Şimdi Ara

Su Filtreli Süpürge ARNİCA HYDRA - PLUS ve halı yıkama HYDRA RAİN (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
806
Cevap
8
Favori
317.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Turbo fırça servisten 20 ytl'ye alınıp jumbo plus'a takılabiliyormuş ama hepa filtre jumbo plus'a takılamıyormuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EnnX

Arkadaşlar bugün Arnica müşteri hizmetlerini aradım, öğrendiklerimi paylaşayım.
    Hydra plus şu anda satışta değilmiş 1 ay sonra piyasaya sürülecekmiş,

Jumbo plus ve hydra plus'ın teknik özellikleri aynıymış aksesuarları farklıymış,
    Hydra'da hepa filtre (mikron mertebesindeki toz partiküllerini tutuyormuş) , jumbo'da normal filtre varmış.
    Hydra'da turbo fırça diğerinde normal fırça varmış.
    Turbo fırça demekte emiş yapan yerde hava sirkülasyonuyla dönen bir fırça varmış ve halıdaki tozları kaldırıyormuş.

Unutmadan,
    Turbo fırça servisten 20 ytl'ye alınıp jumbo plus'a takılabiliyormuş ama hepa filtre jumbo plus'a takılamıyormuş.

EnnX arkadaşım;
    Yeni ürünlerle ilgili sorulara detaylı cevaplar vermiş oldun. Eline sağlık...

• quote:

Orjinalden alıntı: EnnX

Arkadaşlar bugün Arnica müşteri hizmetlerini aradım, öğrendiklerimi paylaşayım.
    Hydra plus şu anda satışta değilmiş 1 ay sonra piyasaya sürülecekmiş,
    Jumbo plus ve hydra plus'ın teknik özellikleri aynıymış aksesuarları farklıymış,
    Hydra'da hepa filtre (mikron mertebesindeki toz partiküllerini tutuyormuş) , jumbo'da normal filtre varmış.
    Hydra'da turbo fırça diğerinde normal fırça varmış.
    Turbo fırça demekte emiş yapan yerde hava sirkülasyonuyla dönen bir fırça varmış ve halıdaki tozları kaldırıyormuş.

@ttdlk
    Bence katalog değerlerine göre hareket etmeyin. Arnicadan forumda kullanan herkes memnun. Ayrıca Arnica'nın servis imkanları daha fazla ve bir sıkıntıda müşteriyi mağdur edeceğini zannetmiyorum. Diğer markayı hiç duymadım

quote:

Orjinalden alıntı: ttdlk
    ben hala BESTTEL SUVAC 44A SU FİLTRELİ ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ve Arnica Hydra arasında gidip gelmekteyim.. besttel in emiş gücü daha fazla gösteriyor özelliklerinde..

EnnX arkadaşım haklısın aslında.. sadece ses konusu çok geçince aklıma takıldı.. ama tabi diğer şartlar ve yüksek bi oranın memnun olması çok önemli bi tercih sebebi..

En kısa zamanda Arnica yı sipariş edeceğim.. ve hemen deneyeceğim umarım sonuç iyi olur..

Burada böyle güzel yorum ve inceleme yapan herkese teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: İlginç

Merhaba
    Elektrik süpürgeleri ile ilgili yorumlarınızı okudum.
    Bende su filitreli süpürge almayı düşünüyorum yorumlarınıza göre arnica hydra, thomas twinn i ve bir de forum da 1 arkadas bahsetmiş sadece ama besttel suvak 44A yı da inceledim. arnica boy büyüklüğü açısından devrilebilirmiş gibi geldi thomas da diğer 2 sine göre pahalı kalıyor.
    Geriye fazla bahi geçmeyen besttell suvac kaldı ve hem şekil hemde motor gücü açısından iyi görünüyor vakım gücü için 19-24 kpa denmiş bu kaç watt a denk geliyor tam bilmiyorum ama motor gücüne göre düşük olmaması gerektiğini düşünüyorum
    Besttell suvac 44A konusunda kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını öğrenebilirmiyim

İlginç Arkadaşım;
    sizde besttel den bahsetmişsiniz benim de aklıma takıldı ama arnica almaya karar verdim ama merak ettim acaba siz hangisini aldınız?

• Arnica ile PHILIPS FC 9210 MARATHON arasında bir kıyaslama yapsak,hangisi daha üstün acaba?
  • Hemen hemen tüm yorumlar arnica modelin üstünlüğünden bahsediyor,ben iki model arasında kaldım,çekim gücü,gürültü ve kullanım performansı açısından arnica modeli mi yoksa philips modeli mi?Ne dersiniz?Öneriniz ne olurdu?
  • Bu ikisini karşılaştırmak pek normal diil. Süpürge için 200 den fazla vermem diyosanız arnica denenebilir form da oldukça iyi yorumlar var. Gerçi ben Bosch saphire 1800 Watt alırım. 8 sene kullandık baya memnunduk ama miyadı doldu. Geçen C.tesi de Philips FC 9210 aldık. İlk kullanım sonuçları memnuniyet verici. Tavsiyem ayırdığınız para 400-500 arasıysa Philip alınabilir. Ama bütçe daha az ise bence bosch, form a göre arnica.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Bayide emiş gücünü denettirdim gerçekten çok güzel çekiyor.Piyasadaki diğer sulu sistem süpürgelere fark atacak düzeyde.
    Bence sulu sistem alacaklar Arnica veya Thomas twintt2 modellerinden birini tercih etmeli.Gerisi hiçbir işe yaramıyor.
    mgunes23 yorumunuz için teşekkürler.
    candogan62 nin önerileri dikkatimi çekti .Arnica çok ucuz evet ama tasarım gerçekten çok kötü,kaba ve sanırım gürültülü.Performansıyla ilgili farklı yorumlar da var!Thomas ise oldukça pahalı.Philips marka bu ikisinin ortasında gibi duruyor.Bu durumda philipsten uygun bir model önermeniz mümkünmü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doktor2005 -- 9 Ekim 2008; 21:20:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: doktor2005

Arnica ile PHILIPS FC 9210 MARATHON arasında bir kıyaslama yapsak,hangisi daha üstün acaba?
    ............................................
    Arnica çok ucuz evet ama tasarım gerçekten çok kötü,kaba ve sanırım gürültülü.Performansıyla ilgili farklı yorumlar da var!Thomas ise oldukça pahalı.Philips marka bu ikisinin ortasında gibi duruyor.Bu durumda philipsten uygun bir model önermeniz mümkünmü?

Arnica ile PHILIPS FC 9210 MARATHON arasında bir kıyaslama yapılması pek doğru değil. Çünkü arnica su filtreli bir süpürge iken diğeri bildiğim kadarıyla siklonik torbasız bir süpürge. Çalışma prensipleri farklı. Siz önce su filtreli mi siklonik mi yoksa torbalı mı ona bir karar verin. Ondan sonra kendi içinde alternatifleri düşünün. Su filtreli derseniz kesinlikle Arnica Hydra Plus...

Performansıyla ilgili farklı yorumlar yok aslında, çünkü dikkat ederseniz alıpta kullananlar içinde performansından memnun olmayan yok. Alma aşamasında olanlardan bu tür yorumlar gelebiliyor ama bence performans sorunu yok bu cihazın.. İşiniz bittiğinde suyunu boşaltıyorsunuz, siklonik süpürgelerdeki gibi tozla muhatap olmuyorsunuz..

Gürültü meselesine gelince; PHILIPS FC 9210 un gürültü seviyesi 76db olarak gösteriliyor. Arnica Hydra nın kullanma kılavuzunda gürültü seviyesi 70 db (A) EN ISO 7779 olarak yazılmış. Değerler ne kadar doğrudur bilemiyorum ama resmi değerler olarak bunlar yazıyor, 9210 un çalışırken sesini duymadığım için bu konuda yorum yapamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 9 Ekim 2008; 22:27:48 >

• Peki o halde şöyle soralım;su filtreli mi,siklonik mi,torbalı mı?Bu üç teknoloji dışında var mı bilmiyorum ama bu üç farklı teknolojiyi kıyaslayabilirmiyiz?
  • "Hydra Plus" hepsiburada.com da satışa çıkmış, fiyatı 195 YTL. Aynı yerde Hydra modeli de var, fiyatı 139 YTL.

Bu iki model arasında sadece turbo fırça farkı var ise bu fiyat farkı fazla geldi bana. Arnica müşteri hizmetlerini arayarak iki model arasındaki farkları sordum, öğrendiklerimi paylaşmak isterim.

"Hydra" ve "Hydra Plus" arasındaki farklar:

1. Turbo fırça
    Plus modeline eklenen turbo fırça servislerden 25 YTL civarına alınabiliyormuş.

2. Yeni ve daha sağlam boru
    Plus modelinde tel ve ipten oluşan, daha sağlam bir boru kullanıldığı söylendi. Bu boru da servislerde varmış ve 30 YTL civarına satın alınabiliyormuş.

3. İki devirli çalışma
    Plus modeli üzerindeki bir düğme yardımı ile maximum ve daha düşük devirli olmak üzere iki modda kullanılıyormuş. Kullanılan motor her iki modelde de aynı, yani maximum devir ve emiş gücü her ikisinde de aynı, sadece Plus ta düşük devirli kullanma imkanı gelmiş oluyor. Bazı durumlarda tercih edilebilir, ekonomik çalışma ve ses (gürültü) açısından bana güzel bir özellik olarak geldi.

4. Dış görünüş farkı
    Kasa fiziksel boyut ve ağırlık olarak aynı, sadece kullanılan boyanın cinsi ve rengi değişmiş. Plus modelinde Etol yeşili simli bir boya kullanılmış. Tabi bu biraz estetik bir şey, kişiden kişiye değişir.

• Bana göre toz torbalıyı direk elemek lazım
    Siklonik nasıl çalışıyor bilmiyorum ama çıkışında hepa filtre varsa arnica'dada zaten var

quote:

Peki o halde şöyle soralım;su filtreli mi,siklonik mi,torbalı mı?Bu üç teknoloji dışında var mı bilmiyorum ama bu üç farklı teknolojiyi kıyaslayabilirmiyiz?
  • Evet,sanırım siklonik teknolojinin nasıl çalıştığını bilmiyoruz!
    Peki toz torbalıyı neden elediniz?Mesela PHILIPS FC9170/01' in 500 watt gibi çok yüksek bir çekiş gücü varmış.Bu süpürge toz torbalıdır,peki o halde kullanım olarak dezavantajları ne olabilir sizce?
  • quote:

Peki o halde şöyle soralım;su filtreli mi,siklonik mi,torbalı mı?Bu üç teknoloji dışında var mı bilmiyorum ama bu üç farklı teknolojiyi kıyaslayabilirmiyiz?
    ....................................................................
    Evet,sanırım siklonik teknolojinin nasıl çalıştığını bilmiyoruz!
    Peki toz torbalıyı neden elediniz?Mesela PHILIPS FC9170/01' in 500 watt gibi çok yüksek bir çekiş gücü varmış.Bu süpürge toz torbalıdır,peki o halde kullanım olarak dezavantajları ne olabilir sizce?

Siklonik süpürgelerin çalışma teknolojisi bildiğim kadarıyla kabaca şöyledir. Çektiği tozu, kiri kovasında dairesel bir şekilde hızlı olarak hava ile döndürür. Hızla dönme sırasında merkezkaç kuvvetiyle kenarlara çarpan toz, kir orada kalır. Kalmayanlarında dışarı çıkışı hepa filtreyle engellenir.. İşiniz bittiğinde kovasını boşaltırken bu toz ve kir ile muhatap olursunuz, etrafa tekrar toz saçabilirsiniz. Ayrıca bu türlerde toz serbest dolaştığı için hepa filtreye çok iş düşecek, sonuçta da sık sık hepa filtre değişimi gerekecek, bu da artı masraf demek. Ben bu nedenlerle tercihimi yaparken ilk önce bu türü elemiştim.

Su filtreli olanlarda toz, kir suyun içine tamamen karıştığından içindeki su kapkara oluyor, ve suyu dökerken o toz ve kirin etrafa yayılma ihtimali olmuyor. Kirli suyu döktükten sonra tekrar temiz suyla çalkalayıp döktüğünüzde işiniz bitiyor. Hepa filtreye neredeyse hiç iş düşmüyor, hatta bazı kullanıcı arkadaşlar bu filtreyi bir süre sonra bu nedenle çıkardılar.. Bu türlerin tek dezavantajı bence kısa süreli kullanıma ihtiyaç olduğunda heran elinizin altında hazır olmaması. Örneğin çocuklar yerlere birşeyler döktüler, hemen alıp çalıştıramıyorsunuz, makinayı alıp içine 2 lt su koyup öyle çalıştırmanız, işiniz bittiğinde de suyu boşaltmanız gerekiyor.. Bu nedenle su filtreli süpürgesi olanlar böyle durumlarda ya üşenmeyecek yada 2. küçük bir süpürgeye sahip olacaklar..

İşte tam bu aşamada toz torbalı süpürgeler akla geliyor.. Bunlar sikloniklere göre bence daha kullanışlı, çünkü torba dolduğunda torbayı alıp atıyorsunuz ve yenisini takıyorsunuz.. Tozla sikloniklerdeki gibi direk muhatap olmuyorsunuz.. Burada PHILIPS FC9170 ciddi alternatif.. Bunların dezavantajları; diğerleri kadar iyi çekim yapamamaları, kullandıkça ve torba dolmaya başladıkça çekim güçlerinin daha da azalması, torba ve hepa filtre değişimi nedeniyle devamlı masraf çıkarması..
    Bu kadar anlatımdan sonra artık karar sizin..

• hımm,güzel bilgiler vermişsiniz teşekkürler,şimdi düşünme zamanı ;)
  • fakir prestige duo ile PHILIPS FC9170 arasında ki fark ne tam olarak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: volatile1

"Hydra Plus" hepsiburada.com da satışa çıkmış, fiyatı 195 YTL. Aynı yerde Hydra modeli de var, fiyatı 139 YTL.

Bu iki model arasında sadece turbo fırça farkı var ise bu fiyat farkı fazla geldi bana. Arnica müşteri hizmetlerini arayarak iki model arasındaki farkları sordum, öğrendiklerimi paylaşmak isterim.

"Hydra" ve "Hydra Plus" arasındaki farklar:

1. Turbo fırça
    Plus modeline eklenen turbo fırça servislerden 25 YTL civarına alınabiliyormuş.

2. Yeni ve daha sağlam boru
    Plus modelinde tel ve ipten oluşan, daha sağlam bir boru kullanıldığı söylendi. Bu boru da servislerde varmış ve 30 YTL civarına satın alınabiliyormuş.

3. İki devirli çalışma
    Plus modeli üzerindeki bir düğme yardımı ile maximum ve daha düşük devirli olmak üzere iki modda kullanılıyormuş. Kullanılan motor her iki modelde de aynı, yani maximum devir ve emiş gücü her ikisinde de aynı, sadece Plus ta düşük devirli kullanma imkanı gelmiş oluyor. Bazı durumlarda tercih edilebilir, ekonomik çalışma ve ses (gürültü) açısından bana güzel bir özellik olarak geldi.

4. Dış görünüş farkı
    Kasa fiziksel boyut ve ağırlık olarak aynı, sadece kullanılan boyanın cinsi ve rengi değişmiş. Plus modelinde Etol yeşili simli bir boya kullanılmış. Tabi bu biraz estetik bir şey, kişiden kişiye değişir.

ellerinize sağlık. ben de e-posta atmıştım bilgi istemek için. bence plus olanı alınabilir. servisten değişiklik yapana kadar almak mantıklı. zaten çok yüksek değil fiyatı. plus alma yönünde ağırlık kazandı zihnim. keşke alıpta kullanan biri olsa. ya da diğer modeli inceleyen teknik arkadaşlar fikir verebilse. bir an önce almak istiyorum.

• Arkadaşlar hiç üşenmeden ve bir çıkarınız olmadığı halde zaman ayırıp bizimle değeli yorumlarınızı paylaştığınız için hepinize teşekkürler.
    Şu anda bizim evimizde de gündemde aslında sulu sistem çalışan bir makine almak var.Hemen hemen tüm alternatifleri inceledim,hatta ihlasın temizlik robotunun tanıtımı dahi yapıldı.Makine güzel ama asla bence 1700 ytl etmez zira tanıtımı yapan genç şöyle bir gaf yaptı,kendisine yedek parça maliyetlerini sorduğumda ,bana en pahalı parçanın motor olduğunu ve onunda 170 ytl olduğunu söyledi.Ben de madem öyle biz 1500 ytl yi plastik aksama mı vereceğiz deyince lafı eveledi geveledi ikna edici bir açıklama yapamadı. Ancak eşim tanıtımdan etkilendi ve makinayı almak istiyor.Ben de açıkcası gönülsüzüm o kadar parayı vermek pek işime gelmiyor .Açıkcası kazıklanacağım hissi uyandı bende.Özellikle satış sonrası ilgisizliği ve servis kalitesizliği hakkında internette okuduğum olumsuz mesajlar bende negatif kanaat oluşturdu. Şimdi arnica üzerinde yoğunlaştım ve eşimi ikna etmeye çalışıyorum,lakin bu makinanın beni mahcup edip etmeme çekicesini yaşıyorum.Yorumlar farklı farklı kimi iyi çekiyor diyor kimi ise yok çok iyi çekmiyor diyor kimi gürültülü diyor kimi ise çok aşırı değil diyor.Tabi bunlar göreceli kavramlar ama ben bu ürünü internetten tamamen yorumlara göre alacağım için ne yapacağımı pek bilemedim ve bugün piyasada biraz araştırdım öyle her mağazada satılmıyor genelde spotçularda var ve incelediğim de fiyatına göre bence malzeme kalitesi normal ama kullanmadan yaptığı iş anlaşılamaz.Şimdi arnica hydra rain halı yıkama(benim incelediğim) ile hydra plus(yeni çıkan) arasında kararsız kaldım.Halı yıkama ekstra bir özellik ve fazla fiyat farkı yok ama hydra plus daha yeni bir model.Sanırım birkaç gün içerisinde bir karar vereceğim.Ancak bu iki ürünü kullanan da pek yok genelde eski modeli kullananlar yorum yazmış.Herkese tekrar teşekkürler ilerleyen dönemde kararımı verince ben de yorumlarımı yazarım.

• alın benden de o kadar. ben de iki modelde kaldım. şu anda halım yok ama yakında alacağım için acaba böyle bi makinaya ihtiyacım olur mu diye düşünmeden edemiyorum diğer yandan da plusta aklım :)
    quote:

Orjinalden alıntı: kadırgalı

Arkadaşlar hiç üşenmeden ve bir çıkarınız olmadığı halde zaman ayırıp bizimle değeli yorumlarınızı paylaştığınız için hepinize teşekkürler.
    Şu anda bizim evimizde de gündemde aslında sulu sistem çalışan bir makine almak var.Hemen hemen tüm alternatifleri inceledim,hatta ihlasın temizlik robotunun tanıtımı dahi yapıldı.Makine güzel ama asla bence 1700 ytl etmez zira tanıtımı yapan genç şöyle bir gaf yaptı,kendisine yedek parça maliyetlerini sorduğumda ,bana en pahalı parçanın motor olduğunu ve onunda 170 ytl olduğunu söyledi.Ben de madem öyle biz 1500 ytl yi plastik aksama mı vereceğiz deyince lafı eveledi geveledi ikna edici bir açıklama yapamadı. Ancak eşim tanıtımdan etkilendi ve makinayı almak istiyor.Ben de açıkcası gönülsüzüm o kadar parayı vermek pek işime gelmiyor .Açıkcası kazıklanacağım hissi uyandı bende.Özellikle satış sonrası ilgisizliği ve servis kalitesizliği hakkında internette okuduğum olumsuz mesajlar bende negatif kanaat oluşturdu. Şimdi arnica üzerinde yoğunlaştım ve eşimi ikna etmeye çalışıyorum,lakin bu makinanın beni mahcup edip etmeme çekicesini yaşıyorum.Yorumlar farklı farklı kimi iyi çekiyor diyor kimi ise yok çok iyi çekmiyor diyor kimi gürültülü diyor kimi ise çok aşırı değil diyor.Tabi bunlar göreceli kavramlar ama ben bu ürünü internetten tamamen yorumlara göre alacağım için ne yapacağımı pek bilemedim ve bugün piyasada biraz araştırdım öyle her mağazada satılmıyor genelde spotçularda var ve incelediğim de fiyatına göre bence malzeme kalitesi normal ama kullanmadan yaptığı iş anlaşılamaz.Şimdi arnica hydra rain halı yıkama(benim incelediğim) ile hydra plus(yeni çıkan) arasında kararsız kaldım.Halı yıkama ekstra bir özellik ve fazla fiyat farkı yok ama hydra plus daha yeni bir model.Sanırım birkaç gün içerisinde bir karar vereceğim.Ancak bu iki ürünü kullanan da pek yok genelde eski modeli kullananlar yorum yazmış.Herkese tekrar teşekkürler ilerleyen dönemde kararımı verince ben de yorumlarımı yazarım.

• quote:

Orjinalden alıntı: kadırgalı

............................... Yorumlar farklı farklı kimi iyi çekiyor diyor kimi ise yok çok iyi çekmiyor diyor kimi gürültülü diyor kimi ise çok aşırı değil diyor....................................
    Şimdi arnica hydra rain halı yıkama(benim incelediğim) ile hydra plus(yeni çıkan) arasında kararsız kaldım.Halı yıkama ekstra bir özellik ve fazla fiyat farkı yok ama hydra plus daha yeni bir model.Sanırım birkaç gün içerisinde bir karar vereceğim.Ancak bu iki ürünü kullanan da pek yok genelde eski modeli kullananlar yorum yazmış.Herkese tekrar teşekkürler ilerleyen dönemde kararımı verince ben de yorumlarımı yazarım.

Arkadaşım eski dediğiniz hydra ile yeni hydra plus arasında fark denebilecek sadece 2 aksesuar farkı var. Birincisi turbo fırça, ikincisi ise iki devirli çalışma özelliği. Boru ve dış görünüşte biraz değişmiş ama bunlar fark sayılmaz bence.. Diğer motor ve dış aksam kalite özellikleri tamamen aynı, bu 2 farkta artı ilave özellikler. Bu durumda hydra plus hakkında farklı yorumlar beklememeniz gerekir. Yani sonuç şimdikilerden farklı olmayacaktır. Ayrıca bu cihazı alıpta kullananlardan bu cihaz iyi çekmiyor diyen kimse yok, tek tük makinayı almayan bazı kişilerden böyle yorumlar gelebiliyor ama ben kullanıcı olmayan kişilerin yorumlarını pek dikkate almamanızı tavsiye ederim.. Gürültü konusunda ben daha önce çok yazdım. Normal torbalı bir süpürgeden biraz daha gürültülü denebilir ama bu dediğiniz gibi göreceli bir kavram. Bu nedenle bir mağazada çalıştırarak ses seviyesini test etmenizi öneririm..
    Daha öncede yazdığım teknik bir bilgiyi tekrar yazıyorum. Sesi az sayılan siklonik Philips 9210 un gürültü seviyesi 76db olarak gösteriliyor. Arnica Hydra nın kullanma kılavuzunda gürültü seviyesi 70 db (A) EN ISO 7779 olarak yazılmış.
    Normal mi, halı yıkamalı mı sorusunun cevabını tamamen sizin ihtiyaçlarınız belirleyecektir. Her ikisininde motor ve çekiş güçleri aynı.. Kolay gelsin..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.