rahat ol vergisi 80 tl.ilk 6 aylık.muayene iki yılda bir benim dördüncü doblom ben son derece memnunum hepside 1.2 benzin ve lpg li denemesi bedavailk aldıgım doblo 47 beygir güçteydi buna dikkat et tamam rahat ol .tabi 1.9 jtd ye laf yok süper güç ama bunlar ekonomik taksi gibi hususi geniş aile için idael .
  • slm kardeşim benim şu an kullandığım doblo 1.2 elx motor gücü 65 bu çok önemli çünkü 65 beygirden düşüğünü alırsan rampada yorulursun direkt olarak birinci vitese düşüyor.65 beygirde bu sorun yok rahat ol vergisi 80 tl.ilk 6 aylık.muayene iki yılda bir benim dördüncü doblom ben son derece memnunum hepside 1.2 benzin ve lpg li denemesi bedavailk aldıgım doblo 47 beygir güçteydi buna dikkat et tamam rahat ol ama1.2 65 beygir al torku yüksek yakıtı az bunlar ekonomik taksi gibi hususi geniş aile için idael .rahat olman için tel numaramı veriyorum tüm 1.2 alıcı arkadaşlar bilgi alabilir. şu an 2 fiat 1.2 doblom var birini satıyorum.cep 05434834070-05394228863
  • BİRAZ CEVAP GEÇ OLUYOR AMA HİÇ YOKTAN ALACAK OLAN ARKADAŞLARA 1.2 DOBLO KULLANICISI OLARAK ÖN BİLGİ VERİM DEDİM
    SINIFININ TURBOSUZ 1.9 MOTORLU DİZEL ARAÇLARINA ( DOBLO KANGO PARTNER ) HER TÜRLÜ 10 ÜZERİNDEN 8 ÇEKER
    ALACAK OLAN ARKADAŞ 1.2 DOBLO NUN OTOMOBİL RUHSATLISINI BULURSA DEĞME KEYFE 2 YIL MUANE YILLIK VERGİSİ TOPLAMDA SADECE ŞUAN ENDÜŞÜK VERGİSİ 66 LİRA YADA ŞÜYLE İZAH EDİM AYNI SINIF 1.2 DOBLO OTMOBİL VE PANELVAN OLANI KARŞILAŞTIRALIM VERGİ AVANTAJI OLARAK OTOMOBİL: 2 YILLIK VERGİSİ 132 + MUANE 192 = 324 2 YILDA ÖDEDİĞİM PANELVAN 2 YILLIK VERGİ 742 + MUANE 384 = 1.126 TL ARADAKİ FARK 1.126-324=802 LIK BU FARK CEBİMDE DEVİR EKONOMİ DEVRİ ALACAK OLAN ARKADAŞLAR İNANIN GİTMİYOR DİYENLER OCANA İNCİR DİKERSİN DİYENLER BABA PARASIYLA YADA PATRON ARABASIYLA SÜREN KİŞİLER SÜRDÜKLERİ ARAÇLAR 100 YÜZ BAKIMSIZ ARAÇLAR BENDE DE VAR DÜZ YOLDA 160 ÇOK RAHAT GÖRÜYOR ROLANTİDE ÇALIŞTIĞINI BİLE ANLAMAZSIN 140 DA DAHİ MOTORUN SESİ ÇOK AZ GELİYOR İÇERİ RAMPA DA SENİ KESİNLİKLE BIRAKMAZ DENENMİŞTİR SAMSUNU BİLEN ARKADAŞ VARSA BİLİR BURAYI DURU ŞEHİRDEN DEVLET HASTANESİNE GİDEN YOLDA MESKENLER KAVŞAĞINDAKİ LAMBANIN NASIL DİK OLDUĞUNU ORADA ARACIN İÇİNDE 655 KİLO YÜKLE ARAÇ HİÇ GERİ SALMADAN ŞAHİTLİ BİR ŞEKİLDE KALKTI BU ARAÇ ÇEKMEZ GİTMEZ DİYENLER İÇİN SÖYLÜYORUM SEN ARACINA BAKARSAN ODA SANA BAKAR HEE BU ARADA BENİM ARAÇ ( LPG) Lİ ŞEHİR İÇİ ÇOK RAHAT 54.000 TL GAZLA 240 KM YOL YAPIYOR SAMSUN TRAFİĞİNDE 802 TL FARKI DEVLETE VERGİ OLARAK VERECEĞİME ARACIMIN BAKIMINI YAPTIRIYORUM 295.000 BİNDE ARACIM AMA MOTORU SAAT GİBİ MAŞALLAH BEN BİNEN VE SÜREN KİŞİ OLARAK TAVSİYE EDİYORUM VE ÇOK MEMNUNUM

• 1.2 doblo kullandım. Hayatımda böyle iğrenç bi araba sürmedim bildiğin eşşek resmen. Yaklaşık 8 ay da 1.9 turbosuz doblo sahibi oldum masrafından belim büküldü 1.9 jtd en temizi.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.