Şimdi Ara

Citroen Bakım Fiyatları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
43.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Citroen özellikle diesel modellerin 15.000 ve diğer bakımlarının ne kadar tutacağı hakkında bilgi paylaşırsanız sevinirim.

C3 Diesel
    C4 Diesel
    ve diğer ticeri modeller...

• Arkadaşlar %20 kampanya indirimi ile 250 YTL ye C5 15.000 km bakımını daha yeni yaptırdım.
  • 15.000 bakımında ne yaptılar ki bu kadar tuttu hem de %20 indirimle.

Zahmet olmazsa bir yazarsan karşılaştıralım. Bende 30.000 bakımını yeni yaptırdım. Toplam 183 YTL tuttu.

Yağ 4 lt (60.00 YTL),
    Yağ Filtresi (17.63 YTL),
    Hava Filtresi (23.87YTL),
    LDS sıvısı (15.00YTL),
    Atık parça bedeli (1.00 YTL),
    Park ampulu (9.00 YTL) ve
    İşçilik (67.20)

Toplam Bedel %20 indirim dahil KDV hariç = 155 YTL, KDV = 28 YTL

Başka bir parça varmı değiştirdikleri.

Örneğin benim 20.000 km bakımında mazot filtresi değiştiği için 290 YTL tutmuştu üstelik o zaman %20 parça ve işçilik indirimi de yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuz -- 1 Aralık 2007; 16:32:34 >
  • Mazot filtresi de değişti, Yavuz bey...
  • bugun radyoda duydum xsara, saxo, xsara picasso için bakım kampanyası varmış. Tam olarak duyamadım gürültüden.
  • Evet 3 yaşından büyük Citroen ler için servis kampanyası başlamış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yavuz

15.000 bakımında ne yaptılar ki bu kadar tuttu hem de %20 indirimle.

Zahmet olmazsa bir yazarsan karşılaştıralım. Bende 30.000 bakımını yeni yaptırdım. Toplam 183 YTL tuttu.

Yağ 4 lt (60.00 YTL),
    Yağ Filtresi (17.63 YTL),
    Hava Filtresi (23.87YTL),
    LDS sıvısı (15.00YTL),
    Atık parça bedeli (1.00 YTL),
    Park ampulu (9.00 YTL) ve
    İşçilik (67.20)

Toplam Bedel %20 indirim dahil KDV hariç = 155 YTL, KDV = 28 YTL

Başka bir parça varmı değiştirdikleri.

Örneğin benim 20.000 km bakımında mazot filtresi değiştiği için 290 YTL tutmuştu üstelik o zaman %20 parça ve işçilik indirimi de yoktu.

nasılda abartıyorlar bu fiyatları böyle,el insaf...

• Ne yaparsın kardeş yetkili servis fiyatı bunlar ve malesef mahkumuz.

Yalnız 15.000 km bakımında mazot filtresinin değiştirilmesini gerektirecek özel bir durum yoksa değişmiyorlar ben bunun için yanıldım. 250 YTL doğru bir fiyat.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yavuz

Yalnız 15.000 km bakımında mazot filtresinin değiştirilmesini gerektirecek özel bir durum yoksa değişmiyorlar ben bunun için yanıldım. 250 YTL doğru bir fiyat.

Bulunduğum bölgede dizel kalitesine fazla güvenilmediği için "euro-diesel kullandığımız halde", servis mazot filtresinin değişmesinin iyi olacağını söyledi. Bu nedenle değiştirdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oto_sever -- 6 Aralık 2007; 14:52:13 >
  • Doğru olanı yapmışsın. Bende 20.000 km.de değiştirdim. Bir sonraki değişimi 40.000 km.de yapacağım.
  • c3 dizel kullanıcısıyım 45 bin bakımına 330 ytl aldılar, dokumunu net hatırlamıyorum ama kozyatağındaki yetkili servisti.. Sizce 45bin bakımı için normal midir? Neden sorduguma gelince 60 bin bakımı icin aynı yere gotureyim mi onu anlamaya calisiyorum
  • Yapılan parça değişimleri ve işçilik tutarlarını yazarsan daha net yardımcı olabilirim.
  • Şimdi daha yeni servisden geldim. 15.000 bakımını yaptırdım. C5 1.6 HDI nin 15.000 bakımı 250ytl tuttu. Yapılanlarıda söyelyim. Polen filtresi, yağ filtresi, hava filtresi, yağ, tapa, kışlık bakım, genel bakım, işçilik. Fazla geldi bana ama böyle demekki. Ankara' da böyle fiyatlar demekki bilginize.
  • c3 92 90000 bakima arka fren balatari ek olarak gelince 559 YTL verdim.
  • C3 HDI 7o hp geçen yıl 15.000 bakımına 165 ytl verdim.Değişenler standart zaten,hava,yağ filtreleri,yağ.
    30.000 bakımında mazot filtreside değişcek ve 300 civarı tutar dediler.Kılavuzu okudum mazot filtresi için 40-45 arası değişcek yazıyo.Neden 30.000 de değiştiriyosunuz dedim.Yok yok sen ona bakma yanlış yazıyo 30.000 de değişir dedi usta.Ben de oolllduuuu canım deyip yetkisiz:D serviste yaptırdım 30.000 bakımını geçen ay.15.000 dekiler yapıldı,silecekler değiştirildi hepsine 90 Ytl verdim,bence bedava.Mazot filtresini 45.000 bakımında halletcez.
    Dediğim servis Ankara/şaşmaz kavşağında istanbul istikametinde sağ kolda.Doğanlar citroen servis.Öyle cello bello insanlar değiller,efendi çalışan 2 kardeş işletiyo.Bundan böyle orda yaptırcam bakımları.
  • merhabalar
    4 aylık citroen C4(benzin+lpg) kullanıcısı olarak arabamın -Allah nazardan saklasın- tanıdıkca keyfini cıkarmaya calısıyorum
    15bin km de 2.el almıstım 20bin km oldu simdi ve bakım zamanı geldi

aldıktan sonra lpg taktırdım
    lpg bakımı icin takılan yere gidecegiz de
    diger bakım proseduru lpg li olunca farklı mı olur bilmiyorum ama
    ozel bi bakımı varmıdır c4lerin onuda tam bilmiyorum

herkesin yasadıgı
    bakım fiyatları nedir , ozel servismi yetkili servis mi karmasası yasıyorum
    bu konuda fikir ve goruslerinizi almak istiyorum

yetkili servise ilk alacagım zaman kontrol icin goturdugumde sormustum 250 ytl gibi bi tutar soylemislerdi
    o zamana kadarki bakımları garanti kapsamında yetkili serviste yapılmıs
    zaten nispeten kucuk yer olunca tanınıyoda arac ve sahibi
    aldıgım kisi garantisi bittgi icin son yag filtre vs degisimlerini temmuz ayında dısarda yaptırmıs oldukca fark vardı bana soyledigi fiyatta yetkili servisi pek tavsiye etmedi bu konuda
    daha once opelim vardı ve fiyat farkının cok olmadıgı durumlarda hep yetkili servise goturuyordum icim rahat ediyordu
    ama bu sefer baya fark var gibi
    araca ve sanayideki servislerede yeniyim
    kimi gorsem benim bi tandık var aman oyle heryere goturme bizim usta iyi gibi laf ediyo
    herkesin arabasını goturdugu yer cok iyi hic yogurdum eksi diyen olmuyo

dedigim gibi araca yeniyim aracta yeni neler yapılması gerekiyor 20 binde onuda tam bilmiyorum
    özel bisey gerek mi yoksa klasik yag, filterler , frenlerin kontrolu vs mi, tahmini fiyat?
    bu konuda tecrubeli arkadasların tavsiyelerini bekliyorum
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oonderk -- 24 Aralık 2007; 19:25:44 >

• Hocam Aracının lpg li olduğnu söylemişsin. aracın şu anda şehir içi ve şerihler arası ne kadar yakıyor merak ettim...
    quote:

Orjinalden alıntı: oonderk

merhabalar
    4 aylık citroen C4(benzin+lpg) kullanıcısı olarak arabamın -Allah nazardan saklasın- tanıdıkca keyfini cıkarmaya calısıyorum
    15bin km de 2.el almıstım 20bin km oldu simdi ve bakım zamanı geldi

aldıktan sonra lpg taktırdım
    lpg bakımı icin takılan yere gidecegiz de
    diger bakım proseduru lpg li olunca farklı mı olur bilmiyorum ama
    ozel bi bakımı varmıdır c4lerin onuda tam bilmiyorum

herkesin yasadıgı
    bakım fiyatları nedir , ozel servismi yetkili servis mi karmasası yasıyorum
    bu konuda fikir ve goruslerinizi almak istiyorum

yetkili servise ilk alacagım zaman kontrol icin goturdugumde sormustum 250 ytl gibi bi tutar soylemislerdi
    o zamana kadarki bakımları garanti kapsamında yetkili serviste yapılmıs
    zaten nispeten kucuk yer olunca tanınıyoda arac ve sahibi
    aldıgım kisi garantisi bittgi icin son yag filtre vs degisimlerini temmuz ayında dısarda yaptırmıs oldukca fark vardı bana soyledigi fiyatta yetkili servisi pek tavsiye etmedi bu konuda
    daha once opelim vardı ve fiyat farkının cok olmadıgı durumlarda hep yetkili servise goturuyordum icim rahat ediyordu
    ama bu sefer baya fark var gibi
    araca ve sanayideki servislerede yeniyim
    kimi gorsem benim bi tandık var aman oyle heryere goturme bizim usta iyi gibi laf ediyo
    herkesin arabasını goturdugu yer cok iyi hic yogurdum eksi diyen olmuyo

dedigim gibi araca yeniyim aracta yeni neler yapılması gerekiyor 20 binde onuda tam bilmiyorum
    özel bisey gerek mi yoksa klasik yag, filterler , frenlerin kontrolu vs mi, tahmini fiyat?
    bu konuda tecrubeli arkadasların tavsiyelerini bekliyorum
    teşekkürler

• eylulde fulleyip tekrar fulleyerek
    denizli-izmir-urla-izmir-denizli toplam yol güzergahında denemiştim
    genel olarak 100ü gecmeden 90-95 km arası hız ile gitmek kaydıyla yazın lpg litresi 1,5 ytl iken şehir dışı 10.5-11 kuruş ( 0.105-0.110 ytl) şehir içi 15 kuruş (0.15 ytl) falan yakıyodu
    en son gecen hafta aynı guzergahta ölçtüm şehir dışı 13.2 kuruş (0.132 ytl) oldu lpg litresi 1,76 ytl iken
    soguk havada yakıtı artırıyor tabi
    ayrıca arabanın bakımı da gelmişti
    ama genel olarak kitabındaki yakıt tüketim verilerine uyuyor

quote:

Orjinalden alıntı: edebi

Hocam Aracının lpg li olduğnu söylemişsin. aracın şu anda şehir içi ve şerihler arası ne kadar yakıyor merak ettim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oonderk -- 3 Ocak 2008; 11:02:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: oonderk

eylulde fulleyip tekrar fulleyerek
    denizli-izmir-urla-izmir-denizli toplam yol güzergahında denemiştim
    genel olarak 100ü gecmeden 90-95 km arası hız ile gitmek kaydıyla yazın lpg litresi 1,5 ytl iken şehir dışı 10.5-11 kuruş ( 0.105-0.110 ytl) şehir içi 15 kuruş (0.15 ytl) falan yakıyodu
    en son gecen hafta aynı guzergahta ölçtüm şehir dışı 13.2 kuruş (0.132 ytl) oldu
    soguk havada yakıtı artırıyor tabi
    ayrıca arabanın bakımı da gelmişti
    ama genel olarak kitabındaki yakıt tüketim verilerine uyuyor

quote:

Orjinalden alıntı: edebi

Hocam Aracının lpg li olduğnu söylemişsin. aracın şu anda şehir içi ve şerihler arası ne kadar yakıyor merak ettim...

Arkadaşım c4 aracıma bende lpg taktırmak için biraz araştırma yaptım sonra lpg konusundaki şikayetleri görünce vazgeçtim.Size sormak istediğim birkaç soru var . Lpg li araç sahipleri kışın arabalarının zor çalışmasından, aracın vitesini boşa alınca veya ışıklarda durunca stop etmesinden, rolanti düzensizliğinden şikayetçiler, sizin bu konularda veya başka lpg ile ilgili bir sorununuz oldu mu? Hangi marka ve nerede montajını yaptırdınız? Yardımcı olursanız sevinirim . Selamlar..

• forumlarda ve etrafta sorun yasayanda var yasamayanda
    gerçi lpg li c4 hiç rastlamadım ama
    benim cevremde lpgli arac kullananlardan sorun yasayana rast gelmedim
    cesaret edip taktırmaya karar verdim velhasılı
    bu biraz şans, takılan yer, ustalık işi galiba
    aynı markada sorun yaşayanda var yaşamayanda
    maşallah diyeyim ben şimdilik bi sorun yaşamadım
    5 bin km yaptım oyle sabahları zor çalışma , stop etme falan hiç olmadı
    zaten ilk çalışırken benzinle çalışıyor bi sure sonra gaza geçiyor otomatik
    atiker taktırdım
    denizli suatlar otogazda
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.