Şimdi Ara

Doğan SLX 1995 aşırı LPG tüketimi. yardım lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
18.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1995 model doğan slx aracıma landi marka lpg dönüşüm sistemi taktırdım.Ancak aşırı gaz tüketimi var.
    27 lt=138 km
    6 lt= 38 km
    yakıt sarfiyatı oldu.Bundan sonra bujileri ve distribütör kapağını yeniledim bu seferde:
    6 lt=32 km yaptı.subap ayarı da yaptırmayı düşünüyorum.Acaba faydası olurmu.
    bu konuda ustalarımızın ve bilgisi olanların görüşlerini bekliyorum.TEŞEKKÜRLER:

• Benim de karbüratörlü aracım var 15 lt lpg yakıyor şehir içi....selamlar
  • 100 km de 15 lt valla seninki benden çok iyi.şehir içinde km si 25 ykr a tekabül ediyor.gene de biraz fazlası var.aynı araçtan kullananların söylediklerine göre 20 ykr nin altına düşmesi gerekiyormuş.yani 12 lt ile şehir içinde 100 km gitmesi lazım tabiki bilmem dğrumudur.
  • benim daha önce şahin s'im vardı. şehiriçi 15lt/100 km yaklaşıyordu tüketimi rahat bi şekilde
  • eski arabam doğan' nın tüketim verilerini fikir vermesi açısından yazıyorum
    uzun yolda 9lt lpg /100km
    şehir içi 13-16 lt lpg / 100 km
  • Arabanın çekişi ve gaz yemesi normalmi?
  • hayır yok.lpg taktıktan sonra hiç bir fark göremedim.hatta kullananlar çok randımanlı olduğunu fazla yakıt olayını da subap ayarı ile çözebileceğimi söylediler.sizce bunun faydası olurmu ?.
    son denemelerimde:
    2,89 lt = 22 km yani; km de 0,131 lt şehir içi = 22,7 ykr. (litresi 1,73 ytl den)
    2,89 lt = 28 km yani; km de 0,103 lt şehir dışı= 17,8 ykr. ( '' '' )
    sizce bu veriler normailmi ?
    TEŞEKKÜRLER.
  • geçen lpg ciye 93-94 model bir doğan geldi gaz 1.490 iken adam aracının km de 350 bin yaktığını söyledi kalakaldım orda...usta dedim sen naptın bu araba benzinde ne kadar yakıyor dedim adam hiç cesaret edip benzinde binmemiş

tofaş ın kuş serisi biraz fazla yakıyor...geçen taksiye bindim 2007 model clio 1.4 adama dedim ne yakıyosun 210 bin yakıyorum dedi...yani doğanlar kafadan 250 bin yakar altına indirmek zor bence...

dolayısıyla bu veriler
    quote:

son denemelerimde:
    2,89 lt = 22 km yani; km de 0,131 lt şehir içi = 22,7 ykr. (litresi 1,73 ytl den)
    2,89 lt = 28 km yani; km de 0,103 lt şehir dışı= 17,8 ykr. ( '' '' )
    sizce bu veriler normailmi ?
    TEŞEKKÜRLER.

gayet iyi bence...daha da az yakar belki ama bu seferde araba gitmez...

• siz ne diyonuz yav 97 vectra 2000 motorla aynı yakıyo bu araba abovv.
  • armi arkadaş ilgine teşekkür ederim.ne yapalım tofaş'ın parça ucuzluğunu yakıtıyla telafi edeceğize benziyor.
    doğru söylüyosun google96.arkadaşın 1,6 97 model vectra sı ile 840 km yol yaptım ve 60 lt benzin tüketti.gün gelir onlardan alırız.teşekkürler.
  • Tüketim gayet nomal. Doğanlar zaten eski teknoloji ve çok yakıyor. Benim aracım 97 honda civic 1.4.Uzun yolda sakin kulnımda 7lt, basınca9lt'ye kadar çıkıyor, şehir içinde 10-11 lt. Düşün artık sen.
  • tofaşların tüketimde jeep e kafa tuttuğunu herkes biliyo ama bu kadarını jeep bile yakmıyo
  • 92 model şahin ile tam tamına şehir içi 19lt yaktım
    fakat biraz performanslı kullanım

ama yinede çok fazla
  • Arkadaslar Bende sifir voltran tüp taktırdım 10 YTL ile 55 KM Yapıor normelmi sizcE?
    Gaz ayarimi fln yaptırdım Abart Eksoz var onu soktursem daha az yakar gibi gelior ya
    GAZ : 1.750

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unix -- 16 Aralık 2007; 17:17:30 >
  • bence normal 1 lt ile 10 km yol yapması gerek.ben landi taktırdım uzun yolda onu yakıyor.oranları yukarıda yazdım zaten.
    senin ;
    10 ytl 5,71 lt gaz
    55 km yapmışsın km de 0,103 lt gaz 18,1 ykr yapıyor.
    hele bunu şehir içinde yaptıysan çok iyi.
  • 91 şahin atiker takılı
    km de 250 yakıyor hesaplama şu
    şekilde 35 ytl / 140 km = 0,250
    şehir içi soğuk motor kısa mesafe kullanıyorum
    gidiş 6 geliş 6 geliş = 12 km günde katedilen yol
  • Selam arkadaşlar bende 95 model doğan var buna 4 ay önce ALDESA marka lpg taktırdım fakat pek memnun değilim yakıtla ilgili aracın birçok yeriyle işlem yapırdım ama nafile acaba nedeni ALDESA marka olmasımı şu anda Km de 250 ykrş yakıyor sizce nasıl bu konuyla ilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum....
  • tekrar yazayım tofaşin karbüratörkü araçlari
    eski teknolojidir 250 ykr şehir içinde bıraz
    fazlada olsa katlanacaksınız, yapacağiniz sey lpg
    ile ilgili olaran beyin kontrolu - gaz ayarı ve
    gaz filtresinin belli periyodlarda değişmesidir bu arada
    aracın diğer aksamı yağ su antifriz akü buji lastik vs bakımlı olmalı
    aracını daha yumuşak kullanırsan tüketim azalabilir
  • Arkadaşlar ben tofaşın yakıt tüketiminden bıktım artık 1997 model RENAULT 9 brodway almayı düşünüyorum acaba yakıt tüketimi konusunda lpg,de bu araç ne yakar bilgisi olan arkadaşlardan cevap lütfen.....
  • tofaştan daha az yakacağı kesin. hele enjeksiyonlu broadway alırsan hiç yakmıyor gibi gelir sana.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.