Şimdi Ara

ISPARTA 40'NCI P.ER EĞİTİM KOMUTANLIĞI (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.771
Cevap
15
Favori
587.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deco123

Burda acemilik yapanlar usta bırlıklerıne komando mavibere olarakmı gidiyor bilginiz varmı ?

HAYIR KARDEŞİM HEVESLENME O YÜZDEN , BİZDE ÇOK HEVESLENMİŞTİK
  • Benim kayın biraderin acemilik buraya çıkmış arkadaşlar.

Son dönemlerde askerlik yapan arkadaşlardan yorumları bekliyorum.
  • Arkadaşlar ben 40. Piyade Isparta merkez alayına düştüm heralde piyadeyim Komando olma ihtimaliniz varmı ben komando olmak istiyorum desek neferler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cerkezyalcin

Arkadaşlar ben 40. Piyade Isparta merkez alayına düştüm heralde piyadeyim Komando olma ihtimaliniz varmı ben komando olmak istiyorum desek neferler..

Hangi brans ve rutbe istedigini sorarlar

Maasi rutbeyi alirken konusursun

• Merhaba arkadaşlar benimde kardeşimin askerliği 40 ıncı p.eğt.a.2 nci.p.eğt.tb.2 nci p.eğt bl Isparta /Merkeze çıktı askerliği kasım 2-5 arası teslim olması lazım çok endişeliyiz çünkü 8 Martta trafik kazası geçirdi 40 gün yoğun bakımda yattı akciğeri yırtıldı iç kanaması oldu kaburgaları ve belinde kırıklar oldu kafasına darbe aldı sağ omuzunda sinirlerde hasar oldu 3 ay fizik tedavi gördü sol omuzu çıktı yoğun bakımda kemik dışarı kaynadı sol ses teli felç oldu sonuç olarak o kadar zor zamanlar atlattık ki şuan çok şükür iyi ama yinede insan kıyamıyor ya ters bi hareket ederse kırıkları çok yeni kaynadı ya birşey olursa diye birde tahmin edersiniz ki kaybetme korkusu düştü içimize kazada hala psikolojik olarak kendimizi toparlayamamışken şimdide askerlik çıktı biz bu durumda en fazla ertelerler yada geri hizmet yaparlar diye düşündük ama oda olmadı.Kazadan önce muayene olmuştu kazadan sonra tekrar izmire sevk ettiler ordaki doktor ben karar veremem dedi İst.sevk ettiler ordaki doktorda elverişli demiş. Ancak biz çok korkuyoruz..Herkesin hakkında hayırlısı olsun..

• 94/4 tertip olarak acemiligim bu allahın belası yerdi usta birligim Dogunun parisi sırnak akçay'dı 3 gün once bitirdim askerligimi cok sükür..

Buraya düşen arkadaslar kesinlikle Refize ettirin kendinizi Yoksa cok pis düdüklenirsiniz söyliyim..

2 tb 4 bl deydim
  • --TERÖRLE MÜCADELE EĞİTİM. VE TATBİKAT MERKEZ.KOMUTANLIĞI 40 INCI PİYADE KOMANDO EĞİTİM ALAYI / ISPARTA MERKEZ--

BENİM SiLÜSTE BU ŞEKİLDE YAZIYOR ARKADAŞLAR. BAZI ARKADAŞLAR BURAYA DÜŞENLERİN İHSAN ALPER KIŞLASINDA EĞİTİM GÖRECEĞİMİZİ SÖYLÜYOR BİLGİLERİNİZİ ALMAK İSTİYORUM YOKSA EĞRİDİRE Mİ GÖNDERİYORLAR ?
    BİDE GİDERKEN TAVSİYE EDECEĞİNİZ BİRŞEYLER VARDIR MUTLAKA ONLARI DA SÖYLERSENİZ SEVİNİRİM ACEMİLİK 65 GÜN OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR BİDE

ŞİMDİDEN YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

• quote:

Orijinalden alıntı: TreedyLine

94/4 tertip olarak acemiligim bu allahın belası yerdi usta birligim Dogunun parisi sırnak akçay'dı 3 gün once bitirdim askerligimi cok sükür..

Buraya düşen arkadaslar kesinlikle Refize ettirin kendinizi Yoksa cok pis düdüklenirsiniz söyliyim..

2 tb 4 bl deydim

Hocam nasıl bir yerdir biraz bahsedebilir misin?
  • Arkadaslar yogun özel mesaj üzerine bura hakkında biraz bilgi veriyim..

Acemiligimi 1994/4 Tertip Olarak Burda yaptım. 6 Kasım 2014'te teslim oldum. 2. Tabur 4. Bölükte 10 Kişilik koguslarda 4 kişi kalarak yaptım.. 54 Gün Sürdü Acemilik. Ama bu 54 gün boyunca Özellikle son 3 Hafta Emdigim süt burnumdan geldi. Asırı derecede soguk bi havası vardır Öyle böyle degil yani.

Ben münferit koldaydım. Münferit kol'a pek egitim vs. yaptırmıyorlar Ama timleri öttürüyorlar. Tim'deyseniz Af edersiniz .iki tuttunuz demektir. Hele bide MG3 Nişancısıysanız İntikallerde Allah yardımcınız olsun..

Biz Münferit Kolduk. Öyle egitim vs. pek yapmazdık Basımızda Yigit Kale isminde bi kol komutanımız vardı. Kendisi 22 Senelik Uzman Cavustu Cok baba adamdı ne bizi ezerdi ne baska komutanlara ezdirirdi. Allaha cok sükür ki Öyle bi komutanımız vardı. Kendisi suan emekli oldu.

Ordaki Uzman cavusların %98'i Allah belamı versin kafayı yemiş psikopat adamlardır. Dikkat edin sopa yersiniz. Keyfi size eziyet yapanda olacak. İnsallah Bizim komutanımız gibi bi komutanın eline düsersiniz Yoksa diger Saykoların eline düserseniz Ananızdan emdiginiz süt burnunuzdan gelir. Lojistik olarak iyi bi yer koguslar 10 kişilik. TİM'dekiler 10 kişilik kogusların hepsinde full dolu kalıyorlar. Münferitler sanslıdır 10 kişilik koguslar cok oldugu icin isteyen 2 kişi isteyen 3 kişie kalabiliyor biz 4 kişi kalıyorduk. Horultu zırıltı vs cekmedim Allaha sükür.

İlk gittiginiz aksam uyku tutmucak zaten Nereye düstüm ben diyeceksiniz. Egitimlere gelelim.

İlk 1 Hafta Kayıt işlemleri, Refize edilme vs. Faslı olcak. Kendinizi refize ettirin ettiremezseniz Ciddiyim Haliniz Duman. 2. Hafta Hücüm yelegi Silah Sırt cantası vs. zimmetliycekler her aksam onları teslim edip her sabah 5 te onları alarak ictimaya gireceksiniz eziyet olacak bu size. Atıslara bol bol gidersiniz. 4. Hafta yemin töreni haftası oldugu için Sürekli Alay ictima alanında Rap rup sol sag yemin töreni provası yapacaksınız. Kışın gidecekler Hava cok soguk oldugu için biraz sanslı yaptırmayabiliyorlar.

Yemin töreninden sonra carsı ve evci izni veriyorlar. Yemin töreninden sonra Asıl sex baslıyor arkadaslar. İc güvenlik egitimi vs. verilecek. Brans egitimlerine gideceksiniz yani Makinalı tüfekciler makinalı tüfek egitimine, mayıncılar mayın egitimine vs. gidecek. Ben cavus adayı oldugum icin cavus egitimine gittim 5 gün sabah gittim aksam geldim Bunlarda fasa fiso Daha dogrusu Münferit koldakileri pek ilgilendirmiyor cunku herhangi bi bransını goreviniz yok.

Ama Son 2 Hafta Hayatınızın kaydıgı haftadır. İntikaller harbiden gercektir. sırasıyla 7 10 15 20 km yol yürüyeceksiniz yol dedigimde dağlara cıkıcaksınız dağda yatacaksınız. Ben karın icinde 3 gün yattım qötünüz donacak. Hayatınızda öyle bi cile cekmeyeceksiniz. Sırtınızda 30 35 kilo Canta elinizde G3 (Makinalı tüfekcilerin elinde mg3, Roketcilerin elinde hem g3 hem roket) Dim dik ramparalara dağlara gideceksiniz. Hayatınızda boyle eziyet bi daha cekemeyeceksiniz emin olun.

Neyse anlatmak yeter bu kadar refize oldunuz oldunuz olamazsanız bunları yasayın görün :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TreedyLine

Arkadaslar yogun özel mesaj üzerine bura hakkında biraz bilgi veriyim..

Acemiligimi 1994/4 Tertip Olarak Burda yaptım. 6 Kasım 2014'te teslim oldum. 2. Tabur 4. Bölükte 10 Kişilik koguslarda 4 kişi kalarak yaptım.. 54 Gün Sürdü Acemilik. Ama bu 54 gün boyunca Özellikle son 3 Hafta Emdigim süt burnumdan geldi. Asırı derecede soguk bi havası vardır Öyle böyle degil yani.

Ben münferit koldaydım. Münferit kol'a pek egitim vs. yaptırmıyorlar Ama timleri öttürüyorlar. Tim'deyseniz Af edersiniz .iki tuttunuz demektir. Hele bide MG3 Nişancısıysanız İntikallerde Allah yardımcınız olsun..

Biz Münferit Kolduk. Öyle egitim vs. pek yapmazdık Basımızda Yigit Kale isminde bi kol komutanımız vardı. Kendisi 22 Senelik Uzman Cavustu Cok baba adamdı ne bizi ezerdi ne baska komutanlara ezdirirdi. Allaha cok sükür ki Öyle bi komutanımız vardı. Kendisi suan emekli oldu.

Ordaki Uzman cavusların %98'i Allah belamı versin kafayı yemiş psikopat adamlardır. Dikkat edin sopa yersiniz. Keyfi size eziyet yapanda olacak. İnsallah Bizim komutanımız gibi bi komutanın eline düsersiniz Yoksa diger Saykoların eline düserseniz Ananızdan emdiginiz süt burnunuzdan gelir. Lojistik olarak iyi bi yer koguslar 10 kişilik. TİM'dekiler 10 kişilik kogusların hepsinde full dolu kalıyorlar. Münferitler sanslıdır 10 kişilik koguslar cok oldugu icin isteyen 2 kişi isteyen 3 kişie kalabiliyor biz 4 kişi kalıyorduk. Horultu zırıltı vs cekmedim Allaha sükür.

İlk gittiginiz aksam uyku tutmucak zaten Nereye düstüm ben diyeceksiniz. Egitimlere gelelim.

İlk 1 Hafta Kayıt işlemleri, Refize edilme vs. Faslı olcak. Kendinizi refize ettirin ettiremezseniz Ciddiyim Haliniz Duman. 2. Hafta Hücüm yelegi Silah Sırt cantası vs. zimmetliycekler her aksam onları teslim edip her sabah 5 te onları alarak ictimaya gireceksiniz eziyet olacak bu size. Atıslara bol bol gidersiniz. 4. Hafta yemin töreni haftası oldugu için Sürekli Alay ictima alanında Rap rup sol sag yemin töreni provası yapacaksınız. Kışın gidecekler Hava cok soguk oldugu için biraz sanslı yaptırmayabiliyorlar.

Yemin töreninden sonra carsı ve evci izni veriyorlar. Yemin töreninden sonra Asıl sex baslıyor arkadaslar. İc güvenlik egitimi vs. verilecek. Brans egitimlerine gideceksiniz yani Makinalı tüfekciler makinalı tüfek egitimine, mayıncılar mayın egitimine vs. gidecek. Ben cavus adayı oldugum icin cavus egitimine gittim 5 gün sabah gittim aksam geldim Bunlarda fasa fiso Daha dogrusu Münferit koldakileri pek ilgilendirmiyor cunku herhangi bi bransını goreviniz yok.

Ama Son 2 Hafta Hayatınızın kaydıgı haftadır. İntikaller harbiden gercektir. sırasıyla 7 10 15 20 km yol yürüyeceksiniz yol dedigimde dağlara cıkıcaksınız dağda yatacaksınız. Ben karın icinde 3 gün yattım qötünüz donacak. Hayatınızda öyle bi cile cekmeyeceksiniz. Sırtınızda 30 35 kilo Canta elinizde G3 (Makinalı tüfekcilerin elinde mg3, Roketcilerin elinde hem g3 hem roket) Dim dik ramparalara dağlara gideceksiniz. Hayatınızda boyle eziyet bi daha cekemeyeceksiniz emin olun.

Neyse anlatmak yeter bu kadar refize oldunuz oldunuz olamazsanız bunları yasayın görün :)

2012 mayısında gitmiştim. 4 gün kaldıktan sonra Antalya'ya refüze oldum. Sol işaret parmağımdaki ameliyat izinden dolayı.

Beni refüze etmezler diye düşünmüştüm ama ortopedici bi tabip refüze etmişti Allah razı olsun. Oradan Antalya'ya gittik. Isparta dan sonra cennet gibiydi. Yemekler çok iyiydi. ( 3 haftada 6 kilo aldım )
    Benden önce annemin arkadaşı aynı yere gitti. Çocuk şubatta gitti geldiği zaman yüzü soğuktan kapkara olmuş. her tarafı yara bere içindeydi. Ben iyi kurtulmuştum açıkcası.
    Oradan da Kıbrısa gittim. Kara kuvvetleri denetlemesine geldik 3-4 ay ağzımıza ettiler ama sonrası kebap gibi yatarak geçmişti.

• Bu mesaj burda dursun 3 agustos 2016 teslim oldum ,daha sonra yorumlarımı yazarım

• torturer33 T kullanıcısına yanıt
    Özellikle son 3 günlük intikalin dönüsünde dere yatagı diye bi yerden indirecekler biz aralıkta gittigimiz icin orası hep karlı buzluydu adım attınca düsüyoduk g3 kac kere qötüme girdi bilemedim orayı mutlaka anlat :D
  • P.001 AVCI ( mng.K.ÇVŞ) Bu olayı yaşayan veya tam olarak anlayan biri söyleyebilir mi ?
    Manga'dan sorumlu oluyorsun muhtemelen cavus oluyorsun ama olmama itimali varmı mesela ?

ısparta merkez düştü 'de
  • ıTE.MÜC.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40 INCI P.EĞT.A. 1 İNCİ P.EĞT.TB. 3 ÜNCÜ P.EĞT.BL./ISPARTA MERKEZ
    Bura hakkında bilgisi olan var mı ben saglikciyim

• quote:

Orijinalden alıntı: 22taner23

ıTE.MÜC.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40 INCI P.EĞT.A. 1 İNCİ P.EĞT.TB. 3 ÜNCÜ P.EĞT.BL./ISPARTA MERKEZ
    Bura hakkında bilgisi olan var mı ben saglikciyim

Hayırlı olsun bende ısparta merkezde yapmıştım bir zamanlar acemiliği :)
  • Beyler Kasım 2016 gidecek var mı? Kısa dönem olarak?
  • Mr.Kertenkele kullanıcısına yanıt
    Manga komutanı çavuş... Genelde bunlar mayinci olur... 001 ler..Isparta da onbaşı usta birliğinde 3 AY SONRA çavuş oluyorsun hatırladığım kadarı ile.. 6 ayda olabilir..

Not:ne yap ne et kendini refize ettir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinod -- 1 Kasım 2016; 10:16:24 >
  • herkes refüze ettirin kendinizi gibi şeyler yazmiş :( erkek arkadaşım şu an acemi birliği yapıyor orada gideli 6 gün oluyor daha :( dediğine göre girişte hastalıklarını belirtenleri (dediğine göre rdm olanları) ayırılıyorlarmış. sorum şu bütün askerler doktor muayenesinden geçmiyor mu? erkek arkadaşımın gözlerinde miyop var rdm ya da refüzeye ayrılma durumu var mı? refüzeler ne zaman ayrılıyor?
  • MG3 - ROKETÇİ - HAVANCI isen intikallerde yandın demektir.

Ben 4 Mayısta gitmiştim.

Allah kurtarsın. Ben çok şükür kurtuldum.

3.Tabur 1.Bölük 'teydim.
  • Usta birliğinde tim ler doğuda karakol,kalekol ya da gezici tim olarak mı göreve gidiyorlar ?detaylı bilgi bulamadım herkes farklı bir psikolojiyle bir şeyler söylüyorlar çok zor bir acemi birliğiymiş burası onu öğrettiler ilk günden psikolojik baskı,yıpratma,sürekli tetikte olmamızı istiyorlar

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.