Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Suç sizde gibi gözüküyor kazanın oluş şekli fotoğrafları yok mu?

Sol arka kapı yerine arka tampon hasar alsa idi suçlu tır olurdu yanlız tır şöförü bu işi biliyor yada birinden akıl almış. sol arka kapıya vurduğu için siz çarpraz şekilde durduğunuzdan bir anda aniden önüme çıktı diye yazmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    bugün tramer kaydı açtırdım.açan arkadaşım fotolara göre sen suçlı çıkarsın dedi.morelim bozuldu.1000 tl masraf var. adam arabadan indi kusura bakma seni göremedim farkedemedim falan dedi.sonra bir yerle telefonla görüştü tutanağa telefondaki akla göre yazdı.söylenecek bir şey yok yazık.çarpma anı fotolarına göre ben suçlu gözüküyorum.sola döndüm yolun ortasında sola dönük kaldım tır ben bekledikden 10 saniye sonra geldi bana çarptı.çünkü en az 10-15 metre boşluk vardı.çarpma anını resimlediğimiz içinde resime bakan herkes sen suçlusun diyor.
  • Kaza mahali açısında mobese veya başka bir özel işletmeye ait kamera var mı baktınız mı?

Hocam moralinizi bozmayın beterin beteri var arka koltukta çocuğunuz veya başka biri olup sağlığına zarar da gelebilirdi. Cana geleceğine mala gelsin.

• Aracıma arkadan meslektaşım çarptı ve tampon ufaktan delindi. %100 karşı taraf suçlu, zaten arkadaşım 😃. Araç C5. Karşı tarafın sigortası yaptırırsa görünmez dedi sigortacım ama onda da yan sanayi riski var dedi. Bu kazanın benim tramerimde görünmeme ihtimali var mı? Aracım kaskolu (AXA). Bir de alttaki difüzör az çizildi ama kırılmadı, değişir mi? Tampona dahil değil çünkü..Plastik aksamda değişme şartı için çizik yeterli mi? Çünkü titiz biriyim bu çizikle binemem.

• Karşı tarafın sigortasından yapılırsa çarpma olarak geçer ve rakam gelmez lakin eşdeğer parça kullanılır.

Onarımı mümkün olan parçaları onarıp takabilirler mümkün olmayan parçalar değişir hocam.

Kendi kaskonuzdan yaptırırsanız tramerinize rakam da işlenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damneed -- 27 Haziran 2016; 0:17:05 >
  • Arkadaşlar bugün ufak çaplı kaza yaptım. Ben hatalıyım. Geri geri gelirken arkamdaki aracı görmedim karşı tarafın sol ön kapısı hafiften göçtü ve boyası attı. En fazla 200-250 liralık bi masrafı var. Tutanak falan tuttuk, acaba sigortayamı ödeteyim yoksa cebimden mi ödeyeyim? Sigortadan %20 hasarsızlık indiririmim var.

• Aracıma durduğum yerde gelip arkadan vurdular. tampon kırıldı ve değişecek. rapor tuttuk. Exper raporunda karşı tarafın %100 benim ise %0 kusurlu olduğum yazılmış. Aracımda değişen ve hasar kaydı yok. Tampon değişmesi önemli değil ama bu kazanın hasar kaydı ve fiyatı benim araca mı yoksa karşı araca mı işlenecek.
    Usta değer kaybı tazminatından bahsetti. Tampon değişimi için de ödenir mi sizce bu bedel. yoksa daha büyük hasarlarda mı ödeniyor. Bilgi verirseniz çok sevineceğim arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 27 Haziran 2016; 9:32:34 >
  • atade28 A kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin tramerinize tarih ve çarpma diye işlenir lakin rakam gelmez.

5664'e mesaj atıldığında xx.xx.xxxx tarih çarpma diye yazacak sadece.

Değer kaybı konusunda ''Hazine Müsteşarlığı'nın'' yayımlamış olduğu formül bulunmakta aracınızın yaşı, km'si,değişen parça ve hasar tutarı vs.

bu formule girilerek hesaplama yapılıyor çıkan tutar ne ise karşı tarafın sigortasından talep ediyorsunuz hocam.

Arzu ederseniz aracı görmeye gelen ekspere veyahut dışarıdan başka bir ekspere ayrıntılı rapor hazırlattırabilirsiniz.
  • Arwen Undomiel kullanıcısına yanıt
    Şahsen ben olsam kendi cebimden öderdim,

çünkü hasarsızlık indiriminiz 1 kademe düşecek ve sicilinize 250 TL hasar işlenecek.

bu durumun trafik sigortanıza olumsuz yönde etki edecektir lakin ne şiddetle edeceğini şimdiden bilemeyiz.
    teşekkür ederim hocam.
  • Arkadaşlar Piyasa değeri 10 bin tl olan fiat palio aracımla kaza yaptım ve karşı taraf %100 kusurlu bulundu ve 5 bin tl masrafı çıktı aracın expertise işlemleri flan tamam şu an sigorta piyasa araştırması yapıyor teklif sunmak için.Benim merak ettiğim konu şu çevremden duyduguma göre sigorta bana şöyle bi teklif sunabilirmiş 3 seçenek var ya
    1.SEÇENEK-komple arabanın piyasa değerinin parasını verecek bana
    2.SEÇENEK(böyle bi seçenek varmıdır sizce) - Belli bi miktar para verecek ve üzerine benim pertli arabamı verecek ben kendim yapacam
    3. Seçenek ise arabayı yaptırıp verecekler bana
    eğer bu dedikleri 2. seçenek olursa çok iyi olur böyle bi seçenek varmıdır sizce 2. seçenek çok uygun benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atade28

Aracıma durduğum yerde gelip arkadan vurdular. tampon kırıldı ve değişecek. rapor tuttuk. Exper raporunda karşı tarafın %100 benim ise %0 kusurlu olduğum yazılmış. Aracımda değişen ve hasar kaydı yok. Tampon değişmesi önemli değil ama bu kazanın hasar kaydı ve fiyatı benim araca mı yoksa karşı araca mı işlenecek.
    Usta değer kaybı tazminatından bahsetti. Tampon değişimi için de ödenir mi sizce bu bedel. yoksa daha büyük hasarlarda mı ödeniyor. Bilgi verirseniz çok sevineceğim arkadaşlar.
    quote:

Orijinalden alynty: atade28

Aracyma durdu?um yerde gelip arkadan vurdular. tampon kyryldy ve de?i?ecek. rapor tuttuk. Exper raporunda kar?y tarafyn %100 benim ise %0 kusurlu oldu?um yazylmy?. Aracymda de?i?en ve hasar kaydy yok. Tampon de?i?mesi önemli de?il ama bu kazanyn hasar kaydy ve fiyaty benim araca my yoksa kar?y araca my i?lenecek.
    Usta de?er kayby tazminatyndan bahsetti. Tampon de?i?imi için de ödenir mi sizce bu bedel. yoksa daha büyük hasarlarda my ödeniyor. Bilgi verirseniz çok sevinece?im arkada?lar.

kardes oncelykle gecmys olsun.. senyn durumuna benzer by olay banada oldu.. hasar kaydy fyyaty sende gozukuyor.. bende %100 kusursuzdum geldy vurdu araca.. benym plakamda cykyyor symdy hasar kaydy 1700 tl.. garyp ama boyle ..

• jrbacktoback kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam. size de geçmiş olsun. can sıkıcı bir durum.
  • merhaba
    dün kırmızı ışıkta beklerken arkadan bi ticari araç hızla gelıp aracıma çarptı.bagaj kapağı ve arka tampon değişmesi lazım.aracım 2012 model hyundaı i20 6 ay önce 32 bine almıştım çok temiz bi araçtı hiçbir hasarı yoktu daha düne kadar.aracım ne kadar değer kaybına uğramıştır değer tazmınatını ne kadar alabılırım?ayrıca bu kaza benım gelecek sene sigortama ve kaskoma yansıyacakmı? aracı elimden çıkaracak olsam ne kadara çıkarabilirim?
    yardımcı olursanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _esraa_

merhaba
    dün kırmızı ışıkta beklerken arkadan bi ticari araç hızla gelıp aracıma çarptı.bagaj kapağı ve arka tampon değişmesi lazım.aracım 2012 model hyundaı i20 6 ay önce 32 bine almıştım çok temiz bi araçtı hiçbir hasarı yoktu daha düne kadar.aracım ne kadar değer kaybına uğramıştır değer tazmınatını ne kadar alabılırım?ayrıca bu kaza benım gelecek sene sigortama ve kaskoma yansıyacakmı? aracı elimden çıkaracak olsam ne kadara çıkarabilirim?
    yardımcı olursanız sevinirim..

Gecmiş olsun ,

Hayır yansımayacaktır.
    Değer kaybınızı ise ekspere belirleyerek karşı tarafın trafik sigortasını düzenleyen firmadan talep edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arwen Undomiel

Arkadaşlar bugün ufak çaplı kaza yaptım. Ben hatalıyım. Geri geri gelirken arkamdaki aracı görmedim karşı tarafın sol ön kapısı hafiften göçtü ve boyası attı. En fazla 200-250 liralık bi masrafı var. Tutanak falan tuttuk, acaba sigortayamı ödeteyim yoksa cebimden mi ödeyeyim? Sigortadan %20 hasarsızlık indiririmim var.

Bence kendin öde. Çünkü sigorta şirketleri artık hata affetmiyor. Bir sonraki sigortada indirim olmadığı gibi fiyatı artırıyorlarmis. Ben de aynı şekilde geri geri giderken arkadaki araca çarpmıştım. Tutanak tuttuk arac kiralıktı. Hasarı kendileri yaptırmış olacakki hasarsizligim bozulmadi ve kaaa tespit tutanağı sorgulamada çıkmadı. Sigortacım eğer sizin sigortadan yaptırmış olsalardı 2000 tl trafik sigortasi primi çıkardı dedi. 700 tl civarı çıkıyor şu an.

• spacewolf kullanıcısına yanıt
    tesk ediyorum.
  • Merhabalar arkadaşlar. Kredi çekip aldığım 8 ay borcunu ödediğim 28.000kmde 2014 model seat İbiza aracımla dün sabah dikkatsizlikten kaynaklanan tek taraflı bir kaza yaptım ve bu ilk kazam. Aracın kaskosu ve garantisi devam ediyor. Kasko halksigorta tarafından yapılmıştır. İki airbag patladı , ön tampon kırıldı , sol çamurluk yamuldu , sol teker patladı , sol teker kaldırıma çarptığı için dingil geriye geldi , ön tampon kaldırıma temas ettiği için birtakım yağ , su aktı ve birkaç parçası parçalandı. Fotoğraf atabilirsem atacağım.
    Merak ettiklerim ;
    Aracım pert olur mu ? Ne kadar hasar çıkar ? Servisin çıkarttığı hasar pert olmaya yetmezse nasıl bir yol izlenmeli ? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Hayırlı günler.

http://i.hizliresim.com/GzgWP2.jpg

http://i.hizliresim.com/y4vJNL.jpg

• Burak__0694 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

Ne kadar masraf çıkacağını götürdüğünüz servis söyleyecektir. Bu şekilde rakam söylenmesi imkansız ayrıca servisin Halksigorta ile antlaşması var ise ekstradan indirim yapacaktır.

Perte çıkması için aracın rayiç bedelinin %50'sinden fazla hasar çıkması lazım. Acentenizi devreye sokmanızı tavsiye ederim servisi ve eksperi arayıp gelişmelerden haberdar etsinler sizi.

Öncelikle cevabını için teşekkür ederim. Servisin anlaşması yok hocam. Kaskoyu Kayseri'den tanıdık birine yaptırdım , farklı bir ilde ikamet ediyorum. Kasko şirketinin tanıdık olmasının bir yararı olur mu ? Kasko şirketi sen servise dosyayı açtır biz buradan baskı yaparız denildi. Dosyayı açtırdıktan sonra iş ile servis ve Kaskoyu yaptırdığım şirketin görevlileri mi ilgilenecek yoksa farklı bir ekspertiz mi hasarı belirleyecek ? Tanıdık kaskonun yardımı dokunur mu ?

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.