Şimdi Ara

İŞLEMCİ HIZINA NASIL BAKILIR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
27.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevgili arkadaşlar,uzman dostlar ..işte size uzmanlık bir durum :
    Masaüstünden bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp özelliklere baktığımda "genel" sekmesinde Makinanın özelliklerini görüyorum..
    Acer system,Mobile AMD Semprom(tm),Processor 3300+2.00GHz,448MB RAM..fiziksel adres uzantısı şeklinde okuyorum..
    Sorum şu..bu makinayı alırken işlemci hızının 1.66 MHz olduğunu hatırlıyorum vede bazen yukarıda 2.00 GHz okuduğum yerde 1.60,1.76GHz gibi değerler de okuyorum..bunun anlamı nedir acaba?İşlemci kafasına göre bazen 1.60 bazende 2.00 Ghz de mi çalışıyor?
    Konu hakkında bilgi verecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• mobil işlemcilerde pil tasaruffu yapmak için işlemci gücü belli miktarlarda düşürelebiliyo.
    benim notebook da örneğin 1.6ghz ama word de yazı yazarken falan kendini 400mhz e,nette dolaşırken,müzik dinlerken de 800mhz e düşürüyo.

sizinkinde de öle bir durum mevcut; ihtiyaç olmadığı zaman saat hızlarını düşürmesi sebebiyle öle hızlar görüyorsunuz.
  • bunun adı teknolojidir!! inteldekilerle aynısıyla kullanılmayan zaman çarpanı düşürüyo ve voltajı düşürüyo. güç tasarrufu.!!
  • hmm eline alion bi hız ölçer saatte kaç km yapıo görüon
  • x=v.t formülünden buluyosun
  • bn bilg. öğrencisiyim forumlardan bilgi almaya çalışıyorum
    konuya göre bilg. farklı işler yaptıkça farklı farklı hızda calışıyo
    demek oluyo yanılıyomuyum??
  • aynen katılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antu007 -- 6 Ocak 2008; 5:54:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: feyizu
    Sevgili arkadaşlar, uzman dostlar. işte size uzmanlık bir durum :
    Masaüstünden bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp özelliklere baktığımda "genel" sekmesinde Makinanın özelliklerini görüyorum... Acer system, Mobile AMD Semprom(tm), Processor 3300+ 2.00GHz, 448MB RAM, fiziksel adres uzantısı şeklinde okuyorum...
    Sorum şu..bu makinayı alırken işlemci hızının 1.66 MHz olduğunu hatırlıyorum vede bazen yukarıda 2.00 GHz okuduğum yerde 1.60, 1.76GHz gibi değerler de okuyorum.. bunun anlamı nedir acaba?. İşlemci kafasına göre bazen 1.60 bazende 2.00 Ghz de mi çalışıyor?... Konu hakkında bilgi verecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

valla daha öncede bir kaç yerde bahsettim ama tam bir cvp alamadım benimde az çok benzer bir sorum var. İşlemci Pentium D 925 DualCore 3.0Ghz. Bu işlemci arkadaşın dediği yerde "3.00Ghz, 3.00Ghz" yazacağına "3.00Ghz, 2.99Ghz" yazıyor. Aynı şekilde Sistem bilgi raporunda "2992.91Mhz, 2992.91Mhz" diye belirtilmiş. Bunun sebebini anlayamadım...
    Cpu-Z, Everest Ultimate gibi yerlerde CPU hızı sabit değil değişiyor ve 2992Mhz ten yukarı çıktığını görmedim, sayılar habire değişmesine rağmen. Sistemde işlemciyi "3.00Ghz, 3.00Ghz" (3.000Mhz de olabilir) gösterilmesi için bişey yapmak gerekirmi, yoksa böyle kalsınmı?...

• arkadaşlar ben laptop almayı düşünüyorumda işlemci hızı 2.2 ghz ram de 4gb sizce bu laptop un hızı nasıldır? şimdiden teşekkür ederim
  • slm dostlar benim pc 1 gb ram 128 mb ekran katı 2.27 ghz işlemci özelliklerine sahip oynuyabileceğim oyunları söylermisiniz bu sorun yüzünden bayadır oyun oynuyamıyorum lütfen bi cevap yazın şimdiden tşk :)
  • AMD Athlon 64 Processor
    3000+
    2.01 GHz 512 MB RAM pc özellıklerı bu ve pc cok kasıyor acaba ne önerirsiniz ram almayı düşünüyom 1gb sizin fikriniz nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.