Şimdi Ara

İZMİR-NARLIDERE İSTİHKAM OKULU YEDEK SUBAY VE ER (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
630
Cevap
2
Favori
298.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CyRuss

quote:

Orijinalden alıntı: Marcuse

Dede telefon olayına ne diyosun ? Birde çarşı / evci çıkma olayları ne zaman başlar ?

Dostum telefon olayını kendim üzerinden anlatayım. Acemilikte yani Narlıdere'de de kullandım, usta birliği Kırklareli'nde de kullandım. Nasıl oldu diye sorarsan... Acemilikte 1,30 gibi birliğe katılırken yanımda telefon olduğunu girişte söylemedim. Xray falan muhabbeti de hikaye zaten. Çantamın alt kısımlarına koydum şarj aletini ve telefonu o şekilde girdim. Daha sonra öyle bir keşmekeş ortamı var ki zaten tutup da bir Allah'ın kulu demiyor telefonu olan teslim etsin vs... gibisinden. Derlerse de tınlamayın sokun içeriye. Bir tek son hafta öyle bir muhabbet oldu Caner Üsteğmen var baya kalite birisidir. Muhtemelen de yüzbaşı olmuştur şu an... O bir iki lafladı telefonu, ilacı vs olan varsa teslim etsin diye... Tabi ben ciddiye almadım pek o şekilde acemilik süresince rahat rahat telefon kullandım. Zaten Narlıdere'de karşılaşacağınız en önemli sorunlardan biri de telefonla görüşememek olacak. Yanınıza gitmeden telefon kartı alın içeride 7-8 gün birçok imkana erişemeyebilirsiniz. Özellikle mavi kantin denilen bölgeye ...
    Ardından Kırklereli'ndeki birlikte de çok rahat telefon kullandım. Eğer içeriye ilk aşamada telefon falan sokacaksanız gerek acemi birliği gerekse usta birliğinde şuna dikkat edin: 1. İçeriye telefonu sokarken sizden önce birileri olmalı. Yani kalabalık topluluklar halinde girerken telefon sokmaya çalışın... 2- Olabildiğince az kişi telefon kullandığınızı bilsin. Gerçi hiç telefon sokmakla uğraşmayıp içeride 50-60 liraya da telefon alabilirsiniz. Gerek gidecek olan dedeleriniz gerekse uzun dönem elemanlar fazla telefonları varsa gitmeden satarlar. Lakin usta birliğinde de yapacağınız şey ilk 1 ay falan telefonu baya gizli kullanmak olsun. Uzun dönem askerlerin neredeyse tamamı biraz yavsak olduğundan ve kısa dönemleri çekemediklerinden direkt, uzmanlara, Blk astsubayına falan ispiyonlama durumları oluyor. Kısacası acemilikte kullanmak usta birliğinde kullanmaya göre daha kolay aslında. Hemen hemen herkes aynı kafa yapısına sahip olduğu için, belirli bir eğitim seviyesine erişmiş olduğu için kimse kimseyi ispiyonlamaz. Şahsen bizim dönemde bir sorunla karşılaşmadım... Şimdiden hayırlı tezkereler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halis25

quote:

Orijinalden alıntı: canis9

CAN YILMAZ
    Sınıfı BAKIM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi İs. Okl. ve EM K.lığı
    NARLIDERE İZMİR
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2012
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 4'üncü Mknz. P. Tug. Loj. Des. K.lığı Bkm. Brl. K.lığı
    KEŞAN EDİRNE

ARKADAŞLAR 12 SABAHI İSTANBULDAN UÇAKLA GİDECEKLER VARMI?

HALİS KARA
    Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi İs. Okl. ve EM K.lığı
    NARLIDERE İZMİR
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2012
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 4'üncü Mknz. P. Tug. K. Yrd. 2'nci Mknz. P. Tb. 3'üncü Mknz. P. Bl. K.lığı
    KEŞAN EDİRNE

Kardeş seninle aynı yerlere düşmüşüz hakkımızda hayırlısı ben istanbuldan sabah 08:40 uçağıyla gelicem sabiha gökçenden

Bende narlidere ve edirne kesan a geliyorum.antalyadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Dede telefon olayına ne diyosun ? Birde çarşı / evci çıkma olayları ne zaman başlar ?

Dostum telefon olayını kendim üzerinden anlatayım. Acemilikte yani Narlıdere'de de kullandım, usta birliği Kırklareli'nde de kullandım. Nasıl oldu diye sorarsan... Acemilikte 1,30 gibi birliğe katılırken yanımda telefon olduğunu girişte söylemedim. Xray falan muhabbeti de hikaye zaten. Çantamın alt kısımlarına koydum şarj aletini ve telefonu o şekilde girdim. Daha sonra öyle bir keşmekeş ortamı var ki zaten tutup da bir Allah'ın kulu demiyor telefonu olan teslim etsin vs... gibisinden. Derlerse de tınlamayın sokun içeriye. Bir tek son hafta öyle bir muhabbet oldu Caner Üsteğmen var baya kalite birisidir. Muhtemelen de yüzbaşı olmuştur şu an... O bir iki lafladı telefonu, ilacı vs olan varsa teslim etsin diye... Tabi ben ciddiye almadım pek o şekilde acemilik süresince rahat rahat telefon kullandım. Zaten Narlıdere'de karşılaşacağınız en önemli sorunlardan biri de telefonla görüşememek olacak. Yanınıza gitmeden telefon kartı alın içeride 7-8 gün birçok imkana erişemeyebilirsiniz. Özellikle mavi kantin denilen bölgeye ...
    Ardından Kırklereli'ndeki birlikte de çok rahat telefon kullandım. Eğer içeriye ilk aşamada telefon falan sokacaksanız gerek acemi birliği gerekse usta birliğinde şuna dikkat edin: 1. İçeriye telefonu sokarken sizden önce birileri olmalı. Yani kalabalık topluluklar halinde girerken telefon sokmaya çalışın... 2- Olabildiğince az kişi telefon kullandığınızı bilsin. Gerçi hiç telefon sokmakla uğraşmayıp içeride 50-60 liraya da telefon alabilirsiniz. Gerek gidecek olan dedeleriniz gerekse uzun dönem elemanlar fazla telefonları varsa gitmeden satarlar. Lakin usta birliğinde de yapacağınız şey ilk 1 ay falan telefonu baya gizli kullanmak olsun. Uzun dönem askerlerin neredeyse tamamı biraz yavsak olduğundan ve kısa dönemleri çekemediklerinden direkt, uzmanlara, Blk astsubayına falan ispiyonlama durumları oluyor. Kısacası acemilikte kullanmak usta birliğinde kullanmaya göre daha kolay aslında. Hemen hemen herkes aynı kafa yapısına sahip olduğu için, belirli bir eğitim seviyesine erişmiş olduğu için kimse kimseyi ispiyonlamaz. Şahsen bizim dönemde bir sorunla karşılaşmadım... Şimdiden hayırlı tezkereler.

Narlıdere'de telefonu teslim edersek eğer çıkışta veriliyor mu geri? Emanete mi koyuluyor yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zakide

quote:

quote:

quote:

Narlıdere'de telefonu teslim edersek eğer çıkışta veriliyor mu geri? Emanete mi koyuluyor yani?

Emanete bırakacaksanız hiç telefon götürmeyin derim... Son gün acemi birliğinden ayrılacağınız zaman baya uğraştırıyorlar. Yemin töreni falan fistan derken uğraşılacak şey değil. Gidip telefonu falan almak. Bir zarfa koyup adını soyadını falan yazıyorlar. Değerli bir telefon götürmeyin derim ayrıca... Sonuçta ne olacağı belli olmuyor. Yok olsa bile bir hak iddia etme şansınız yok.
  • Konu hort olacak ama Acemiliğim buraya çıktı , arkadaşlar gelin tanışalım

İS.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH./İZMİR NARLIDERE
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

Konu hort olacak ama Acemiliğim buraya çıktı , arkadaşlar gelin tanışalım

İS.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH./İZMİR NARLIDERE

Benim de Narlıdere hocam. Usta birliği Bornova.
  • Benimde usta birliği urla hayırlısı olsun bakalım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

Benimde usta birliği urla hayırlısı olsun bakalım ...

Amin hocam.
  • Şidmdilik bi sen bi ben varız , bir kaç kişide ana konuda görmüştüm , onlarda görürlerse gelirler buraya , bakalım bekliyelim
  • Bir arkadaş daha var. Bakalım o da gelir. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mthw

Bizde buraya konu açmıştık :)

http://forum.donanimhaber.com/m_78479606/f_//tm.htm#78480593

Oraya da yazdım hocam. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mthw

sonradan farkettim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: zakide

quote:

quote:

quote:

telefon işine falan girmeyin beyler zaten 5 ay askerlik yapacaksınız sıkın dişinizi. hadi uzun dönemleri anlıyorum da. bizden önce giden 92.2'ler daha yeni terhis oluyor(347kd'ydik biz ağustos 2012) yakalatınca kötü oluyor. bizim kısa dönemlerden kimse kullanmamıştı.
  • Tüm arkadaşlara şimdiden hayırlı teskereler.Acemi birliği narlıdere usta birliği güzelbahçe maltepe askeri lisesi. narlıdere hakkında yorumlara baktım güzel olacak İNŞALLAH ama maltepe askeri lisesiyle ilgili çok bişey bulamadım hayırlısı olur İNŞALLAH.Yer o kadar önemli değil arkadaşlar önemli olan gittiğin yerde hayırlı insanların olması sonuçta türkiyenin en güzel yeri dahi olsa insanına düşmezsen en kötü yer olur.Ben hep öyle dua ettim İNŞALLAH hepimizink ide öyle olur varmı usta birliği Güzelbahçe Maltepe Askeri lisesine düşen?
  • 353. Dönem İzmir Narlıdere İstihkam Okulu Yedek Subay Öğrencileri aşağıdaki gruba bekliyoruz.

http://www.facebook.com/groups/398923086886476/
  • BEYLER ACEMİ BİRLİK NARLIDERE CIKTI BENIM BANA ULASIM PM ATIN VS.

İSTANBULDAYIM KASIM ILK HAFTA GIDIYORUM KISA DONEM
  • İS.OKL. VE EĞT.MRK.İS.EĞT.A.ERB. VE ER KURSLAR TB.İNŞ. VE SHH. TESİSAT KURS BL. /İSTIHKAM/ İZMİR NARLIDERE / İZMİR
  • Evet arkadaşlar benimde eğitim ve esas birliğim İzmir Narlıdere, İstihkam. Kısa dönem er

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musty_77_07 -- 26 Ekim 2013; 11:18:26 >
  • İS.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI /
    İZMİR NARLIDERE / İZMİR

YEDEK SUBAY

İSTİHKAM / BRANŞ 116

Var mıdır benzer :)
  • narlıdere çıkan varmış baya. bende ordayım acemilik ve ustalıkta. istihkamda kısa dönem.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.