Şimdi Ara

****İSTANBUL TUZLA PİYADE OKULU BURAYA**** (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
10
Favori
371.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ilk olarak sadece bir tek derse bağlanmamalı..

İnanın dereceye girmek çok kolay.. Yeterki derste anlatılanları iyi dinlesinler iyi uygulasınlar takıldıkları yerde direk sorsunlar.. Zaten bütün asteğmen adaylarının başlarında 2 tane asteğmen komutanları olur bir tane teğmen bir tane üstteğmen yada yüzbaşı ve bir kd. başcavus olur..

Derslere giren bütün hocalar binbaşı dan başlar albaya kadar gider ama yüzde 80 i albaydır.. Hepsi de çok iyilerdir. Artık albay dendiğinde öyle korkulacak bir durum yok tek tük sert asker çıkar diğerleri şeker gibidir.. Her sorunuza içtenlikle cevap verirler.

Derece için ATIŞ + SPOR + YAZILI sınav ortalaması alınır.

İnanın bana ATIŞ ve SPOR dereceyi çok etkiler. En çok da SPOR etkiliyor.. Yazılı sınavda öyle yada böyle ( ilk okul orta okul az çok arkana dön önüne bak dışarda satılan geçmiş sınav sorularına çöz falan derken iyi notlar alınıyor )

Ama atış ve spor da ne kopya işler ne başka birşey.. Ve atış ve spor sınavlarına okul komutanlarıda sık sık geliyor Yani piyada okul tümen eşidi old. için TÜMGENERAL sık sık gelir.

Daha önceden dediğim gibi bütün branşlar nerdeyse aynıdır. Hepsinin kendine göre az çok zorlukları vardır.

GZPT için bir arkadaş doğu yok demiş. Benim zamanında vardı hemde çok vardı ama cogu batı ve kıbrıs da kalıyor. Piyade ler ve Hudutlar daha çok doğu güneydoğuya gidiyor ama boşa üzülmelerine gerek yok hiçbiri iç güvenlik bölgelerine atanmıyor.

Zaten inanın batıda yapan asteğmen arkadaşlarım doğuda yapanlardan daha zorluk cektiler. Çünkü batıda tatbikatlar denetimler çok fazladır ama doğu anadolu fazla denetim ve tatbikat olmaz.

Hele de K K K denetlemeleri olsun EDOK denetlemeleri olsun çok kasıcıdır. Baya kasılırlar inşallah asteğmen çıkıp kurayı çektiği yerde denetime denk gelmezler.

Bu arada Karadenizde huduta giden çok arkadaş var bir önce unuttum bu ayrıntıyı söylemeyi.

Daha da sorularınız olursa ( SPESİFİK ) olursa daha net yardımcı olurum

• karadeniz derken doğu karadeniz mi? ben hiç duymadım karadeniz olduğunuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustaphh

karadeniz derken doğu karadeniz mi? ben hiç duymadım karadeniz olduğunuda.

Artvin tarafı
  • Sn BuRCo tam olarak bugün öğrendim evet ZMA 4. Bölük te kısaca rica etsem burada neler yapacaklar mesleklerinin fonksiyonu varmı bizimki bilgisayar müh. , buradan muhtemelen nerelere dağıtım olurlar ve görev yerlerinde ne ile iştigal ederler gibi ...
    ilginize tekrar teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cedid

Sn BuRCo tam olarak bugün öğrendim evet ZMA 4. Bölük te kısaca rica etsem burada neler yapacaklar mesleklerinin fonksiyonu varmı bizimki bilgisayar müh. , buradan muhtemelen nerelere dağıtım olurlar ve görev yerlerinde ne ile iştigal ederler gibi ...

Evet dediğim gibi ZMA ve GZPT yüzde 80 aynıdır.

ZMA nın tek farkı araçtaki kule dediğimiz bölgedir. ZMA GZPT ye göre biraz daha donanımlı ve daha teknolojiktir.

Ders konularına gelince yukarda anlattıklarım ile aynıdır . Zorlanacağını pek sanmıyorum genelde araçla ilgili eğitimler alacağı için ve sizinkide mühendis olacağı için eğitimlere zevkle katılacaktır.

Büyük ihtimalle Batı yani edirne keşan tarafına gidebilir. Bir çok ZMA arkadaşım batıya gitmişti.

Ama dediğim gibi nerye giderse gitsin önemli olan huzurlu olması rahat etmesi. ,

Genel olarak Batı doğuya göre daha yüksek oranda çıkabilir. ama doğuda çıkabilir çıksa bile hiç dert etmesinler doğuda yapmış cogu arkadaşım cok rahat ettiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: BuRCo

quote:

Orijinalden alıntı: cedid

Sn BuRCo tam olarak bugün öğrendim evet ZMA 4. Bölük te kısaca rica etsem burada neler yapacaklar mesleklerinin fonksiyonu varmı bizimki bilgisayar müh. , buradan muhtemelen nerelere dağıtım olurlar ve görev yerlerinde ne ile iştigal ederler gibi ...

Evet dediğim gibi ZMA ve GZPT yüzde 80 aynıdır.

ZMA nın tek farkı araçtaki kule dediğimiz bölgedir. ZMA GZPT ye göre biraz daha donanımlı ve daha teknolojiktir.

Ders konularına gelince yukarda anlattıklarım ile aynıdır . Zorlanacağını pek sanmıyorum genelde araçla ilgili eğitimler alacağı için ve sizinkide mühendis olacağı için eğitimlere zevkle katılacaktır.

Büyük ihtimalle Batı yani edirne keşan tarafına gidebilir. Bir çok ZMA arkadaşım batıya gitmişti.

Ama dediğim gibi nerye giderse gitsin önemli olan huzurlu olması rahat etmesi. ,

Genel olarak Batı doğuya göre daha yüksek oranda çıkabilir. ama doğuda çıkabilir çıksa bile hiç dert etmesinler doğuda yapmış cogu arkadaşım cok rahat ettiler.

Sn BuRCo rahatladık sayenizde biraz , insan merak içinde kalıyor doyurucu bilgileriniz için tekrar teşekkürler

• rica ederim her zaman her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Ben yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana..

Bol bol spor yapsınlar ilk aylar spor yapamayacaklar pek fazla sonradan spora yüklenince cogu arkadaş perişan oluyor her tarafı hamlıyor..

Bu yüzden piyade okulu spor açısından çok elverişlidir. Zaten yatakhanelerimn etrafında barfiks demirleri vardır.. Benden tavsiye her sabah ve her akşam 3 er tane barfiks çeksinler.

İleride spor sınavında 10 barfiks çeken tam puan 100 puan yani alıyor ve dereceye girmek isteyenler barfiksten 100 tam puan almak zorunda.. cogu arkadaş 2 3 de kalıyor ve puan ortalamasını baya düşürüyor. Buna imkan vermesinler
  • Tuzlaya refüze oldum yemin töreni ve evci çıktık bugün başka yerlerde farklı ve kötü şeyler yazılmış özellikle komutanların kötü muamele gösterdiği gibi. Ancak ben öyle birşeyle hiç karşılaşmadım birebirde hepsi iyi üstü adamlar eğitimde olmaları gerektiği gibiler.

Evciler kitlenmedikçe sorun yok benim için dereceye giremem herhalde barfiks 0 :D kurada hudut çektim 213 kişinin 53ü edirne kırklareli kıbrıs geriside artvinden başlayıp hakkariyi atlayıp hataya kadar. Hakkari yok şırnağın ırak sınırı yok.
  • yokmu başka istanbula gidecek ben 27 sinde geleceğim okula
  • merhaba arkadaşlar

Askerlikle ilgili bazı sorularım var o yüzden sizden yardım istiyorum.Öncelikle ben kıbrısta bilgisayar mühendisliğinde okuyorum bu sene mezun olacam aynı zamanda açıköğretim iktisat.Ancak askerde kısa dönem mi uzun dönem mi yaparım konusunda bir fikrim yok ayrıca çeşitli sağlık sorunlarım da var şöyleki gözlük kullanıyorum,renk körüyüm en kötüsü kasık fıtığı rahatsızlığım var(ameliyat olmadım ve olmayı düşünmüyorum tek problemi çok ağır taşırsam ağrı yapıyor).Gönlümden geçen kısa dönem yapmak çünkü bazı mezun arkadaşlarıma uzun dönem çıktı ve onlar piyade okulunda zorlu 3 ay sonra kura çektiler ve bir çoğu sınırdaki hudut karakollarına gittiler.Bu arada hudut karakollarında görev yapan abilerim varsa oralarda yedek subayların ne görev yaptığını günlerinin ne işler yaparak geçtiğini öğrenmek isterim.Terör bölgelerideki ve saldırıya maruz kalan karakollarda görev yapıyorlarmı?Yedek subay olarak mesleğimi yapma şansım var mı?Şimdiden teşekkürler

• hudut çeken varsa merak ettiği konular hakkında öm atabilir
  • merhaba arkadaşlar.benimde erkek arkadaşım bu okulda askerlik yapıcak.nasıl biyer acaba askerler için iyimi kötümü:(bilgi verirseniz sevinirim
  • ya ben dün yazmıştım ama cevap verilemmiş sanırım anlayamadım.nasıl biyer burası benim sözlüm buraya gitcek usta birliğine askerlik yapmaya bi yardımcı bulunsanız:):(
  • Selam Arkadaşlar,
    Direkt olmasa da buraya geleceğim gibi gözüküyor.
    Eğirdir geldi bana ama 5 numara göz olduğu için refüze edilip tuzla'ya geleceğimi düşünüyorum.
    333'den buraya gelen kimler var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacunainc

Selam Arkadaşlar,
    Direkt olmasa da buraya geleceğim gibi gözüküyor.
    Eğirdir geldi bana ama 5 numara göz olduğu için refüze edilip tuzla'ya geleceğimi düşünüyorum.
    333'den buraya gelen kimler var?

ben 333. dönem ısparta'dan refüze olmayı düşünen bir bahtsız bedeviyim.
  • slm arkadaşlar bende tuzlaya geliyorum , deniz piyade cıkmış ,acaba denizcileri acemilik sonrası nereye verebiliolar bilgilendirebilecek bi arkadaş varmı?
  • Destruction ben de tuzlaya çıktım yedek subay olarak ama benim kuvvetim sahil güvenlik komutanlığı biz de mi kura çekicez eğitimden sonra anlamadım herhangi bi bilgiye de ulaşamadım
  • evet eğitimden sonra kura çekeceksiniz sadece kendi birliğiniz içinden çekeceksiniz büyük ihtimalle 10 kişi civarındasınızdır. Yerleriniz Kara piyadelere göre çok daha iyi ve rahat yerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winnerS

ya ben dün yazmıştım ama cevap verilemmiş sanırım anlayamadım.nasıl biyer burası benim sözlüm buraya gitcek usta birliğine askerlik yapmaya bi yardımcı bulunsanız:):(

Biraz geç oldu ama Tuzla Piyade Okulu süper bir yerdir..

Ben subay olarak yaptım. Fakat askerler içinde çok iyi eğitim yeridir. Askerlikleri şen şakrak geçer. Tabi çok fazla denetim olduğu için de biraz fazla çalışırlar hepsi bu
  • Merhabalar, benim nişanlım Tuzla'daki birliğine bugün teslim oldu ben de onun hesabını kullanıyorum burada. Ben İstanbul'da ikamet ediyorum nişanlım da acaba ziyaretçi olarak Tuzla Piyade Okulu'na gitmek ve görmek mümkün müdür? Bu arada belirteyim nişanlım yedek subay, birliğine teslim olduktan ne kadar zaman sonra ziyaretçi kabul ederler bilgilendirebilecek kimse varsa çok memnun olurum.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.