Şimdi Ara

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya-- (175. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.458
Cevap
20
Favori
1.007.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20000 km dir motor yagimi degistirmiyorum, arabada tikir tikir calisiyor masallah. ama kimseye ben yaptim oldu devrim yaptim siz de yapin demem, cunku tehlikeli birsey sonuc olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phyrron

20000 km dir motor yagimi degistirmiyorum, arabada tikir tikir calisiyor masallah. ama kimseye ben yaptim oldu devrim yaptim siz de yapin demem, cunku tehlikeli birsey sonuc olarak.

Sayın hocam saçmalamanın ve uzatmanın hiç anlamı yok.Böyle saçma örnekler vermeye kalkarsak bunun ardı arkası kesilmez uzarda uzar....Ayrıca ben devrim yaptığımı falan iddaa etmedim sadece yaptığım şeyin yanlış olmadığınıdan kimseyi rahatsız etmediğinden ve kullanımdada bana bir sorun yaratmadığından bahsediyorum.Far ile motor yağı ne alaka onuda anlamadım anlayan varsa anlatsın lütfen.Motor teknik bir konu bu ise beceri ve kabiliyet işi.Tekrar söylüyorum uzatmanın bir anlamı yok.Daha öncede söylediğim gibi yaptığınız iş kimseye zarar vermiyorsa ona lafta söyleyemezsiniz kısıtlayamasınızda ki benim farlarımda öyle.Siz xenon takarsanız mercekli takın veya hiç takmayın bu beni hiç ilgilendirmez yeterki çevrenizdekileri rahatsız etmeyin ama lütfen sırf cevap yazmış olmak için de saçma şeyler yazmayın...

• ARKA SİS FARLARINI ÇİFT EGSOST GİBİ GÖSTEREN MODİFİKASYONUM...

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya--

• quote:

Orijinalden alıntı: ProntoBasso

quote:

Orijinalden alıntı: CAPTAIN_34

Devrim arabalara filmini izleyen varmı aramızda arkadaşlar.Yoksa bile konusunu bilmeyen yoktur heralde.Evsane araba ilk ve son TÜRK MALI otomobil DEVRİM in yapılış öyküsü.Bundan 50 yıl önceki teknoloji ve imkanlarla Türk mühendislerimiz Kendilerinin ve Cemal paşa haricinde bu işi başaracaklarına inanmadığı Türk halkına imkansız bişey olmadığını göstermişlerdir.Ama neyazı ki biz türk halkı olarak ozamanlarda önyargılı ve dik kafalı idik şimdide ön yargılı ve dik kafalıyız.Bizim kafamızda bi iş olmazsa olmazdır amudada kalksan ağazınla kuşta tutsan olmaz kardeşim olmaz...biz böyleyiz işte.2 gündür süre gelen arada küfürlerinde savrulduğu bir xenon tartışması var.Evet bilinçsizce yapılan işe bende karşıyım ama yok merceksiz olmaz bi işe yaramaz merceksiz takanlara karşıyım küfürü basarım vs.... Bunlar aynen 50 yıl önce olan muhabbetle aynı.Ben yaptım arkadaşım.Montajınıda kendim yaptım bağlantısınıda ayarınıda ve 17000 km dir gündüzde farım açık şekilde yollardayım ve bugünekar ne bir kimseyi rahatsız ettim nede bir tepki aldım.Üstüne muayenedede sorunsuzca geçtim.Bu nedemek oluyor yorumu yine sizlere bırakıyorum.Bu durumu polemiğe dönüştürmek istemiyorum ve bu konu hakkında bu son yorumum.Karşısındakine zarar vermediği sürece herkes istediğini yapmakta özgürdür.Buna kimse kısıtlamada getiremez lafta söyleyemez...Bende ilerleyen dönemde mercek taktıracam ama merceksizde olmaz diye bişey yok.Daha önceki sayfalarda arka koltuğun arkasına sub koyulamaz iddaalarına noktayı koyduk şüphesi olan varsa buyursun gelsin xenonlarıda görsün...Herkese SAYGILAR...

/>

/>

• quote:

ARKA SİS FARLARINI ÇİFT EGSOST GİBİ GÖSTEREN MODİFİKASYONUM...

selçuk aracın arkası çok sade kaldı

bişeylerle doldurmak lazım.
    ne dersin?

• quote:

ARKA SİS FARLARINI ÇİFT EGSOST GİBİ GÖSTEREN MODİFİKASYONUM...

Abi süper olmuş
    Ne kullandın egsost ucu için.

• quote:

Orijinalden alıntı:lokosit

ne dersin?

Doğru söylüyosun abi bi düşünelim ne yapabiliriz daha...
  • quote:

Orijinalden alıntı:ProntoBasso

Abi süper olmuş

Teşekkürederim...
    Sanayide egsoztçu arkadaşım var proje benim uygulama onun.Öncelikle arka sis farlarını yerinden söktüm dahasonra oraya en uygun ucu oturtup kaynakladık.Fakat sis farlarının yanması için biraz modifikasyon gerektirdi.Traktörlerin kabinlerinin üst kısmında yuvarlak sinyal lambaları oluyor.Onların camlarını söküp sunfix ile oraya yapıştırdık.Dahasonra onunda üzerine demir boru yapıştırıp borunun da üzerine ampulleri takmak için aliminyumdan duy yaptık.Çok orjinal oldu istenildiğinde ampul değiştirmek çok kolay oluyor.İşçilik dahil 150 tl ye mal oldu.Eğer bulamazsanız veya yapamazsanız yada daha pahalı fiyat çıkaran olursa yardımcı olabilirim.Hiçbir kar amaçlamıyorum zaten dediğim gibi proje bana işçilik ve malzeme arkadaşıma ait...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAPTAIN_34 -- 14 Kasım 2009; 18:49:57 >

• quote:

quote:

ne dersin?

Doğru söylüyosun abi bi düşünelim ne yapabiliriz daha...

ralliart yazabilirsin,
    kasayı açma kolunu krom yapabilirsin, özellikle bu arka sis lerle daha iyi görünecektir.
    alt sırayada triton vs yazabilirsin
  • quote:

quote:

Abi süper olmuş

Teşekkürederim...
    Sanayide egsoztçu arkadaşım var proje benim uygulama onun.Öncelikle arka sis farlarını yerinden söktüm dahasonra oraya en uygun ucu oturtup kaynakladık.Fakat sis farlarının yanması için biraz modifikasyon gerektirdi.Traktörlerin kabinlerinin üst kısmında yuvarlak sinyal lambaları oluyor.Onların camlarını söküp sunfix ile oraya yapıştırdık.Dahasonra onunda üzerine demir boru yapıştırıp borunun da üzerine ampulleri takmak için aliminyumdan duy yaptık.Çok orjinal oldu istenildiğinde ampul değiştirmek çok kolay oluyor.İşçilik dahil 150 tl ye mal oldu.Eğer bulamazsanız veya yapamazsanız yada daha pahalı fiyat çıkaran olursa yardımcı olabilirim.Hiçbir kar amaçlamıyorum zaten dediğim gibi proje bana işçilik ve malzeme arkadaşıma ait...

çıkan kırmızı sis lambasına, beyaz yada sarı renkte kapak uydurabilirmiyiz?

• @prontobasso
    senin aracın tavandaki sisler nereden ve kaça mal oldu?
    aracını dahada vahşileştirmiş
    vallahi karşıdan geldiğini görsem kenara geçer, yol veririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

@prontobasso
    senin aracın tavandaki sisler nereden ve kaça mal oldu?
    aracını dahada vahşileştirmiş
    vallahi karşıdan geldiğini görsem kenara geçer, yol veririm.

Sağol abicim, sis farları piyasadaki en ucuz 16cm lik sis farları, daha çok görüntü için aldım.
    Linki :http://www.mavikiraz.com/pinfo.asp?pid=11066
    Aldıktan sonra çevresini kırmızıya boyadım sprey boyayla bu şekilde daha bi alımlı oldular, bişeymiş gibi duruyor
    ilerde para olursa daha kaliteli birşeyle değiştirebilirim hellanın falan bu boyuttaki modelleri 180-200 lira çifti henüz yanına yanaşamıyorum onların.
    Şimdilik bunlar idare ediyo ama

• quote:

Devrim arabalara filmini izleyen varmı aramızda arkadaşlar.Yoksa bile konusunu bilmeyen yoktur heralde.Evsane araba ilk ve son TÜRK MALI otomobil DEVRİM in yapılış öyküsü.Bundan 50 yıl önceki teknoloji ve imkanlarla Türk mühendislerimiz Kendilerinin ve Cemal paşa haricinde bu işi başaracaklarına inanmadığı Türk halkına imkansız bişey olmadığını göstermişlerdir.Ama neyazı ki biz türk halkı olarak ozamanlarda önyargılı ve dik kafalı idik şimdide ön yargılı ve dik kafalıyız.Bizim kafamızda bi iş olmazsa olmazdır amudada kalksan ağazınla kuşta tutsan olmaz kardeşim olmaz...biz böyleyiz işte.2 gündür süre gelen arada küfürlerinde savrulduğu bir xenon tartışması var.Evet bilinçsizce yapılan işe bende karşıyım ama yok merceksiz olmaz bi işe yaramaz merceksiz takanlara karşıyım küfürü basarım vs.... Bunlar aynen 50 yıl önce olan muhabbetle aynı.Ben yaptım arkadaşım.Montajınıda kendim yaptım bağlantısınıda ayarınıda ve 17000 km dir gündüzde farım açık şekilde yollardayım ve bugünekar ne bir kimseyi rahatsız ettim nede bir tepki aldım.Üstüne muayenedede sorunsuzca geçtim.Bu nedemek oluyor yorumu yine sizlere bırakıyorum.Bu durumu polemiğe dönüştürmek istemiyorum ve bu konu hakkında bu son yorumum.Karşısındakine zarar vermediği sürece herkes istediğini yapmakta özgürdür.Buna kimse kısıtlamada getiremez lafta söyleyemez...Bende ilerleyen dönemde mercek taktıracam ama merceksizde olmaz diye bişey yok.Daha önceki sayfalarda arka koltuğun arkasına sub koyulamaz iddaalarına noktayı koyduk şüphesi olan varsa buyursun gelsin xenonlarıda görsün...Herkese SAYGILAR...
    benim buna cevabım vardı heralde ama şikayet edip sildirmişsiniz heralde. neyse...

• quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

quote:

benim buna cevabım vardı heralde ama şikayet edip sildirmişsiniz heralde. neyse...

Ben heralde hiçbişeyi sildirmedim heralde kim şikayet edip sildirmiş bilmiyorum heralde...

• quote:

çıkan kırmızı sis lambasına, beyaz yada sarı renkte kapak uydurabilirmiyiz

Uydurulur abi niye uydurulmasın.Bi çaresi muhakak bulunur...

BU ARADA ARKADAŞLAR SUB KABİNİ YAPIMI İÇİN ÇİZİMLERİ VE ANLATIMI BUGÜN İTİBARIİLE BİTİRMİŞ BULUNUYORUM.BİRKAÇGÜNE KADAR ÖLÇÜLERİ ALIP BURADA YAYINLAYACAĞIM...YAPMAYI DÜŞÜNEN ARKADAŞLARA DUYRULUR ALET ÇANTANIZI ŞİMDİDEN HAZIR EDİN... BİZİ İZLEMEYE DE DEVAM EDİN...
  • quote:

quote:

Abi süper olmuş

Teşekkürederim...

Vallahi bravo güel iş olmuş captain ellerinize ve zekanıza sağlık,
    Kabinin detaylarını merakla ve hevesle bekliyoruz.
    Mete abi taktınızmı hoparlörleri ?

• maalesef selçuk kaptanla bir araya gelemedik, hoparlörlerin yerine tam oturması için bazı modifikasyonlar gerekiyor.
    elektronikçiler bu tür ayrıntılarla uğraşmazlar.
    kaptan hem eli yatkın hemde beleş yapıyor
    Ya onun işi çıktı yada benim.
    bu hafta hallederiz sanırım
  • Meraba Arkadaşlar
    Çoktandır Araziye girmemiştim bugun arazide işim vardı gittim,tabi gidince dayanamadım arkaya yeni taktıgım bf goodrich 255/70 16 T/A lastıklerin demesini yaptım öndeki lastıkler bridgestone 245/70 16 H/T lastıkler vardı

bf ler çok güzel lastık gercekten takmayıncayakadar kullanmayıncaya kadar lastıklerın nekadar güzel oldugunu anlayamassınız
    yagıslı havalarda kullandım ve arazidede kullandım pati cekmiyordu fazla ama asfaltta gaza yuklenmesen pati çekmiyoo
    yagıslı havalarda h/t lastikler çok kayıyor bilmiyorum ama bu t/a lastıkler çok hosuma gitti ama yakıtta %15 gibi bi fark var sanki test emedim ama

• % 15 ne yaptın Ömer imkanı yok.
  • selçuk abinin ARABASI lokosit hocamın KAMYONUNDAN daha yakışıklı olmuş
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.