Şimdi Ara

2001 Laguna 1.6 mı 2001 laguna 2.0 rxt mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
24.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki modelden hangisini almalıyım tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum

Saygılar.

• >>laguna kullanmadım ama araştırıyorum almak için.fiyatına göre bence 10 numara bir araç.yol tutuşu ve rahatlığı ile.şahsen rxt tavsiye ederim.2.0 kullananlar öyle sanıldığı kadar çok yakmadığını hatta uzun yolda iyi kullanmla 1,6 lardan daha az yaktığını bile söylemekteler.rxt ler full özelliklidir.yani eğer lagunayı tercih edeceksen rxt daha iyi bir seçim olacaktır şahsi düşüncem.
  • BEN YAKITI DUSUNMUYORUM BASTIMMI GITSIN DIYORSAN 2.0

AMA AZ YAKSIN VE KOLAY SATIYIM DIYORSAN 1.6
  • 1.8 16V 120 Hp en iyi modeli Lagunanın. çünkü hem vergi hem yakıt avantajı var.
    özelliklerini yazayım ;
    1.6 16V 110 hp RXE
    kumaş döşeme, otomatik klima , ABS, direksiyondan kum. teyp, alüm. alaşım jant.
    2.0 16 V 140 HP (volvo motor) RXT ; yukardakilere ek olarak deri döşeme, yol bilgisayarı, elektrikli koltuk, araç konuşması v.s.

1,8 model de 1.6 yla aynı donanımdadır yani RXE kodlu donanımdır.
  • PERFORMANS HER ŞEY PARA HİÇ BİRŞEY DERSEN 2.0 RXT .HEM FİYATI ÇOK DÜŞÜK HEMDE KONFORLU DAHA NE OLSUN.YALNIZ 2.ELİ ÇOK ZAYIF.

KULLANIMI VE DONANIMI SINIFININ ÜSTÜNDE Bİ ARAÇ.KASASI ŞU AN GÜNCEL KASASINDAN DAHA ALBENİLİ.ŞAHSİ FİKRİMDİR

Bİ ARKADAŞIMDA VARDI 2000 MODEL 2.0 RXT ONUN SAYESİNDE KULLANDIM VE DİREKSİYON ÜFLESEN DÖNECEK OKADAR HAFİF.1.6 CC OLANINIDA

SÜRDÜM AMA HANGİ DONANIMIYDI BİLMİYORUM AMA DONANIMI VE DİREKSİYON İSTEDİĞİM GİBİ DEĞİLDİ.2.0 İLE 1.6

ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VAR,KONFOR AÇISINDAN.

yol tutuşu fena değil ivmelemesi çok güzel ,koltuğuna yapıştırıyor.yakıtı ve vergisi dez avantajı,yedek parçalarını bilmiyorum ama eski concordların çok

pahalıydı bununda ucuz olduğunu sanmıyorum.yani yerli üretim renault'un parçası ucuz diye yurt dışından gelen bu serilerin parçalarını ucuz

zannetmeyin.ama siz yinede bir araştırın.

• arkadaş parca konusunda haklı biraz masraflı ağır bir araç. mesela benim silecek motoru yandı 475 ytl sadece motoruydu( ha ben sardırdım 90 ytl ye mal oldu)
    kalorifer ısıtmıyor sırf kalorifer radyatörü 400 ytl. (çıkmacıda 100 ama montajı çok pahalı sırf işçiliğe 250 ytl istiyolar)
    son olarak şarz motoru arızalandı 975 ytl fiyat cektiler işçilik hariç ama ben 200e hallettim.

hülasa masrafı ağır ama ustan varsa ve büyükşehirde yaşıyorsan pek bi sorun yaşamassın.
    zaten bu yüzden fiyatı 14- 16 aralığında gidiyo. yoksa böyle kaliteli bi arac 20 den aşağı olmamalı.

ama kullanırken herşeye değiyor onuda özellikle belirteyim.
  • uzun yolda 2.0 la daha az yakabilirsin....
    hele aracı doldurup basarak gidersen biraz kesin daha az yakar....
  • Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler benim ilk tercihim 2000cc rxt, senede ortalama en fazla 7-8.000 km yapıyorum dolayısıyla donanım ve performansa önem veren biri olarak 2001 rxt tercih edeceğim evet biraz fazla yakacak ve tabii ki vergisi de var ama 1.6 nın o kasayı kaldırmayacağı konusunda hemfikir oldum tercihim 2001 model 2000cc rxt den yana olacaktır herkese teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdrdemirel

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler benim ilk tercihim 2000cc rxt, senede ortalama en fazla 7-8.000 km yapıyorum dolayısıyla donanım ve performansa önem veren biri olarak 2001 rxt tercih edeceğim evet biraz fazla yakacak ve tabii ki vergisi de var ama 1.6 nın o kasayı kaldırmayacağı konusunda hemfikir oldum tercihim 2001 model 2000cc rxt den yana olacaktır herkese teşekkürler...

• Renault Başlığı altında Lagunacılar topiğini incelemeni tavsiye ederim. Bende bir Laguna sahgibi olarak ısrarla RXT almanı öneririm...
  • Bir haftadır fırsat buldukça Laguna topic ini takip ediyorum kısmetse bu hafta bu hafta bitireceğim o topic te karar vermemde ciddi
    etken oldu şu an sabırsızlıkla ve hummalı bir şekilde 2000 yada 2001 Laguna 2000cc rxt arıyorum umarım bütçeme uygun temiz bir araç bulurum herkese saygılar....
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdrdemirel

Bir haftadır fırsat buldukça Laguna topic ini takip ediyorum kısmetse bu hafta bu hafta bitireceğim o topic te karar vermemde ciddi
    etken oldu şu an sabırsızlıkla ve hummalı bir şekilde 2000 yada 2001 Laguna 2000cc rxt arıyorum umarım bütçeme uygun temiz bir araç bulurum herkese saygılar....

doğru tercih

4 disk olması bile tercih nedeni
  • rxt dolu bir araba gercekten yakıt sorun degilse alınacak araba
  • bence de LAGUNA

hem konfor hem güvenlik var araçta ayrıca 260 kadranı var ve üst motor seviyelerinde araç kadran kapatıyor :) bu süratlerde bile yol tutuşu olan iyi bir araba
  • 2001 RXT Donanım olarak ve görüntü olarak çok güzel ben hastasıyım bu kasanın bence efsane kasa bu seriler yenilerden çok daha üstün
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeTeR PaN

2001 RXT Donanım olarak ve görüntü olarak çok güzel ben hastasıyım bu kasanın bence efsane kasa bu seriler yenilerden çok daha üstün

aynı şekilde düşünüyorum.bizde 2001yılında vardı 2001model 2.0rxt 140hp müthiş bir arabaydı yaa.2002yılında kaza yaptığımız için sattık.ama gerçekten çok güzel bir araba.tavsiye ederim
  • arkadaşım eğer halen almadıysan laguna tavsiye ederim bende şu anda 2001 model laguna var 2000cc rxt lacivert 2 senedir kullanıyorum bundan önce 1800cc ve 1600cc lerini kullandım ama 2000cc çok güzel deri koltuk 4 disk fren ince hız lastiği ve siyah renkli camlarıyla süper bir araba araçta sıralı lpg takılı km ye 150-140 kr yakıyor
  • arkadaşım bizdede 2000model laguna motorlu rxt 2.0 megane ardı alırken 2004te 18e alıp 2006sonunda 11.750ye zor sattık düşün değer kaybını...2.0 motoru öğrenen kaçıyordu araba pazarında..ama o kadar çok yakmıyor performans da iyiydi..fakat bizim arabada mı öyleydi lagunayı bilmem ama 150 den sonra içeri çok ses geliyordu...2.0 motora göre yüksek hızda iyi değildi yani bizim araba...
    değer kaybını göze alıyorsan güzel makine..
  • her şeye ragmen o fiyatta alınabilecek en mantıklı kaliteli ve dolu araç

ben de hastayım alıp LPG ile gezmeyi düşünmüyor değilim.
    miniks turbo diye bir araç var act ye bak
    turbo uygulaması da yapabilirim aldıktan sonra
  • En güzel kasası bence bu laguna hala çok yakışıklı ve sağlam bi görüntüsü var RXT donanım ise kendini belli ediyor. İyi tercih
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.