Şimdi Ara

İZMİR FOÇA JANDARMA KOMONDO YEDEK SUBAYLAR BURAYA (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
6
Favori
137.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, ben 354.donem subat celbinde jandarma komando okulu ve egitim merkezi komutanligi foca da yedek subay olarak gelcem kismetse..tecrubeli arkadaslara bir iki sorum olacak :)
    Oncelikle benim sinif bolumu icin jandarma diyo sadece bu durumda ben komandomu olcam?bide foca dan sonra genelde nerelere dagitim yapiliyo?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar bende şubat celbinde foça jan. komando yedek subay adayıyım. son gün yani 14 şubatta teslim olcam. sıkıntı olurmu acaba?? tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa seviniriz
  • Şimdi 353.dönemler olarak bügün rütbe taktık ve izne cıktık.

Arkadaslar sizi korkutanlara kanmayın sakın.Siz komanda kursu degıl astegmen temel kursu goreceksınız. Rahat olun. egitim yinede agır ancak yapılmıcak iş değil.

yemin törenine kadar yanaşık düzen görceksınız carsıya cıkamıcaksınız. her gün istikamet yiyip sövceksınız ama 2 hafta surucek bu.Daha sonra hafta içi 1 gün aksam 5.30 11.00 arası hafta sonuda 2 gün 8-11 arası carsınız olcak.

Genel egitime gelirsek. sabahtan oglene kadar dersleriniz olcak amfilerde gidip ders işliceksınız. sizi toplamda 11 tane dersten yazılı sınav yapcaklar.Bu derslerin ortalaması alıncak ve ilk yüzde 10luk kesim kendi gidecegı yeri kendi sececek. tabi kura yerleri içinden.

Bu arada kura yerlerini söliyim:En uzak hatay serinyol. eski yeni foca. manisa kırkagac. canakkale izmir bornova aydın Bilecik(ki ben buraya gıdıyorum) safranbolu kastamonu. ankara beytepe.aklıma gelen bunlar suanda.

gördügünüz gibi dogu yok. siz acemi er eğitim yerlerine gidip takım komutanı olacaksınız acemi erlere eğitim vereceksiniz.

her öğlen spor dersiniz olacak burdada yapacagınız max 40şınav ki 10ar setten. 3 barfix 60 şınav. ve her spor dersının sonunda 3km yürüyüs yukarı dogru. 3km iniş yokuş aşa koşarak. Dönem sonunda bu koşu şınav barfix gibi dallardan sınava gıreceksınz ve buyuk ıhtımalle derecenızı bu spor dalları belirleyecek.

kalmak gibi bir durum yok. kımseyle dalasmayın saygılı olun sonuncu bıle olsanız ıstedıgınız yere gıtme sansınız var.

Unutmayın 20 kusur yıl siz elinizi siktiniz. Kura günü oda sizi sikebilir:))

Saygılar
  • al3sta A kullanıcısına yanıt
    hocam cok yardımcı oldun valla çok sağol. yanlız bıkac sorum daha olacak, zahmet olmazsa:)

1-telefon ilk girişte sıkıntı oluyormu ki oluyosa yemin törenınden sonra getirebilirmiyiz?

2-bilecikte komanda mu yoksa içgüvenlikmi olcan. maaşın ne durumda bilgin varmı şimdiden?

3-yanımıza mutlaka almamızı önerdiğin bişeyler varmı, paramızı ziraat karta atsak içerde rahatça çekebilirmiyiz

4-acemi birliği tam olarak 12 haftamı surdu?
  • 1: telefonunu yanında götür hıc bır sorun yok. ama sarjı uzun gıden bır telefon gotur. neden dersen sarj yerı yok koguslarda dısarda tuvaletlerde falan sarj edıyosun. 1saat durdugunda senı 1hafta gturcek bı telefon bul.

2: komando egıtımı almıyosun. kuradan komando yerlerini cekmeyenler ki bunlar manisa-foca yeni foca. komando beresı falan takmıyolar. 300 lira az para alıyolar. ben bilecigi cektım 2900 falan maasım olcak. manisayı cekseydım 3.200 falan olcaktı ıste.

3.içerde çipli ziraat kart satıyolar yüklemesınıde ordan yapıyosun. ama ziraat bankamatigine atarsan paranı raat edersın.

4:12 hafta sürdü bizimkisi. son 1.5 hafta hiç bişi yapmadık ama. temizlik falan. 10.hafta egitimlerin biter komple.

ha bide yanına bol bol siyah ve beyaz corap al. Ben 360 liraya croos ayakkabı aldım kendime dag kosuları için devletin verdiği ayaklarımı mahvetti. ama sen 150 liraya falan bi kosu ayakkabası al. alamıyosan içerde 85 liraya puma satıyolar idare eder.

MUTLAKA AMA MUTLAKA YDS BOT AL. 130 LİRA İÇERDE.

ama ilk gün o botları düz yolda giyince anlıcaksn. inanılmaz raat edersın spor ayakkabı gıbı bot yapmıs adamlar.

bol bol don atlet gotur. içerde satıyolar ama kalitesi iyi değil. mach3 al bitane kafası cıkanlardan. içerde jileti satılıyor. cok raat edersın.yedek bataryan olsun telefonuna. duş sorununuzda yok aksam 6 dan 12ye kadar dus ımkanın var. hemde kimse sana cık dıyemez:)

cok güzel anılarınız olcak orda. ozellıkle takım komutanlarına dıkkat et. onlar başta sert olcaklar. baya ceza yıceksınız.ama hepsi asker olmanız için düzgün durmanız ıcın unutma. son haftalar hepsiyle kanka olup carsıda pes atarken bulabılırsın kendını.:d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi al3sta -- 1 Şubat 2014; 17:11:54 >
  • Hocam cok sagol hakkaten cok yardimci oldun. Sanada simdiden hayirli tezkereler.

• merhaba arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,benim usta birlik foça çıktı.şubat dönemi olmama rağmen 19 mart da acemilik için kastamonu'ya oradan da nisan 29 gibi usta birlik için foçaya geleceğim.kısa dönem olarak yapıcam askerliği.tecrübeli üstlerimiz izmir yeni foça hakkında bilgilendirse sevinirim saygılarr
  • Mayıs cebi çıkan varsa irtibata gecelim

• Bu telefon sokma olayı nasıl hallediyor ilk girişte üst araması falan oluyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: blackkjack

Bu telefon sokma olayı nasıl hallediyor ilk girişte üst araması falan oluyor mu

Yok rahatça götürebilirsin atgm adylarina karismiyorlar. Oyle ki bizde ipad, Laptop kullanan bile var şuan. Rahat burası :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: ostkreutz

quote:

Yok rahatça götürebilirsin atgm adylarina karismiyorlar. Oyle ki bizde ipad, Laptop kullanan bile var şuan. Rahat burası :-)

ciddi misin ya nasıl oluyor ole rahat ya inanamadım suan

• Arkadaşlar Acemi ve Usta birliklerinizi yazarsanız yardımlaşma açısından iyi olabilir.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1y3PX4pL0QgRgmve0SdetneZEHE7WTdBOsdzb_Ul-LPs/edit#gid=0
  • quote:

quote:

quote:

Eski foca yedek subaylık çıktıysa sana soylediklerim geçerlidir emin ol :-) Çarşamba biz gidiyoruz, iki hafta sonra gelirsiniz artık:-)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eski foca yedek subaylık çıktıysa sana soylediklerim geçerlidir emin ol :-) Çarşamba biz gidiyoruz, iki hafta sonra gelirsiniz artık:-)

Hayirlisi olsun bitmis , ne zaman basliyosunuz usta birligine? Bir de bornovaya kac kisi geliyor bilgin varsa soylersen

• Eyvallah dostum :-) Mayıs 20 de başlıyor görev. Bizden 4 kişi Bornova'da olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: al3sta

Selam arkadaşlar.

aslen izmir karşıyakalıyım. yedek subay olarak eski foçaya gıdıyorum. Buraya uzaktan gelecek arkadaşlara nasıl gıtmelerı gerektıgını hangı yolu ızleyeceklerını kısaca paylaşmak isterim.

Havayoluyla geleceksenız direk izban metrosu var havalımanında. ona menemen yonune bıneceksınız. son durakta ınıceksınız bu yaklasık 1saatlik bir yolculuk tahmini. indiginiz yerden foçaya otobusler kalkmaktadır direk inilen yerde. orda otobus soforune soylersenız sızı yakında ındırcektır okulun.

Otobusle gelecekler için terminalden dırek gıdıs mevcutmu bılmıyorum ancak su var.

indiğiniz yerin dibinde menemen yenigaraj dolmusları mevcut. bunlara bınıp yıne son durakta ınılmelı. menemenden foça zaten cok yakın 10dakkada bır otobus kalkmakta yıne dolmus soforuyle iltibata gecılmelı sızı en yakın durakta ındırecektır.

Ayrıca burdaki deneyımlı arkadaşların yorumlarını okumak ıcıme bıraz su serpti. asteklere doğunun kalktıgı bılgısı ne kadar dogru bırı bu konuda kesın bır bılgı verebılırse cok memnun olurum.

Saygılar
    Ne ballı adammışsın dostum Karşıyaka'dan Foça'ya :)
    Bu arada seni düzelteyim. Uçakla gelenler havaalanından çıkıp metroya bindiklerinde "Aliağa" yönüne giden banliyöye binecekler. Dikkat edin "Aliağa"! "Menemen"e binerseniz son durak Menemen'de sap gibi kalırsınız ve sonra orada Aliağa banliyösünü beklemek zorunda kalırsınız. Aliağa'ya binenler "Hatundere" durağında inecekler. Sondan üçüncü durak olması lazım. Hatundere-Biçerova-Aliağa. Hatundere'de indikten sonra hemen durak çıkışında belediye otobüsleri bekliyor Foça'ya gitmek için. Metro ve belediye otobüsü kullanacaklar kentkart almayı unutmasınlar içinede 10 lira atsınlar. Kentkartı havaalanı çıkışında ki metroda yada metro girişinde olması lazım satıyorlar. En son boş kartı 6 liraydı.

Otobüsler gelenler direk indirkleri merkez otogarda "Foça" minibüslerine binebilirler. Yarım saate bir kalkıyor olması lazım. Otogarda bi görevliye sorun kalktığı yeri tarfi ederler. Dikkat edin "Yeni Foça" olana değil "Foça" arabalarına bineceksiniz.

Son olarak bir Foça'lı olarak hepinize selam eder 355. dönem eğitim 5. jandarma alay kom. kastamonu esas birliği istanbul il jandarma olarak hepinize iyi teskereler dilerim arkadaşlar.
  • al3sta A kullanıcısına yanıt
    selam arkadaslar

vay be bayağı değişmiş ben 313 tüm 2006 aralıkta gittim foçaya heralde ya bizim dönem yada 315 den sonra bidaha doğuya j.komando asteğmen yollamadılar. ben kuramı çektüm bilgöl komando taburu çıktı. 1 -1,5 ay kadar merkezde kaldıktan sonra Genç ilçesi yayla köyü karakoluna gittik tabur olarak. çok şeyler gördük. foça iyidir candır halen eğitimi disiplini aynı ise insana çok şeyler katar. tuvalet kapı arkalarında yazılar vardı bizim dönemimizde önceki dönemlerin yazdığı. genel tatbikatta, hayat-ı idamede, büyük traverslerde nelere dikkat edeceğimizi neler ile karşılaşacağımızı fana yazardı. her yemeğe mutlaka sürünerek giderdik neden mı uygun adımı birisi mutlaka bozardı :) . zamanın nasıl geçtiğini anlamazdık sabah erkenden kalkar kahvaltı sonrası silahları alıp eğitime çoğu zaman öğlen yemeğe geri dönerdik. sonra tekrar spor sonra yemek gece eğitimi ve tabiki yatmadan önce dersler. hayat-ı idamenin son günü 100 gr et verirlerdi ozaman bilmiyom şimdi varmı? o eti yerken yere oturdum elii yere koydum ve köze denk geldi o yanık elle barfiks çekmek zorunda kalmıştım spor testinde. sürünmeye sıra geldiğinde en sona gelmeden tellerin altında sürünme vardıya oraya gelmeden avuç içim taşa denk geldi refleks olarak kendimi geri kaldırdım. noldu sonra geri bida 50 mt fazladan süründüm :) erhan yüzbaşı vardı ne adamdı ya. " LAN MAL, SEN DEĞİL MAL, SENİN YANINDAKİ MAL. :) LAN MAL HERİFLEN GÜNEYDOĞUDA TERÖRİSTİN GÖTÜNDE LAMBA YANMAYACAK DİYE BAĞIRIRDI GECE ATIŞLARINDA) NEYSEKİ GÜZELCE BİTTİ. usta birliğinde biraz acı şeyler yaşadım ama benden daha kötülerinide yaşayanlar vardı biliyordum şükür ettim hep. bingöl sağ gözede benim timimin askeri gözümün önünde mayına bastı. 2 op. sonra başka biri kendini vurdu. yan timden bir asker şehit oldu vs vs. ama forumda bazı yerlerd yazdıkları gibi para ile yaşayamayacağınız şeyler yaşadık biz doğu ve g. doğuya giden asteğmen arkadaşlar. foçada 1 kere helikoptere binmiş deli olmuştum çok hoşuma gitmişti. usta birliğine gidince skorskyleri talsi gibi kullanmaya başlıyorsun. karakoldasın birden telsizden çağrı geliyor 5 dk içinde toplanın uçar birlik harekapı op.a gidiyoz ne günlerdi be neyse herkese kolay gelsin hayırlı teskereler. @al3sta
  • ben 313 tüm 1 ay sonra ayrılıyo jandarma ve komando diye. bizim zamanımızda türkiyenin heryerine gidiyordu buradan asteğmenler (ben bilgöl komando tb. gittim) ama heralde ya bizim dönemden yada 315 den sonra bida doğuya göndermediler. tim komutanı olarak. @kısadevre30
  • aynen @Lucastorn

bende 313 uzun dönemdim bizim zamanımız gidiyorduk hep doğuya hatta yanlış hatırlamıyorsam 450 kişiydik nerden baksan 300 kişi doğuya gittik sadece ben 13 asteğmen arkadas ile bingöl komando taburuna gittik. :)
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.