Şimdi Ara

ISPARTA 40'NCI P.ER EĞİTİM KOMUTANLIĞI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.771
Cevap
15
Favori
587.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • son intikalde geri dönüp salı günü çıkarken onu gördük yolda
    bağırdı hazırmısınız diye bizde hazır değiliz dedik bastı küfürü tüm tugayı perşembe de intikale çıkardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strakba -- 18 Şubat 2010; 23:22:10 >
  • bende kağıda altan ışık tuttum bendede manga çavuşu yazıyo aklıma geldi işini bilmeyen çavuşlar döner g..... avuçlar

• quote:

Orijinalden alıntı: darkandcold

bende kağıda altan ışık tuttum bendede manga çavuşu yazıyo aklıma geldi işini bilmeyen çavuşlar döner g..... avuçlar

:X mayıncı yaptılar değişiyo girişte bu arada burda eğitimler sağlam kimse tedirgin olmasın

• merhaba arkadaşlar.

Eğitim Birliği : İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40 INCI P.EĞT.A. KH. VE KH.TK. / ISPARTA MERKEZ / ISPARTA

Celp Grubu : 1

Esas Birliği : İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI KOMD.EĞT.A. 1 İNCİ KOMD.EĞT.TB. 3 ÜNCÜ KOMD.EĞT.BL. / ISPARTA MERKEZ / ISPARTA
    KuvvetKARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

Statü : KISA_DÖNEM ER

Sınıf : PIYADE

Arkadaşlar eğitim birliği ve Esas Birliği Isparta yazıyor.

1 . acemilik ve usta birlik Isparta da mı ?
    2 . kısa dönem olmamın getirisi ve götürüsü sizce ne olur?
    3 . acemilik kaç gün?

yardımcı olursanız sevinirim... saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soncellat50

quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

quote:

Orijinalden alıntı: Soncellat50

quote:

Orijinalden alıntı: ekrem_53

İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40 INCI P.EĞT.A. 1 İNCİ P.EĞT.TB. 4 ÜNCÜ P.EĞT.BL./ISPARTA MERKEZ sevk tarihi 7 ağustos arkadaşlar başka düşen varssa konuda buluşalım.

İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40 INCI P.EĞT.A. 1 İNCİ P.EĞT.TB. 1 İNCİ P.EĞT.BL./ISPARTA MERKEZ da ben gardas çok kötü bi yer diyor burda millet ama bilmiyorum

Acemiliğimi yapmıştım berbat bir yer. Izdırap dolu 75 gün

sonrası kesin doğu diyorlar aslı varmıdır reis

Evet doğru demişler. Ya direkt doğuya gönderirler yada kaydırma birliğe gönderirler orda 1 ay falan kalıp doğuya gidersin. Ben acemiliği ıspartada yaptım işte dediğim gibi ordan kaydırma birlik adapazarı 1 ay kaldık hakkari şemdinliye gittik. Binde bir ihtimal dışında şimdiden haritanın doğusundan yer seç derim. Izdırap dolu 14 ay 7 gün atlattım, 40 yıl düşünsem görmeyeceğim berbat yerleri gördüm. Batıda millet ülkenin doğusu falanda bizim diyor onlara hadi ordan diyorum van ve hakkariyi gördüm özellikle hakkarinin Türkiye ile alakası yok bildiğin kuzey ırak gibi. Asker dışında Türkçe konuşan biri bile çok zor yani.

Herneyse daha gitmeden içini karartmıyım orda yeterince kararacak zaten. Unutma 1 gün gelecek 1 gün kalacak. Ben daha ilk haftalarımdayken dedelerim teskere alıyodu bize sabır sabır diyolardı bende sana sabır sabır diyorum askerlik sabırla biter. Sana önerim askerde emret komutanım/emredersin komutanım cümlelerinin dışına çıkma. Birşeyleri düzeltecem, bu niye böyle olmuyor böyle olmalı diye kafa yorma kafayı yersin. Askerde herşeyi salla gitsin ne kadar acı çekersen o kadar zevk almasını bil. Komutan sana bütün alayı süründürsede emredersiniz komutanım de sürün sonra kalk hiçbirşey olmamış gibi kafana takmadan devam et yoksa kafanı duvara vura vura delirirsin Askerlikle ilgili sormak istediğin bişey varsa sorabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhans19 -- 16 Temmuz 2014; 22:49:23 >

• merhaba benim askerligim ısparta 40. piyade iç güvenlik eqitim manga çavusu olarak cıktı acemi birliginde komandoya geçiş yapabilirmiyim ?
  • X-Slim kullanıcısına yanıt
    :( anladım cevabın için teşekkürler :(
  • 7super7 7 kullanıcısına yanıt
    Kısa dönem de biraz takılır gidersiniz ama yinede gelebilecek en kötü acemi birliği gelmiş kardeşim geçmiş olsun. sıkma canını geçer.
  • Gelin alt devrelerim gelin..

Şırnak Akçay'da bekliyorum sizleri :) Emniyet ve muhafız takımındayım :)
  • Eğer refüze olmaz iseniz bu alay da askerlik yapanların tümü doğuya gider. Tim halinde başlar tim halinde bitirirsiniz askerliği. Eğtimleriniz çok zor olacak. Kum torbalarını sakın boşaltmayın. Sonra zorlanırsınız :)
  • Bu mesaj burda dursun 3 agustos 2016 teslim oldum ,daha sonra yorumlarımı yazarım
  • Arkadaşlar buraya düşen yada daha önce burda askerlik yapan arkadaşlar var mı? yardımlarınızı bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultraviole4 -- 10 Aralık 2007; 18:26:24 >

• Arkadaşım adın nedir? yer hakkında bilgin varmı? sence birbirimizi bulurmuyuz?
  • aRKADAŞLAR BAŞKA DÜŞEN YOKMU YAAA...
  • Dostum gelmedi buraya yaz...
  • MERHABA ARKADAŞLAR
    Aralık 2007 Kısa Dönem Celbi olarak bende Eğitim Merkezi İÇ GÜV.EĞT.VE TATB.MRK.K.LIĞI 40'INCI P.ER EĞT. A. K.LIĞI diye bir yere düştüm.
    Askerliğini burada yapan arkadaşlara bir iki soru:
    Bizim eğitimler nasıl oluyor, acemilikten sonra kesin doğuyamı gideceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakans06 -- 10 Mayıs 2008; 14:25:38 >
  • bende iç güvenlik eğitim ve tatbikat merkezi komutanlığı arkadaşlar bide 40. piyade er eğitim komutanlığı yazıyo...acaba nasıl bi dağıtım oluyo ordan bi bilgisis olan varmı????
  • arkadaşlar benimde iÇ GÜV.EĞT.VE TATB.MRK.K.LIĞI 40'INCI P.ER EĞT. A. K.LIĞI ISPARTA . ISPARTADA GÖRÜŞMEK ÜZERE. HEPİNİZE SELAMLAR ---- EYÜP OK
  • ben de İÇ GÜV.EĞT.VE TATB.MRK.K.LIĞI 40'INCI P.ER EĞT. A. K.LIĞI ISPARTA ya düştüm.
    Cengiz belek. inşallah orada görüşürüz. benim anne tarafı Isparta da. teyzeler hep orada.
    birbirimizi bulaursak size yardım ederim inşallah
  • ghgghghg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakans06 -- 10 Mayıs 2008; 14:26:27 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.