Şimdi Ara

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya-- (247. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.458
Cevap
20
Favori
1.007.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne diyeyim, bir anda aracın denizaltı gibi kullanılmaya çalışılması geldi gözümün önüne. Arkadaşımı o halde hayal edince de koptum tabii. ben gülerken o saf saf bakıyordu.
    Uzun gülmeler sonucu bayiideki satış görevlisi de yanımıza geldi. Neye güldüğümüzü tam olarak anlayamamakla birlikte fazla suyu tahliye ediyor offroad yaparaken işe yarıyor gibisinden birşeyler anlatmaya çalıştı.
    Sonrasında hala anlatıp gülüyoruz. Bu konu çevremizde efsane gibi oldu :)

quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

quote:

Orijinalden alıntı: gezginBen

Güle güle kullanın Mete Bey,

Şnorkel denince aklıma geldi. Geçen sene bir arkadaşımla L200 bakma tanıma almaya çalışma turlarımız son hız devam ederken, arkadaşım şnorkeli olan bir L200 görmüştü gittiğimiz bayiilerden birinde. Önce ne olduğunu anlamadı ben de ona şnorkel taktırmış dedim. Tam ben izah etmek üzereydimki arkadaş bana şunu söyledi.

-"Ağzimiza takılacak nefes borusunun ucu iç kısımda mı? nasıl yapacağız ki allah allah"

O günden beri ne zaman şnorkelli araç görsem gülmek tutuyor beni. :)

quote:

Ve nihayet snorkelim takıldı:))

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya--

Artık bende aracıma bakıp bakıp gülerim:)))
    Bu arada siz ne dediniz arkadaşınıza Motor kaputunu açıp gösterseydiniz bari:))

• quote:

abi hayırlı olsun çok güzel olmuş..bide bi tavsiyede bulunayım ön kaput rüzgrlığı tak bi tane çok güzel olur..:)
  • quote:

Abi hayırlı olsun,artık snorkelden sonra senden bi derin su geçiş videosu bekliyoruz
  • Bu sene siftahım yok ama fırsat bulur bulmaz dalacam suya:)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: recklessmaster

Herkese merhaba,

Aslında Ford Ranger sahibiyim ama Ranger topiği çok durağan olduğundan ve L200 de benzer bir araç olduğundan buraya geleyim dedim biraz :)
    1 ay kadar önce aldım aracımı. Daha çok binek kullanacağım için ve Ankara'da olduğum için otomatik vites tercih ettim. Şimdilik memnunum aracımdan. L200 ile arasında çok gidip geldim ama ekstra faktörleri bence daha ağır bastığı için ford aldım. Umarım ben de sizlerle faydalı bilgiler paylaşabilirim.

Gelir gelmez bir soru sorayım. Geri görüş kameralı park sensörü taktıran var mı aranızda? Eğer varsa ve memnunsanız marka sormak istiyorum. Mümkünse az delmeli, kablolu (hatta kablosuz iletişimli) bir model düşünüyorum.

Kazasız, cezasız sürüşler..

Rangerin ne gibi bir extrası olabilirki? Ben bakıyom bakıyom birtürlü rangerle l200 arasında vergisi hariç benzerlik kuramıyorum
    Bende geri görüş dvd playere bağlı park sensörü ise klasik sensörlü dandik bişi 30-40tl ye alınmış bişi. Çokda memnunum.
    Marka olarak toplama olduğu için marka veremiyorum. Extra bir delik açmadık.
    Forumu baştan sona okursan işine yarayacak bir çok bilgiye ulaşacağına eminim.

Tekrar Selam,

Aslında ekstra derken "bana göre ekstra" desem daha doğru olurdu. Benzerlikten kastım da aynı segmentte araçlar olmaları.Ekstra faktörler demek sadece donanım veya teknik anlam taşımıyor. Öncelikle fiyat. Ben aracımı 39.000 TL'ye aldım. Ayrıca Mitsubishi'nin çizgileri bana çok güzel gelmedi. Ford biraz daha keskin hatlara sahip. Tabi bunlar benim kişisel zevklerim. Çoğu arkadaşım da daha zarif görünümlü olduğunu düşündükleri için L200 tercih etti. Ben biraz da Ford marka motorlara daha çok güveniyorum sanırım. Arabasını çok seven biri olarak diğer araba severlere de saygım sonsuz.Sadece benim düşüncelerim bunlar. Konsolun görüntüsü bence daha hoş Rangerda. Ayrıca sanırım kullanılan malzemelerde de fark var. Lakin Mitsubishi'nin arka koltuk diz mesafesini de tartışmaya gerek yok. Bu biraz da alım amacıyla alakalı. Ben mimari dekorasyon işleri ile uğraştığımdan aldım. Binek olarak da kullanıyorum aslında. Ağırlık koyup zıplamayı kesersem daha da rahat olacak sanırım. Bir de 5 ileri otomatik olması bence bir diğer avantaj.(işe yarar birşey olduğunu düşünüyorum:))
    Öneri için teşekkür ederim Lokosit. Dediğin gibi biraz okuyayım forumu. Mitsubishi'nin bir avantajı da dvd player gibi bir aksesuarı ekleyebilmek olsa gerek. Ford'da böyle bir şans yok ne yazık ki.

Tekrar teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recklessmaster -- 31 Aralık 2010; 12:14:40 >

• Otomatik vites ile ilgili birşey sormak istiyorum. Normalde otomatik şanzımanlarda 2-3 pozisyonlarından birine aldığınızda araç 1 ile kalkar ve sırasıyla 2 ve 3 'e geçer. Benim aracımda 2 pozisyonuna alınca 2 ile kalkıp ilerliyor, 3'e alınca 3 ile kalkıp ilerliyor. L200'ler de aynı mıdır?
    Bunun bir nedeni var mıdır?

BU ARADA HERKESE İYİ SENELER, YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recklessmaster -- 31 Aralık 2010; 13:12:27 >
  • quote:

quote:

quote:

Herkese merhaba,

Aslında Ford Ranger sahibiyim ama Ranger topiği çok durağan olduğundan ve L200 de benzer bir araç olduğundan buraya geleyim dedim biraz :)
    1 ay kadar önce aldım aracımı. Daha çok binek kullanacağım için ve Ankara'da olduğum için otomatik vites tercih ettim. Şimdilik memnunum aracımdan. L200 ile arasında çok gidip geldim ama ekstra faktörleri bence daha ağır bastığı için ford aldım. Umarım ben de sizlerle faydalı bilgiler paylaşabilirim.

Gelir gelmez bir soru sorayım. Geri görüş kameralı park sensörü taktıran var mı aranızda? Eğer varsa ve memnunsanız marka sormak istiyorum. Mümkünse az delmeli, kablolu (hatta kablosuz iletişimli) bir model düşünüyorum.

Rangerin ne gibi bir extrası olabilirki? Ben bakıyom bakıyom birtürlü rangerle l200 arasında vergisi hariç benzerlik kuramıyorum
    Bende geri görüş dvd playere bağlı park sensörü ise klasik sensörlü dandik bişi 30-40tl ye alınmış bişi. Çokda memnunum.

Tekrar Selam,

Aslında ekstra derken "bana göre ekstra" desem daha doğru olurdu. Benzerlikten kastım da aynı segmentte araçlar olmaları.Ekstra faktörler demek sadece donanım veya teknik anlam taşımıyor. Öncelikle fiyat. Ben aracımı 39.000 TL'ye aldım. Ayrıca Mitsubishi'nin çizgileri bana çok güzel gelmedi. Ford biraz daha keskin hatlara sahip. Tabi bunlar benim kişisel zevklerim. Çoğu arkadaşım da daha zarif görünümlü olduğunu düşündükleri için L200 tercih etti. Ben biraz da Ford marka motorlara daha çok güveniyorum sanırım. Arabasını çok seven biri olarak diğer araba severlere de saygım sonsuz.Sadece benim düşüncelerim bunlar. Konsolun görüntüsü bence daha hoş Rangerda. Ayrıca sanırım kullanılan malzemelerde de fark var. Lakin Mitsubishi'nin arka koltuk diz mesafesini de tartışmaya gerek yok. Bu biraz da alım amacıyla alakalı. Ben mimari dekorasyon işleri ile uğraştığımdan aldım. Binek olarak da kullanıyorum aslında. Ağırlık koyup zıplamayı kesersem daha da rahat olacak sanırım. Bir de 5 ileri otomatik olması bence bir diğer avantaj.(işe yarar birşey olduğunu düşünüyorum:))
    Öneri için teşekkür ederim Lokosit. Dediğin gibi biraz okuyayım forumu. Mitsubishi'nin bir avantajı da dvd player gibi bir aksesuarı ekleyebilmek olsa gerek. Ford'da böyle bir şans yok ne yazık ki.

Tekrar teşekkürler..

:)Güle güle kullan aracını:) Benimki sadece latifeydi:)
    Zıplamayı engellemenin en iyi yolu Makaslardan birini söktürmek(Tabiiki fazla yük atmayı düşünmüyorsan) Bunun üzerine birde kasayı kapattırırsan zıplama kalmayacaktır.

• TÜM ARKADAŞLARIN YENİ YILLARI MUTLU, SAĞLIKLI, KAZASIZ, ARIZASIZ, BOL MAZOTLU, BOL PARALI, BOL AKSESUARLI, 4X4 SAHİPLERİNİNDE AYRICA BOL ÇAMURLU OLSUN

• quote:

geçmiş olsun lokosit araba astım bronşit mi oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: gezginBen

Güle güle kullanın Mete Bey,

Şnorkel denince aklıma geldi. Geçen sene bir arkadaşımla L200 bakma tanıma almaya çalışma turlarımız son hız devam ederken, arkadaşım şnorkeli olan bir L200 görmüştü gittiğimiz bayiilerden birinde. Önce ne olduğunu anlamadı ben de ona şnorkel taktırmış dedim. Tam ben izah etmek üzereydimki arkadaş bana şunu söyledi.

-"Ağzimiza takılacak nefes borusunun ucu iç kısımda mı? nasıl yapacağız ki allah allah"

O günden beri ne zaman şnorkelli araç görsem gülmek tutuyor beni. :)

quote:

yahu super komik..... güldüm.....
    arkadaşınız yolcular için mi sanmış heh heh he

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiyali -- 1 Ocak 2011; 21:08:43 >

• quote:

Herkese merhaba,

ben de bir ara düşünmüştüm............. Düz vitesini mersinde 37 ye kadar bırakmışlardı güzel araç koltuk ısıtması bile düşünülmüş
    otomatik benim de fovarim kaça aldın ortalama ne yakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiyali -- 1 Ocak 2011; 21:07:21 >

• quote:

Bu sene siftahım yok ama fırsat bulur bulmaz dalacam suya:)

yahu lokasit gerçek mi bu... çamurluğu deldirdin mi
  • slmzonguldak eregliden katılıyorum aracım 2008 model otomatik.çok memnunum hobi amaçlı kullanıyorum serbest dalış,sucuba ,genelde asfalt da kullanıyorum cant ve lastikleri begenmiyorum yardımcı olursanız sevinirim asfalt kullanıcısıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiyali

quote:

Herkese merhaba,

ben de bir ara düşünmüştüm............. Düz vitesini mersinde 37 ye kadar bırakmışlardı güzel araç koltuk ısıtması bile düşünülmüş
    otomatik benim de fovarim kaça aldın ortalama ne yakıyor

Öğretmenim şaka yapıyorsun değilmi

• quote:

quote:

Bu sene siftahım yok ama fırsat bulur bulmaz dalacam suya:)

yahu lokasit gerçek mi bu... çamurluğu deldirdin mi

Arabayı gözden çıkardım öğretmenim Kada kıçınıda kestireceğim (Uygun kabin bulursam:))
  • (((((Kada kıçınıda kestireceğim))))))))) 15 yıllık öğretmenim anlayamadım

• quote:

(((((Kada kıçınıda kestireceğim))))))))) 15 yıllık öğretmenim anlayamadım

:) Arkada kasanın kıçı olacaktı:)) Özür öğretmenim dikkatsizlik işte:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Herkese merhaba,

Tekrar Selam,

Tekrar teşekkürler..

:)Güle güle kullan aracını:) Benimki sadece latifeydi:)
    Zıplamayı engellemenin en iyi yolu Makaslardan birini söktürmek(Tabiiki fazla yük atmayı düşünmüyorsan) Bunun üzerine birde kasayı kapattırırsan zıplama kalmayacaktır.

Teşekkür ederim... Bir makas çıkartmanın yük kapasitesinden neler alacağını bir öğreneyim, olmazsa öyle yaparım.

• Hakikaten uzun yazismalar olmus, cogunu okumaya calistim ama daha basaramadim yeni kasalari neden uzatmislar cozemedim (vergi-yasa?) ama konfor haric eski kasalar daha hos duruyor bence. 2008 model 4*4 otomatiklerin fiyatlari ne kadara kadar makul sayilir sizce? (90bini gecmemis, abarti aksesuari olmayan)

lokosit , yaprak cikartabildin mi arka yaylardan, ise yaradi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

Hakikaten uzun yazismalar olmus, cogunu okumaya calistim ama daha basaramadim yeni kasalari neden uzatmislar cozemedim (vergi-yasa?) ama konfor haric eski kasalar daha hos duruyor bence. 2008 model 4*4 otomatiklerin fiyatlari ne kadara kadar makul sayilir sizce? (90bini gecmemis, abarti aksesuari olmayan)

lokosit , yaprak cikartabildin mi arka yaylardan, ise yaradi mi?

fiyatlar 35-40 arası değişiyor. ortadaki yaprağı çıkardıktan sonra konfor iyice arttı, fazla yük ile işiniz yoksa tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.