Şimdi Ara

göz seğirmesi neden olabilir??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
156.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar aylardır sol gözümün alt kapağında seğirme var geçmek bilmedi göz doktorune gittim bişi bulamadı norologa sevketti oda antidepresan verdi biraz kullandım ilacı çevremdeki insanları zararı olduğunu söyleyince bıraktım seğirme hala devam ediyo onun duışında vücudumda kolumda bacağımda çok nadirde olsa seğirme oluyo nedir bu yaa ...yardımcı olabilecek arkadaşlarımız varmı??

• potasyum eksikliği buna neden oluyor diye biliyorum.. muz da bol miktarda var
  • selam soldier..

aynı durumu 3-4 ay boyunca yasadım... ALLAH sifa versin, sıkıntı verici bir durum... Benim uykumun cok duzensiz oldugu birazda stresli oldugum bir donemdi... uykunu bozuksa duzeltmeye calıs... bana sanırım uyumak iyi geldi..

onun dısında bende arastırdım, tedavi bulamadım... korkulacak bisey oldugunu sanmıyorum, icini ferah tut...
  • 2-3 sene önce bende de vardı, hatta göz muayenesine gittiğimde doktora da söylemiştim. Herhangi bir zararı yok, çözümü de yok demişti. Sanıyorum strestendi. Daha sonra kesildi. Arada çok stresli olduğum zamanlarda yine tekrarlıyor ama çok kısa süreli , sonra kendiliğinden geçiyor.

Arkadaşın dediği gibi uykuna dikkat et ve gözlerini çok yormamaya çalış.
  • uykuma yeterince dikkat etmeye çalışıyorum ama mesleğim gereği düzenli bi uykuya sahip olamam vardiyalı bi sistemle çalışıyorum..uff ya gerçekten sinir bozucu bişi
  • çok fazla bilgisayar başında oyalandığımda ve uyku düzenim bozulduğunda bende de oluyordu ama geçti şimdi...yorgunluk olabilir en önemli sebebi..
  • Yukarıda arkadaşların anlattıklarına ek olarak uzun süre pc ekranına bakmakta buna neden olabiliyor. Başıma geldiği için çok iyi biliyorum.
  • Uyku düzensizliği , Stres , Gözünü yorman (Tv Bilgisayar basında fazla kalman yada fazla kitap okuman) diye biliyorum...
  • üst üste bi kaç gün uykusuz kalınca oluyo bende

öss zamanı baya uzun süreni de olmuştu.yorgunluktan olabilir yani bence
  • Göz seyrimesinin altında çoğu zaman stres yatar. Siz görünmeniz gerek iki doktora da görünmüşsünüz. Her ne kadar sinir bozucu bir durumda olsa zararsız olduğunu bilmek belki biraz rahatlatıcı olabilir. Genelde de nasıl kendiliğinden başlıyorsa yine aynı şekilde kendiliğinden geçecektir.
  • İyi ßir DinLenmeye İhtiyacın Var.
  • yıllık izne ihtiyacım var benim
  • Anksiyete de olabilir bence. Doktorda anti depresan verdiğine göre..
  • Szopen anksiyete nedir peki biraz açabilirmisin onu bize?
  • Bu konu hakkında google da bisürü Türkçe bilgi bulabilirsin. Anksiyetenin semptomlarından biride bu göz seğirmesidir. Ama esas semptomlar kadar sık görülen bişey değildir. Anti depresan demeseydin anksiyete yazmazdım bile çünkü çok düşük bi ihtimal olurdu bu
  • stres ve bilgisayar/tv başında uzun süreli oturulması bunun en buyuk nedeni. kafaya birşey takmayacaksın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

stres ve bilgisayar/tv başında uzun süreli oturulması bunun en buyuk nedeni. kafaya birşey takmayacaksın.

+Uyku düzensizliği
    +Spor yapmamak
  • Fazla heyecandan da olabilir.
  • özellikle hapşırdığımda oluyo bu ama azaldı eskisi gibi deil inanıyorum geçicek
  • İsterseniz 7 gün 24 saat ekran karşısında oturun gözünüzün canını okur ama seğirtemezsiniz. Çünkü alakası yoktur.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.