Şimdi Ara

derin dondurucu tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
5
Favori
123.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • derin dondurucu almayı düşünüyorum. ama bu konuda bilgim yok, kullanan veya bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. marka-model??

• Aradığınız ürün önden açılan mı yoksa sandık tipi mi?
  • sandık tipi bir ürün istiyorum.
  • http://www.electrolux.com.tr/node39.asp?ProdId=32260
    http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/7509720002.htm?&productCode=7509720002
    http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/7509820002.htm?&productCode=7509820002

Bu ürünler düşük enerji tüketimi ile çok avantajlı.Özellikle Electrolux'ün aylık masrafı 0,47X30X0,16YTL=2,25YTL elektrik.30kg dondurması da üstün kapasiteyi gösteriyor.Kaliteleri ise tatminkar.
  • TEŞEKKÜRLER
  • bosch almayın biz aldık derin dondurucu memnun değiliz çevremizdekilerden de duyduğumuza göre onlarında no-frost buzdolapları var onlarda memnun değiller tavsiye etmem boschu
  • quote:

Orjinalden alıntı: finishman

bosch almayın biz aldık derin dondurucu memnun değiliz çevremizdekilerden de duyduğumuza göre onlarında no-frost buzdolapları var onlarda memnun değiller tavsiye etmem boschu

• Evet Bosch'un yerli buzdolabı ve derin dondurucuları iyi değil.Ben de tavsiye etmiyorum.
    Linkteki Electrolux şahane,elektrik tüketimi çok az A++ sınıfı.
  • elektrolüx ün bir üst modeli nasıl? sitesinde inceledim,güzel gibiydi.
    quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Evet Bosch'un yerli buzdolabı ve derin dondurucuları iyi değil.Ben de tavsiye etmiyorum.
    Linkteki Electrolux şahane,elektrik tüketimi çok az A++ sınıfı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 25 Aralık 2007; 7:37:27 >
  • güncel
  • arçelıkle elektrolux arasında fıyat farkı pek yok hangısı daha ıyı? hacım farkıda pek yok sanırım
  • electrolüx'Ün 250lt hacmindeki derindondurucusunu öneririm. (dikey dolap) ankarada iseniz paşacan aş. de uygun fiyata bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 14 Kasım 2012; 14:03:42 >
  • saglık acısından zararı yok degılmı mesela kışın ıspanakları koysak yazın yesek besin degeri kaybı bozulma oluyormu? bilgisi olan kullananlar yazarmı?
  • tabiki olmaz. derin dondurucular besinlerin uzun süre taze olarak saklanması için yapılmıştır zaten.
    tam sürelerini bilemicem ancak balık, tavuk gibi gıdalar 6 ay. kırmızı et 1sene gibi uzun süre saklanabiliyor.
    sebzeler sanırsam 2 - 3 ay civarı olması lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: BurakLEE

arçelıkle elektrolux arasında fıyat farkı pek yok hangısı daha ıyı? hacım farkıda pek yok sanırım

Tabiki Electrolux düşük enerji tüketimi ve en önemlisi kalitede önde
  • candogan62 sanırım link güncel değil. Önerdiğiniz ürün electrolux' ün hangi modeli? ECN 26105 W mi yoksa ECF 24460 W mi? Bir diğer sorum da sizce sandık tipi mi daha kullanışlı yoksa dikey olanları mı? Fiyat/performans anlamında önerebileceğiniz başka marka derin dondurucular var mı yoksa elektrolux' ü bu konuda tek geçerim mi diyorsunuz?
  • Ayrıca elektrolux'ün her iki ürünü de B sınıfı !
  • quote:

Orjinalden alıntı: afpturk

candogan62 sanırım link güncel değil. Önerdiğiniz ürün electrolux' ün hangi modeli? ECN 26105 W mi yoksa ECF 24460 W mi? Bir diğer sorum da sizce sandık tipi mi daha kullanışlı yoksa dikey olanları mı? Fiyat/performans anlamında önerebileceğiniz başka marka derin dondurucular var mı yoksa elektrolux' ü bu konuda tek geçerim mi diyorsunuz?

Şu an bağlantımda sorun olduğu için ne Electrolux2ün sitesini ne de verdiğim linki açabildim.
    Elimdeki Electrolux kataloğuna baktım ve bahsettiğim A++ ürünü bulamadım.Sanırım artık üretilmiyor,kataloglara konmamış.Siteden de kaldırıldı sanırım.Üzücü bir durum çünkü gerçekten iyi bir üründü.
    Dediğiniz gibi şu an sandık tipi olarak 2 model var ve ikisi de B sınıfı.
    Bu durumda geriye Arçelik kalıyor.Kalite Electrolux akdar yüksek olmasa da enerji tüketiminde avantajlı.Kalitesi de orta sınıf.Ondan tavsiye edebilirim.

Sandık tipinin en önemli avantajı istenen boyutta yiyeceklerin yerleştirilebilmesi.Büyük et parçaları,kaplar vs rahatlıkla konabilir.Dikeylerde ise raf metrekaresi az olduğundan yiyeceklerin boyutları önem kazanıyor.Dikeylerin en önemli avantajı da mutfakta pek fazla yer kaplamaması.Ayrıca tek kapılı soğutucularla yan yana konarak gardolap tipi gibi kullanılabilmesi.Başka çok dikkate alınacak farkları yok.Bir de dikey dondurucular raflı olduğundan daha düzenli yerleştirme yapılabiliyor.
  • candogan62 arçeliğe mahkum etmeyin bizi :).

Whirlpool ya da başka marka varmı tavsiye edebileceğiniz herhangi başka bir model?
  • Electrolux'ün dediğim modelini buldum:) Buyrun bitmeden alın.
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=22266&productid=mtelececs2651#tablnk

Whirlpool'da sadece dikey var.Pek avantajlı değil gibi.
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=22266&productid=mtwhirlafg8080#tablnk

Ama Electrolux'ün bu modelini tek geçerim gerçekten.Hem de fiyatı Beko ile aşağı yukarı aynı.Dondurma kapasitesi Beko'nun 2 katı.Eberji tüketimi Beko'dan yılda 100kw kadar daha az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 21 Ocak 2008; 17:11:14 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.