Şimdi Ara

VOLVO S40 1.6 DİZEL NASILDIR...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
6
Favori
220.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu konuda çok konuşulmamış bence. ama iç mekan-malzeme kalitesi, sağlamlık, güvenlik,ses izolasyonu yakıt tüketimi açısından kesinlikle VOLVO. ha neden mi tutmadı. Türkiye olarak tutucuyuz da (tutturmuşuz VW, toyota, reno vs...) ondan. Volvo bu bahsettiğimiz markalarla değil de BMW 3 serisi, Audi A4, Mercedes C serisi ile mukayese edilmeli. elbette ki motor konusunda markalar ortak parçalar ve hatta aynı motorlar kullanacak. ama konunun içinde VOLVO ile kıyaslanmayacak markalar var.
    Neden: Türkiye de belli markalar tutmuş. Elin Almanı nasılsa tuttu Türkiye'de diye VW yeni JETTA'da kullanabileceği en adi ,en ucuz , en kötü plastiği kullanmış. Ve ben O dış görünüşünü çok sevdiğim arabayı kullandığı malzemeden dolayı almayacağım. Neden tüm markalar sert plastiğe geçiyor da (iç mekanda) Audi, Mercedes, Bmw ve Volvo geçmiyor. Çünkü onlar bu işi ticari olduğu kadar prestijlerini korumak adına yapıyorlar.Kaliteden ödün vermiyorlar. Bundan 20 sene sonra umarım dünyamızın ömrü vardır) yine bu kaliteden ödün vermeyen markalar kalacaktır üretime devam edebilen. diğerlerini hazin sonlar bekliyor bilinçli ve akıllı (körü körüne oy vermeyen!..) tüketiciler çoğaldıkça. Ve bence az satmalarına rağmen doğru yapıyorlar. helal olsun küresel krizde bile kaliteden ödün vermeyen markalara...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Aracin motoru ford parcasi pahali servisi yok sadece saglam ve karizmatik bir araba on kolsol bence berbat hic estetik yok bence 50000 tl para verilcek araba degil butce 50000 tl ye cikinca ilk once vw derimm

hayatında volvo ya binmemiş insanlar rahatça sallıyor, tüm wv ler elimden geçti hangi wv ile volvoyu kıyaslayabilirsiniz? maksat wv olsun da gerisi boş, konunun wv ile ilişkisi yokken yine bir wv fanatiği el attı buraya da bazıları ayda 3-4 milyar kazanıp tüm paralarını bir arabaya yatırınca fanatik oluyorlar normal karşılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestekar87 -- 11 Temmuz 2011; 0:07:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: passioncolic

bu konuda çok konuşulmamış bence. ama iç mekan-malzeme kalitesi, sağlamlık, güvenlik,ses izolasyonu yakıt tüketimi açısından kesinlikle VOLVO. ha neden mi tutmadı. Türkiye olarak tutucuyuz da (tutturmuşuz VW, toyota, reno vs...) ondan. Volvo bu bahsettiğimiz markalarla değil de BMW 3 serisi, Audi A4, Mercedes C serisi ile mukayese edilmeli. elbette ki motor konusunda markalar ortak parçalar ve hatta aynı motorlar kullanacak. ama konunun içinde VOLVO ile kıyaslanmayacak markalar var.
    Neden: Türkiye de belli markalar tutmuş. Elin Almanı nasılsa tuttu Türkiye'de diye VW yeni JETTA'da kullanabileceği en adi ,en ucuz , en kötü plastiği kullanmış. Ve ben O dış görünüşünü çok sevdiğim arabayı kullandığı malzemeden dolayı almayacağım. Neden tüm markalar sert plastiğe geçiyor da (iç mekanda) Audi, Mercedes, Bmw ve Volvo geçmiyor. Çünkü onlar bu işi ticari olduğu kadar prestijlerini korumak adına yapıyorlar.Kaliteden ödün vermiyorlar. Bundan 20 sene sonra umarım dünyamızın ömrü vardır) yine bu kaliteden ödün vermeyen markalar kalacaktır üretime devam edebilen. diğerlerini hazin sonlar bekliyor bilinçli ve akıllı (körü körüne oy vermeyen!..) tüketiciler çoğaldıkça. Ve bence az satmalarına rağmen doğru yapıyorlar. helal olsun küresel krizde bile kaliteden ödün vermeyen markalara...

Arkadaş çok güzel açıklamış. 2. alacağım araç büyük olasılıkla volvo olacak. Volvo kalite çıtasını hiç düşürmeden hep ileri taşıyarak yeni araçlar çıkarıyor. Verdiği güven hissi ise parayla satın alınamayacak kadar fazla. Sıradan insanlara bile 3 araç ismi sayın biri volvo olsun. Büyük bir çoğunluğu en güvenli araç olarak volvo diyecektir. Allah herkesin gönlüne göre aracını nasip etsin. Slmlar, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisatan -- 29 Nisan 2011; 18:17:42 >
  • Volvo s40 iyi araba yol tutuşu çok iyi konforluda.İçerideki malzeme kalitesi yüksek d segment gibi donanımı yeterli ve müzik sistemi harika ortalama yakıt 6.1 gibi motoru da çekişi iyi torq kendini hissetiriyor güçlü araba sollamalarda rampada felan zorlamıyor.Fakat içerisi biraz dar ve servis olanakları kısıtlı.motor sesi içeri her dizelde olduğu gibi alıyor fakat sınıfındakilerden çok daha az yol sesi çok az en önemlisi görünüşü çok iyi.
  • 1.4 1.2 motorlu araclar kılıma acıken stop etmıoda 1.6 nasıl edıo benımde aklım ona takıldı :)
  • 1 Yıldır Volvo S40 kullanıyorum. Alırken o kadar çok düşünmüştüm kü, çok kararsızdım ve çok endişeli olarak satın almıştım. Açıkçası neden bu arabayı daha önce almadım diye düşünüyorum şu an. 1500 kilo bir araba ancak bu kadar seri olaiblir ve bu kadar güven verebilir. Daha önve VW kullandım ve Türkiye'deki yüksek fiyat politikasından bıktığım için Volvo'ya kaçmıştım. Oysa sadece fiyat değil, kalite olarak da Volvo çok önde. 500 liralık servis ücretini yüksek bulan arkadaşlar VW'de dizel bir pasatın servis ücretini sorsunlar, sonra konuşalım. Haa neden passat da, jetta değil diye sorarsanız, önce bir jettaya binin ve gerek malzeme kalitesi ve gerek ful donanımını öğrenin, ondan sonra S40'daki güvenlik paketlerini gördüğünüzde neden jetta ile değil, passat ile karşılaştırmanız gerektiğini anlarsınız. Passat kadar geniş değil, passattan çok daha konforlu.
  • 2012 model 60000km de
    S40 var arkadaşlar, sunroofsüz olan paket
    57000 TL'ye iyi midir?
    Teşekkürler
  • tcyusuf32 kullanıcısına yanıt
    2004 modellerinin dizeli yok 2 nesil s40 kullanmis biri olarak parca ve malzeme kaliteleri cogu aractan onde hatta s40 mk1 in malzeme kalitesi zamaninin bmw mercedesini gec simdikilerde bile yok bagimsiz cok kollu suspansiyon standart alfa 156 ve volvo s40 lar piyasanin en iyi f/p araclari
  • VOLVO S40 1.6 DİZEL NASILDIR...
    ÖZELİKLE YAKIT SARFİYATI, KONFORU, YOL TUTUŞU, ÇEKİŞİ, 2. ELDE DEĞERİ, YEDEK PARÇA VE YETKİLİ SERVİS BAKIM ÜCRETLERİ NASILDIR ?
    VOLVO NUN SAYFAINDA S 40 IN 3 MODELİ OLDUĞUNU GÖRDÜM. BU MODELLER ARASINDA DONAMIM FARKI NEDİR ?
    1.6 MOTOR, ÇEKİŞ VE ACİL HIZLANMA İÇİN YETERLİ MİDİR ? (AĞIRLIĞI DİKKATE ALINDIĞINDA)
    ÖZELLİKLE S 40 DİZEL KULLANAN ARKADAŞLARIN CEVAPLARINI BEKLİYORUM.
    TEŞEKKÜRLER...

• VOLVO bi ayrıcalıktır

(volvo s40 sahiplerinden yorum istemişsin o yüzden yorum yazmadım)
  • yok kardes özellikle demiştim. bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.
  • Benimde merak ettiğim bir konu. Volvonun sitesinden baktığımda 1.6 Dizel için fiyat olarak 49.170 yazmışlar. Fiyat olarak uygun görünüyor. Acaba 1.6 Dizeller nasıl.
  • s.a hiç düşünmeden al derim bizde var 1 yıldır kullanıyoruz çok memnunuz biz .sınıfın ın içinde alınacak araba çok güvenlı vede sağlam
    ama yınede fikir senın araştır deneme sürüşü yap içine siniyorsa alırsın
    normal kullanımda yakıtı da ıyı
    ş.içinde 185 ykr euro dızel yakıo bızde
    uzun yolda çok düşüyor
  • aracım megane dizel. 80 bg olmasına rağmen performansı yeterli. Volvo S40 sanırım 110 bg torkuda gayet iyi. O kasayı rahatlıkla kaldırır. Performans konusundan hiç şüphen olmasın. Bence o fiyata alınabilecek en iyi dizel araç.ç Sanırım fiyartı 3-4 daha indirebilirsin...
  • baz modeli için 43.000 ytl diyorlar. bu fiyata hem volvo hemde dizel çook iyi.
  • Arkadaşımda var, çok memnun...

Çok sessiz,konforlu ve çok sağlam bir araç....
  • Güvenli,konforlu,ekonomik...
  • Volvo'nun sitesinde donanımlarını ayrıntılı görebilirsin. Kesinlikle en full ünü al, fiyat farkına değer. Şimdiden hayırlı olsun
  • açıkçası babam 2.0 dizel kullanıyor ve gayet memnun

edit:yanlış motor seçeneğini yazmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malimusavir -- 12 Aralık 2007; 15:58:12 >
  • yol tutuşu performansı gayet yeterli başarılı konforlı geniş iç hacme sahip yakıtı rakiplerine oranla yarım ile bir litre arasında daha düşük seviyelerde oynuyor

dizeller için 2 farklı motor seçeneği bulunuyor 1.6 110 hp ve yanılmıyorsam 2.0 140 veya 136 hp

stqandart ve dinamik olmak üzere 2 farklı donanımı var

dinamik modelde standart özelliklere extra olarak xenon 17" jant performans lastiği vw de ki adı ile esp mevcut sunroof varmıydı yokmuydu hatırlamaıyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.