Şimdi Ara

Fiat Doblo Malibu hakkında bilgisi olanlar..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
21.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende Fiat Doblo Malibu var.2002 model.Bunlar özel üretimmiş.Türkiyede 35 tane varmış.Aracım tam donanımlı bir otomobil.Hemde hususi otomobil diye geçiyo.Camlar siyah.Çok güzel.ABS-ABD-4 hava yastığı-park sensörü-yol bilgisayarı-çelik jant-orjinal cd çalar-klima-katlanabilir koltuk gibi daha bissürü özelliği var.ARaç hakkında bilgisi olan varsa lütfen yorum yazsınlar

• malibular iyi diye biliyorum ama özel üretim olduğunu sanmıyorum benzinli olduğu için üretim adedi düşüktür.
    avrupaya ihraç edilen doblolarda çok sayıda benzinli var ama türkiyede benzin diyince uzak duruyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geremy

malibular iyi diye biliyorum ama özel üretim olduğunu sanmıyorum benzinli olduğu için üretim adedi düşüktür.
    avrupaya ihraç edilen doblolarda çok sayıda benzinli var ama türkiyede benzin diyince uzak duruyorlar.
    35 tane değilde en az türkiyede 1000 tane vardır seri üretim bir araçtır
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

35 tane değilde en az türkiyede 1000 tane vardır seri üretim bir araçtır

Alıntıları Göster
    Bu araçlarda malubi serisi aksesuar ile ayrılan özel bir üretimdir. Ancak adedi konusunda bilgim yok. Lakin, doblonun 1.6 motorlu benzinli kargo ve binek versiyonları mevcuttur.

Üzerinde marea, brava, palio, siena ve stilo'dan tanıdığımız 1.6 üstten çift egz. 16 valfli, 103 hp 144nm torka sahip bir motor mevcuttur. Bahsettiğim araçlara göre biraz daha yavaş olan (araç hepsinden ağır çünkü) biraz müsrif olan araç, nedense çok fazla tutulmadı. Özellikle fiatın 1.3 multijet ve 1.9 JTD üzerinde durması nedeniyle göz önünde bulunmayan araç, kullanıcısına yüksek devirli güçlü bir araç kullanma imkanı sağlar. Ama biraz tüketimi kontrol altına almak zordur. Ama benzinli veya diesel rakiplerine göre çok iyi bir araç. Sadece tüketimi rahatsız edebilir. Şehir içinde 10-12 arası, şehir dışında 8-10 litre arası tüketim değeri var. Oda hem aracın aerodinamiğinden hemde ağırlığından dolayı. LPG takılırsa evladiyelik bir araç.
  • Ama arabanın çekişi çok iyi.Zaten içinde BRC sıralı otogaz sistemi var.Hem az yakıyo hem de performansı çok iyi.Bundan önce bende 2004 1.9 JTD doblo vardı.Onun süspansiyonu iyi değildi.Arka taraf çok acayip sallıyodu.Hem de kamyonet diye geçiyodu.Vergisi çoktu.Bunun süspansiyonu çok iyi ve vergisi acayip düştü diğerinden sonra..Hususi otomobil diye geçiyo bu çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: selonomi

Ama arabanın çekişi çok iyi.Zaten içinde BRC sıralı otogaz sistemi var.Hem az yakıyo hem de performansı çok iyi.Bundan önce bende 2004 1.9 JTD doblo vardı.Onun süspansiyonu iyi değildi.Arka taraf çok acayip sallıyodu.Hem de kamyonet diye geçiyodu.Vergisi çoktu.Bunun süspansiyonu çok iyi ve vergisi acayip düştü diğerinden sonra..Hususi otomobil diye geçiyo bu çünkü
    bennde katalokta görmüstüm bi taratıyım da ekleyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: konyalı alli

bennde katalokta görmüstüm bi taratıyım da ekleyeyim

Alıntıları Göster
    arkadaşlar foto larını ekledim arabayı görüp te yorum yapabiliriz

arşivden çıkarttım katalogu
  • Sağol kardeş kataloglar için.Benim Doblo Malibuya 6 tane daha hoparlör eklettirdim.Şuan içinde 12 tane hoparlör ve koltukların altında SuBwOofer var.Çok güzel oldu.Çok memnunum..
  • quote:

Sağol kardeş kataloglar için.Benim Doblo Malibuya 6 tane daha hoparlör eklettirdim.Şuan içinde 12 tane hoparlör ve koltukların altında SuBwOofer var.Çok güzel oldu.Çok memnunum..
    Ayrıca çekişi falan çok güzel.Bende bundan önce doblonun 1.9 u vardı.Aynı onun performansında gidiyor.Yakıtı da daha iyi...
  • quote:

Ayrıca çekişi falan çok güzel.Bende bundan önce doblonun 1.9 u vardı.Aynı onun performansında gidiyor.Yakıtı da daha iyi...

Alıntıları Göster
    Ya arkadaşlar,resim buraya nası ekleniyo.Bana bi zahmet tarif edebilirmisiniz.Benim Malibunun fotosunu koycam.Nası konulduğunu bilmiyorum malesef
  • quote:

Ya arkadaşlar,resim buraya nası ekleniyo.Bana bi zahmet tarif edebilirmisiniz.Benim Malibunun fotosunu koycam.Nası konulduğunu bilmiyorum malesef

Alıntıları Göster
    bak kardeş fotolar şu şekile ekleniyor
    bilgisayarınızdaki resimi koymak için.............................
    http://www.imageshack.us/ adresine gir
    browse dan bil.dan istediğin resmi seç.
    host it e bas
    Direct link to image yazılan satırı copy yap
    hızlı cevap ta buraya paste yap
    ve
    [image]bu araya paste yap[/image]
    ok..
  • Yakıtı falan iyi.Normal yakıyo.Otomobil gibi.Performansı da çok güsel.Keşke o maketlerinden bize de verselerdi.Çok sevdim maketini
  • Bu da benim Malibum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selonomi -- 6 Şubat 2008; 13:50:55 >
  • quote:

Bu da benim Malibum

MAlubilerin geri vitesi bizdeki marealardaki gibi vites kolu üzerindeki mandalı yukarı çekerek geçiyordu sanırım. Zira diesel doblolardan farklı. Bu araçlardaki hem motor hemde vites kutusu yıllarca kendini kanıtlamış Fiat step A motordur. Gücü ve devri seven motor, 2500 devirden sonra italyanların tabiri ile "hafif sinirli bir karaktere bürünür" Aksesuar konusunda da zengindir. Zenvkle ve kasasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Yanlız @selonomi bey araca çamur hiç yakışmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgakmg -- 6 Şubat 2008; 17:43:09 >
  • BENDEKİ MALİBU İLK SATILAN MALİBU HATTA RESİM CEKMİSLERDİ ERLERDEN ALMISTI SİRKET 2001 ARALIKTA SENİNKİDE CİFT AİRBAG GALİBA SONRADAN GÜVENLİK PAKETLİLERİNİ CIKARDILAR TÜRKİYEDE 100 DEN FAZLA VAR HATTA 100 ÜNCÜ DOBLO MALİBUYU BANTTAN BURSADA ÜRETİLEN 100 000 İNCİ DOBLO OLARAK RECEP TAYYİP CIKARTIP KULLANMISTI İYİ HATIRLIYORUM ÖYLE 1000 TANE FİLAN YOK BENDEKİDE SIRALI GAZLI 10 NUMARA BİR ARABADIR ÖZELDİR Bİ KERE HERKESTE YOKTUR YOLDAN GECERKEN BU HANGİ MODEL DİYE HERKES BAKAR MAREA MOTORU VARDIR DEVİRLİ KULLANIM İSTER YOLDA BIRAKMAZ TEK HASTALIGI VARDIR AKLINDA OLSUN BUJİ ATESLEME BOBİNLERİ 4 TANEDİR HİC UMMADIGIN BİR YERDE ARIZA YAPAR BENİM ÖYLE OLMUSTU ASSOSTA BOZULMUSTU BULAMAZSIN İSTANBULDAN GETİRTMİSTİM TATİL YERİNE 1 TANE AL YEDEKTE DURSUN UCUZ ZATEN 45 LİRA YOLDA BANA 2008 DOBLO VERSELER ALMAM CİDDİYİM SENDE CIKARMA ELİNDEN EVLADİYELİKTİR BANA 19000 20000 YTL VEREN VAR VERMEM
  • quote:

Orijinalden alıntı: malibuilker

BENDEKİ MALİBU İLK SATILAN MALİBU HATTA RESİM CEKMİSLERDİ ERLERDEN ALMISTI SİRKET 2001 ARALIKTA SENİNKİDE CİFT AİRBAG GALİBA SONRADAN GÜVENLİK PAKETLİLERİNİ CIKARDILAR TÜRKİYEDE 100 DEN FAZLA VAR HATTA 100 ÜNCÜ DOBLO MALİBUYU BANTTAN BURSADA ÜRETİLEN 100 000 İNCİ DOBLO OLARAK RECEP TAYYİP CIKARTIP KULLANMISTI İYİ HATIRLIYORUM ÖYLE 1000 TANE FİLAN YOK BENDEKİDE SIRALI GAZLI 10 NUMARA BİR ARABADIR ÖZELDİR Bİ KERE HERKESTE YOKTUR YOLDAN GECERKEN BU HANGİ MODEL DİYE HERKES BAKAR MAREA MOTORU VARDIR DEVİRLİ KULLANIM İSTER YOLDA BIRAKMAZ TEK HASTALIGI VARDIR AKLINDA OLSUN BUJİ ATESLEME BOBİNLERİ 4 TANEDİR HİC UMMADIGIN BİR YERDE ARIZA YAPAR BENİM ÖYLE OLMUSTU ASSOSTA BOZULMUSTU BULAMAZSIN İSTANBULDAN GETİRTMİSTİM TATİL YERİNE 1 TANE AL YEDEKTE DURSUN UCUZ ZATEN 45 LİRA YOLDA BANA 2008 DOBLO VERSELER ALMAM CİDDİYİM SENDE CIKARMA ELİNDEN EVLADİYELİKTİR BANA 19000 20000 YTL VEREN VAR VERMEM
    malibu süper maketleri işte arabayı alırken verdiler bayilerden isteseniz verebilirler
    birde sizlerde fun cluba üye oldunuz mu forumda çok güzel şeyleri paylaşıyoruz selonomi arabanın maşallahı var ALLAH kaza bela vermesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabate

malibu süper maketleri işte arabayı alırken verdiler bayilerden isteseniz verebilirler
    birde sizlerde fun cluba üye oldunuz mu forumda çok güzel şeyleri paylaşıyoruz selonomi arabanın maşallahı var ALLAH kaza bela vermesin

Alıntıları Göster
    araç güzeL o maketLeride bir ara veriyorLardı haLen veriyorLar mı ki acaba bi biLgisi oLan varmı?...........
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fdd24

araç güzeL o maketLeride bir ara veriyorLardı haLen veriyorLar mı ki acaba bi biLgisi oLan varmı?...........

Alıntıları Göster
    o maketleri birmot hediye etmişti şuan veriyorlar mı bilemem

ama satılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabate

o maketleri birmot hediye etmişti şuan veriyorlar mı bilemem

ama satılıyor

Alıntıları Göster
    bizim burda ki Fıat SErvisinde yok ama servis derkende satış faLan yapLıyor.....

hediye veriLdini ve satıLdığından haberim var ama işte şimdide demek haLa satıLıyor yarın ben bi araştırayım bakayım !
  • Arabamın geri vitesi mandallı sistemdir.İçinde Marea motoru var dediğiniz gibi.MALİBUİLKERE söylüyorum:::Benimki 4 hava yastıklı.İkisi önde ikisi de yanlarda...MULTİJETE de teşekkür ediyorum.Gerçekten arabanın maşallahı var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.