Şimdi Ara

Su Filtreli Süpürge ARNİCA HYDRA - PLUS ve halı yıkama HYDRA RAİN (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
806
Cevap
8
Favori
317.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar aşağıdaki sitede arnica hydra süpürgenin fiatı 129.90 ama site güvenilirmi bilmiyorum hersiteden alışveriş yapabilirmiyiz bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.ben bu süpürgeden alacağım.teşekkürler

http://www.bizimev.com.tr/default.asp?git=9&urun=1
  • hiç düşünmeden o siteden alabilirsin genelde 2gün içinde elinde olur, güvenilir bi site ve belkide en ucuz fiyat..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Uygarman

hiç düşünmeden o siteden alabilirsin genelde 2gün içinde elinde olur, güvenilir bi site ve belkide en ucuz fiyat..

cevabınız için çok teşekkür ederim.
  • Sonuçta ıslak kirleri bile temizleyebiliyoruz o zaman.Çünkü bazı su filtreli süpürgeleri inceledim kesinlikle sıvı emdirilmemesi söyleniyor.O zaman tüm özellikleriyle Arnica 1 numara.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yesilsiyah20

Sonuçta ıslak kirleri bile temizleyebiliyoruz o zaman.Çünkü bazı su filtreli süpürgeleri inceledim kesinlikle sıvı emdirilmemesi söyleniyor.O zaman tüm özellikleriyle Arnica 1 numara.

söylediğiniz şey aslında doğru, yani bütün bütün su filtreli süpürgeler de söylediğiniz uyarı yapılır, arnica da dahil (bknz. kullanma klavuzu sf.6). sebebi ise bu tür makinaların su kovalarına koyulacak su miktarının 1.5-2 lt. ile sınırlı olması, yani onlar böyle bi uyarı yapmasa ve siz 5 lt. suyu lavobodan çekerseniz,yaşayabileceğiniz problem üretici için sorun olabilir, ama kullanmasını bildikten sonra hiçbir sakınca yok, sadece kovadaki su, seviye çizgisini (ortalama 2lt.) geçmesin, yetkililerin bu ve benzeri uyarıları yapması tamamen anlattığım yasal prosedürden, eğer siz kova doldukça suyu boşaltırsanız hiçbir problem olmaz, zaten makinanın kullanım malzemesi su..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uygarman -- 9 Haziran 2008; 11:34:34 >
  • Zaten tüm sorumluluk kullnanıcıya ait diye düşünüyorum.Çünkü kullanma klavuzlarında ürünün nasıl kullanılması gerektiği açıkça belirtiliyor.Dikkatli olunduktan sonra bir sorun olmaz.Bu kadar araştırmadan sonra sanırım Arnica alıcam.Deneyimlerini paylaşan herkese teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cantuğ-20 -- 10 Haziran 2008; 6:49:44 >
  • arkadaşlar bizde buradaki yorumlardan etkilenerek Arnica Hydra marka su filtreli süpürgeden aldık. Bugün geldi ve kullandık .İlk izlenimler sounucu + ve - lerini aşağıdaki gibi sıralayabilirim..

-ler
    Sesi ortalamanın üstünde
    Fiş toplama mekanizması yok

+lar
    Uygun fiyat (08.06.2008 tarihinde kargo dahil 134 ytl 6 taksit aldık)
  • ben bugün siparişimi verdim bir hafta içinde elimde olur sanıyoruım hayırlısı bakalım..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Ege45
    quote:

Cevabınız için teşekkürler.Sadece tek fark plastik boru ise sorun değil.Peki içinde şamandıra tertibatı var mı?Çünkü halıdan su çekince baya fazla su çıkıyor.Bu durumda emişin durdurulması gerekir.

Arnica Hydra ve Hepatech modellerinde şamandıra tertibatı yok. Ama su seviye göstergesi var. Buraya bakarak su seviyesini kontrol edebilir ve gerektiğinde emişi durdurabilirsiniz.
    Halı yıkama modelinde şamandıra tertibatı varmı bilmiyorum..

ege dostum selamlar;
    arnica hydra modelinde üst gövde grubunun altında motoru sudan koruyucu süper filtre, şamandıra kafesi ve bu kafesin içerisinde de şamandıra bulunur. Şamandıra; şeffaf su tankı içerisindeki kirli yada temiz suyun motora gitmesini engeller. (bknz. kullanma klavuzu sf. 5)
    saygılar..

Uygarman arkadaşım;

Kullanma kılavuzunda şamandıra olduğu yazıyor doğru ama o şamandıra dediği sistemi gördünüzmü bilemiyorum. Şamandıra olarak bahsedilen parça, Şamandıra kafesi denilen plastik kafesi söktüğünüzde içinde plastikten malzemeden yapılmış yarısından kesilmiş su bardağı şeklinde olan bir parçadan ibaret. Bu parçayı açık olan tarafı aşağıya gelecek şekilde koymuşlar. Yani teorik olarak su buraya kadar çıkarsa suyun kaldırma kuvvetiyle bu parça yukarı kalkacak ve motora girişi fiziki olarak kapatacak.

Ama pratikte suyun buraya kadar çıkması için sanırım en az 15 lt civarı su çekmesi lazım. Olurda bir şekilde çekerse de bu mekanik parça suyun motor bölümüne geçmesini tam olarak engelleyemez. Tam olarak engelleyebilmesi için ve evet bu cihazda şamandıra var, korkmayın demek için bu parçaya elektronik bir devre kesici konmalıydı, bu plastik parça yukarı hareket ettiğinde elektronik devre kesici motora giden elektriği keserek motorun çalışmasını durdurmalı ve böylece tam koruma sağlamalıydı. İşte bu şekilde elektronik devre kesicili bir şamandıra sistemi yok. Bu nedenle de kimse şamandıra var nasıl olsa diye güvenerek hareket etmesin. Zaten motora su kaçması nedeniyle oluşabilecek hasarlar garanti dışıdır, bilginize..
  • dostum bilgi için teşekkürler
    aslında şamandıra olmaması daha iyi, çok sık bozululabilecek bişey, ayrıca tüketici bu şamandıraya güvenip fazla su çekerse ve bu sırada da şamdıra bozulursa daha farklı sonuçlarlada karşılaşmak mümkün olabilirdi..
  • arkadaşlar benim süpürge bugün geldi dediğim gibi bizim ilçe ücra bir yer olduğu için kargo servisleri haftada bir gün geliyorlar.neyse süpürgemiz sağselamet geldi ve hemen denedik konuyu açan arkadaşlar sağolsunlar yorumlarından çok faydaladım vede ayriyeten benim bir yorum yapacak bir şeyim yok çok detaylı birşekilde yorumlar mevcut ben sadece süpürgeden ilk izlenimlerimin olumlu olduğunu ve memnun olduğumu belirtmek istiyorum herkese çok teşekkür ederim.alacak arkadaşlara tavsiye ediyorum gönül rahatlığıyla alınacak bir süpürge.
  • Ankara'da ulucanlardan aldım bende. 150 liraya. İlk başta gözüme çarpan eksileri biraz gürültülü çalışması ve kovayı tutan klipslerin gevşek olması oldu. Kaldıracağınız sırada klipsleri yerine oturtmak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca hava üfleme yerine emme hortumunu bağlayarak kompressör niyetine de kullanabilirsiniz.
  • Benim de bahsettiğim buydu.Konuya açıklık getirdiğiniz için teşekkürler.Eğer motor sistemi havayı direkt olarak dışarı atan motora bile temas ettrimeyen bir şekildeyse motora biraz su kaçsa bile bir şey olmaz.Bendeki halı yıkama makinası öyle. Birkaç kez aşırı köpürmeden dolayı fan köpük çekti ve dışarı attı.Yine de bir şey olmadı.Fakat en güvenlisi motorun su çekmesine engel olmak.
    quote:

quote:

quote:

quote:

Cevabınız için teşekkürler.Sadece tek fark plastik boru ise sorun değil.Peki içinde şamandıra tertibatı var mı?Çünkü halıdan su çekince baya fazla su çıkıyor.Bu durumda emişin durdurulması gerekir.

Arnica Hydra ve Hepatech modellerinde şamandıra tertibatı yok. Ama su seviye göstergesi var. Buraya bakarak su seviyesini kontrol edebilir ve gerektiğinde emişi durdurabilirsiniz.
    Halı yıkama modelinde şamandıra tertibatı varmı bilmiyorum..

ege dostum selamlar;
    arnica hydra modelinde üst gövde grubunun altında motoru sudan koruyucu süper filtre, şamandıra kafesi ve bu kafesin içerisinde de şamandıra bulunur. Şamandıra; şeffaf su tankı içerisindeki kirli yada temiz suyun motora gitmesini engeller. (bknz. kullanma klavuzu sf. 5)
    saygılar..

Uygarman arkadaşım;

Kullanma kılavuzunda şamandıra olduğu yazıyor doğru ama o şamandıra dediği sistemi gördünüzmü bilemiyorum. Şamandıra olarak bahsedilen parça, Şamandıra kafesi denilen plastik kafesi söktüğünüzde içinde plastikten malzemeden yapılmış yarısından kesilmiş su bardağı şeklinde olan bir parçadan ibaret. Bu parçayı açık olan tarafı aşağıya gelecek şekilde koymuşlar. Yani teorik olarak su buraya kadar çıkarsa suyun kaldırma kuvvetiyle bu parça yukarı kalkacak ve motora girişi fiziki olarak kapatacak.

Ama pratikte suyun buraya kadar çıkması için sanırım en az 15 lt civarı su çekmesi lazım. Olurda bir şekilde çekerse de bu mekanik parça suyun motor bölümüne geçmesini tam olarak engelleyemez. Tam olarak engelleyebilmesi için ve evet bu cihazda şamandıra var, korkmayın demek için bu parçaya elektronik bir devre kesici konmalıydı, bu plastik parça yukarı hareket ettiğinde elektronik devre kesici motora giden elektriği keserek motorun çalışmasını durdurmalı ve böylece tam koruma sağlamalıydı. İşte bu şekilde elektronik devre kesicili bir şamandıra sistemi yok. Bu nedenle de kimse şamandıra var nasıl olsa diye güvenerek hareket etmesin. Zaten motora su kaçması nedeniyle oluşabilecek hasarlar garanti dışıdır, bilginize..

• quote:

Orjinalden alıntı: Serciey

Ankara'da ulucanlardan aldım bende. 150 liraya. İlk başta gözüme çarpan eksileri biraz gürültülü çalışması ve kovayı tutan klipslerin gevşek olması oldu. Kaldıracağınız sırada klipsleri yerine oturtmak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca hava üfleme yerine emme hortumunu bağlayarak kompressör niyetine de kullanabilirsiniz.

Kovayı tutan klipslerin gevşek olmaması lazım. Hatta tam tersi klipsleri açarken biraz zorlamak gerekiyor bile diyebilirim. Bence iyice bir kontrol edin, klips vidaları gevşek olmasın veya bulunduğunuz yerde servis varsa servisine gösterin.
    Gürültülü çalışması hakkındaki düşünceniz doğru, zaten bizlerde bunu defalarca yazdık ama gürültüsü 1.000 - 2.000 Ytl ye satılan diğer su filtreli süpürgelerden daha fazla değil. Bunu defalarca test eden biri olarak bilmenizi isterim.
    Makinanızı güle güle kullanın.
  • öncelikle hepinize teşekkür ederim. sayenizde pratikev den 132 ytl ye, arnica hydra elektrik süpürgesi aldım .Sipariş etiğimin ertesi günü ürün elime ulaştı ve sizlere izlenimlerimi sunayım.

sağlık ocağında çalışıyorum ve süpürge işyerime geldi hemen kurup denemek istedim . Yanımda da bu işin uzmanları vardı. (Hemşireler ve Ebeler) sürekli oturduğumuz temiz sandığımız koltuk üstünde bi deneyelim dedik ve çıkan sonuca inanamadık . suyun rengi simsiyah olmuştu sonra hemşirelere makineyi denettirdim ve çekiş gücünün çok iyi olduğunu söylediler . makinenin sesinden yanada endişelerim vardı, yukarıda bi kaç arkadaşımız yazmıştı aşırı gürültülü diye ve ben seside aşırı bulmadım . ürünün tek kötü yanı bana göre : boru uzunluğunun kısa olması onun haricinde gercekten cok mükemmel bir ürün . herkese tavsiye ederim
  • evet arkadaslar ben de yaklasik 2,5-3 ay once almistim pratikev sitesinden. o zaman 40 kisiye mail atarsan 10 ytl indirim de vardi bilmiyorum simdi de var mi?

bu süre sonunda yaklasik 2 gunde bir makineyi calistirmamiza ve ninanin ( kopegimiz) tuylerini dahi temizlememize ragmen, aman nazar degmesin, emis gucunde herhangi br azalma olmuyo. hepa filtrede de herhangi bir tikanma, kirlenme, renk degismesi olmadi.

su filtreli olmasi gercekten buyuk avantaj. cekis gucu cok ii..., malzemesi saglam ( aksini soyleyenlere inanmayin )

almadan once cok teredutte kalmama karsin aldiktan sonra cok rahat ettim. ozellikle pratikev hakkindaki suphelerimin bosa cikmasi sevindiriciydi.

tavsiye ederim makineyi gercekten...
  • weblebi.comdan arnica aldık 220 tam olarak öle bişidi galiba ama daha gelmedi inşaalah pişman olmayız
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayhanmamis

weblebi.comdan arnica aldık 220 tam olarak öle bişidi galiba ama daha gelmedi inşaalah pişman olmayız

Gelirse pişman olmazsınız, moralini bozmak istemem ama sıcak fırsaklar bölümünde aşağıdaki linkten bakabilirsiniz weblebi.com için iyi şeyler söylemiyorlar. Bence arkasını pek bırakmayın, tlf edin, mail atın, takip edin..

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=25074192
  • arkadaşlar forumda bu konuyu ararken burasını ilk okuduğumda sadece ıslak kuru olan normal süpürgeden bahsediyor gibi bir görünümü vardı ama daha sonradan yorumların arasında ARNICA HYDRA RAIN halı yıkama makinesi hakkında yorumlar yapıldığını da gördüm... şuradaki linkte forumdaki bir arkadaş bu makineyi sorduğu için aynı sayfada arkadaşa fikir verebilmesi için makineyle ilgili tüm bilgimi paylaştım. yazıyı alıp oradan buraya kopyalayabilirdim ama aynı şeyi buraya taşımanın gereksiz olduğunu düşünüyorum çünkü burasının konu başlığı Su Filtreli Süpürge Arnica, benim yazdığım konu ise arnica hydra rain HALI YIKAMA MAKİNESİ başlığını taşıyor... sağolsun arkadaşlar buraya da bu makinenin yorumunu yazmışlar artık bu forumda bu bölümden kim sorumluysa nasıl uygun görüyorsa öyle yapsın benim yazdığım bölümü mü buraya taşır, hem orda hem burda mı olur, yoksa buraya kopyalayınca orayı siler mi onlara karışmıyorum... fakat bu makineyle ilgili bilgi istiyorsanız buyurun benim izlenimlerini de okuyun derim...

(linki istediğim yerlere vermeye çalışırken açılan pencereler çalışmadığı için ayrıca buraya da kopyalıyorum)
    http://forum.donanimhaber.com/m_22454172/mpage_1/key_//tm.htm#25299500
  • ONALTIKIRKALTI ;

Buradaki konu başlığımız Diğer Ev Elektroniği ana sayfasından ve bu konunun birinci sayfasından göreceğiniz üzere " Su Filtreli Süpürge ARNİCA HYDRA ve halı yıkama HYDRA RAİN " olarak verilmiştir. Birinci sayfadan sonraki sayfalarda başlık daha kısaltılımış halde Su Filtreli Süpürge ARNİCA HYDRA olarak görülmektedir. Hydra rain in incelemesini datca42 arkadaşımız ikinci sayfada detaylı olarak yapmıştır.

Ama önemli olan burada veya orada paylaşımdır. Sizinde elinize sağlık, detaylı araştırmışsınız. Araştırmanızı isterseniz buraya da kopyalayarak yazabilirsiniz. memnun oluruz. Konuyu geliştirmiş oluruz. Benim diğer konuya bu konunun linkini vermemdeki amaç orada konu açan arkadaşa burayı da inceleyebileceğini belirterek yardımcı olmaktı. Linki sizin için yazmamıştım sanırım üstünüze alınmışsınız. Selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 6 Ağustos 2008; 9:43:31 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.