Şimdi Ara

Vestel 100Hz 87 ekran tv ye harici hoparlör nasıl bağlanır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
9.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar; Bende Vestel'den aldığım 87 ekran Zeta 100 Hz televizyon ve JVC UX-GD7 model müzik seti var. Müzik setitinin hoparlörleri çok iyi ses verdiğinden bunları televizyona bağlamak istiyorum.Televizyonun arkasında sol-sağ iki tane harici hoparlör girişi var.Müzik setiyle televizyon arasında nasıl bir kabloyla bu bağlantıyı sağlayabilirim.(Televizyon seyrederken müzik setinin hoparlörlerini kulanmak için).Müzik setinin kullanım klavuzunda ; bilgisayara bağlamak için USB girişini televizyona bağlamak için Aux girişini kullanmamız gerktiği yazıyor.Müzik setinin üzerindeki USB girişinden uygun bir kabloyla bilgisayara bağlantı yapabildim.Fakat televizyona yapamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

• televizyonun arkasındaki l&r çıkıştan müzik setine lf right bağlantı yapacaksın
  • bildiğiniz analog kablolarla left-rigt birebir bağlayacaksınız.
    ancak ses biraz cızırtı yapıyor,bilginize
  • Televizyonun ses aldığı kaynağın çıkışlarından da yararlanabilirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChordSolo

bildiğiniz analog kablolarla left-rigt birebir bağlayacaksınız.
    ancak ses biraz cızırtı yapıyor,bilginize

Teşekkürler . Evet biraz cızırtılı da olsa hallettim. Ama öyle abartılı rahatsız edici bir cızırtı yok. Herşeye rağmen çok iyi. Televizyonun kendi hoparlörleri artık tatmin etmiyor.
  • Merhaba

Ekte yer alan müzik seti var bende bunu samsung 102 ekran LCD ekrana takmak istiyorum. Ama müzik setinin orta kısmını kullanmak istemiyorum. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim. Çok fazla elektronikten anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SRKNKBSKL

Merhaba

Ekte yer alan müzik seti var bende bunu samsung 102 ekran LCD ekrana takmak istiyorum. Ama müzik setinin orta kısmını kullanmak istemiyorum. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim. Çok fazla elektronikten anlamıyorum.

Müzik setinin gövdesi, hoparlorlerinize güç sağlar.
    O setin gücü en az 40W enfazla 70W vardır, teybin çıkışları ikiyollu olabilir.
    Televizyonun ses gücü ise 10W, yani olmaz.
    Araya anfi gerekir, o anfide m.setinin gövdesi..
    Yada piyasadan sağdece anfi görevi yapacak 2x50W cihaz ile tv nin audıo out çıkışına bağlayabilirsin, müzik seti kadar büyük olmıyacağı için, saklayabilirsin cihazı.
    Kolay Gelsin..

• Teşekkür ederim bu durumda anfi bulmam gerekecek sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.