- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Çamaşır Makinelerinde Tek Giriş nedir ? Çift Giriş Nedir ?
Bu konudaki kullanıcılar:
 
26
Cevap
55638
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
2 Mesaj
6 Ocak 2008; 14:51:33 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhabalar,
Çamaşır makinesi özelliklerinde tek giriş veya çift giriş özelliği bulunmaktadır.
Tek giriş veya çift giriş olmasının ne gibi avantajları veya dezavantajları var. Bilen bir arkadaş var ise cevap yazar ise sevinirim.
iyi günler
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Ocak 2008; 15:02:09 


quote:

Orjinalden alıntı: lifeblack

Merhabalar,
Çamaşır makinesi özelliklerinde tek giriş veya çift giriş özelliği bulunmaktadır.
Tek giriş veya çift giriş olmasının ne gibi avantajları veya dezavantajları var. Bilen bir arkadaş var ise cevap yazar ise sevinirim.
iyi günler

eger çift giriş varsa evdeki hazır suyu alması açısından ,ama bence gerek yok tek girişte ise soguguda sıcak su almayıda tek çeşmeden yapar yani ön yıkama içinde ana yıkama içinde aynı girişi kullanılır,öbür türlü evdeki hazır suyu kullanarak aslınsa elektrik harcamanızı çogaltır yada tüpünüzü bitirir,şu anki teknoloji ile A+ sınıfında bence gerek yok iki girişliye,

izmirden selamlar


 
1429 Mesaj
6 Ocak 2008; 15:13:46 

çift giriş dediği
makina tek girişli ise: tek hortumu vardır arkasında ve sadece makinatya soğuk su girişi yapılır.
makina çift girişli ie:arkasında 2 hortum olur biri mavi biri kırmızı eğer makinayı taktığınız yerde çitf çeme varsa o zaman 2 hortumuda birini sıcak su çeşmesine diğer mavi hortumuda soğuk su çeşmesine takarsınız.anlamı budur.
avantaj-dezavantajı
çift su girişli eğer evinizde güneş enerjisi varsa iidir sıcak su girişini güneş enerjisinden gelen sıcak su çeşmesine takarsınız.makina sıcak suyunu güneş enerjisinden alır ve sizin de elektrikten tasarruf edersiniz.Amma velakin yazın sıcak bi havada güneş enerjisnin suyu kaynar dereceye gelir.Siz çamaşır yıkayacaksınız ve 40 derecede çalıştıracakjsınız makinanızı.İşte makina çalışınca başlar güneş nerjisinden sıcak suyu almaya.Güneş enerjisi nerden baksanız suyu 80-90 derece kaynattıysa makina o zaman aldığı bu suyu soğutacam diye uğraşır.Ve beyni bozulabilir.

tek su girişi olursa hiç sorun olmaz makina direkt suyu soğuk su çeşmesinden alır ve ısıtır kullanır.Suyu ısıtmak zorunda kaldığı için belki elektriği fazla çeker o da bişi olmaz zaten.Çok bişi farketmez.

Bana sorarsan tek su girişli al.Ben de 2006 da evlendim eşim illede çift su girişli olsun dedi bende gittim tek su girişli aldım.Çünkü eşim ne işe yaradığını bilmiyo etrafından duymuş bunu illede çift su girişli olsun diye kandırmışlar.Bende tam tersini aldım.Çünkü ben mesleğim gereği tayin olma olasılığı olan bir yerde oturacağım için çirf su girişli olmasına gerek yokç.Her oturduğum evde güneş enerjisini ben nerden bulayım.Ha ilerde kendi memleketime kendi evimizie oturursam belki o zmana gerekli olabilir ama onada daha yıllar var.

Annemin makinası çift su girişli çünkü ev sabit kendi evimiz.Evimizde güneş enerjiside var sıcak su hazır olduğu için makina alıyor.Sorun olmuor ama çok sıvak su gelirse onu soğutmaya çalışıyor bu da beynini bozabilir.

ben çok araştırdım servisler gerek yok çift su girişine dedi.bende almadım.Alsam oturduğum evde güneş enerjisi yok.Zaten kiradayım taktırmam.Makinanın beyni bozulsa at çöpe.

Evinizde güneş enerjisi yoksa gerek yok çift su girişliye.Bi güneş enerjisinin maliyeti: eğer 3 petekli olursa nerden baksanız 2000 ytl i bulur.

Neyse çok uzattım arkadaş evinizde yoksa gerek yok çiftli sine .Al teklisini keyfine bak.
_____________________________

Kadın mezarlığa girerken başını kapıyor, dışarı çıkarken açıyor. Ölüye karşı kapayıp, diriye karşı açmak akıl almaz...N.Fazıl KISAKÜREK


 
12918 Mesaj
6 Ocak 2008; 15:29:02 

Arkadaşlar açıklamış,ondan tekrar etme gereği duymadım.
Ancak Aplus ürünlerde hızr sıcak su kullanarak edeceğiniz tasarruf ihmal edilecek düzeyde
Kısacası pek gerek yok.


16715 Mesaj
6 Ocak 2008; 15:30:59 

zaten o yüzden artık çift girişlilerle tek girişli arasında fiyat farkı yok

çünkü bi işe yaramıyo

her zaman sabit 50 derece sıcak su kaç kişinin evinde varki
_____________________________


GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS


 
12918 Mesaj
6 Ocak 2008; 15:39:02 

Bir de şu olay var.
Makine ilk sıcak suyu çekerken borularda kalmış artık soğuk suyu kullanıyor.Isıtıcıdan(kombi,şofben vs)gelen sıcak su makineye ulaşana kadar zaten makine alacağı suyun yarısından fazlasını almış oluyor.Hele ki kombi makineden uzaktaysa sıcak su belki hiç ulaşamıyor.O zaman soğuk su girişinden farkı kalmıyor.
Çift su girişli almak isterken bunu da düşünmek gerek.
Yabancı sitelere bakarsanız soğuk ve sıcak su girişi meselesinin hiç tartışılmadğını görürsünüz.Çoğu standart çift su girişlidir.
Çift su girşini çok büyük teknolojiymiş gibi gösterip yıllarca bu karmaşaya neden olan firma Arçelik'tir.Yıllarca bunu çok büyük özellikmiş gibi gösterdiler.Daha halen çift su girişli tek su girişli diye model ayrımı var ülkemizde.
Türkiye'ye yerleşen yabancı firmalar da bu karmaşaya uydular tabi.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 6 Ocak 2008; 15:40:34 >


 
439 Mesaj
6 Ocak 2008; 16:14:11 

Arada fiyat farkı da yoksa neden çift su girişli bir cihaz alınmasın? Nihayetinde bulunduğunuz yerde hazır sıcak su varsa bunun nimetinden faydalanma sansınız olur; yoksa da dert değil soğuk musluğunun ağzına takacağınız bir aparatla (ismi aklıma gelmedi, kablo olsa splitter diyeceğim ama ) her iki girişe de soğuk suyu verirsiniz olur biter.
_____________________________16715 Mesaj
6 Ocak 2008; 17:36:50 

candogan62 ın dediği gibi hazır sıcak su olsa bile borulardaki su kazanın yarısını doldurur

ayrıca kombiden istediğimiz sıcaklıkta su gelene kadar kazan yine dolar

yani hazırda kenarda (istediğin sıcaklıkta) su yoksa bi anlamı yok

ki 90derece vya peşinden 30 derece suyu nerde bulabilirsinki
_____________________________


GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS


 
2 Mesaj
7 Ocak 2008; 13:00:03 

Merhaba arkadaşlar ,

Yaptığınız değerli yorumlar ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Tek su girişli Çamaşır makineleri işimizi görecektir.
_____________________________ 
58 Mesaj
12 Mayıs 2009; 18:25:54 

Mesela 30 litre suyu elektiriklemi 40 derece sıcaklığına yükseltmek ekonomiktir yoksa doğalgazla mı ? Bulaşık makinesi içinde az su tüketimi derler ama kol gib faturayla gelen elektirik tüketiminden bahsetmez üreticiler... Bulaşık yıkama ya da çamaşır yıkama sıcaklığının 5 -10 derecesi altına ayarlarsın kombinin sıcaklığını yollarsın makineye aradaki az farkı makine tamamlar. A sınıfı falanda hikaye.. sıcak suyu kendin versen çok daha ekonomik olur. Benim kombim mutfakta çamaşır makinem banyada oraya su ulaşana kadar tesisat suyu dolar diyorsunuz tasisatta okadar su birikmez bence. Açarsın banyonun lavabosundan sıcak suyu kısa sürede sıcak su gelir sonra açarsın çamaşır makineni. ? Benim kafamdaki soru şu yakında bir bulaşık makinesi alacam.. 65 derecede bulaşık yıkama programındayken mesela tek su girişinden 50 dereceden suyu yollasam makineye zarar verirmi acep ? Yolladığım yerden eriyecek bir malzeme varmı acep ? Tek su girişinden sıcak su yollayan varsa deneyimni ve bilgisini bizimle paylaşsın lütfen..

Kısaca ben çift su girişi derim.. Tek girişden sıcak su yollanıyorsa tartışmaya bile gerek yok :-)
_____________________________

paylaşmak güzel şey.


 
45 Mesaj
13 Mayıs 2009; 0:59:24 

bizim en son banyo tadilatında akıllı tesisatçı herşeye sıcak suyu bağlamış wcdeki taharet musluğu dahil. Allahtan wc deki musluğu ilk o kullandı bi tarafları haşlanınca düseltmiş
çamaşır makinesini de sıcak suya bağlanmış her çamaşırda kombiyi kapatmak yada sıcak su ayarını kısmak zorunda kalıyoruz çünkü su çok sıcak akıyor. 30 derecede yıkanacak tüller kombiyi kapatmayı unuttuğumuz için buruş buruş oldu ütülensede düzelmiyor artık. Durulamayı da aynı şekilde kaynar kaynar yapıyor Şimdi yeni makine alacağız muhakkak soğuk suya bağlatıcam makine istediği dereceye kendi ısıtsın.
_____________________________ 
150 Mesaj
27 Mayıs 2009; 22:33:46 

Beyler alt tarafı camasır bu yaw ,, yok kombiyi kıs , lavaboya soguk suyu akıt , haslanmıs su gelirse acaba. Bırakın alın tek su girisli, makinenin işi ne, ısıtsın dursun. Her camasırda acaba suyun sıcaklıgı ne kader diye dusunmek için vakti bol olan var sa bilmem tabii...
_____________________________5576 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
THE SUBTİTLE
28 Mayıs 2009; 0:10:59 

yorum yapmadan önce, konu tarihine bakmakta, yapılan yorum açısından fayda vardır sanırım


387 Mesaj
1 Aralık 2010; 23:46:22 

valla bende tek girişe kombiden sıcak suyu bağlamayı düşünüyorum, araştırınca burası geldi.:)...elektirik faturam çok geliyor.
_____________________________ 
7 Mesaj
7 Şubat 2012; 17:53:16 

Çift su girişi sayesinde beyaz eşya modeli su ısıtmak için rezistansını kullanmak yerine ana şebekedeki her hangi bir kaynaktan sıcak su temin eder.
Bu sayede örneğin çift su girişi olan çamaşır makineleri daha az elektrik tüketirler.
_____________________________

Beyaz eşya


 
68 Mesaj
6 Ekim 2012; 20:14:32 

Merhaba arkadaşlar,
Her zaman suyu doğalgazla elektrikten çok daha ucuza ısıtırsınız.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________497 Mesaj
16 Ekim 2012; 12:13:25 

quote:

Orijinalden alıntı: alirizak

Merhaba arkadaşlar,
Her zaman suyu doğalgazla elektrikten çok daha ucuza ısıtırsınız.


benim makinenin hortumunun biri patladı. Bu gün değiştirmeye gideceğim. tek musluk var Y tipi aparat takarak çift çıkışlı hale getirdim. şimdi ben burdan nasıl sıcak su temin edeceğim acaba. bu musluğun sanırım kombiye bağlantısı yok. benim çift çıkışlı yapmamın bir manası yok sanırım yanılıyormuyum.
_____________________________ 
68 Mesaj
17 Ekim 2012; 23:53:37 

Musluğu çoklamanın hiç bir faydası olmaz. Soğuk su girişini tak gitsin musluğa, uğraşma.
_____________________________ 
12918 Mesaj
21 Ekim 2012; 23:41:14 

Makineyi sadece soğuk kısmına takarsanız bazı modellerde sorun yaşayabilirsiniz. O yüzden en sağlıklısı Y parçası ile 2 hortumu da soğuğa bağlamaktır. Makine suyu kendisi ısıtacaktır.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
565 Mesaj
23 Ekim 2012; 22:48:39 

Bilgilendirmeler için teşekkürler. Çok faydalı bilgiler var.
_____________________________

Bazen yaşamaya devam etme kararı almak da intihar etmektir.


 
11 Mesaj
3 Haziran 2013; 18:00:47 

Merhabalar.
Bir sorum olacaktı;
@candogan62 ustad belirtmiş biraz ama;
çamaşır makinam profilo cm1220Etr. çift su girişliymiş yeni öğrendim, alırken çift su girişli olsun diye almadım :)
makineyi bağlayacagım yerde tek musluk var, kurulum icin geldiklerinde Y musluk alıp cift girişi bağlamamı söylediler
Yoksa makine çalışmaz dediler, denemedim ben de. Cm1220Etr modeli icin tek girişi bağlasam calısmaz mı gercekten?

Ben her ihtimale karsı gidip musluk alıp 2 hortumuda bağlayacagım ama merak ettim.
candogan62 kullanıcısından bahsetti
_____________________________ 
6 Mesaj
3 Ekim 2013; 12:30:51 

Süper bilgiler vermişsiniz..Emeğinize bilginize sağlık valla..
_____________________________ 
2 Mesaj
26 Şubat 2015; 17:53:16 

Benim de bu konu ile ilgili bir sorum olacaktı.Çamaşır makinemin soğuk su musluğu bozuldu.Çamaşır makinemi sadece güneş enerjisine bağlı olan sıcak su musluğuna bağlasam sıkıntı çıkar mı ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
2 Mesaj
26 Şubat 2015; 18:01:34 

Biraz önce dediğim şeyi yaptım ve sadece sıcak su hortumunu sıcak su girişine bağladım ama çalışmadı makine.Şimdide aklıma başka bir düşünce geldi.Soğuk su hortumunu sıcak su girişine bağlayıp çalıştırsam makine için bir sıkıntı yaratır mı acaba?(Çamaşır makinem çift girişli ama soğuk su musluğu bozuk)
_____________________________ 
2433 Mesaj
30 Ocak 2016; 16:37:37 

Merhabalar, sipariş vermiş olduğum makinenin çift su girişli olduğunu farkettim. Makinenin kullanılacağı yerde sadece soğuk su var. Sıkıntı olur mu, tek girişten bağlantı yapmak yalnızca?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________

AMD Athlon X4 840 | Xigmatek GAIA 2 | COOLER MASTER RS-500 B 80PLUS 500W | GIGABYTE F2A68HM-DS2 | EVGA GTX950 SSC GDDR5 2GB 128Bit | CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 | Corsair 120GB Force LE SATA 3.0 SSD | Zalman Z3 PLUS | ASUS 24" VG248QE 144hz 1ms | Logitech G710 | Steel Series Rival 100


 
11 Mesaj
24 Haziran 2016; 21:55:59 

Güneş enerjisi için bir öneri ben mix vana taktım max ayarladığım sıcaklığı alıyorum.

Bu arada bir sorum var

Çift su girişli çamaşır makinesi ne tavsiye edersiniz? Hotpoint aq83L09 modeli var. Arxg1291 de 9 lg lık olanı ama hakkında şikayetler var. 

wm10k21str siemens de stoklarda yok veya pahalı. 
bütçe max 1500tl 
Yardım ve görüşlerinizi bekliyorum 
Saygılarımla< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________4754 Mesaj
25 Haziran 2016; 15:36:19 

Kimse de dememiş ki kirli çamaşırlara sıcak suyu boca edince kirler içine iyice işler diye her zaman soğuk suyu kendisinin ısıtması avantajlıdır. Sıca su direk kirli çamaşırla birleşince o kirler çamaşırdan daha zor çıkar. İleri de konuya bakanlar için faydalı olması açısından yazıyorum
_____________________________

İmzamda ki kullandığım ekipmanlar hakkında sormak istediğiniz olursa yardımcı olurum..
Galaxy S2--> Galaxy Note 2 --> iPhone 5s --> iPhone 6
Apple MacBook Pro Mid 2012 13" Xiaomi YiCam
Canon 5D Mark II Canon 24-105 f4L USM - Canon 135mm f2L USM - MC Carl Zeiss JENA 135mm f3.5 - MC Revuenon 24mm Macro - Tair 3S 300mm - LowePro Hatchback Aw 22L
500px: http://500px.com/MuhammetTeker
Kşisel Portfoliom www.muhammetteker.com
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Elektrikli Küçük Ev Aletleri » Çamaşır Makinelerinde Tek Giriş nedir ? Çift Giriş Nedir ?
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR6
0.422