Şimdi Ara

S40 I (1995-2004) (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.320
Cevap
71
Favori
517.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O kadar Volvo sahibi ve ustasıyla muhabbetim olmuş tur bu kurumlanma işini ilk defa duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skaratoz

Merhaba Arkadaşlar, Benim bir sorum olacak. Arabam 2001 s40 1.8. Aracı incelerken bağajın üst tarafında hoparlor ve bilmediğim bir iki parçanın olduğu yerde bir koruma kılıfı olmadığını gördüm. bagajın içinden hoparlör kaporta filan görünüyor. bu bir eksiklik midir?
    Bazen aracın bağajını fazla doldurunca sanki üst kısıma değerek hasar verecek diye korkuyorum.
    teşekkürler

hoporlör derken bagajda orjinal woofer mi var???
  • merhaba arkadaşlar,

bende bugün s40 2001 1.8 bir volvo sahibi oldum. ilk izlenimim, hakikaten sağlamlığı hissediyorsunuz.

aracı almadan önce ne kadar tanıdık, eş, dost varsa almamam için her şeyi söylediler.

iyi ki dinlememişim. kazasız, arızasız, konforlu ve güvenli sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar34 -- 22 Eylül 2011; 0:10:18 >
  • arkadaşlar merhaba,

aracım 2001 s40 1.8 aut., yol bilgisayarı var mı? var ise nasıl çalıştırabilirim. teşekkürler. bir türlü çözemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaguar34

merhaba arkadaşlar,

bende bugün s40 2001 1.8 bir volvo sahibi oldum. ilk izlenimim, hakikaten sağlamlığı hissediyorsunuz.

aracı almadan önce ne kadar tanıdık, eş, dost varsa almamam için her şeyi söylediler.

Kardeş bende aynısını almayı düşünüyorum.nasıl otomatik vitesi iyi mi? performansı nasıl???ne kadara aldınız?
  • hiç düşünme, mekanik ve kaporta olarak tatmin edici ise, al. insanların ne dediğini boşver, kulaklarını tıka. fakat iyi baktır mümkünse volvo servisinde...
    beylikdüzünde oturuyorum, metrobüs inşaatı e-5i berbat etmiş durumda. bugün şükrettim otomatik vites olduğuna. performansı da gayet tatminkar, önceki arabam 5.20 idi, sorun yok yani. 18e aaldım. sunroof yok sadece.
  • öncelikle hayırlı olsun

yol bilgisayarı denen bilgi sistemi için orta konsolda klima kontrol ün yanında küçük yuvarlak bir düğme var. Onu çevirince hız göstergesinin alt tarafında değişen değerler göreceksin. ortalama hız ortalama yakıt kalan benzin ile menzil dış hava sıcaklığı ve anlık yakıt.

Arabanın triger inin 120 binde değişmiş olması lazım. onu bir kontrol ettir. termostat ve müşür ü kontrol ettir. özellikle ön fren hortumlarında kılcal yıpranmalar oluyor. kontrol ettir. eğer yıpranmışsa hemen değiştir. disk balata yağ buji buji kabloları ateşleme sistemi grubunu benzin filtreni kontrol ettir. ve tabi akünü. diğer parçalar için birşey demem ama buji yi mutlaka orjinal kullan.
    Aynısı eşleniği tam uyumlu deme volvo bujisi al. Ben test ettim bazı bujilerde 120 km hızlarda arabayı arkadan tutup bırakıyorlarmış gibi oluyor.
    Sağlam bir usta bulman lazım. Yani sadece eğer gerekiyorsa parçayı değiştirecek. Bazıları gereksiz yere insanı tedirgin ederek parça değiştirmeye yönlendirebiliyor.

arabalarını yeni alan arkadaşlar LPG işini düşünsünler. sarfiyatlar epey arttı.

• 2001-2004 arası volvolarda bi tuş var Basınca yan aylanar oto kapanıyor Bidaha basınca acılıyor...Bu özellik tüm volvolarda var mı???

S40 I (1995-2004)
  • mestirmak'in son mesajında söylediklerinin tümüne katılıyorum. Araçta baktırılması gereen her şeyi söylemiş.

lewel123, o özellik bende yok. Doğrusu S40 I'lerde bu özellik olduğunu da ilk defa duydum. O tuş bende arka kapılar çocuk kilidini açıp kapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesheit

mestirmak'in son mesajında söylediklerinin tümüne katılıyorum. Araçta baktırılması gereen her şeyi söylemiş.

lewel123, o özellik bende yok. Doğrusu S40 I'lerde bu özellik olduğunu da ilk defa duydum. O tuş bende arka kapılar çocuk kilidini açıp kapıyor.

Yok Arka kapı Çocuk kiliti 2000 model 2.0 motorlarda vardı Aynı yerde.Ama Buradaki Tuş O degil.burda Ayna simgesi filan var.

Bide ben video gördüm.adam o tuşa basıp yan aynaları kapatıp açıyordu otomatik olarak????türkiyede varmı öyle bir özellik...

buyrun videoyu acıp 10.6 saniyeye getirin...

• quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

quote:

merhaba arkadaşlar,

Kardeş bende aynısını almayı düşünüyorum.nasıl otomatik vitesi iyi mi? performansı nasıl???ne kadara aldınız?

1,8 otom. sahibiyim arabamı gerçekten seviyorum
    şiddetle tavsiye ederim
    emmnun kalırsın

• quote:

2001-2004 arası volvolarda bi tuş var Basınca yan aylanar oto kapanıyor Bidaha basınca acılıyor...Bu özellik tüm volvolarda var mı???

S40 I (1995-2004)

aracınızın ön döşü benim araç ile aynı ama oradaki tuş arka kapıları içeriden kilitliyor
  • quote:

merhaba arkadaşlar,

hoş geldinn hayırlı uğurlu olsun
    bana da dediler
    alma falan diye hatta babam kavga konusu bile oldu
    en iyini yapmışsın
    şimdi olacakları söyleyim
    eve gitmek için yolu uzatacaksın
    inince arabadan şöyle dönüp bi arabanı süzeceksin
    inşalllah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnkrsln -- 25 Eylül 2011; 21:35:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtnkrsln

quote:

2001-2004 arası volvolarda bi tuş var Basınca yan aylanar oto kapanıyor Bidaha basınca acılıyor...Bu özellik tüm volvolarda var mı???

S40 I (1995-2004)

aracınızın ön döşü benim araç ile aynı ama oradaki tuş arka kapıları içeriden kilitliyor

Araç benim degil rasgele internetten buldum...Sizinkindedemi aynı simge var..

• aynı oradaki de kapı işareti var bi de kafa ama videodaki farklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnkrsln -- 25 Eylül 2011; 23:32:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutirmak

....diğer parçalar için birşey demem ama buji yi mutlaka orjinal kullan.
    Aynısı eşleniği tam uyumlu deme volvo bujisi al. Ben test ettim bazı bujilerde 120 km hızlarda arabayı arkadan tutup bırakıyorlarmış gibi oluyor.
    Sağlam bir usta bulman lazım. Yani sadece eğer gerekiyorsa parçayı değiştirecek. Bazıları gereksiz yere insanı tedirgin ederek parça değiştirmeye yönlendirebiliyor.

arabalarını yeni alan arkadaşlar LPG işini düşünsünler. sarfiyatlar epey arttı.

buji konusunda sizin yaznızdan sonra şüphe oluştu.
    aracın bujilerini değiştirirken ihmalkarlık edip volvo servisinin olduğu uzak sanayiye gitmedim.bulunduğum sanayide de volvo bujisi yoktu.bir yedek parçacı laguna bujilerinin volvo ile muadil olduğunu söyledi(3 tırnaklı)ben de aldım taktırdım.şu an sizin bahsettiğiniz sorunu yaşamadım.çünkü hep şehir içinde kullanıyorum.en fazla 60/90 km hız yapmaktayım.
    bujileri volvo nun orjinal bujileriyle değiştireyim mi?yoksa böyle binmeye devam edeyim mi?

• Hocam şikayetiniz yoksa değiştirmeyin boş yere. Eğer güç - hız ivmelenme de devamsızlık yaşarsanız bir kontrol edersiniz. Volvo nun eski kasa s40 modellerinin bazı motor aksamları ın Laguna ön düzen aksamlarının da mitsubishi carisma ile aynı olduğunu duymuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutirmak -- 26 Eylül 2011; 19:42:14 >
  • 2001-2004 otomatik s40 larda Sport tuşu var mı?
  • Yok. ilk jenerasyonda var. 2001 model ve sonrasının en önemli değişiklikleri motor hacmi - 5 ileri vites ve spor kullanım modu. görsel olarak da ön panelde ahşap kaplamalar kalktı. Cam otomatikleri orta konsoldan kapılara geldi.
  • Bahsettiğiniz tuş ile hem arka kapılar kilitleniyor. Hem de camlar tam aşağıya inmiyor. Yarım açabiliyorsunuz diye biliyorum. Çocuklu aileler için süper. Geçenlerde 1 yaşındaki kızım kapıyı kendi kendine açtı koltuğunda otururken. Camların yarım açılması da çocukların camdan sarkmalarını engeller diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.