Şimdi Ara

Tavsiye - Termosifon mu şofben mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
139
Cevap
7
Favori
262.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sevgili kardeşim ben doğalgazcıyım senin şohbenin kendi kendine yanması eğer her hangi bir yerde bir musluk açılınca gerçekleşiyor ise cihazın altına soğuk su girişine çekvalf takmalısın bu senin sorununu kesinlikle çözecektir. bende formda ısıtıcılar arasında karşılaştırmalar yapıyorum ve şu an da inan doğalgazlı şohben hariç en ekonomik olanı elektrikli termosifon.ancak hangi marka daha verimli ona karar veremedim sizin gibi değerli arkadaşların tecrübeleriyle kendi gözlemlerimi karşılaştırıp bir fikre varıcam tşkler.
  • Arkadaşlar merhaba,

ben de yeni evimize taşınırken arçelik marka titanyum 65 lt elektrikli kombi aldım. almaz olaydım :(

30-40 arasında gelen elektrik faturam 80 den aşağı hiiiiiç düşmedi. karşı komşumuzda farklı bir markanın ürünü var onların bizimki kadar elektrik faturası ödediğini görmedim hiç. hani birisi dese kardeş al şu markanın şu modelini daha az elektrik faturan gelir bunu hemen çöpe atıp yenisini alırım. başkasına hediye etmeyi asla düşünmem benim başıma gelen başkasının başına gelmesin diye. o yüzden direkt çöpe. varsa bu konuda bir ürün tavsiyeniz kesinlikle değerlendiririm.
  • Bugun daha yeni demirdokum titanium 65 lt lik aldim..daha onceki tuplu idi..tup cok pahallandi birde banyoda yer isgal ediyor..genelde herkes demirdokum tavsiye ettigi icin bunu aldim..tuplude ayar zor oluyordu..gerci
    Bendeki ariston du bozulmusta olabilir..siz siz olun ariston un tuplu modelini almayin..cok dandik bir cihaz..
  • Bugün Baymak 65 lt taktırıyorum. Tecrübelerimi paylaşıcam zamanla...
  • bu devirde tüp kullanılmaz ki hem pahalı hemde tehlikeli.
  • Isı kaybı = malzemeye özgün katsatı x Sıcaklık farkı

Malzemeye özgün kat sayı sabittir (satın alınmış termosifon için).
    Termosifonun bulunduğu ortam kabaca 20 C kabul edelim (oda sıcaklığı), yani o da sabit..
    Tek değişken: sıcaklık farkınıdaki suyun sıcaklığı.
    Yani suyun sıcaklığı ne kadar yüksek olursa sıcaklık farkı (= su sıcaklığı - oda sıcaklığı) o kadar yüksek olur.
    Bu durumda da ısı kaybı en yüksek olur.

Dolayısıyla en fazla tasarruf için su sıcaklığını en düşükte tutmanız gerekir.
    Örneğin 35-35 derecede tutup hiç soğuk su katmadan suyu kullanmak teorik olarak en ucuz yol...

Ancak başka etkenler de var. Ne kadar sıcak su tükettiğiniz ve ne sıklıkla sıcak su kullandığınız...

Termosifonu sürekili açık tutmayacaksanız kafanıza göre takılabilirsiniz.
    Termosifon süreli açık sa ve çok su tüketiyorsanız büyük hacimli bir termosifon (örneğin 80 lt) alınız ve 30-35 derecede bekletiniz.

Arz ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racai -- 20 Mart 2012; 18:50:27 >

• Doğalgaz yoksa en mantıklısı termosifon bence de. Bir tüp olmuş 70 küsur lira. Eskiden bizde de şofben vardı ve ayda bir tüp anca yetiyordu. Şu an termosifon kullanıyoruz ve faturamıza katkısı en fazla 25-30 liradır diye hesaplıyorum. Yani termosifon şofbene göre %50'nin üzerinde daha tasarruflu. Bu arada termosifonu hiç kapatmıyoruz, sürekli açık ve 2. kademede kullanıyoruz. (ekonomi modu). Kullanım olarak zaten çok daha pratik şofbene göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 23 Mart 2012; 23:09:19 >
  • Herkese merhaba;

2008 den bu yana olan yorumları şimdi okudum. Ve termosifonda karar kıldım. Sorum su..
    Bu termosifon illaki devamlı açık mı kalması gerekiyor.
    Sadece banyo için banyo zamanı açılması durumunda suyu ne kadar sürede ısıyor ? ve bu şekilde sofpen e göre daha mı çok elektrik yakar.

Son olarak baymak modelleri 7 yıl garanti varmış. Baymak tavsiye edermisiniz.
  • bu temosifonun ikinci eli alınırmı lütfen yardım alacağım ürünün garantisi devam ediyormus ..markası bosh bır yıl kullanmıs .... neyine dikkat etmem gerekiyor

bu arada bir kombici ikinci el alacagına aynı paraya arıston al dedi .. dedim kazanı tıtanyummu (forumdan biliyoz ya ) o ne dedi simdi ne yaparsın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le_gamin -- 16 Mayıs 2012; 13:16:37 >

• Bugün Demirdoküm Dt3-s modelini kullanmaya başladık ve şu an için memnunuz. 60 dereceye ayarlı.Su ile ılıştırarak devamlı akış şeklinde 35dk sıcak su veriyor. 320tl ye aldık lcdsiz modeli.

Çelik kazanlı Eca alacaktım fakat hem şeklinin biçimsiz oluşu hem de fiyatının titanyumun neredeyse 2 katı oluşu nedeni ile demirdoküm dt3 modelini tercih ettik. 4 sene çıkarsa yeter benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freestyler7

Bugün Demirdoküm Dt3-s modelini kullanmaya başladık ve şu an için memnunuz. 60 dereceye ayarlı.Su ile ılıştırarak devamlı akış şeklinde 35dk sıcak su veriyor. 320tl ye aldık lcdsiz modeli.

Çelik kazanlı Eca alacaktım fakat hem şeklinin biçimsiz oluşu hem de fiyatının titanyumun neredeyse 2 katı oluşu nedeni ile demirdoküm dt3 modelini tercih ettik. 4 sene çıkarsa yeter benim için.

eger eca alsaydınız 10 - 12 sene kullanırdınız dahada ucuza gelirdi yada siemens alsaydınız gene 10 - 12 sene kullanırdınız.

bu eşyalar tipe göre değil sağlamlıga göre alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freestyler7

Bugün Demirdoküm Dt3-s modelini kullanmaya başladık ve şu an için memnunuz. 60 dereceye ayarlı.Su ile ılıştırarak devamlı akış şeklinde 35dk sıcak su veriyor. 320tl ye aldık lcdsiz modeli.

eger eca alsaydınız 10 - 12 sene kullanırdınız dahada ucuza gelirdi yada siemens alsaydınız gene 10 - 12 sene kullanırdınız.

bu eşyalar tipe göre değil sağlamlıga göre alınır.
  • Ben Ankara'da ECA termosifon bulamadıysam başka şehirleri düşünmek bile istemiyorum. Kişiden kişiye tercih sırası değişir. Güzel bir banyo da o termosifon sırıtır.
  • kime göre, neye göre güzel benim anladıgımı sizin güzellik anlayışınız sıfır.
  • ikinci el termosifon alınırmı nelere dikkat etmem gerekiyor alacagım urun bosch 65 litre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le_gamin

ikinci el termosifon alınırmı nelere dikkat etmem gerekiyor alacagım urun bosch 65 litre

İkinci el termosifon almaya değmez bence. Garanti olayı önemli. ECA bulabilirsen onu al.

Ya da Demirdöküm ideal. 320tl ye aldık biz. 3yıl garantisi var. Dt3-s modeli. Montaj ücretsiz. Sadece tesisat hazır olmalı.Bizim apartmana 6 adet aldık. Merkezi sistem iptal olduğu için.

Baymak ise servisi ekstra para alıyormuş montaja, 7 garanti ayağına ordan çıkarıyorlar parayı.

Ama ana soğuk su girişine Eca nın 39tl lik "3/4 basınç ayarlayıcı"yı mutlaka taktır derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestyler7 -- 1 Haziran 2012; 14:14:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün aşağıdaki anlatacağım yolla 1 saat duş keyfi yaptım.
    Demirdöküm 65lt dt3-s modelini kullanıyorum.
    (öncelikle 3/4 basınç düzenleyici taktırmayı unutmayın gerçekten işe yarıyor.)

Bunun için duşa girmeden önce 75derecenin biraz altına ayarı yapıyoruz ve suyun 1 saat 10dk ısınmasını bekliyoruz. Daha sonra ise duş başlığımızı tasarruflu püskürtmeye ayarlıyoruz. (suyu verimli kullanmak için bunu edinmek şart!%70 e varan tasarruflu modelleri bulabilirsiniz. ) Şampuanlanırken suyu kapatmayı unutmuyoruz. Böylece termosifonumuzu daha çok seviyoruz.

Termosifon en güzel seçimlerden birisi kullanmayı bilene. Doğalgaz daha tasarruflu olabilir ama tehlikesi daha fazla!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BAYMAK TERMOSİFON ALDIM, ABARTMADAN SÖYLÜYORUM 3 AYDIR HAYATI ZİNDANA ÇEVİRDİ. FİRMA DA ÜRÜNÜNE SAHİP ÇIKMIYOR. BASINÇ VENTİLİNDEN SU AKITIYOR. REGÜLATÖR TAKTIRDIM. GENE PARA ETMEDİ... 350 TL LİK TERMOSİFONA YAPTIĞIM MASRAF 140 TL +ZAMAN + UĞRAŞMAM DA CABASI... KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE 7 YIL GARANTİSİ VAR DİYE GÜVENMEYİN. TEKNİK SERVİS BİLE BASINÇ VENTİLİNDEN SU AKITMASI OLAYINI SİZİN ŞEBEKEDEN KAYNAKLIDIR, DOLAYISIYLA GARANTİ KAPSAMINA GİRMEZ DEYİP BANA MADDİ FATURA ÇIKARDI. ŞİMDİ KULLANIM KILAVUZUNDA YAZAN HERŞEYİ YAPMAMA RAĞMEN, HALA SORUN DEVAM EDİYOR VE KİMSE BUNUN SORUMLULUĞUNU ALMIYOR. 7 YILLIK GARANTİ BU OLMAMALI... HAKKIMI SONUNA KADAR ARAYACAĞIM.
    TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE GİTTİM DÜN. 4 DEFA ARIZA BİLDİRİM FİŞİ ALIN, BİZ ONLARA İADE ETMESİNİ BİLİRİZ DEDİLER.

SİZE TAVSİYEM BAYMAK ALMAYIN KESİNLİKLE. DİĞER MARKALARI ALANLARIN HİÇBİRİ AYNI SORUNU YAŞAMIYOR BNM SİTEDE.... Bİ DE DAHA UCUZA ALMIŞLAR TERMOSİFONLARINI...

• Demirdöküm termosifonumun kazanı delindi, 7 yıl önce alınmıştı ve yukarıdaki yorumlara bakacak olursak iyi dayanmış gibi. Sanırım tekrar Demirdöküm alacağım.
  • Arkadaşlar çok pratik ve çok tasarruflu birşey önereceğim böylece aç kapa yapmak zorunda kalmayacaksınız termosifonu.
    Bir digital timer yani zaman sayacı alın 3 zamanlı elektrk tarifesine geçin
    sabah 05-06 arası termosifonu otomatik olarak açmaya ayarlayın ve derceyi 60 -70 yapın mevsime göre
    kalktığınızda sıcak suyunuz yarı fiyatına hazır olacaktır.
    akşam duş yapanlar ilk tarifeyi ve saat 16-17 arası tarifeyi açık kullansınlar, yada ikisini birden,
    bulundukları yere göre
    sonuçlara çok şaşıracaksınız

3 lü tarifeler:
    gece 22:00-06:00 yarı fiyat
    gündüz 06:00-17:00 normal fiyat
    akşam:17:00-22:00 2 kat zamlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 27 Aralık 2012; 18:15:29 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.