Şimdi Ara

Tek bir numara engelleme hizmeti varmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
268.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar Turkcell de tek numara engelleme varmı varsa nasıl yapabiliyoruz ?

• İnternette biraz bakarsan bu işlem için kullanılan cep telefonu programları var telefonunda desteklerse onlardan yararlanabilirsin
  • Operatörlerde numara bazında engelleme yok maalesef.

Bazı symbian telefonlarda ilave yazılımlarla bunu yapabiliyorcun ve Sonyericsson telefonlarda yasaklı liste oluşturabiliyorsun. bu numara aradığı zaman meşgul tonu duyuyor.
  • arkadaşlar bende aynı sorunun cevabını arıyordum yeni konu açmak istemedim telefonum samsung e-830 symbian değil sanırım benimde tek numarayı engellemem mümkün deil??
  • Symbian olsa Black List programı olur.
  • symbian ve wm sistemli telefonlarda yada telefonun direk böyle bir özelliği varsa yapabilirsin.
    nokianın en ucuz telefonlarında da numara filtreleme diye bi özellik var.
    girdiğin numara seni ararsa, telefon hangi profilde olursa olsun, ne çalıyo ne titriyo,
    yalnız ışığı yanıp sönüyo, meşgul vermese de bu da 100milyonluk telefon için iyi bişey
  • Turkcell Online işlem merkezinde gezerken böyle birşey görmüştüm galiba istersen bi bak..
  • ben bu is icin 30 dakika kadar musteri hizmetleri ile konustum, boyle bir servisleri yok.
  • online işlem merkezindeki ödemeli arayanları engellemek içindi galiba bende görmüştüm sonrası hayal kırıklığı
  • raks markasının telefonlarında kara lıste dıye boyle bolum var.5 numara ıle sınırlı ...
  • Black list yüklüde onda karşı tarafın bela olmasını engelleyemiyorumki meşgule attıkca daha bir hırslaarıyor sanki :) karşı taraf aradığınız numara kullanılmamaktadır gibi birşey duysa bırakacak ama işte yokmuş malesef bir an önce böyle bir uygulama başlatsalar iyi olacak . Ilginize teşekkürler
  • arkadaşım bazı samsung modellerinde şu meşgule verme özelliği mevcut, bunun için arama kaydı bölümünden numaranın üzerine gelip seçenekler den "reddetme listesine ekle" yi seç, otomatik olarak meşgule atıyo :D mesajları da aynı şekilde engelleyebilirsin. karşı taraf iletildi olarak görür ama sen hiiiç uğraşmazsın ;)
  • arkadaşlar ben de turkcell telefon kullanıyorum. programa gerek duymadan engeleme yapabilmenin yolu var mıdır?
  • Evet arkadaşlar var. Böyle birşey şuan mümkün.

Türkiye'nin en çok tercih edilen iletişim firması turkcell'in biraz geç de olsa müşterilerine sağladığı hizmettir. sizi arayacak kişiyi "boodle list"e ekleyip aradığında dilerseniz meşgul tonuna düşürebilir ya da "şu an ulaşılamıyor" sesini dinletebilrsiniz. "#*15* engellenecek no *12#" (bu meşgul tonu için. sondaki 12'yi 21 yaparsanız ulaşılamıyor der) yaparak açabilir, aynı şekilde iptal edebilirsiniz. sevgilisiyle veya babasıyla bi süre görüşmek istemeyen bünyeler için iyi çözüm..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turn The Page

Evet arkadaşlar var. Böyle birşey şuan mümkün.

Türkiye'nin en çok tercih edilen iletişim firması turkcell'in biraz geç de olsa müşterilerine sağladığı hizmettir. sizi arayacak kişiyi "boodle list"e ekleyip aradığında dilerseniz meşgul tonuna düşürebilir ya da "şu an ulaşılamıyor" sesini dinletebilrsiniz. "#*15* engellenecek no *12#" (bu meşgul tonu için. sondaki 12'yi 21 yaparsanız ulaşılamıyor der) yaparak açabilir, aynı şekilde iptal edebilirsiniz. sevgilisiyle veya babasıyla bi süre görüşmek istemeyen bünyeler için iyi çözüm..

Akabinde hemen Turkcell müşteri hizmetlerini aradım bu tür bir kodlama içermiyor. Ve halen de Numara engelleme servisi yoktur dedi =) bilginize =)

• aaa kime inanalım şimdi.
  • Ya kodu yapıp deneyeceksiniz yada Müşteri Hizmetlerinden gereken bilgiyi alacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frondly

Evet arkadaşlar var. Böyle birşey şuan mümkün.

bu uygulama gercek mi ? nerden almıs bu arkadas bu kodları ??

nokia 7373 icin var mı bi uygulama ya, cok lazim bana ama bi türlü bulamadım!!

• Böyle kod ile aktarma yaparak tüm gelen aramaları iptal edebilirsiniz ama konuyu açan arkadaşın sorduğu tek bir numarayı engellemek ve buda şimdiki şartlarda mümkün değil operatör baz alınırsa..yalnız program ile bu mümkün programda çağrı almak istemediğiniz numarayı block listesine ekliyorsunuz ve o eklemiş olduğunuz numara sizi aradığında meşgul tonunu alıyor..
  • böyle bir hizmetin kesinlikle operatörler tarafından verilmesi gerekiyor.. istemediğim numarayı engelleyebilmeli veya engelini açabilmeliyim.. bunları da online işlemlerden açık seçik takip edebilmeliyim..

ilerleyen yıllarda bu hizmetinde devreye gireceğini düşünüyorum..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.