Şimdi Ara

S40 I (1995-2004) (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.319
Cevap
71
Favori
517.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sizi anlıyorum yaklaşık 1,5 sene önce bende benzer duygu ve düşüncelerimle bu aracımı almıştım. sana önereceğim 1.husus, üstat hesheit bu başlığın sahibi özellikle yorumlarını dikkatli ve acele etmeden yavaş yavaş sindire sindire bir kere oku, bu form yaklaşık 9 sayfa baştan sona bir kere oku. bu 9. sayfada benimde yazdığım bir kaç husus vardı örneğin bu sayfada (9) orayı okumanı öneririm. bende dediğim gibi çok fazla araştırmıştım. şu an o kadar rahatımki, arızalanan veya arızalanacak parçaların oem kodlarına kadar nerden nasıl ve ne şekilde temin edeceğimi gayet iyi biliyorum. şimdi fiyat farklılıkları gayet normal, şöyleki taktığı lpg kitinin önemi, kalitesi ve ne zaman taktığı, (atiker, brc, landi renzo ve prins) kullandığı parçaların vs. kalitesi verilen önem vs. dolayısıyla çokta önemli değil fiyat farklılıkları, önemli olan sizin içinize sinmesi, onu benimsemeniz önemli. zaten bir araç size beni al veya alma diye 6.ncı hissinize manyetik sinyalizasyon gönderir. al diyorsa al. antalya size uzak biraz ama tabiki takdir sizlerin. bosch car servisleri, yabancı oto üzerine uzmanlaşmış ustalar bu araçlardan anlar, ford yetkili servisleride bunlara bakıyor zaten. fazla sıkıntı olacağını ben şahsen düşünmüyorum. allah yardımcın olsun. tabi o dönemleri ben zamanında geçtiğim için sizi gayet iyi anlayabiliriyorum. saygılar

• Arkadaşlar merhaba,

1,5 ay evvel 2001 model 1,8 s40 sahibi oldum. Aracımdan genel olarak çok memnunum. Yaklaşık 1 haftadır anahtarı kontağa soktuğum ve hazır pozisyona getirdiğimde 8-10 sn ikaz sesi geliyor. Aynı işlemi kontağı kapattığımda da yapıyor. Servise götürdüm bir problem olmadığını söylediler ve ne uyarısı olduğunu bulamadılar. Bilenler varsa yardımlarınızı bekliyorum.
  • volvodan anlayan bosch car servislerine (arıza tespit cihazında volvonun yazılımı yüklü olanlar) avrupa araçların anahtar dahil oto elektrik işlerine bakanlar anlar ve bulup çözer diye düşünüyorum. sonuçta bahsettiğiniz 2 pozisyonunda aracın test aşaması yapılıyor, bu sırada ikaz sesi verdiğine göre sensörlerden biri bence arızalı olabilir.
  • Öncelikle forumda bilgisini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
    Ben Volvo S40 1.8 2003 model araç aldım.
    Araç ilk çalıştığında özellikle sabahları motor soğukken istop ediyordu.
    Gazı devreden çıkarttık motor stop etme problemi yine devam etti.
    Yağ filtresi, hava filtresi, bujiler, Benzin deposundaki benzin motorunu değiştirdik.
    Bobinlerin bakımı yapıldı. Kelebeği temizledik.
    Stop etme problemi bir nebze olsada azaldı ama yinede ara ara özellikle sabahları yada motor soğukken çalıştırıldığında.
    Motor Stop etme problemi devam etmekte.
    Arkadaşlar sorun nerede olabilir başka nereye bakmalıyım Lutfen bana yardımcı olabilir misiniz?
    Benimle bilgi paylaşabilir misiniz? Lutfen
  • selam arkadaşlar.kendimi s40 almaya cok yaklaşmış hiisediyorum.sizlerin de yardımıyla tabii ki inşallah olursa.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-makam-araci-olarak-kullanilmis-cok-temiz-s40-1-6-81974661/detay/
    şu araba en son 23000 dedi adam.ben 23000 i zaten gözden cıkarmıştım ama arabanın triger değişmemiş ve 60000 de yapılması gereken bakım yapılmamış.ben arabayı 23000 e alsam bu 60000 bakımı ve triger setini değiştirmem bana kaça mal olur.servisinde yaptırmak cok pahalı olur tahmin edebiliyorum ama ankarada bildiğiniz özel bi serviste kaça patlar acaba.bilgisi olan paylaşırsa cok yardımcı olmuş olacak.ve eğer bu arabayı aldıp bu kadar masraf yaptıktan sonra ne kadar süre sorunsuz ve masrafsız kullanabilirim bu aracı.(mesela 10000-15000 km kullanabilirmyim masrafsız)
    şimdiden teşekkür ediyorum arkadaşlar.ankarada ikamet eden volvo kullanıcılarından da yardım bekliyorum.tekrar teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaaRP67 -- 26 Nisan 2012; 21:48:04 >
  • triğer setini (5) parça 900-1100 tl arası servis fiyatı, özel servislerde 400-600 tl arası değiştirebilirsin. araç km olarak değilde yıl olarak süreyi doldurduğu içinde değiştirmende yarar var. değiştirmezsen olurda triger koparsa o zaman arabanın yarısı kadarda masraf edersin. ankarada yiğit volvo var onlardan fikir alabilirsin. araca sorunlu sorunsuz binebilirmiyim mevzuğu muğlak bir konudur. 50 bin km dede sorun yaratmaya bilir ama 100 km sonrada sorun yaratabilir. bu senin araca bakmanla ilgili bir konu. km çok düşük ve güzel bence, fiyatıda güzel bence binici isen alabilirsiniz. öncelikle kafanıza araç yatıyorsa al derim. aracı al yiğit volvoya roteks volvoya götür, ekspertiz yaptır derim. zaten o zaman ne var ne yok ortaya çıkar. bence km ve fiyat biniciye ideal derim. saygılar
  • adaptasyon yapıldımı?
  • adaptasyon yapıldımı derken; benim triger setinin adaptasyonu ile ilgili olarak algılıyorum. o manada diyorsanız zaten 90 bin km de yaptırmıştım. şimdi 100 bin km gibi. bir problem yok gayette güzel son derece memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylv77

volvodan anlayan bosch car servislerine (arıza tespit cihazında volvonun yazılımı yüklü olanlar) avrupa araçların anahtar dahil oto elektrik işlerine bakanlar anlar ve bulup çözer diye düşünüyorum. sonuçta bahsettiğiniz 2 pozisyonunda aracın test aşaması yapılıyor, bu sırada ikaz sesi verdiğine göre sensörlerden biri bence arızalı olabilir.

arıza tespit cihazına bağlamamıza rağmen bişey bulamadık bi sıkıntı olmaz inşallah ,sensör derken hangi yada ne sensörü olabilir diye düşünüyosunuz
  • Arkadaşlar
    S40 1.8 2003 araçımın MAF sensörü bozuk görünüyor araç giderken ayağı gazdan çekince bir süre sonra demirmetre hemen düşüp istop ediyor
    özel servisinde MAF sensöründen olduğunu söylediler parçanın fiyatını sorduğumda 750 TL olduğu söylendi
    bu parçayı yurt içi yda yurt dışından ekonomik olarak alabileceğim bir yer varmıdır lutfen bilgisi olan paylaşabilir mi?
    Saygılar
  • aracın kodu nedir ingilizceniz varsa micksgarage.com sitesini inceliyn derim
  • benim anlardığım kadarıyla duduco marka 56 tl renault marka 150 tl hellux marka 23 euro fiyat edindim ben. aracınızı kodu: B4184SJ 122 BG parçanın kodu:renault:770076876 bu kodla yetkili bir yetkili renault servisine giderseniz oradanda ayrıca (ORJİNALİ) fiyat edinebilirsiniz
  • Hocam reno vervisindeki bir arkadaşa sorumda kodu bu 9 haneli kodun10 haneli olması lazım diyor
    kodu:renault:770076876 acaba bu kod tam doğrumu 10 haneli olmak zorundamı renodan parçayı bulabilmek için
  • ok anladım, om den bildirdim tşk. google.com, bu kodu arattırırsanız en azından fiyat edinirsiniz. eparcacim.com, hellux marka ver 26 euro gibi incelemeni öneririm. her şeyden önce micksgarage.com dan map sensörden aracınızın kodu ve beygir gücünü girerek dünya çapındaki üretici firmaların oem kodlarını öğrenirsiniz sonrada türkiyedeki yetkili servislerinden fiyat edinebilirsiniz. map sensörü önemli bir parçadır ve mümkünse yetkili servislerinden orjinalini alın derim ben. saygılar
  • http://www.micksgarage.ie/switches-sensors/map-sensor/volvo/s40/s40-i/1995-2003/1.8/5393/
    bu linki bir incele mesala, aracın motor kodu vs bilgilerini tam ve doğru olarak girdikten sonra dünya çapında üretici firmaların oem kodlarını bulabilirsiniz oradanda türkiyedeki firmalara sorup gereğini yaparsınız diye düşünüyorum. inşallah size yardımcı olabilmişimdir. saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylv77

aracın kodu nedir ingilizceniz varsa micksgarage.com sitesini inceliyn derim

micksgarage den direkt parça alabiliyor musunz Türkiye için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmettopal

Hocam reno vervisindeki bir arkadaşa sorumda kodu bu 9 haneli kodun10 haneli olması lazım diyor
    kodu:renault:770076876 acaba bu kod tam doğrumu 10 haneli olmak zorundamı renodan parçayı bulabilmek için

RENAULT : 77 00 706 876
    RENAULT : 89 33 000 153 kodunuz bu şekilde olmalı. Belirtirseniz yardımcı olurlar sanırım.

http://www.e-otoparca.com/RENAULT-KANGOO-I-BASINC-KAPTORU-MAP-SENSORU-OEM-NO-7700706876,PR-74065.html ürünüz bu sitede 103 lira gözüküyo. Ama bu ürün Volvnun akışmetresine hiç benzemiyor nasıl montaj yapılır. İlhginç bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi university -- 30 Nisan 2012; 19:21:25 >

• ben yukarıda linkini verdiğim micksgarage.com sitesine girip aracımın parçasını oem olarak üreten firmaları (fiat, renault, ford) gibi tespit ediyorum. sonra oem koduyla gidip türkiyedeki fiat, renault, ford yetkili servislerinden orjinalini alıyorum. ör/77 00 422 630 geri vites müşürü kodudur. aldım kullanıyorum son derecede memnunum. Türkiyeye bu parçaları getirtebiliyoruzdur mutlaka ama ben şimdilik bu yöntemi bilmiyorum. saygılar
  • hocam bendewww.micksgarage. sitesinde MAF sensörüne baktım hava akışmetresi
    ama mallesef oem üreticilerin nosu yok sadece volvoninki var
    http://www.micksgarage.ie/engine-parts/air-flow-meters/volvo/s40/s40-i/1995-2003/1.8/12526//

bunun oem üreticilerin nosunu bulabilir miyim
    Saygılar

• bir kaç yorum üstü okursanız orada kodlar var.

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.micksgarage.ie/switches-sensors/map-sensor/volvo/s40/s40-i/1995-2003/1.8/5393/
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.