Şimdi Ara

Ehliyet Üstündeki Resim Nasıl Değiştirilir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
1
Favori
40.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gözlüklü resmim var. Artık kullanmadığım için gözlüksüz bir resim koymak istiyorum. Nasıl yapacağım Emniyete mi başvurmam gerekiyor.

• up
  • emniyetin sitesinden alıntıdır:

YIPRANMA VEYA KİMLİK DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI SÜRÜCÜ BELGESİ DEĞİŞİMİ

1. Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitaben yazılmış dilekçe.
    2. nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı
    3. Daha önceki belgesinde mevcut değil ise, kan grubu belgesi
    4. İki adet fotoğraf
    5. Eski Sürücü belgesi.
    6. Kimlik değişikliği var ise değişikliği belirtir belge, (Evlenme cüzdanı veya boşanma ilanı fotokopisi)
    7. Sürücü belge ücreti 30.000.000.-TL
  • quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy

emniyetin sitesinden alıntıdır:

4. İki adet fotoğraf
    5. Eski Sürücü belgesi.
    6. Kimlik değişikliği var ise değişikliği belirtir belge, (Evlenme cüzdanı veya boşanma ilanı fotokopisi)

Benim ehliyette param parça olmuş.Ayrıca 4 yıl önce kütüğümü değiştirdim ama ehliyette hala eski kütük görünüyor.Şimdiye kadar çok kontrola girdim sadece ehliyeti yenilememi söylediler,kütük hakkına sorun çıkmadı.
    Kırık bir ehliyeti değiştirmek ne kadar bu konu hakkında bilgin varmı?

• quote:

4. İki adet fotoğraf(
    5. Eski Sürücü belgesi.

oha

wazgeçtim

Araştırıp yazdığın için teşekkür ederim [:']

• boşa masraf ya gereksiz.. varsın ehliyetindeki resim gözlüklü olsun nolur ki.. cüzdanında duruyor .. iş görüyor mu görüyor.. zırt pırt ehliyetini çıkartıp ona buna mı göstereceksin.. bak gözlüksüz resmim var ehliyetim de diye..

illa resim göstereceksen çektirirsin gözlüksüz vesikalık resim onu gösterirsin :)

uğraşmaya değmez valla...

benim ehliyetimde de beğenmediğim bir resmim var öyle de kullanırım.. kime ne :)
  • Benim ehliyet 1994'te aldığım ehliyet. Epey yıprandı, bazı yerlerden çatladı, kırıldı (kaplama naylonu ile bir arada duruyorlar ) rengi de epey bir değişti. Hem yıllar geçmesi hem de pislenmenin de etkisi ile epey sarardı. En komik yanı ise fotoğraf tabiki. Üstündeki fotoğrafım 14 yıl öncesine ait çok çok zayıf olduğum bir fotoğraf. Artı bir de yele gibi saçlar Şimdi şişko (tombul yanaklar) ve kel halim ile alakası yok Ehliyettekinin ben olduğumu ispatlamam için nüfus cüzdanını da göstermem gerekiyor.

Ne zamandır yenilemeyi sitiyorum ama bir türlü kısmet olmadı.

• benim ehliyet paramparça çevirmelerde polis hep değiştirmemi öneriyor ama değiştirmedim bence bir resim için hiç değmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: red_power

quote:

4. İki adet fotoğraf
    5. Eski Sürücü belgesi.

Benim ehliyette param parça olmuş.Ayrıca 4 yıl önce kütüğümü değiştirdim ama ehliyette hala eski kütük görünüyor.Şimdiye kadar çok kontrola girdim sadece ehliyeti yenilememi söylediler,kütük hakkına sorun çıkmadı.
    Kırık bir ehliyeti değiştirmek ne kadar bu konu hakkında bilgin varmı?

toplam 210 ytl gidiyor sürücü belgesi değişmek için
    benimkide kırık değişme ne olacakki

• benimki de kırılmıştı sadece 30 liraya halledildi tabi üstte yazan belgeleri istiyorlar en kafa yoranı da bu işler
  • Bir tane vesikalık bir tane maket bıçağı yetiyor yaw.......

ben geçen yıl gözü karartıp 2 saatte evrak işini halledip 4 gün sonra da teslim almıştım 30 lira bi masraf oluyor , 19 sene kullandım ilkini bakalım bu kaç sene gidecek.......
  • Peki ben gözlüklüyüm. Ama gözlüğü sürekli takmıyorum. Araç kullandığım zamanda gözlük yanımda olmayabiliyor. Ehliyette de gözlük yazıyor. ben bunu gözlük ve lens olarak yazdırmak istiyorum. Sağlık raporu almam gerekiyor sanırım. Doğru mudur?
  • merhaba;

9 yıl önce ehliyetim de gözlüksüz fotoğrafım bulunmakta şimdi -0,50 gözlük kullanıyorum.

TC numarası için yenileteceğim, fotoğrafımı gözlüklü olarak çektireceğim.

trafikte sorun çıkar mı? bu konuda ne gibi işlemler yapacağım.

yardımlarınızı rica ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Peki ben gözlüklüyüm. Ama gözlüğü sürekli takmıyorum. Araç kullandığım zamanda gözlük yanımda olmayabiliyor. Ehliyette de gözlük yazıyor. ben bunu gözlük ve lens olarak yazdırmak istiyorum. Sağlık raporu almam gerekiyor sanırım. Doğru mudur?

ünal eğer polis gözlügün nerde derse gözümde lens var memur bey de o zaman problem olmuyor gözlük olmasa bile polisin gözünü kontrol edecek hali yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAİM. -- 1 Mayıs 2009; 0:17:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Warrıor Sako

quote:

Peki ben gözlüklüyüm. Ama gözlüğü sürekli takmıyorum. Araç kullandığım zamanda gözlük yanımda olmayabiliyor. Ehliyette de gözlük yazıyor. ben bunu gözlük ve lens olarak yazdırmak istiyorum. Sağlık raporu almam gerekiyor sanırım. Doğru mudur?

ünal eğer polis gözlügün nerde derse gözümde lens var memur bey de o zaman problem olmuyor gözlük olmasa bile polisin gözünü kontrol edecek hali yok

peki benim de şöyle bir sorunum var; araba kullanırken kesinlikle gözlük veya lens kullanan biriyim. Ehliyetimde hiçbirisi yazmıyor kullanıyor diye. Eğer gözlükle/lensle çevrilirsem bi sorun olurmu acaba? Nüfus cüzdanımda da gözlüklü fotoğrafım var. Ehliyetime bunları kullanıyor diye yazdırtmak içinde aynı şeyleri mi uygulamam gerekiyor?

• quote:

Orjinalden alıntı: ablukada54

quote:

quote:

peki benim de şöyle bir sorunum var; araba kullanırken kesinlikle gözlük veya lens kullanan biriyim. Ehliyetimde hiçbirisi yazmıyor kullanıyor diye. Eğer gözlükle/lensle çevrilirsem bi sorun olurmu acaba? Nüfus cüzdanımda da gözlüklü fotoğrafım var. Ehliyetime bunları kullanıyor diye yazdırtmak içinde aynı şeyleri mi uygulamam gerekiyor?

hiç bir sorun olmaz siz gözlük kullanıyor ve sağlınız için takıyorsunuz bunun ehliyette yazması önemli değil bunun için bir şey diyeceklerini sanmıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: ablukada54

quote:

quote:

Ehliyette gözlük veya lens yazıp siz bunları takmadan çevirmeye girerseniz sorun teşkil edebilir ama ehliyette bunlardan biri yok ve siz gözlükle vs. seyahat ederseniz hiç bir problem olmuyor..Rahat olun yani

• @Warrıor Sako
    @Gokhan43

teşekkürler cevaplar için.

İyi ki dikkat etmemişim ehlyeti alırken. Artık askere gideceğim zaman yazdırırım ehliyete.
  • up benım ehlıyettekı foto 8 9 aylık falan ehlıyette yenı ıste ama fotograftakiyle sımdıkı halım bıraz degısık bi sorun olur mu ehliyeti alirken trafikteki memurla tartismistik hatta
  • quote:

Orijinalden alıntı: extremeenvy

4. İki adet fotoğraf
    5. Eski Sürücü belgesi.

5 Sene geçmiş hala aynı tas aynı hamam. Uygulama aynı Tek fark eden 2007 de 30 YTL olan sürücü belgesi ücreti şu an 87,50 TL olmuş durumda, gerçekten yazıklar olsun bu hükümete...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.