Şimdi Ara

Recovery nasıl yapılır

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
195.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• oluruz tabii..

başlat,a tıklıyorsun, programlarin icinde acer 'in recovery olarak bi başlıgı olacak
    ordan 3 türlü yedek alman mumkun

elinde 3 tane boş dvd olsa yeterlidir
  • Ya bu recovery işi ne işe yarıyor? İşletim sisteminin cd'sini mi oluşturuyor? Yoksa diğer dosyaları da mı yedekliyor? Sistem çökerse, açılmazsa falan bunla geri yükleniyor mu orjinal vista olarak?
  • Recovery derken sanırım makinayı fabrika ayarlarına çevirmekten bahsediyoruz.

Nitrojen' in bahsettiği recovery dvd si oluşturmak ve yedek alma amaçlıdır.

Recovery işlemi makinada bulunan recovery partition ile fabrika ayarlarına çevirmektir.

Bu işlemi makina açılırken Alt+F10 tuşuna basarak başlatabilirsiniz.
  • 3 tane bölüm var..1 tanesi driverlar 1,1 gb

2.system dosyaları backup 30 gb (sizlerde daha düşük yada yüksek olabilir

3.fabrika ayarları backup 4,5 gb

2.seçeneği yaptınızmı siz neden bende 30 gb gözüktü acaba??
  • arkadaşlar şu recovery olayını yapmış bilen arkadaşlar biraz daha açabilir mi?mesela recovery oluştururken bilgisayarda yüklü müziklerin resimlerin zararı eksisi olur mu?
  • arkadaşlar benim sorum biraz farklı olacak ben toshıba A355 S6944 laptop a sahibim kendi işletim sistemi vista ama ben windows 7 yüklemek istiyorum. ama bilisayarı alırken bana driver cd lerini vermediler windows 7 yi kurduktan sonra driver ları yükleyememekten korktuğum için windows 7 yi kuramıyorum . ne yapmam lazım?
  • Recovery fabrika ayarlarına geri dönüyor herşey gider içindeki
  • Acer 5920 için konuşmak gerekirse yakın zaman da recovery yaptım ve bu işlemin sadece C sürücüsünü sıfırladığını gördüm yani D üzerindeki Resim video vs. gibi dosyalarınız sorunsuz yeni kurulan sisteminizde kalıyor.İçiniz rahat olsun
  • Laptopu aldığımızdaki Ilk halinegetirmek için (fabrika ayarları)
    alt+f10 bir işe yaramıyor bende
    Ancak acer eRecovery ile o harddisk parçasının içindekileri 2 dvd ye yazdırınca fabrika ayarlarına geri dönebildim ben.
    alt+f10 'a basınca [noexecute=init2] diye bişey çıkıyor.enter'a basınız ya da iptal etmek için esc'ye basınız diyor.Enter'a basıyorum sonra gene bozuk eski windows vista yüklenmeye başlıyor.Direk harddiskten biostan sonra yapamadım ben bu işi.
    Acer eRecovery ye talimat verdim "sen yap bu işi harddiskten" diye.Ama biligisayar sadece yeniden başlıyor herhangi yeni bir setup açılmıyor bilgisayar açılırken.
    Sonra "bu gizli hdd parçasındakilerle fabrika ayarlarına geri dönmek için boot DVDleri yazdır" seçeneğini kullandım.DVD ler hazır olduktan sonra taktım açılışta dvd sürücüsünü seçtim boot önceliğinde ve anca öyle fabrika ayarlarına dönebildim.Sizce bendeki sorun veya benim üzerinden gelemediğim problem nedir ?

• arkadaşlar benim sorum biraz farklı olacak ben toshıba A355 S6944 laptop a sahibim kendi işletim sistemi vista ama ben windows 7 yüklemek istiyorum. ama bilisayarı alırken bana driver cd lerini vermediler windows 7 yi kurduktan sonra driver ları yükleyememekten korktuğum için windows 7 yi kuramıyorum . ne yapmam lazım?
  • Sitesinden bak çogu driverı tanıyor win7 ztn
  • selam arkadaslar benim sorunum sanırım biraz daha farklı.
    öncelikle bilgisayarımın adı DELL INSPİRON 1545. ben bilgisayarı açtığımda
    Windows hata kurtarma diyor altında
    baslangıç onarmayı baslat diyor onun altındada
    <windows u normal olarak baslat diyor.ben baslangıç onarma diyorum
    sonra bilgisayar hoş geldiniz yazısında öle kalakaliyor
    normal olarak baslat diyorum hoş geldiniz yazısı geliyor mavi ekran çikiyor
    sonra hemen reset atıyor güvenli moduda denedim herşeyi denedim yine reset atıyor
    buna çare bulana allah bin kere razı olsun lütfen :( :(
  • Arkadaşlar Acer 5536G kullanıyorum. Laptop iki kez sebepsiz yere çöktü. Bilgisayarı açmaya kalktığımda " Operating System Not Found " mesajı veriyordu.

Garantiden gelince işletim sistemi yeniden kuruldu driverler yüklendi yazıyordu.

Ben de önce harddiski iki parçaya ayırdım. sonra bir tarafındaki bölümdeki vistayı tamamen sildim.

Daha sonra "VISTA AIO" cd si denen bir dvd den vista 64 bit yükledim

Nazar değmesin o gün bu gündür ( 6 aydır ) sorunsuz çalışıyor
  • ben yapmaya çalışıyorum %97 gelince ilerlemiyor neden bilen varmı acaba .??
  • Cihazı I/O butonu ile açınız. Açılış ekranında Lenovo logosu geldiğinde F11 ya da Lenovo Care tuşuna basılır.
    Gelen ekranda bir süre beklendikten sonra Continue Sekmesi tıklanarak çıkan menude Restore your system sekmesi seçilir.
    Gelen ekranın alt bölümünde Restore my hard drive to the original factor state sekmesi tıklanır.
    Bu ekranda verilerinizin silineceğine dair onay bilgisi gelecektir. Evet sekmesi ( Lütfen yedeklerinizi aldığınızdan emin olunuz) seçilerek recovery işlemine devam edebilirsiniz.
    Gelen ekrandaki uyarı I accept these terms and conditions sekmesi seçilerek geçilir.
    Restart yapıldıktan sonra gelecek olan uyarıyı kabul edilmeyerek kuruluma devam edilecektir.Dosya kopyalama işlemleri tamamlandıktan sonra cihaz ilk aldığınız gündeki durumuna gelecektir.
    Windows üzerindeki klavye ve ülke seçimleri yapılarak cihazınızı kullanabilirsiniz.

alıntıdır. arkadaşlara yardımcı olması açısından ekledim. lenovada bu şekilde ama diğer markalarda da benzerdir.

• bende system32 hatası verdi siyah ekrandan başka bişe çıkmadı şimdi bu sayfada söylenen F10 VE ALT yapınca recovery çıktı fabrika ayarlarına döndüm, yalnız bir sorum olacak recovery de 2 seçenek vardı birinde müzik film gibi dosyaları koruyabiliyorduk ama o seçenek çıkmadı direk fabrika ayarına döndü, yoksa ben mi görmedim bilen var mı?

system32 hatasını başka yolla düzeltebilir miydim? yani müziklerim filimlerim hep silindi
  • lenovo y570 modelinde ilk aldığınız zaman recovery cd hazırlamanız gerekmekte(bende 3 dvd oluştu,3. dvd çok az yer kapladı(3.dvd ziyan oldu,cd de kullanabilirdim )1.recovery dvd si yerleştirilir,pc yeniden başlatılır ve f12 tuşuna basılır açılan ekrandaki 2.satır tıklanır ve karşınıza cd veya dvd den kurulum için soru çıkar ve enter tıklanır, işleme başlanır next ile devam edin en sonunda ''are you sure you want to restore your entire hard disk to the factory default state ?(tüm sabit diskinizi fabrika varsayılan durumuna geri yüklemek istediğinizden eminmisiniz?) evet deyin ve devam edin 1.dvd takılı olacak,sırası ile dvd leri takmanızı isteyecek gerisini kendi hallediyor...Kolay gelsin....(recovery oluştururken dvd lerin üzerine numara vermeyi unutmayın )

• @blackened kardeşim çok teşekkürler o kadar araştırdım sadece 1 cümle ile yardımcı oldun daha doğrusu 1 kelime :)
    "AÇILIRKEN" alt+F10a basıyormuşuz teşekkür ediyorum tekrar.
  • Merhaba arkadaslar, Suan onumde Fujitsu AH531 marka modellı alptop var, recovery tusunu bulamadım alt+f10 denedım ama bir sonuc alamadım cok acıl yardım edebiir misiniz_?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.