Şimdi Ara

****İSTANBUL TUZLA PİYADE OKULU BURAYA**** (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
924
Cevap
10
Favori
371.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkür ederim pazartesi kura çekecek inşallah ii yer cıkar bakalım hayırlısı
  • arkadaşlar merhaba... askerde olan herkese ve yakınlarına allah kolaylık versin sağ salim dönün evlerinize inşallah.. benim nişanlımda tuzlada ve bugün kurada hudut çekmiş asteğmen olunca hudut sıkıntı değil dediler ama pek inanamıyorum bide bi sorum daha olacak hudutlar hep doğu mudur
  • meraba arkadaşlar benim nişanlımda kurada zma çekmiş daha çok bilgi verir misiniz? hangi illere gitme olasılığı var?
  • Benim Nişanlışım kurada Keşif çekmiş.
    Keşifçiler ne yapar? Genel olarak nerelere giderler?
  • Hudutlar hep Doğu olmuyormuş? Edirne filan da var hudutta
  • BENİM ARKADAŞIMDA GZPT ÇEKMİŞ NASIL SİZCE NELER YAPIYORLAR.BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ LÜTFEN
  • yusuf üsteğmen kral adamdır. 4. bölüğe düşenler tanışmıştır çoktan. onun dışında şuan ersoy üst teğmen ve kadir teğmen orada görevde olması lazım. hepsi iyi adamdır.

3. bölük baya disiplinliydi. en çok spor yapan bölük 4. bölüktür. 1 ve 2 en rahat bölüklerdir.

ben 4. bölüktüm ve memnundum baya.
  • arkadaşlar bi cvp verin askerliğini orda yapanlar hiç yok mu merak ediyorum cok lütttttttttttttfeeeeeeeeeeen
  • gzpt ci mekanize takim komutani olur.bir bolukte 4 takim vardir atgm bu takimlardan birinden yani 15..30 askerden sorumludur. yani kagit ustundeki gorevi budur.

zma ya gore doguya dusme ihtimali biraz daha fazla
    ama genelde batiya duserler.eger doguya ya da batidaki herhangi bir kaydirma birlige duserse buyuk ihtimalle kisa sureli ispartaya gidecek orda ic guvenlik egitimi gorup oyle birligine katilacak. dedigim gibi bu dusuk ihtimal.

ducebilecegi yerleri gerek komutanlarla muhabbet esnasinda gerek dersanelerde cekmecelerde yazilanlara gore bi kac hafta icinde 3 asagi 5 yukari ogrenebilecektir zaten.kesin listeler ise kuradan 1 hafta once asiliyordu galiba buna daha cok zaman var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yarın yemin töreni var arkadaşlar.kuzenim orda.yemin törenine kaç kişi ve kimler girebilir? arkadaş vs girebilirmi ve 7-8 kişi gidilse sorun çıkarmı aile ve arkadaş olarak.
  • teşekkür ederim bilgileriniz için arkadaşımla konuştuğumda kıbrıs çoğunlukda çıkıyormuş diye duymuş bilmiyorum artık.ama o doğuya gitmek istiyor. paraya ihtiyacı var.
    bide askerde kalma ihtimali var mı yada kalmak için ne yapılması gerekiyor bilginiz varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkadaz

teşekkür ederim bilgileriniz için arkadaşımla konuştuğumda kıbrıs çoğunlukda çıkıyormuş diye duymuş bilmiyorum artık.ama o doğuya gitmek istiyor. paraya ihtiyacı var.
    bide askerde kalma ihtimali var mı yada kalmak için ne yapılması gerekiyor bilginiz varmı

dogunun da heryerinde dogu tazminati verilmiyor diye biliyorum.kritik yerde gorev yapsnlara veriliyor.
    yani antep diyarbakir kars falan tazminatin verilecegi yerler degil bence. kritik yerlerde de zma lardan cok tanklar bulunuyor.malum zirh kalinligi...
    mekanizecinin dogu tazminati almasi dusuk bir ihtimal yani zaten boyle bir yere dusse keske batiya dusseydim diyecektir neyse.
    yine de pek emin olmadigimi soyliyim.

kibrisa bayagi kontenjan aciliyor orda da 300...400 tl gibi ada tazminati var fakat turkiyede batida gorev yspsn bir atgm den daha az biriktirirler.
    ulasim, yeme icme pshsli orada ayrica oyle bir ortamda eglenmemek ayip olur asil para buna gidiyor zaten.

yine de para biriktirme olayi kiside bitiyor.

askerde kalma mevzusuna gelince kkk sitesinden belli araliklarla alim yapilacagina dair haber yayinlaniyor.eger bolumu yasi ve fiziki sartlari uyuyorsa tek yapmasi gerekn netten basvuru yapmak.sinava girer 70 ustu alip spor ve mulakati da gecerse tegmen olarak kursa alinir ve belli zaman sonrs goreve baslar .

yalniz bunlarin tamami sozlesmeliyse yani muazzaf degilse kotu.sozlesmeli subaylik yapilmaz soyliyim.
    muazzaflarin yaninda acayip hor goruluyorlar bazen aralarina bile almiyorlar.ayrica muazzaf gibi kapagi orduya atmis degil uzman cavus gibi
    her an kapi onune kuyulabilecek gozuyle bakiliyor onlara.
    bir de yuzbasi olabiyorlar en fazla binbasi olamiyorlar.

• teşekkür ederim bilgileriniz için kalmak o zaman biraz zor
  • kurada ben gzpt cektim başka gzpt ci varsa tanışalım
  • arkadaşlar peki ne zaman bitecek bu acemilik birde kura ne zaman çekilecek bileniniz var mı ?
  • burada derceye girmek için torpil geçerli mi? yoksa ters mi teper?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksvlrnvt

burada derceye girmek için torpil geçerli mi? yoksa ters mi teper?

benim gordugum dereceye giren ogrencilerin
    tamaminin sinav spor ve atisi iyiydi.
    bir de boluk komutanlarinin gorusu var notu baya etkiliyor.

torpile var veya yok diyemem acikcasi ordayken bu isler konusulmuyor degildi.

• 345. Donem astegmen olarak dogubeyazitin iran sinirindan tum hudut kartallarina selam..

Ssnirim kuralar cekildi. 3.taburu ceken varsa bana ulasabilir. Ben 13.bolukteyim yani cetenli bolugunun karakolundayim ama diger karakollardaki astegmenlerin hepsi devrelerim.

Hudutta karakol zor. hele su yaz donemi tam berbat. Kar dustukten sonra rahat olur deniyo ama bekliyoruz daha..

• istanbul tuzla piyade komando yedek subay cıktı nasıl bi yerdir egitimi usta birligi doguya mı cıkar nasıl bi ihtimal vardır yardımcı olursanıs sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_88

istanbul tuzla piyade komando yedek subay cıktı nasıl bi yerdir egitimi usta birligi doguya mı cıkar nasıl bi ihtimal vardır yardımcı olursanıs sevinirim...

usta birliği kuraya kalırsan üzgünüm ama % 99 hakkari, şırnak,siirt hudut karakollarına komutan olabileceğin gibi hakkari dağ komandoda gezici yani
    ordan oraya operasyon durumuna göre helikopterle kaydırılabilirsin eğitimler biraz zorlayıcı olabilir, bildiğin subay eğitimi alıyorsun

şimdiden hayırlı teskereler
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.