Şimdi Ara

Ziebart mı ford Otosan mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sıfır araca boya koruma yaptırıcam. Otosan ın fiyatı çok uygun ama Ziebart ın diamond gloss u daha kaliteli midir acaba diye düşünüyorum. Bu konuda fikir verebilecek var mı?

• Aracımı alır almaz otokoç'ta boya koruma uygulatmıştım. Gerek uygulamadaki özensizlik, gerekse kullanılan malzemenin kalitesizliği yüzünden bir daha yakınına bile yaklaşmam.
  • Arkadaşım
    İllaki boya koruma yaptıracaksan bence Ziebart...
    Ben Eskişehir'de yaşıyorum.
    Aracımı alır almaz Bursa'ya gittim ve orada aşağıdaki Ziebart uygulamalarını yaptırdım.

Ultra boya koruma (Diamond Gloss şart değil. Bu da oluyor.)
    Kumaş döşeme koruma
    Kaput koruyucu film
    Su itici (Hediye)

Çok memnunum şu anlık. İleride ne olur bilemem. Birkaç kere değişik yerlerde arabamı yıkattım. Her yıkamacı bana korumayı nerede yaptırdığımı sordu. Hatta bir tanesi "Sen bunu kesin Eskişehir'de yaptırmamışsındır çünkü Eskişehir'de böyle boya koruma yapan yer yok. Biz de yapıyoruz ama böyle değil" dedi.
    Ayrıca benim 10 yıldan beri tanıdığım kaportacım da korumayı gördü ve çok iyi yaptığımı söyledi. Genellikle insanlar Ziebart yaptırmanın gereksiz olduğunu verilen paraya yazık olacağını söylüyorlar.
    Kumaş döşeme koruma da oldukça faydalı. Benim iç döşemelerim bej. Çok kolay leke tutmuyor. Birkaç kere leke filan oldu ama çok kolay bir şekilde temizlendi.
    Dolayısıyla ben kesinlikle Ziebart yaptırmanı tavsiye ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

Arkadaşlar sıfır araca boya koruma yaptırıcam. Otosan ın fiyatı çok uygun ama Ziebart ın diamond gloss u daha kaliteli midir acaba diye düşünüyorum. Bu konuda fikir verebilecek var mı?

• estradiol, sakıncası yoksa, yaptırdığın boya koruma uygulatma maliyetini bizimle paylaşır mısın?
    Buradaki HONDA yetkili servisnde 3M ile aynı işlemi HONDA Civic için 150YTL'ye yapıyorlar.
    Nasıl yapıldığını sorduğumda: önce kalın pasta cila, sonra ince pasta cila ve sonra da boya koruma uygulama yapıldığını söylediler. Anladığım kadarıyla hepsi de elle yapılan uygulamalar, herhangi bir aletle püskürtme veya aletle uygulama-parlatma yapılmadığı izlenimi edindim.
  • Ben sana Zeibart'ı kesinlikle öneririm. Eğer zeibart düşünürsen arkadaşımın çalşıtığı zeibart şubesine yönlendirebilirim. Fiyat konusunda sana yardımcı olur. pm atarsan sevinirim...
    quote:

Arkadaşlar sıfır araca boya koruma yaptırıcam. Otosan ın fiyatı çok uygun ama Ziebart ın diamond gloss u daha kaliteli midir acaba diye düşünüyorum. Bu konuda fikir verebilecek var mı?
  • Ya forda sadece bakım ve araç almaya gidin Gerisi boş.Gidersin ziebarta taş gibi yaptırır gelirsin.Yalnız arabanızın 10 15 kere yıkanması lazım ondan sonra getirin dediler.Bizde her gün yıkıyoruz Araçta hala mumlu boya olduğu için uzun ömürlü olmaz 10 15 kere yıkayın mumu gitsin dediler.Nerden anlarız dedik araban ne zaman köpürürse mum bitmiştir gelebilirisniz dediler...
  • bak bunu bende yaptıracam.. ama özellikle komple kaput koruma filmi.. ankada happy days var.. bilenler bilir.. kompla kaput koruma filmi yapıyorlar.. kaputta da hiç bir şey belli olmuyor.. çok güzel yani.. eskiden yarım yapıyolardı..400 gibi bir fiyat vermişlerdi bana sadece kaput koruma filmi için..haliyle fazla gildi para bize.. sonra düşünüyorum artık..:)
  • Ne işe yarar bu film?Nasıl bişey?
  • bu film aracın uzun yolculuklarda kötü ve mıcırlı yollarda, öndeki araçtan taş fırlaması sonucu taşın kaportayı çizmesini engeller.. ama 60 santimlik bir naylon buzdolabı saklama jelatini için 400 lira çok...

bir kırtasiyeden plastik şeffaf tepegöz kağıdı alsak bantlasak olurmu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 5 Aralık 2007; 23:35:30 >
  • otosanın diamond gloss kalitesinde bir koruma sistemi olduğunu sanmıyorum. ben autowax da zamanında boya koruma yaptırmıştım. oranın yetkilisi bile diamond gloss sınıfında bir korumamız yok illa bu tür koruma istiyorsanız ziabarta öneririm demişti. zaten fiyattan da belli oluyor. diamond gloss u kalite konusunda hiç düşünme bile. 1. sınıf.
    quote:

• teşekkürler verdiğiniz cevaplar için. Otosan boya korumaya 160 milyon fiyat verdi. Ziebart ın sanırım 400 civarında. Ama sonuçta bi kere yapılacak bişey. En iyisi kaliteli yaptırmak.
  • evet ziebart'ta boya koruma yaptırdım. şu an 300 kağıt, kampanya varmış. Herkese teşekkürler. Yalnız bana cilalı şampuanla yıkattırmam gerektiği söylendi. Cilalı şampuan nasıl bişi?
  • kendi sattıkları bişiyyy
  • Zeibart hiç bir ürününü piyasaya sürmez. Şirket politikasına aykırı bir durummuş...
    quote:

Orjinalden alıntı: ArrowBow

kendi sattıkları bişiyyy
  • onların aldıkları yeri söylesem :)
  • Ziebart'ta ben de yaptırdım.
    Bana da şampuan alıp onla yıkatmamı söylediler.
    4 tane de marka ismi verdiler.
    Ben de Migros'tan buldum bir tanesini.
    Sanırım Blue Coral idi.
    4.50 YTL idi.

quote:

evet ziebart'ta boya koruma yaptırdım. şu an 300 kağıt, kampanya varmış. Herkese teşekkürler. Yalnız bana cilalı şampuanla yıkattırmam gerektiği söylendi. Cilalı şampuan nasıl bişi?
  • Söyle de bizde alalım. Yeni alacağım arabaya yaparım...
    quote:

onların aldıkları yeri söylesem :)
  • quote:

At binenin kılıç kuşananın.

Yani Ziebart...
  • quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

Söyle de bizde alalım. Yeni alacağım arabaya yaparım...
    quote:

onların aldıkları yeri söylesem :)

reklama girer , bu site her ota uyarı veriyor ;)
  • ziebart
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.