Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aacın camını kırdılar beyanname yazmam gerekiyor bunun bir örnek şekli varmı?
  • hasan bey

rica etsem iletişim numaranızı yazarsanız size bir sorum olacak özelden yazarsanız sevinirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla
    ahmet döğer
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

Aacın camını kırdılar beyanname yazmam gerekiyor bunun bir örnek şekli varmı?

geçmiş olsun çok basit bir şey o örneğe gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: hly-

quote:

Aynen yaptırdım zaten :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hly-

quote:

Aynen yaptırdım zaten :D

:) hmm tmm ozaman
  • Selam 24 Mart 2012 tarihinde tek tarafli maddi hasarli kaza yaptim 155 i ariyarak gelen ekibe gerekli tutanagi tutturduktan sonra kasko cagri merkezini aradim sorunum tam olarak 24 Mart tarihinden beri beklemekteyim bir ara incelemeye aldilar vs. bu hafta itibariyle onarima baslamislar kaskonun maksimum kac gunde aracimin hasarini gidermesi gerekmektedir yani yasal sure nedir zira 40-45 gunde ancak tamir ettirmeye karar verdiler bir o kadar da tamir suresi cikacak diye korkuyorum beklemekten fenalik geldi konu ile ilgili bilgisi olan yardimci olursa sevinirim.Not:Kasko sirketi hdi sigorta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

polovtsian hoca gerçekten çok uzun yazdınız

siz aracı lütfen yaptırmayın
    pert konusunda önden hasarlı araçlar ne kadar yapılırsa yapılsın dikiş tutmaz

diğer hususları avukatınızla görüşünüz

geçmiş olsun

Hasan bey bilgi için teşekkür ederim. Dediğiniz şekilde hareket edeceğim.
  • merhaba 3 gün önce sokak arasında kaza yaptım tutanak tuttuk falan polis çağırmadan hallettik ben çok dikkat etmedim tutanağı babam tutturdu sanırım iki tarafta da hata olmasına rağmen babamın dikkatsizliğinden adam ben normal seyir halindeyken yandan gelen araç bana çarptı diye yazmış tutanağa. ben fren yaptım adam da beni görmüş geçerim diye gazı köklemiş sokak ortasında birbirimize sürttük. sonra benim iş için şehir dışına çıkmam gerekti babam götürmüş sigortaya %100 hatalı ben çıkmışım ve sigortamız adamın hasarını ödemeyecekmiş sanırım. böyle bir şey olabilir mi? çok saçma değil mi? benim şimdi yapabilecek birşeyim var mı? ve transporter yan çamurlukda ufak bir göçük ve sürtünme izleri var sanırım tahmini ne kadara mal olur? masrafı ne kadardır?
  • Merhabalar;

Arkadaşın aracıyla kaza yaptım. Aslında kurtarıcı,benim araca çarptı. bizim sigorta olmadığı için de iş karışık, kafam da karışık. Ben resimdeki gibi kırmızı çizgilerle yoluma devam ederken, mavi çizgiyle gösterdiğim noktada kurtarıcı durmuş geri geri geliyordu. ben araba kaldırcak diye düşünüp sağından geçerek düz devam edecektim yoluma. o ise maviyle gösterdiğim istikamete gidecekmiş, tam bunun hizasına gelince ileri hareket edip benim araca sol ön kapıyla tekerin arasına çarptı. neyse gece tutanak tuttuk. imzaladık. resimleri çektik ayrıldık. ben polise danıştım, sigortacıya danıştım, kaportacıya danıştım.
    iki farklı yorum var. biri benim sigorta olmadığı için ben kafadan suçluyum. onun için sonuç alehime çıkacak, hatta hiç uğraşma git yaptır her iki aracı da.
    diğer görüş ise, benim sigortam olmamam ayrı bir suç,kazada beni suçlu duruma düşürecek bir durum değil. o an polis çağırsak aracımı bağlardı ama kazayla ilgili benim hatalı olduğum anlamına gelmez.
    kafam allak bullak oldu. kaza yaptığım bana çarpan taraf değişik şeyler söyleyip durdu. bir de size sormak istedim. ben kazayla ilgili bir değişiklik yapmak istemedim. karşı tarafa evrakları verdik. evrakları aldık,süreci başlattık. sonucu bekliyorum ama değişik değişik herkes farklı şey söylüyor.
     HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

• Benimde bir kac sorum olacak:
    Birincisi; sikistirma sonucu kaldirima ciktim ilk anda farkedemedim ama sabah baktim on tampon altinda biraz kalkma var.dikdortgen sekilde bir parca var yaklasik 2X2 cm civari ve on tampon sol tarafa park halindeyken birisi surtmus yakasik 10 cmcizik var.
    İkincisi;dun isikda beklerken karsidan gelen arac hizla benim sol aynaya vurdu kirilmadi ama ayna catladi.
    Basima ilk defa geldi boyle seyler ard arda. kaskom anadolu sigorta arabam colt kaskom tum bunlari karsilarmi acaba? Nasil bir yol izlemem gerekir? Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalova7744

Benimde bir kac sorum olacak:
    Birincisi; sikistirma sonucu kaldirima ciktim ilk anda farkedemedim ama sabah baktim on tampon altinda biraz kalkma var.dikdortgen sekilde bir parca var yaklasik 2X2 cm civari ve on tampon sol tarafa park halindeyken birisi surtmus yakasik 10 cmcizik var.
    İkincisi;dun isikda beklerken karsidan gelen arac hizla benim sol aynaya vurdu kirilmadi ama ayna catladi.
    Basima ilk defa geldi boyle seyler ard arda. kaskom anadolu sigorta arabam colt kaskom tum bunlari karsilarmi acaba? Nasil bir yol izlemem gerekir? Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim.

Tampon hasari icin autokingle anlasmali anadolu sigorta. Ona gidin. Cam hasari icin dosya actirmayin bence. Bir tamirciye danışınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün aracıma kırmızı ışıkta beklerken tırın dorsesi çarptı fakat farketmedi ve gitti plakasını alamadım aracın sağ çamurluğu sağ farı ve tampon tamiri gerekecek kaskom var nasıl bbir yol izlemeliyim direk servise mi gitmeliyim
  • Merhaba,

Kasım 2011'de arabayla TEM'den Sabiha Gökçen'e giderken tam gişelerin orda trafik tıkalıyken 2 kamyonun arasında kaldığım için öne doğru hamle yapıp soldaki kamyonun önüne geçtim. 1-2 mt. kadar önüne geçmişken önümdeki araç aniden durunca ben de durmak zorunda kaldım kamyon duramayıp arka solumdan bana vurdu. Ben araçtan indim ama tır devam edecek gibi oldu, önünü kesip durdurdum. Adam kimliğini bile vermeyi reddetti önce.

Hayatımda ilk kez böyle bir şey yaşadığım için polis beklemeye başladım; polis gelince tutanağı bizim tutacağımızı söylediler. Ben de sorun olur anlaşamayız diye polislerin ön ayak olmasını istedim. Olayın resmini falan çizip nasıl dolduracağımızı (iki taraf da istediği gibi yazacak kimse kimseye karışmayacak dediler) söyleyip gittiler. Belgeleri tamamlayıp aracı servise verdim ve resimleri de servise sonradan gönderip beklemeye başladım.

Sonra arada kontrol ettiğimde %100 beni kusurlu bulmuşlar gibi görünüyordu sonuç; bu yüzden Eureko Sigorta'yı aradım. Yaklaşık 1 ay geçmiş olmasına rağmen hala aradığımda sonucun kesinleşmemiş olduğunu, bu nedenle kayıtlara itibar etmememi söylediler. Ben de sıkılmış olduğumdan bir daha aramadım.

Geçen gün aracımı aldığım yerden (Mersa Otomotiv) arayıp kaskomun süresinin (1 yıldı) bitmek üzere olduğunu, yenilemek gerektiğini söylediler. O arada konusu açıldı ve geçen sene 1.7k öderken bu sene ~2.6k ödemem gerektiğini söylediler; şok oldum tabii. Durumu anlatınca kadın da şaşırdı, Eureko ile konuşup bana döneceğini söyledi. Ben de kadına kazanın resimlerini gönderdim.

Kadın bu sabah önce kararın değişemeyeceğini, maalesef ödemek zorunda olduğumu söyledi. Ben bu arada TRAMER'i arayıp resimlerin ellerinde olup olmadığını sordum ve başka 1-2 konuyla ilgili bilgi istedim. Mersa'daki kadına e-posta ile öğrendiklerimi söyledim; bu arada kadın mesaj atıp Eureko'nun haklı olduğuma kanaat getirdiğini, hasarsızlık indirimimin iadesiyle ilgili görüşüldüğünü söyledi. Adamların mesajını gönderince ben durumun pek öyle olmadığına dair bir hisse kapıldım ve nitekim haklı da çıktım. Kasko benim haklı olduğumu ama kamyon vb. büyük araçların sağ önünün kör nokta olması dolayısıyla benim de kusurlu bulunabileceğimi, kararın da bu nedenle öyle çıkmış olabileceğini söylemişler. Öte yandan Türkiye'de arkadan çarptıysan her zaman %100 kusurlusun muhabbeti var ve bunu onlar da söylüyor. Yani muallakta biraz.

TRAMER'dekiler bana gönderdiğim resimlerin sorgulamada çıkmaması durumunda dikkate alınmadığını söyledi. Öte yandan Mersa'daki kadından öğrendiğim kadarıyla Eureko benim haklı olduğumu söylemiş, karşı tarafın kaskosu da kendilerini haklı göstermiş. Kasko firmaları anlaşamayınca iş genelde sanırım TRAMER bünyesindeki bir komisyona kalıyormuş. Komisyon kararları kesin nitelikteymiş ve dava açmadan değişemiyormuş. Ama benim durumumda resim vs. olmadan karşı tarafın yalan beyanlarıyla benim aleyhime sonuçlanmış. Dolayısıyla Eureko yapabileceğimiz bir şey yok, dava açın mealinden bir cevap dönmüş kadına. Yalnız bu akşam en son kadına dava açsanız bile kaskoyu bu fiyattan ödersiniz, paranızı da geri alamazsınız gibisinden bir cevap dönmüş.

Benzer duruma düşenlerin emsal kararlarını, uygulanan prosedürlerle ilgili yaşadıklarını buldum netten onlara bakıyorum şimdi ben de. Eğer haklılığımı kesin olarak teyid edebilirsem dava açmayı düşünüyorum. Ama yukarda yazdığım gibi her kafadan farklı bir ses çıkıyor. 2.6k çok fahiş bir fiyat kasko için. Babam oto dergisi getirdi demin; jipe o kadar fiyat çekiyorlarmış. Garip kısaca.

Biraz uzun oldu; kusura bakmayın. Ne düşünüyorsunuz?

• Arkadaşlar reklam olmasın ama yazmadan da edemeyeceğim.

Fiyatı uygun gelirse Mapfre Genel Sigortaya yaptırın rahat edin. En ufak bir hasarda tutanağınızı doldurduktan sonra direk aracınızı sigortanın KENDİ servisi olan Genel Servis'e çekiyorsunuz ya da Yol Yardımı arayıp çektiriyorsunuz.

Fatura, eksper, yan sanayi, bilmemne (hatta poliçenin çıktısı elinizde olmasa bile plakadan bakıp) uğraşmadan aracınızı yapıyorlar ve teslim ediyorlar. Her zaman da orijinal parça takılıyor.

Yıllık poliçesi diğer sigortalardan çok pahalı mı bilmiyorum fakat başıma gelen 3 olayda da hiçbir şey düşünmeden ve dert etmeden tasasızca hallettim. Tavsiye ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiNaPSiS -- 30 Mayıs 2012; 1:07:11 >
  • Selamlar Hasan Bey. 6-7 ay önce geri giderken park halindeki bi araca sürttüm, inip baktık araçta bişey görünmüyordu göçme vb yoktu ufak çizikler belki vardır sildik bişey yok gibi duruyordu(araç kirliydi). Bir şey yok diye sahibini aramadık muhtemelen aynı civarda oturuyoruz. Geçenlerde gelmiş arabanız beniimkine çarpmıştı masrafımı karşılayın diyor, o zaman tutanak şikayet olayı olmamıştı, sizce bu zamandan sonra nasıl bir yol izlemeliyim. Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hannabella

Selamlar Hasan Bey. 6-7 ay önce geri giderken park halindeki bi araca sürttüm, inip baktık araçta bişey görünmüyordu göçme vb yoktu ufak çizikler belki vardır sildik bişey yok gibi duruyordu(araç kirliydi). Bir şey yok diye sahibini aramadık muhtemelen aynı civarda oturuyoruz. Geçenlerde gelmiş arabanız beniimkine çarpmıştı masrafımı karşılayın diyor, o zaman tutanak şikayet olayı olmamıştı, sizce bu zamandan sonra nasıl bir yol izlemeliyim. Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

olayın üzerinden 6-7 ay geçmiş, şimdi mi aklına gelmiş
    bence hiç üstlenmeyin

nereye gidiyorsa gitsin
    görse olarak ispat edemeyeceğine göre
    hak talep edemez

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

bugün aracıma kırmızı ışıkta beklerken tırın dorsesi çarptı fakat farketmedi ve gitti plakasını alamadım aracın sağ çamurluğu sağ farı ve tampon tamiri gerekecek kaskom var nasıl bbir yol izlemeliyim direk servise mi gitmeliyim

rapor olmayacağı için sizkendi kaskonuzdan işlemi yaptıracaksınız

eğer küçük haar ise mini onarım teminatından işlem yaptırın hem böylece kaskonuz da bozulmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

bugün aracıma kırmızı ışıkta beklerken tırın dorsesi çarptı fakat farketmedi ve gitti plakasını alamadım aracın sağ çamurluğu sağ farı ve tampon tamiri gerekecek kaskom var nasıl bbir yol izlemeliyim direk servise mi gitmeliyim

rapor olmayacağı için sizkendi kaskonuzdan işlemi yaptıracaksınız

eğer küçük haar ise mini onarım teminatından işlem yaptırın hem böylece kaskonuz da bozulmaz

o iş mini onarıma girmez pek,normal hasar dosyası açarlar.
  • quote:

Biraz uzun oldu; kusura bakmayın. Ne düşünüyorsunuz?

Öncelikle geçmiş olsun diyorum.

Başıma gelmedi ancak gelse bile Anadolu Sigorta.nın hasarsızlık koruma teminatı sayesinde bu tür tatsız durumlardan hiç başınız ağırmadan sıyrılırsınız. Size de tavsiyem hukuki süreci başlatmadan önce Anadolu Sigorta acentesine uğrayıp fiyat almanızdır. Eğer kasko hasarsızlık indiriminiz en az %30 ise tek hasar koruma alabilirsiniz.

Yalnız benim de başıma gelen bir durumu paylaşmak isterim. Gerçi çok önemli değil yani pek olumsuz bir durum değil. Benim örneğin bu yıl tek hasarım oldu. Alt korumaları değiştirdim yetkili serviste. 368 TL tuttu. Hasarsızlığım geçen yıl %60 idi. Bu yıl Anadolu Sigorta dışında hiçbir sigorta %65 hasarsızlık vermedi. Diğer teklif aldığım tüm şirketler %30 ve minimum 1.500 TL fiyat verdiler. Anadolu Sigorta ise %65 hasar koruma ve 700 TL (çift hasarsızlık koruma ile) civarında (geçen yıl 532 TL) fiyat çıkacağını ancak kasko bitiş tarihi Haziran sonu olması sebebiyle 15 Hazirandan sonra bu fiyatın biraz daha ineceğini söylediler. Bu arada fiyatın artmasının sebebi aracı daha yüksek bedelli bir araçla değiştirmem. Kasko bedelleri arasında 10.000 TL fark var.

Yani özetle Anadolu Sigortadan memnun kalmazda başka bir sigorta şirketine geçeceğim derseniz ve o poliçenizde hasar almışsanız diğer kasko şirketleri size Anadolu Sigorta gibi yaklaşımda bulunmuyor. Hasarın tutarı ne olursa olsun (en azından sorduklarım öyleydi. Ak Sigorta ve HDI) hasarsızlığı en alt kademeye indiriyorlar.

• hasan hocam oncelıkle 2007 den berı actıgın sayfayı terk etmemıssın senı tebrık edıyorum....ben yenı bı konu acmısdım ama senı gorunce fıkrını almak ıstedım....

Arkadaslar herkese saygılar....yıllarca ufak ufak dısımızden tırnagımızdan artırarak bırıktırmıs oldugum 18 mılyar kadar param var bu paraya 2 el bı araba almayı dusunuyorum....ıınternet uzerınden buldugum bı aracın sahıbı ıle telefonda gorusdum adam arabasında degıl degısen 1 karıs bıle boya olmadıgını soyledı bana arac 2006 model seat ıbıza...arac anttepde ben adanada p.tesı gıdıp almayı dusunuyodum...bı arkadas sıgortada calısan tanıdıgı oldugunu soyledı bı aracın kayıdına bakalım dedı plakasını verekek arastırma yaptılar ve arabanın uzerınde 6 ayrı mahkemenın ıcrası 1 bankasın rehın ı varmıs arac 2007 de pert olmus ustune 2008 de bı daha kaza yapmıs ...adam bana arabada bı karıs bıle boya olmadıgını soylemısdı oysa ...yanı anlayacagnız ucuz yırttık...allah razı olsun sıgrotacı arkadasdan...dıyecegım su kı sıgortacıların elınde bı sıfre var bu sıfre ıle sadece plaka ıle aracın butun gecmıs kayıtlarına bakabılıyorlar...bızler ıse bu kadar detaylı goremıyoruz sanırım bı mesaj ıle bılgılendırılebılıyoruz oda ne kadar guvenılır bılmıyorum ? yada aracın sası numarası fılan lazm oluyor... acaba elınde boyle bı sıgorta sırketının sıfresı olan bı arkadas yokmudur ? burada paylasılsa ve bızlerde evımızden aracın tum gecmısını sorgulayabılsek kacıncı el oldugu ne tarıhde ne kadarlık kaza yaptıgını fılan...malum dedıgım gıbı dısımızden tırnagımızdan yıllarca bırıktırdgmz parayı boyle bı capulcuya kaptırmak ıstemıyorum...bu ıslerden de fazla anlamıyorum....sız ne dersınız bu konuda ?

bılırkısı olarak sen bu konuda ne dersın hasan kardes ? arabayı almadan nasıl bı kontrol yapmalıyım bana verebılecgın bı adres fılan varmıdır ? saygılar...

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.