Şimdi Ara

DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
438
Cevap
29
Favori
540.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: odaben

Dün sular kesikdi bugün akşam geldi suda tazyik yok denecek kadar az sıcak suda nazlı akınca kombiden dereceyi yükseltip su barına baktım 1,2 diyordu biraz arttırayım dediğimde su tam tersine azaldı şimdi çalışmıyor 0.5 bar oldu gösterge tazyik ilede ilgili problem varsa bunun formülü nedir ?

sebeke suyunun basinci tesisattaki suyun basincindan dusuk oldugundan tesisattaki su geri kacmis. ya aparat alacaksiniz yada basinc yukselmesini bekleyeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: odaben

Dün sular kesikdi bugün akşam geldi suda tazyik yok denecek kadar az sıcak suda nazlı akınca kombiden dereceyi yükseltip su barına baktım 1,2 diyordu biraz arttırayım dediğimde su tam tersine azaldı şimdi çalışmıyor 0.5 bar oldu gösterge tazyik ilede ilgili problem varsa bunun formülü nedir ?

sebeke suyunun basinci tesisattaki suyun basincindan dusuk oldugundan tesisattaki su geri kacmis. ya aparat alacaksiniz yada basinc yukselmesini bekleyeceksiniz.

Alıntıları Göster
    hocam koca bir gün bekledik suyun tazyiğinin artmasını pişman oldum keşke hiç açmasaydım demiştim bunun aparatı nedir onu öğrenelimde olaki lazım olursa bu ev en üst kattı heralde onla iski su arızada arıza durumuna su tazyiği yazmışlarda sonradan öğrendim.

• odaben kullanıcısına yanıt
    hardcrss kullanıcısına yanıt
    Merhabâ, bu, sıcak su basıncı düşmesi sâdece kombiyle mi alâkalı; yoksa bahsettiğiniz gibi ASKİ'lik bir durum da söz konusu olabilir mi?

Kaç gündür kafayı yiyeceğim. Doğru düzgün sıcak su akmıyor duşta, neredeyse damla damla yıkanmaya çalışıyoruz; kafayı üşüteceğim!

Su basıncı sürekli 1 birimde gözüküyor göstergede.

İlk başta göstermelik bir tazyik oluyor, ama sonra, yıkanırken gittikçe düşüyor basınç ve neredeyse damla damla akmaya başlıyor; yıkanmak zehir oluyor!

Basınç düştüğünde bile kombideki gösterge 1 birimde sâbit kalıyor.

Yardımcı olabilecek biri var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonofrhye -- 25 Mayıs 2014; 17:56:45 >
  • sonofrhye kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

1. Kombi üzerindeki basınç göstergesi kalorifer tesisatındaki basınçla ilgilidir, şebeke suyundaki basıncı göstermez,
    2. Duş haricinde sıcak ve soğuk musluk akışındaki basınç/debi nasıl? 1 dakika boyunca hem sıcak hem de soğuk su tarafından muslukları sonuna kadar açarak su biriktirin ve miktarlarını yazın...
  • memint M kullanıcısına yanıt
    Merhabâ, vallahi soğuk su kısmında hiçbir sorun yok, tazyik gâyet kâfi düzeyde akıyor.

Sıcak su tarafı, hem kombi kapalıyken(yâni soğukken), hem de açıkken aynı cılızlık ve tazyikte akıyor; herhangi bir fark yok.

Yine, banyonun lavabosunun sıcak su kısmı, görece daha iyi basınç ve su miktarı açısından. Sorun sâdece duş bölümünün sıcak su tesisâtında gibi.

Binâ eski, su borularıyla alâkalı diye düşünüyorum; ama sizce sorun nerede? İlginize teşekkür ederim.
  • sonofrhye kullanıcısına yanıt
    Banyo batarya sıcak su musluğu normal akıyorsa, sorun sadece sıcak suyu duş aparatına yönlendirince yaşanıyorsa, duş aparatının delikleri kireçlenmiştir ve/veya delikler dardır...Çözümü ise kireç varsa por-çözle açmak veya geniş deliklisiyle değiştirmektir...

Eğer banyo/batarya sıcak su musluğundan da akış azsa, kombinin kullanım suyu filtresinin pislikle daralması da dahil birden çok ihtimal olabilir...
  • memint M kullanıcısına yanıt
    İkinci dediğiniz durum var. Binâ eski olduğu için, kombi de epey eski. Markası ''Unical DOĞSAN'' diye bir şey. En eski modellerinden, antika bile diyebiliriz hattâ

Aslında değişken bir durum da söz konusu. Bâzı zamanlar, şanslıysanız tazyik gâyet iyi oluyor sıcak su kısmında.

Bakalım, İnternet'ten bir araştırayım bu markayı etraflıca, belki aynı dertten muzdarip kişiler vardır benim gibi.
  • Arkadaslar merhaba termo dinamik marka kombim var benm sorunum banyoya sicak su gitmemesi hatta bazen geliyor 1 2 dk sicak su akiyor daha sonra tekrar soguk suya ceviriyor..evin diger yerlerinde olan sicak su hatlarina (mutfak, ve yine banyoda bulunan lavoba) kesilmeden sicak su gitmektedir..kombinin sicakligi 36 derece gosteriyor basincta 2 nin uzerinde..Yardmci olursaniz sevnirim arkdaslar
  • Arkadaşlar bana da bir el atın
    Yeni eve taşındık.kombiyi açtım.ve basınç 0.
    Altta iki adet vana var.eski evde tek vana vardi onunla basıncı yükseltirdim.ama.burda iki tane var.ve tüm kombinasyonları denememe rağmen basıncı yükseltemedim hep 0 gözüküyor.ne yapmam gerek
    kombi markasi
    Viessman vitodens 100
  • quote:

Orijinalden alıntı: madcow165

Arkadaşlar bana da bir el atın
    Yeni eve taşındık.kombiyi açtım.ve basınç 0.
    Altta iki adet vana var.eski evde tek vana vardi onunla basıncı yükseltirdim.ama.burda iki tane var.ve tüm kombinasyonları denememe rağmen basıncı yükseltemedim hep 0 gözüküyor.ne yapmam gerek
    kombi markasi
    Viessman vitodens 100
    peteklerin havasını aldım kombinin su seviyesi hergün 1 in altına inmeye başladı hiçbir yerde sızıntı yok, neden olabilir ? bilgisi olan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanaral -- 21 Aralık 2014; 12:07:31 >
  • Arkadaslar son zamanlarda banyodaki petek cok az az su damlatirdi ama son zamanlarda artti.

Dun gece ise kontrolden iyicene cikti. Gece 4 den bu yana 3 defa su bastim. Su basma araliklarim git gide azaliyor. Damlayan petegin altina 1 su bardagi yerlestirdim 1.5 saatte yarisi dolmus bu kadarcik kacak basincin bu derecede hizli dusmesine neden olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jvcjvc

Arkadaslar son zamanlarda banyodaki petek cok az az su damlatirdi ama son zamanlarda artti.

Dun gece ise kontrolden iyicene cikti. Gece 4 den bu yana 3 defa su bastim. Su basma araliklarim git gide azaliyor. Damlayan petegin altina 1 su bardagi yerlestirdim 1.5 saatte yarisi dolmus bu kadarcik kacak basincin bu derecede hizli dusmesine neden olur mu?
    vıessman vitopent seri kullanıpta genleşme tankı degiştiren oldumu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Arkadaslar son zamanlarda banyodaki petek cok az az su damlatirdi ama son zamanlarda artti.

Sızıntı dahi basıncı düşürüyor ki sizinki damlama. Sorunuzun cevabı gayet tabii, olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Sızıntı dahi basıncı düşürüyor ki sizinki damlama. Sorunuzun cevabı gayet tabii, olur..

Alıntıları Göster
    bosch klasik kondens var su basıncı 2-3 günde 0 ra düşüyor tesisatta kaçak yok 1.5 yıldır böyle garantisi olmasına rağmen servis kombide bişey yok tesisatta kaçak var diyor sebeb ne olabilir ??
    genelde sıcak suyu kullanırken basıncın yavaş yavaş düştüğünü görüyorum ama sebebi ne olduğu belli değil servis varkende 1 kere bile yapmıyor bu olayı

• Doldurma muslugunun tam olarak kapatmamis olabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SedatUsta

Doldurma muslugunun tam olarak kapatmamis olabilirsiniz.
    tesisatta kesinlikle kaçak yok karcher monofaze basınç makinesi ile tesisata 2 bar su bastım 24 saatten fazla durduğu halde düşüş olmadı
    sanırım tüketici haklarına başvurucam eğer sonuç çıkmassa kombiyi kargo ile ısısana göndericem onlar ne yapacağını bilir yada göndermeden önce en ucuz kombiyi alıcam tesisata bağlıcam eğer ondada sorun varsa tesisatta bir terslik var ama olmassa üzerinede not düşücem sizden 3 bin tl ye aldığım kombi bin tllik kombinin işini yapamıyor diye üzerinede servisin verdiği formları yapıştırırım
  • Siz yinede doldurma muslugunu bi kontrol edin.
  • quote:

Siz yinede doldurma muslugunu bi kontrol edin.

Doldurma musluğu tam kapatıyorum bunun arızalı olduğunu nasıl anlarım çünkü servis baktı kombiye bişey yok diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bicer79

quote:

Doldurma musluğu tam kapatıyorum bunun arızalı olduğunu nasıl anlarım çünkü servis baktı kombiye bişey yok diyor

doldurma musluğu arızası basıncı yükseltir, düşürmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtplvc

quote:

Orijinalden alıntı: bicer79

quote:

doldurma musluğu arızası basıncı yükseltir, düşürmez.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar basınç düştügü için kombi durmuş altından basıçn yükseltme butonunu çevirip biraz yükselttim çalışmaya basladı sonra kaloriferi açtım ev ısınsın diye ve bundan sonra kombi su akıtmaya basladı ısındıkça. Ne olmuş olabilir? peteklerdende biraz su alınca kombideki su akıtması durdu. Evden çıkarken sıcaklıgı sıfıra ayarladım hemen düşmeye başladı sogudugu için. Hep biraz sıcak mı durucak suyu?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.