Şimdi Ara

Bulaşık makinası tuz ayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
170.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eşim son 2 aydır bulaşık makinasındaki tabak çanak bardakların beyaz buğulu çıktığından yakınıp duruyor..gerçekten de bardaklar beyaz bir tabaka kaplı gibi..elde tekrar yıkayınca temizleniyor bu buğu gibi lekeler...bu aralar ne deterjan ne de tuz markası değiştirmedik..yani 3 yıldır ne kullanıyorsak aynı ürünleri kullanıyoruz...
    Forumlarda araştırdım bir çok kadının şikayeti olduğunu gördüm bu konuda ve bir teknik servis yetkilisi de makinanın tuz ayarının yapılamsı gerketiğini ancak bunun makinanın gizli bir yerinde olduğunu yazıyor..Makina Arçelik 4440 serisi ve oldukça basit bir model...Bu tuz ayarının makinanın neresinde olduğunu ve nasıl yapılacağını bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum..Verilecek bilgi sanırım bir çok kişinin işine yarayacaktır,şimdiden yardımcı olabileceklere teşekkür ediyorum..Sevgiler saygılar

• Yanılmıyorsam makinenin tuz ayarı gövde üzerinde yer alıyor.
    Makinenin kapağını açın ve makineye karşıdan bakın sol-üst tarafta bulunuyor olması gerek.Ve yanılmıyorsam mavi renkli bir düğme.1-2-3-4 diye ayarları vardır.Yükseltmeniz gerekir.
    Bu soruna tuz kutusuna yanlışlıkla deterjan doldurulmuş olması yol açabilir.
    Veya aşırı kireçli suyu olan bölgelerde tuz kutusu zamanla işlevini yitiriyor.
    Yani dozajı yükseltmek her zaman çözüm sağlamayabilir.Tuz kutusunun değişmesi gerekebilir.
  • Bizde buna benzer bir olay olmuştu sebebiyse tuz koyarken kapağın tam olarak kapatılamamasıydı. Ama bu söylediğim şeyin olma ihtimali çok azdır.

Candoğan62 sert olan sularda ayarı yükseltip (3-4) gibi yumuşak sularda düşük (1-2) kullanılması mı gerekiyor yoksa tam tersi mi?
  • Arçelik makinamıza yıllardır tuz ve parlatıcı kullanmıyoruz.Hanımın bir şikayeti yok.Ayrıca çamaşır makinemiz de en az 10 yıllık -Bosch-daha kireç önleyici ile tanışmadı.Akdeniz bölgesindeyiz bu arada bundan önce de Güneydoğuda kullandık.
  • Bizim Beko makinemiz de parlatıcıyı içine akıtıyor, sürekli bitiyordu. 1 ay kadar parlatıcı kullanmadık olumsuz bir yönünü görmedik.
    Şimdi ise tablet kullanıyoruz tuz ve parlatıcı koymuyoruz aynı hesaba geliyor.
  • aynı sorun var durlumamamış gibi çıkartıyor makina arçelik baya eski tuz kullansak sorun çözülürmüki
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Yanılmıyorsam makinenin tuz ayarı gövde üzerinde yer alıyor.
    Makinenin kapağını açın ve makineye karşıdan bakın sol-üst tarafta bulunuyor olması gerek.Ve yanılmıyorsam mavi renkli bir düğme.1-2-3-4 diye ayarları vardır.Yükseltmeniz gerekir.
    Bu soruna tuz kutusuna yanlışlıkla deterjan doldurulmuş olması yol açabilir.
    Veya aşırı kireçli suyu olan bölgelerde tuz kutusu zamanla işlevini yitiriyor.
    Yani dozajı yükseltmek her zaman çözüm sağlamayabilir.Tuz kutusunun değişmesi gerekebilir.

sonunda yaptım çok teşekür ederim
  • Benim annemin olmuştu da servis çağırıp düzelttirmiştik
  • bende daha yeni samsung bulaşık makinesi aldım tuz haznesine 1.5 kg tuz ve ağzına kadar su koydum ve hızlı programda yıkadıım.bide ne görim bulaşıklar bembeyaz acaba tuzunu fzla mı koydum .daha sonra tekrar bulaşıkları yıkadım bu defada makinede tuz yok işareti yandı.aklıma gelmişken bu makinede detarjan parlatıcı ve tabletler nereye konuluyor
  • bulaşık makinasında tuz ve parlatıcıyı 6 aydır

çamaşır makinasında kireç önleyiciyi 8 yıldır kullanmıyoruz

yer :istanbul

şiddetle önerilir
  • .4 gun öncesinde bulasık makinası aldık evimize. makınayı kuran kısı tablet kullanırsak tuz ve parlatıcıya gerk olmadıgını soyledı.bızde fınısh tablet kullanıyoruz tuz ve parlatıcı iceren. ancak bulasık makınasını hangı programda calıstırdıysak makınanın ıcınde ve bardaklarda su damlacıkları bulunuyordu bardaklar kurumuyor ve su lekelerı oluyordu uzerınde.paralatıcı saglık acısından zararlı oldugu ıcın almadık. ve makınamız yenı oldugu ıcın ve ılk defa bulasık makınası kullandıgımız ıcın bılgı almak ıstyrum . yardımcı olursanız cok memnun olurum. sımdıden tesekkurler. bulasık makınasının markası BOSCH SMS58N08TR »SuperSilence« A++ 6 prog. herhangı bı ayar yapılmadı ne yapmam gerektıgı konusunda bılgılendırınız lutfen
  • expert birinin simdiye kadar cevapvermesi gerekirdi.
    zzzmzynn60 makinaniza tuz koydunuzmu. Dikkat edin tuz haznesine yanlislikla deterjan koymayin, icindeki recine ozelligini yitirmesin.
    eski makinalar yeni makinalardan daha iyi temizliyor ancak yenilerin eko kullanim ozellikleri var
    birde makine kurutma islemini bitirdikten sonra kapagini aciniz, yikama biter bitmez kapagini acarsaniz bulasiklar lekeli kaliyorlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.