Şimdi Ara

**EDİRNE\KEŞAN 4.MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI** (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
5
Favori
311.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş
    şuanda EDİRNE KEŞAN 4. MKNZ PİY. TUG. KMTLIĞI nda görev yapmaktayım. K.D olarak gelecekler çok şanslı özellikle usta birliği Loj Des K lığı olanlar. şimdi buradan takip zor oluyor . aşağıda ki linkte ki grubuma dahil olun oradan tüm soru ve isteklerinize cevap verilecektir.
    https://www.facebook.com/groups/609468799095539/654175211291564/?notif_t=like
  • Salı günü ordayım :)

Eğitim Birliği 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / EDİRNE KEŞAN / EDİRNE
    Esas Birliği 2 NCİ KOR.HV.SVN.TB.KH. VE KH.HİZ.BL. / ÇANAKKALE GELİBOLU / ÇANAKKALE
    Statü KISA_DÖNEM ER
    Sınıf HAVA SAVUNMA
  • 4. MKBZ P. Tugay K. YRD 2. TNK TB. EDİRNE/KEŞAN

Uzun dönem usta birliğim burası çıktı.
    Bu konu hakkında bilgi sahibi olan aydınlatabilir mi lütfen?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sa.
    Ben piyade olarak yaptim. Piyade ciksaydin allah sabir ve kolaylik versin derdim.

2 tankin bulundugu kisla biraz daha iyi sartlar bakimindan. Karabaslar(tankcilar) biraz daha disiplinli idi. . Dolayisiyla esrar ot uyusturucu cok donmezdi.

Ne is yapcagina ve komutanlarina bagli biraz ustalik.

Baska sorun varsa cevaplarim.

Simdiden hayirli teskereler kardesim.

• brscnzr kullanıcısına yanıt
    Merkezle alakam, imkânlarım nasıl olacak diye merak ediyorum. Şartlar olarak artı ya da eksileri nelerdir, izin imkânları mesela... Acemiliğim 9'unda bitiyor çünkü, yemin töreninden 1 hafta sonra gideceğim oraya...
    Eyvallah bro iyi dileklerin için.

• Bu "4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. GIDA KONT.MFZ.K.LIĞI" nedir? Hiç bilgi bulamıyorum. Hangi kışlada, ne iş yapar, nedir, nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoppala pasam -- 25 Temmuz 2015; 2:49:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoppala pasam

Bu "4 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. GIDA KONT.MFZ.K.LIĞI" nedir? Hiç bilgi bulamıyorum. Hangi kışlada, ne iş yapar, nedir, nasıldır?

Bilmiyorum ama Tahmin ediyorum loj.Destek kıtalarında olur o birlik.
  • Nasip olursa 26. ordayim,4. Mekanize Tugayı,Keşif Bölüğü nerde nasıldır arkadaşlar yardımcı olur musunuz ? Sürgün yeri,sıkıntılı olur diyorlar ?

• 367 kısa dönem 2. Grup usta birliği keşana düşen hiç rastlamadım ben dışında çok ilginç değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: brscnzr

Sa.
    Ben piyade olarak yaptim. Piyade ciksaydin allah sabir ve kolaylik versin derdim.

2 tankin bulundugu kisla biraz daha iyi sartlar bakimindan. Karabaslar(tankcilar) biraz daha disiplinli idi. . Dolayisiyla esrar ot uyusturucu cok donmezdi.

Ne is yapcagina ve komutanlarina bagli biraz ustalik.

Baska sorun varsa cevaplarim.

Simdiden hayirli teskereler kardesim.

kaça kaç yaptın piyade olarak dostum ?
  • vay be gelişimin üzerinden 3.5 yıl geçmiş, sayfaları okudukça hafiften duygulanmadım değil. Ben de 352 KD olarak Loj. Des. K.lığı'nda Sahra Hizmet Bölüğü'nde yapmıştım. Kışlanın adı General Muhittin Akyüz kışlası. İlk 1 ay görev yerim belli olmadığı için ağaç kesmekten un çuvalı taşımaya kadar muhtelif işleri yapmış olmakla birlikte daha sonra Gıda Muayene Komisyonu'nda yazıcı olarak görevlendirildim. Görevi kışlaya gelen gıdaların kontrolünü yapmak ve çeşitli laboratuvarlara numuneler gönderip sonuçlarına göre alımları onaylamaktı. Yılbaşında gazlı içecek testleri geçemediği için kuru kuru çekirdek yemiştik mesela :D Diğer yerleri pek bilmiyorum ama lojistik hakkaten rahattır. Benim zamanında 7 tane bölük vardı. Kışla hizmet, boru trampet, sıhhiye, karargah, sahra hizmet,gıda müfreze ve ulaştırma. boru trampet her gün eğitim yapar müzisyen şirin gibi ama genelde çalmayı beceremezler zart zurt saksafon sesleri gelir neşeniz yerine gelir duydukça :D Kışla hizmet de binalardaki gerekli tamirat işlerini yapar. Ulaştırmada baya bi otobüs vardır ve en çok araç bunlardadır. Sahra hizmet de fırın, çamaşırhane, yemekhane, hamam, internet cafe gibi binalarda görevlidir. Sıhhiye bölüğünde ambulans bulunur. Revir de bu bölüğe bağlı. Gıda müfreze, yukarda anlattığım gıda kontrollerinin bazılarını yapar. Buranın komutanları genelde veteriner hekim oluyor. Aynı şekilde muayene komisyonundaki komutanlar da öyle. Karargah üstten gelen emirleri kışlaya iletir. Posta odası, muhabere işleri ve bym bunların kontrolündedir. BYM fotokopi odasına verilen isim. Açılımını bilmiyorum ancak burdan fotokopi veya çıktı almak için tabur komutanının imzası gerekiyor. :) Sanıyorum şu dönemde buraya düşen bulunmuyor. Daha fazla bilgi isteyen varsa bu kışlayla ilgili bildiklerimi paylaşabilirim.

• 369dan yok mu buraya gelicek olan

• Eğitim Birliği 4 üncü mknz p. tug kh. ve kh.bl edirne keşan
    Esas birlik: 4ünü mknz p.tug topcu birliği 1inci 155/52 mmlik k/m ob.bt fırtına edirne keşan
    kısa dönem topçu.
    Nasıl bir yerdir burası ? Başka düşen var mı ?
  • Eğitim Birliği 4. MKNZ O. TUG. KH VE KH BL. EDİRNE/KEŞAN

ESAS BİRLİK : KEŞAN MRK. K.LIĞI EDİRNE/KEŞAN

Arkadaşlar buralarda acemi ve ustalığı yapan var mıdır ? nasıl bir yerdir?
  • Sa beyler 369 eğitim birliği aynı 4. Mknz bl... esas birlik 4.mnz tug. K. Yard. P. Tb 3. Mknz p.BL (zma) keşan artık ne zma nedenekse bende bilmiom saygılar...

• Oencuer O kullanıcısına yanıt
    Senden sonra gittim tabi ben ama olsun cevap vereyim 370.Kd olarak askerliğim biteli 2-2 buçuk ay oldu.Ben ordayken duş arızalıydı mesela.Diğer bölüklerin kendi duşları varken biz tuvalette buz gibi suyla duş alıyorduk.Üstüne tüm amele işleride Merkez K.Lığına kitlemeye devam ediyorlardı.Anlayacağın muhtemelen senin zamanındaki rezillik hala devam etti bil :) Şuan orada olan son kd'den aldığım bilgiye göre daha da rezilleşmeye başlamış :) Keşan'a asker olarak gidene Allah sabır versin.Merkez K.lığına düşene Allah Yardım etsin. Çünkü tüm hapçı otçu oraya geliyor..

• kardes benim acemi birlik bura yazıyor bak böyle 2 nci kor.hv.svn.tb.kh. v

e kh.hiz.bl./gelibolu@umitalkan21
  • Hortlatalım mı konuyu ? :) nerede bu 90/2’ler ? Tamı tamına 10 sene olmuş hatta nerdeyse geçmiş. Bazen insan düşünüyor o zamanları, yaşadıklarını hayatında olan insanları veya göçüp gidenleri. Duygulanıyor ve gerçekten eskiyi özlüyor. Halen aynı Ankara’da olmasa da, şehir dışı gezilerinde veya arkadaşlarımız geldiğinde görüşüp o eski anıları konuşmak güzel oluyor. O izzetiye köyünden dolmuşlarla keşan çarşıya gitmesi ve bizi bırakması, kahvaltımızda karışık menemen duble çay içmemiz, sonrasında cafelerde takılmak. Zaten bir asker o an ne yapabilir ki ? Yer, içer ve gezer :) sonunda ise General Fevzi Mengüç Kışlasına dönüp nizamiye girişinde tekli sırayla üst baş aranmasının ardından Koğuşlara giriş aşamasını yaşamak :) General Fevzi Mengüç Kışlası, Kh.ve Hz.Bl.K’lığı S-1 idim.. güzel dönemlerdi gerçi eh o zamanlar çok anlaşılmasa da keşke hemen bitse de dediğimiz zamanlardı :) özlendin Fevzi Mengüçççççç Selam olsun 90/2 ve üst devrem / alt devrelerime..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.