Şimdi Ara

****İSTANBUL TUZLA PİYADE OKULU BURAYA**** (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
10
Favori
371.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim yemin töreni hangi gün olacak bilen var mı ? 5 eylül diye duydum ama tuzladada aynı mı olur ?
  • 5 eylül olacağını sanmıyorum kardeş ya çok uzar o zaman
  • manofgod01 M kullanıcısına yanıt
    Ben varim kardes. Bir arkadas daha var burdan listede adi var onun. 3' umuzun gitmeden bir tanismasi lazim aslinda ama ben ancak gelecek hafta musait olacagim. Daha hazirliga falan baslamadim bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tarsus_33 T kullanıcısına yanıt
    Cukurovadan toplanmis heralde bu donem. Az onceki mesajda da yazdim. 4 cukurovali olduk.

• Sorun anlatayım gençler..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben ayın 11inde teslim olacam arkadaşlar öğlen 1 yazıyor sülüste ama sabah teslim olmayı düşünüyorum sizlerinde aynı günse nizamiyenin önünde buluşalım:))
    Benim 14'u.

• ben sen gelene kadar ortamı kurarım o zaman birader:))
    Tamam tertip sen hallet oralari

• cukurovadan ayın 13'ünde katılacak olanlar nizamiyede saat 1 de toplansak nasıl olur :)
  • Merhaba herkese,
    Benim nişanlım manisada piyade ulaştırma Tuzla ya gideceklerini söylemişler,eğitim ondan sonra dağıtım.nereye düşer acaba bilgisi olan varmı?
    Şimdiden teşekkürler..
  • benim arkadaşta orda manisa piyade ulaştırmada onada gitceğini söyemişler tuzlaya bilgi alıp banada haber verebilirmisiniz teşekkürler
  • Tuzlaya ulaştırma düşen biri başka bir yere pek gitmez.Orada araç kullanır.Ben bir ara orada ulaştırmadaydım.
  • Merhabalar. Halen asker olanlara, askere gideceklere ve bekleyenlerine hayırlı teskereler diliyorum.
    Benim erkek arkadaşım şuan Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında acemiliğini yapıyor. Uzun dönem asker. Yukarıda iki kişi daha yazmış sanırım aynı durumdalar. Denmiş ki yemin töreninden sonra Tuzla Piyade Okuluna gideceksiniz; daha doğrusu bölüklerinden fiziksel, psikolojik durumlarına göre bazı kişileri seçmişler. Dedi ki ttza nişancı eğitimi alacakmışız, tabi ki hiçbir şey bilemiyor o da oradan. Araştırdım biraz anladığım kadarıyla taktik tekerlekli zırhlı araçta nişancı eğitimi alacağı. Piyade taşınıyormuş ve sürücü eğitimi de oluyor ayrıca ama benim ilgilendiğim nişancı eğitimi. Açıkçası çok bilgi bulamadım. Yazılanlar başta yedek dubay asteğmenlerle ilgili. Erle ilgili olanlar da kısa/uzun dönem farklı farklı yazmış herkes. Tabi ki acemi asker olmayacak oraya gidince ama oraya eğitim almaya gittiğinde uzun dönem olarak askerliğini orada devam ettirecek diye bir şey de yok, aksine dağıtım yapılacak 45 gün kadar bir eğitimden sonra.
    Sorum şu ki bu eğitim nasıl olur? Acemilikteki gibi eğitim yaparlar mı, yoksa daha çok eğitimleri alanlarına göre mi olur? Dağıtım konusunda nerelere düşme ihtimali yüksek olur? Bilgisi olanlar cevap verebilirse çok sevinirim. Herkese teşekkürler şimdiden.

• ehles E kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar öncelikle bütün tertiplerime hayırlı olsun diyorum. Acemlik maltepe, ustalık tuzlada çıktım. İstihkamcı olarak. Yalnız benimki baya bi ballı oldu çünkü kartalda oturuyorum :D:D öncelikle aklıma gelen ilk soru acaba istanbulda oturduğumu sölemesem mi gittiğimde oraya baya bir çekemeyen filan olurmuş heralde
  • up up
  • yok mu hiç tuzla piyade okullu ?
  • benimde usta birliğim tuzla emn. ve mhf bölüğüne gidecem
  • Merhaba arkaşlar konu baya eski kısa dönem er ve BAKIM olarak tuzlaya çıktı askerliğim. Bakım ne demek oluyor açıklama yaparsanız sevinirim.
  • Benimde acemi birliği maltepe usta birliği tuzla bakımcı olarak :) Bakarsın aynı ranzada yatarız :)
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.