Şimdi Ara

YAĞ SU ÖLÇEN TARTILARLA İLGİLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
69.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben bu türden tartıları ilk gördüğümde pek inanmamıştım hele hele bu ölçümün yapılması için yaş cinsiyet ve boy girişinin yapılması bende şöyle bir izlenim uyandırdı: muhtemelen yağın felan ölçüldüğü yok yaş cinsiyet ve boya göre normal bir insanda ne kadar yağ ve su olduğuna dair verilerle senin kilonun ne kadarının yağ olabileceğini basit bir hesap makinası işleviyle hesaplıyıp seni yağını ölçmüş gibi sana söylüyor diyordum... öyle ya eğer üstüne çıkan canlı varlığın yağını suyunu ölçebiliyorsa neden boyunu bilmek zorunda olsun yada yaşına niye ihyiaç duysun? .. hatta satıcıya dedim ki üstüne bir çuval kum koysak değerlere de 50 yaşında 180 cm erkek desek bize muhtemelen programlandığı şekilde o ağırlıkta o boydaki ve o yaştaki erkeğin ağrlığını bize sonuç diye verir... bu makinaların neden yaş ve boy verisi istediği konusunda hala tatmin olmuş deilim ama bu aletleri kullananlar yaptıkları spora göre örneğin yağların azalıp toplam kas dokularında artma olduğunu(tartı verilerine göre) söylüyorlar.. bu durumda cihazların ölçüm yapıyor olması gerekir ama hala niye boyve yaş verisini istiyor mantığım almıyor

• Bahsedilen cihazları ikiye ayırmak lazım.
    Biri portatif olup istatiksle veriler üzerinden ölçüm yapan cihazlar
    Diğeride el bacaklardan elektrot yardımı vücuda akım vererek ölçüm yapan cihazlar.
    Bunlarda kendi içlerinde ayrılıyorlar bazıları vücut yaşı gibi istatiksel değerlerden yararlanıp bazılarıda sadece ölçüm sonuçları veriyor.

Biospace markası Vücut kompozisyon analizi cihazlarında en iyilerdendir.

Size fikir edinmeniz açısından bir katalog adresi verim. TIKLA

• http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=336906&ProductID=sgbas320e#tablnk

bende bundan var

geçen vatan indirim zamanı 40 liraya almıştım

çok kapsamlı bişey değil

ama bu paraya fazla bile

bu tip cihazlar farklı değerler verir sanırım

çünkü her markanın kendine göre bi formülüzasyonu var

ama yaklaşık değerler görmek için ideal bence

zaten normal tartı parası

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.