Şimdi Ara

İZMİR FOÇA JANDARMA KOMONDO YEDEK SUBAYLAR BURAYA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
6
Favori
137.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu okul Lise Demi????[simage][/simage][Kunye=]
  • mkopru hayat sana guzel cok yormuslar seni :)
  • kimseden çıt yok yaa, bi ben mi çıktım foçaya ? bide yedek subay yaa. kutup ayılarını buldum yine çölde
  • Allah yardımcınız olsun bizim dönemde Foça dan gelen Asteğmen arkadaş anlatırken gözleri doluyordu çok çektirmişler ama sonuçta yapılan tüm eğitimler sizlerin iyiliği için doğu da bir yere çıkarsanız operasyonlara katılacaksınız bunlara hazırlıklı olmanız lazım.

Sporu iyi olan birisinin çok fazla zorluk çekeceğini düşünmüyorum, komutanlar genelde yapamayanlarla uğraşır.

Hayırlısıyla gidip gelin inşallah Allah a emanet olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1_medjai

kimseden çıt yok yaa, bi ben mi çıktım foçaya ? bide yedek subay yaa. kutup ayılarını buldum yine çölde

hayırlısı olsun 319.dönem oradaydım
    eskisi gibi doğuya çok asteğmen göndermiyor.
    dedikleri gibi komutanlar da kimseyle uğraşmıyor.herşey düzenli ve arkadaşça.ama eğitim de sapına kadar.
    banyo şartların güzel.küfür yok dayak yok.sonuçta subay eğitimi:)
  • Mrb arkdaşlar benimde jandarma komando, yedek subay. bir kaç sorum olacak;
    1- yedek subaylar ne kadar maaş alıyorlar?? ve acemi birliğinde başlıyor mu?
    2- izinleri ne zamandan itibaren kullanabileceğiz ve kaç gün izin hakkımız var? çarşı izinleri ne zaman? hafta sonu bırakıyorlar mı?
    3- Bende alerjik astım var, raporum var ilaç kulanıyorum bunların usta birliğine dağıtımda bir etkisi olur mu??
    4- profesyonel bir silah eğitimi veriyorlar mı? atıcılık vs iyi öğrenmek lazımda
    5- bu eşya mevzusunda atlet yakalı veya yakasız birşey fark ediyor mu? bugün nereye gittiysem herkes elindeki malı satmaya çalıştıda..

Allah hepimize kolaylık versin eğitime bir şekilde alışırız, doğu da o kadar problem değil ama umarım hayırlı kimselerle kaşılaşırız Allah hepimizi muhafaza etsin denk gelirde öldürürsenizde işe nefsinizi karıştırmayın yoksa cinayet işlemiş olursunuz haberiniz olsun. Allah adına vatan için vurun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Majesty37

Mrb arkdaşlar benimde jandarma komando, yedek subay. bir kaç sorum olacak;
    1- yedek subaylar ne kadar maaş alıyorlar?? ve acemi birliğinde başlıyor mu?
    2- izinleri ne zamandan itibaren kullanabileceğiz ve kaç gün izin hakkımız var? çarşı izinleri ne zaman? hafta sonu bırakıyorlar mı?
    3- Bende alerjik astım var, raporum var ilaç kulanıyorum bunların usta birliğine dağıtımda bir etkisi olur mu??
    4- profesyonel bir silah eğitimi veriyorlar mı? atıcılık vs iyi öğrenmek lazımda
    5- bu eşya mevzusunda atlet yakalı veya yakasız birşey fark ediyor mu? bugün nereye gittiysem herkes elindeki malı satmaya çalıştıda..

Allah hepimize kolaylık versin eğitime bir şekilde alışırız, doğu da o kadar problem değil ama umarım hayırlı kimselerle kaşılaşırız Allah hepimizi muhafaza etsin denk gelirde öldürürsenizde işe nefsinizi karıştırmayın yoksa cinayet işlemiş olursunuz haberiniz olsun. Allah adına vatan için vurun.

1-acemi birliğinde yani foçadaki 90 gün maaş almıyorsun.
    2-foçadayken 15 gün sonra yemin töreni olur.yemin töreninden sonra her hafta sonu çarşı izni var 2 gün..
    3-dağıtımda bu rahatsızlığın etkisi olmaz çünkü kurayı sen kendin elinle çekeceksin.yani bilgisayardan dağıtım olmuyor.sen gidip kavanozdan bir kağıt çekeceksin şansa neresi düşerse...
    4-profesyonel silah eğitimi veriyorlar.benim foçadayken kullandığım silahlar:
    hk33-e
    rpg7 roket atar
    bomba atar
    el bombası
    termal scope
    bixi makinalı tüfek
    100 metre gece atışları
    skorsky helikoptere biniş
    sulardan geçiş
    ipte yürüyüş
    1 hafta dağda kalma
    yakın dövüş
    3 yada 5 km tüfekli teçhizatlı koşular

sayabildiklerim bunlar..

• Bursa'dan foça ya nasıl gececeğiz acaba var mı bursadan giden arkadaşlar??
  • merhaba arkadaşlar...ben 329. dönem foça komando okulunda asteğmendim...sırf bu konuya mesaj yazabilmek için üye oldum foruma ))) çünkü geçen sene benim çektiğim bilgi eksikliklerini sizlerin çekmesini istemem... şimdi Foça.ya gidecek arkadaşlar öncelikle 70 tl civarında bir para girişte gidiyor...orada hazırlanan "traş takımı, atlet, havlu, diş fırçası, tırnak makası " bulunan çantaları girişte veriyorlar ... ilk 2.5 hafta yanaşık düzen eğitimi yani temel askerlik eğitimi veriliyor okul içerisinde...yemin töreni ay sonunda...ailelerinize söyleyin önceden yer ayarlasınlar foça.da....yemin töreninde evci çıkmak için yer bulmak zor olabiliyor çünkü malum turistik mekan, yaz sezonu.... yemin töreni sonrası dağa intikaller ve atışlar başlıyor.... bu arada yemin töreninden önce komando olabilirlik için muayene yapılıyor...gözü bozuk olanlar, dizi sakat olanlar vs ayrılıyor fakat gene de foça.da kalıyor bu ayrılanlar...aynı komando eğitimini alıyorlar...bir kaç ufak değişiklik haricinde... yemin töreni dönüşü 1500 mt koşu, şınav, barfiks, mekik , bomba koşusu ve en son 200 metre sürünmeden oluşan giriş testi uygulanıyor...bu testten daha sonra 2 tane daha var.. yemin töreninden sonra çantayı sırtınıza alıp 2 ay boyunca dağlarda tepelerde geziyosunuz )) valla gerisini yazamayacağım... çok uzun sürecek )) doğu olayı ise artık derece derece azalıyor...benim dönemimde 20 kişi doğuya gitti 100 kişi içinden...duyduğuma göre bu sayı da azalmış... benim gibi kurada batı çekerseniz çok rahat bir şekilde jandarma er eğitim birliklerinde takım komutanı oluyorsunuz...doğuya giderseniz hakkari ve şırnak.taki sınır karakollarında genelde geri hizmetlerde ( nizamiye sorumlusu, araç komutanı, yemekhane vs.) görev alıyorsunuz.... doğudaki arkadaşlarımın çoğunun can sıkıntısından başka sorunları yoktu... uzun oldu biraz ))) uzun lafın kısası, ben ve bütün arkadaşlarım foça.yı özledik oradan gittikten sonra....zordur ama zevklidir.... en son olarak, paranız varsa 90- 120 tl arası YDS veya magnum botlardan alın fermuarlı...çok işe yarıyor )

• quote:

Orijinalden alıntı: webislander

quote:

Orijinalden alıntı: onurkos

eski focalılar...
    321nci donem jandarma komando yedek subaylar 319 lardan da tanıdıklarım var onlarlada konusabılırız.. :)
    foca anlatılmaz yasanır..
    bazen ozluyorum ama kesınlıkle intikalleri degil :)

sen 321 sin sanırım ben 319'um.
    asteğmenlerin başında bir astsubay vardı.Sarışın.nasıl olduysa adını soyadını unutmuşum.Fırlama bişeydi alçak boylu.Sarışın renkli gözlü.Adını hatırlayabilecek misin?

erhan kopar bizi kopar neydi o günler:)
    lan sen malın yanındaki mal
    sınavlardan önce soruların cevaplarını verirdi biz dinlemeyince kızar giderdi 5 dakika sonra yine gelirdi cevapları vermeye devam ederdi

şimdi gitsek sokmazlar kesinlikle.ancak rütbeliyken sokarlardı.ben ustabirliğimdeyken erkan asteğmeni ziyarete gelmiştim.321 ler erkan cömerti bilir:)
    bir de taner astsubay vardı çömell galk

ben herşeyini özledim intikalleri bile..

örs ve çekiçe gelirsek...
    hiç o kadar korktuğumu ve zorlandığımı hatırlamadım.Biz cumartesi sabah gerçekleştirdik ve o kadar dik kayalıklardan aşağı indik ki tamam dedim kırdık bacağı...

ARKADAŞIM ASTEĞMENİN USTABİRLİĞİ Mİ OLUR ER MİSİN SEN

• En son 331. dönemlerde çok doğu vardı.333. dönemlerde yoktu.artık olmaz zaten
    Şuan batıda bir komando er eğitim birliğinde asteğmenim maaşım 2.265 TL.Doğudakiler daha fazla alırlar.Komando olamayanların biraz daha düşüktür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurozkurt -- 6 Ekim 2010; 0:09:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurozkurt

quote:

quote:

eski focalılar...
    321nci donem jandarma komando yedek subaylar 319 lardan da tanıdıklarım var onlarlada konusabılırız.. :)

asteğmenlerin başında bir astsubay vardı.Sarışın.nasıl olduysa adını soyadını unutmuşum.Fırlama bişeydi alçak boylu.Sarışın renkli gözlü.Adını hatırlayabilecek misin?

sınavlardan önce soruların cevaplarını verirdi biz dinlemeyince kızar giderdi 5 dakika sonra yine gelirdi cevapları vermeye devam ederdi

şimdi gitsek sokmazlar kesinlikle.ancak rütbeliyken sokarlardı.ben ustabirliğimdeyken erkan asteğmeni ziyarete gelmiştim.321 ler erkan cömerti bilir:)

hiç o kadar korktuğumu ve zorlandığımı hatırlamadım.Biz cumartesi sabah gerçekleştirdik ve o kadar dik kayalıklardan aşağı indik ki tamam dedim kırdık bacağı...

arkadaşım anlıyorum,çok heyecanlısın önceki konuda da fazlaca heyecanlı olduğunu gördüm.
    sanırım hala görev başındasın.
    ağız alışkanlığı diyelim,yada ASTEĞMEN OLMAYANLARIN anladığı dilden konuşmak için bunu kullandım

dedenden selamlar.
    319 foça komando asteğmen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 7 Ekim 2010; 15:36:15 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

eski focalılar...

arkadaşım anlıyorum,çok heyecanlısın önceki konuda da fazlaca heyecanlı olduğunu gördüm.
    ağız alışkanlığı diyelim,yada ASTEĞMEN OLMAYANLARIN anladığı dilden konuşmak için bunu kullandım

dedenden selamlar.

Evet hala görevdeyim.Ve sizin gibi er gibi davranan asteğmenlerin suçunu çekiyoruz.Dedeymiş.Sen şafak da sayıyo muydun plakalarla

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

eski focalılar...

dedenden selamlar.

Evet hala görevdeyim.Ve sizin gibi er gibi davranan asteğmenlerin suçunu çekiyoruz.Dedeymiş.Sen şafak da sayıyo muydun plakalarla

er gibi davranan?
    bu kanıya nereden anladın asteğmenim sorabilir miyim?
    diğer konularda da çok heyecanlı olduğunu gördüm,çok sert cümleler yazıyorsun,bu yüzden hala görevde olduğunu anlamam zor olmadı.
    yedeksubaylık konusunda bir tek ben bilirim,otoriteyim havasındasın.ama unutma ki senden önce binlerce kişi geçti herkesin ayrı ayrı tebrübeleri oluyor.

evet sayıyordum yalan yok askerde ister subay ister er olsun herkes kendine göre sayıyor.ben saymayanını görmedim..

Emekliliğne şafak sayan kıdemli başçavuş bile gördüm asteğmenim..

askerde erlere karşı benim kadar katı davranan başka asteğmen görmedim
    ama şunu unutma:
    bir gün asteğmenliğin bitecek,geride güzel anıların kalacak.ve askerde seni seven ve hala telefonla senin halini hatrını soran askerlerin olacak.bende oldğu gibi.sana tavsiyem kendini bu kadar kaptırma.gelip geçiciyiz.tecrübe konuşuyor.sana subaycılık oyununda iyi eğlenceler ASTEĞMENİM:) üzülme yıldızı takınca bu sinirin geçer.daha yaşayacağın çok şey var asteğmenim

haydi bakalım sen git nöbetçi subaylığına.nöbette fazla nete girme:) 319 teğmenden selamlar.senin anladığın dille yazayım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 10 Ekim 2010; 12:02:33 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

eski focalılar...

dedenden selamlar.

er gibi davranan?
    bu kanıya nereden anladın asteğmenim sorabilir miyim?
    diğer konularda da çok heyecanlı olduğunu gördüm,çok sert cümleler yazıyorsun,bu yüzden hala görevde olduğunu anlamam zor olmadı.
    yedeksubaylık konusunda bir tek ben bilirim,otoriteyim havasındasın.ama unutma ki senden önce binlerce kişi geçti herkesin ayrı ayrı tebrübeleri oluyor.

evet sayıyordum yalan yok askerde ister subay ister er olsun herkes kendine göre sayıyor.ben saymayanını görmedim..

Emekliliğne şafak sayan kıdemli başçavuş bile gördüm asteğmenim..

askerde erlere karşı benim kadar katı davranan başka asteğmen görmedim
    ama şunu unutma:
    bir gün asteğmenliğin bitecek,geride güzel anıların kalacak.ve askerde seni seven ve hala telefonla senin halini hatrını soran askerlerin olacak.bende oldğu gibi.sana tavsiyem kendini bu kadar kaptırma.gelip geçiciyiz.tecrübe konuşuyor.sana subaycılık oyununda iyi eğlenceler ASTEĞMENİM:) üzülme yıldızı takınca bu sinirin geçer.daha yaşayacağın çok şey var asteğmenim

haydi bakalım sen git nöbetçi subaylığına.nöbette fazla nete girme:) 319 teğmenden selamlar.senin anladığın dille yazayım:)

Asteğmenin gördüğü kursa acemi birliği diyen, dede torun muhabbeti yapan bence er gibi davranmış demektir.Kral devre 319 da yaz da tam olsun

• boşver,sen kendi çapında oyunun oynamaya devam et asteğmenim:)
  • arkdaşlar 28 yaşında hafif göbeği olan birisi ordaki eğitimi kaldırabilirmi sizce,lütfen orda bulunmuş biri cevaplasın yd sb kursiyer olarak yani
  • kaldırır kaldırır,bizim de hafif göbeğimiz vardı.
    ay sonunda göbek bırakmadılar
    1 km koşunca ölecek gibi olurduk
    3 ay sonunda sırtımızda çanta elimizde hk33e ile 5 km koşturdular
    zaten eskisi gibi ağır eğitim vermiyor diyorlar bizim zamanımızda fotoğraf çekmek yasaktı şimdi maşallah şimdiki dönemler turistik gezi gibi fotoğraf çekiyorlar facebook ta görüyorum
  • quote:

kaldırır kaldırır,bizim de hafif göbeğimiz vardı.
    zaten eskisi gibi ağır eğitim vermiyor diyorlar bizim zamanımızda fotoğraf çekmek yasaktı şimdi maşallah şimdiki dönemler turistik gezi gibi fotoğraf çekiyorlar facebook ta görüyorum

Fotoğraf çekmek ile eğitim zorluğunun ne ilgisi var , ben 313. dönemde oradaydım bol bol fotoğrafım vardır. Benden çok önce orada olanların da var, 319. dönemde en ağır eğitimi verdiler sanırım. :)

HK33 le değil g3 le koşmuştuk biz de.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkans

quote:

kaldırır kaldırır,bizim de hafif göbeğimiz vardı.

Fotoğraf çekmek ile eğitim zorluğunun ne ilgisi var , ben 313. dönemde oradaydım bol bol fotoğrafım vardır. Benden çok önce orada olanların da var, 319. dönemde en ağır eğitimi verdiler sanırım. :)

HK33 le değil g3 le koşmuştuk biz de.

doğrudan olmasa da çok alakası var,komutanların tutumunun ne kadar katı olduğunu gösterir bu...
    319 en agir demedim ama uzerimize oyle bir coktuler ki karabulut gibi,foto cekmeye hic zamanimiz olmadi:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 1 Aralık 2010; 20:52:30 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.