Şimdi Ara

Arabam çok yakmaya başladı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

araba 99 model accord. omvl sıralı sistem mevcut. motoru büyük (2000cc) deposu küçük 35lt (28lt alıyor) :) tam dolu depoyla şehir içi 200+ km yol gidebiliyordum ama yaklaşık 1 ay kadar önce hava filtre + yağ ıvır zıvır değiştirdikten sonra araba dolu depoyla 160-165 km anca gidiyor. filtre değişimi tüketime bu şekilde etki eder mi? ayrıca havaların soğuması da etkiler diyorlar ama bu kadar olur mu?

gaz ayarı yaptırmalı mıyım? yoksa sorun başka bişeyde midir?

tşk.

• AYARLARINA BAKILMASINDA YARAR VAR

SAYGILAR

quote:

Orjinalden alıntı: TiFOSO

merhaba,

araba 99 model accord. omvl sıralı sistem mevcut. motoru büyük (2000cc) deposu küçük 35lt (28lt alıyor) :) tam dolu depoyla şehir içi 200+ km yol gidebiliyordum ama yaklaşık 1 ay kadar önce hava filtre + yağ ıvır zıvır değiştirdikten sonra araba dolu depoyla 160-165 km anca gidiyor. filtre değişimi tüketime bu şekilde etki eder mi? ayrıca havaların soğuması da etkiler diyorlar ama bu kadar olur mu?

tşk.
  • Havalar soğudu aşırı tüketim normal olabilir...
  • tşk arkadaşlar.

peki bir soru daha sorayım: benzin istasyonlarında 1-2 ytl ye gaz ayarı yapıyorlar. buradaki işçiliğe güvenilir mi? Ya da önereceğiniz bi usta var mı Ankara'da?

iyi günler.
  • Kesinlikle yeniden ayar yaptırmalısın.
  • benzin istasyonlarında sıralı gaz ayarı yapmıyorlardır.Onlar normal sistemlere bakıyorlardır
    quote:

tşk arkadaşlar.

peki bir soru daha sorayım: benzin istasyonlarında 1-2 ytl ye gaz ayarı yapıyorlar. buradaki işçiliğe güvenilir mi? Ya da önereceğiniz bi usta var mı Ankara'da?

iyi günler.
  • quote:

merhaba,

tşk.

filtre değişimi tek noktalıda gaz ayarını kesinlikle etkiler. hatta filtre kirlendikçe ayarı da tazelemek gerekir. Sıralı değilse hemen gaz ayarı yaptırın bence...
  • cevaplayan herkese teşekkürler.

en yakın zamanda gideceğim ayar için. inşallah pazar günü açık bir yer bulabilirim

iyi günler.
  • Benim araç 12-13 lt yakarken şimdi 17,5 litreye falan çıktı. Yanlız sabah 0, -2 derece gibi sıcaklıklarda yoğun trafiğe giriyorum. Akşamda yine buna yakın sıcaklıklarda daha yoğun trafikle geliyorum. Gidiş 6,5 km dönüş 5,5 km. Aracın jiglesinin otomatik ( Araç 1998 Hyundai Accent karbüratörlü) çalıştığını düşündüğümüzde her ilk çalışma ısınma arası 0,5 lt LPG yi rölantide fazla devir yüzünden yaktığını hesapladım. 123 km yol yaptım, ve bunun 91 km si bu şekilde gidiş dönüşlerde. Acaba doğru mu hesaplıyorum yoksa ayarlarına baktırsam mı aracın. Bu arada şimdi bunun kontrolü için ilk çalıştırmaları benzin ile yapacam.Böylelikle o ısınmaların farkını daha rahat hesaplayabilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.