Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: modakartalı

Ayın 12 sinde bogaz köprüsüne giren yolda kaza yapıp korkuluklara vurmuştum arabam tamir edildi ve kullanıyorum ama hala korkuluklar için bir dava açılmamış sigorta şirletini arıyorum karşı tarafın benim trafik sigortama dava açması lazım sizin yapacağınız birşey yok diyor ( kazada tutanak tutuldu ve hasarlı bariyerler gösterilmişti ) ne yapmam lazım hala beklemelimiyim vurduğum bariyerler büyükşehire ait gözüküyor kırkayak tabir edilen bariyerlerden acaba özellik olarak akzadan sonra düzelmiş olabilir mi? teşekkürler.

sigortanıza müracaat etmemişler
    böyle görüyorum
    şu anda yapacağınız bir şey yok

geçmiş olsun
  • kolay gelsin
    20 gün önce bir kaza yaptım araba şu an serviste bir parçanın yurt dışından sipariş edildiğini ve ne zaman ellerinde olacağının belli olmadığını söylediler
    - aracı kac gün içinde teslim etmeliler
    - teslim süresi 30 günü gectiğinde ne talep edebilirim (kiralık arac vs.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilcihangir

afyon ankara karayolunda giderken önümdeki traktör karayolunda tek yönlü bölünmemiiş yol yolun üzerindeki evine girmek için sola dönünce traktörün arka tekerine çarptım hızım 70 civarındaydı traktör sürüücüsünün ehliyeti vizesi ve sigoortası yok bu yüzden anlaşmmak da istemedi ve olay karakola iintikal ettiolay şehirler arası yolda olduğu için idari olarak jandarmaya trafik olarak bölge trafiğe yani polise bağlıymış polis gelip raporu tuttu ama bana gööstermedi karşı tarafın sigortası olmadığından hasarımı temin etmem mümkün gözükmüyor 6 bin tllik hasarım var traktörde hasar yok kaskom yok ama sigortam ve diğer evraklarım tam şu andda ben hatalı sollamadan o da yanlış manevra ve dönüşten kusurlu gözüküyor asli kusur kimdedir ben sollamaya yapmayacaktım ama aniden dönünce sollayıp kurtarmak istedim ama traktöre çarptım sizce nasıl bir sonuç çıkar eğer hata bende olacaksa aracı yaptırmadan satacağım karşı atarftaysa mahkeme kanalıyla alabilrimiyim masraflarımı sizce ne yapmalıyım tavsiyelerinz neler

rapor bugün elime ulaştı özetle şu şeki,lde.................... anklara istikametine gitmekte olan 03 .... plakalı araç yine aynı istikamete gitmekte olan 06............ plakalı traktöre sollama yasağı olan yerde geçmek istediği esnada aracının sağ ön ve sağ çamurluk kısmı ile yine aynı istikamete gitmekte olan yolun gidişe göre sol tarafında bulunan evinin bahçesine kontrolsüz bir şekilde dönüş yapmak isteyen traktöe sürücüsü ............ nün kullandığı traktörün sol arka tekerine otomobiliyle çarpmıştır bunun neticesinde maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir.bu kazanın oluşumunda 06........... plakallı traktör sahibi ASLİ KUSURLARDAN (06) doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yapma kusurunu işlediğinden ASLİ KUSURLU, diğer 03.............. plakalı otomobil YANİ BEN araç sürücüsü ise diğer kusurlardan 54/1b geçmenin yasak olduğu yerlerden geçmek bendini ihlalden TALİ KUSURLU olduğu kanaatine varılmıştır.

rapor bu bu şekilde bu durumda oranlar nasıl çıkar mahkemelik olduğumuzu ve karşı tarafın ehliyet vize ve siigortasının oolmadığını başta belirmiştim teşekkürler bundan sonra nasıl bir prosedür ve yol izlemeliyim yardımlarınız için şimdiden sağ olun

kaskonuz olsa idi prosedürle o ilgilenirdi
    neyse öncelikle geçmiş olsun

karşı aracın yani tarktörün trafik sigortası olsa idi
    siz aracınızı onun kusuru nezdinde yaptıracaktınız

durumunuz mahkemelik
    bu mahkemeler çok sürmüyor
    mahkeme yoluyla zararınızın sadece onun kusur oranında karşılacaksınız

lakin siz de tali kusurlu olduğunuzdan
    sizin kusur oranınız nezdinde mesela % 30 masrafı cebinizden ödeyeceksiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: bjknn

öncelikle merhaba
    daha 1 ay önce aldığım arabama park halindeyken şerefsizin biri çarpmış ve gitmiş.
    kaskoyu ilk defa yaptımıştım 625tl ye.şimdi hasarsızlık bozulmadan kasko tarafından zarar karşılanır mı acaba

http://imageshack.us/photo/my-images/856/dsc04740z.jpg/

elleri kırılsın namussuzun...!

çarpan belli olmadığı için kaskonuz bozulacaktır

kasko burda taraf ister
    suçluyu görmek ister

bu şekilde rücu yapar kasko bozulmaz

çok geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

Orijinalden alıntı: bjknn

öncelikle merhaba
    daha 1 ay önce aldığım arabama park halindeyken şerefsizin biri çarpmış ve gitmiş.
    kaskoyu ilk defa yaptımıştım 625tl ye.şimdi hasarsızlık bozulmadan kasko tarafından zarar karşılanır mı acaba

http://imageshack.us/photo/my-images/856/dsc04740z.jpg/

elleri kırılsın namussuzun...!

çarpan belli olmadığı için kaskonuz bozulacaktır

kasko burda taraf ister
    suçluyu görmek ister

bu şekilde rücu yapar kasko bozulmaz

çok geçmiş olsun

Size çarpan araç OLAY YERİNDEN KAÇMIŞ

ve BELİRLEN...EMEMİŞ İSE veya çarpan aracın

sigortası yoksa, bütün hastane masraflarını cebinizden

yapmışsanız faturayı aşağıda bahsi gecen sigorta fonuna

veriyorsunuz. Sigorta Fonu size cebinizden ödediğiniz

paranın tamamını ödüyor.

Kaza ölümlü ise varislere para ödeniyor. (cenaze v.s.

masrafları) Kaza geçiren sigortasız yurttaşların

tedavisini, Garanti Sigorta Fonu Karşılıyor, ancak pek bilen yok.

BU PARA NASIL ALINACAK?

Kaza geçiren vatandaş hastane masraflarını faturalı

olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği'ne iletecek.

Bunun için birliğe, 0-212-324-19-50 0-212-324-19- 50 no' lu telefondan veya

http://www.tsrsb.org.tr/ adresinden ulaşılabilir. Türkiye'nin her yerinden başvuru aynı

şekilde yapılacak. Bu fon yaptırdığımız Trafik ve kasko

sigortalarından kesilen %1-2 lik paylardan oluşturulumuştur.Fonun bu

günkü maddiyatı 110 milyon Tl. seviyesindedir ve vatandaşlarımız tarafından bilinmemektedir.

Gerekli belgeler:

Dilekçe ekinde (banka hesap numaranızı da yazın)

1- Hastane faturası

2- İkametgah senedi

3- Nüfus cüzdan örneği

4- Trafik zaptı

5- Noterden imza beyanı

!!Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor.

Geçmiş Olsun

• dostlar kaza anında anlaşmalı tutanak ıslak imzalı olsun
    2. sayfaya da imza atın, atttırın

karşı aracın hasarlı resmini çekiniz

kazasız günler dileğiyle...
  • Hasan bey ıyı calısmalar benım 2008 model cıft surgulu camlı koltuklu kango aracım var gecen hafta kasko yaptırdım kullanım cınsınde kapalı kasa kamyonet yazıyor yanındada glaas camlı van yazıyor benım aracım kapalı kasa degıl sıgortacıma soyledım bunun hep boyle oldugunu yanda camlı yazdıgını bır sey olmaz dedı gercekten bır sey olmazmı yanı benım arac kapalı kasa degıl??
  • quote:

Orijinalden alıntı: xvet

Hasan bey ıyı calısmalar benım 2008 model cıft surgulu camlı koltuklu kango aracım var gecen hafta kasko yaptırdım kullanım cınsınde kapalı kasa kamyonet yazıyor yanındada glaas camlı van yazıyor benım aracım kapalı kasa degıl sıgortacıma soyledım bunun hep boyle oldugunu yanda camlı yazdıgını bır sey olmaz dedı gercekten bır sey olmazmı yanı benım arac kapalı kasa degıl??

sorun olmaz
  • aracıma kamyon carptı kırmızı ısıkta durmadıgı için %100 sucu kamyona verdiler.... eksper pert olup olmayacagına servisin vereceği masraftan sonra belli olur dedi... ben aracımın pert olmasını istemiyorum yapılsın istiyorum... benim kaskom yok karsı tarafın var... sigorta şirketine arabam yapılsın dediğimde yaptırırmı yoksa perte ayırırmı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asiruh2

aracıma kamyon carptı kırmızı ısıkta durmadıgı için %100 sucu kamyona verdiler.... eksper pert olup olmayacagına servisin vereceği masraftan sonra belli olur dedi... ben aracımın pert olmasını istemiyorum yapılsın istiyorum... benim kaskom yok karsı tarafın var... sigorta şirketine arabam yapılsın dediğimde yaptırırmı yoksa perte ayırırmı...

aracınızın masrafı ne kadr çıktı
    kaç model
    marka ve tip hk. bilgi verirmisiniz_???
  • 98model toyota corolla xei special abs+klima+airbag var... aracın fotolarını size maille gönderiyorum şimdi hasan bey
  • aracın masrafı hakkında servis henüz bilgi vermedi ben size sormak istedim tahmişni nekadardır die.. servis fazla çıkarırsa uygun bi fiyata yapan ustaya götürüp yaptırma hakkım varmı
  • hasan bey foto gönderdim maille ama gelmedi sanırım
  • Arkadaslar benim aracim 2006 fiesta ghia. Ctesi gunu bir tarfik katili otoparkta bulu an aracima sol Ön lastikten vurdu. Yan taraf duvar oldugundan ön sag taraf duvara vurdu. Arabayi servise gonderrim. Servis masraf olarak 9000+iscilik dedi. Kasko o zaman perte cikaririm deyince. Servis 2 saat sonra fiyati 6000 iscilik dahil fiyata cekti.
    Sonra bugun servise gittim araba yapiliyor fakat servis sorumlusu. Aracin direksiyon kutusundan yag kactigini bunun kazayla ilgili olmadigini soyledi. Fiyat sordum iscilik haric 2500 tl dedi. Sonucta dirksiyon kutusu darbe alan bolgede bunun nasil kazadan dolayi olmadigini anladiniz diye sordum iki taraftada yag kacagi oldugunu soylediler.
    Ben hemen uyandim olaya. Simdi direksiyon kutusunuda sayarlarsa araba perte cikiyor. Ama bu servisin isine gelmiyor. Muhtemelen experle anlasilmis ve kutu listeden cikarilmis.
    Bende sigortaya ya kutuyuda degistirin ya da dava acacagimi soyleyecem. Ya da perte cikarsinlar.

Baska yapmam gereken bisey var midir? Simdiden tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihucak

Arkadaslar benim aracim 2006 fiesta ghia. Ctesi gunu bir tarfik katili otoparkta bulu an aracima sol Ön lastikten vurdu. Yan taraf duvar oldugundan ön sag taraf duvara vurdu. Arabayi servise gonderrim. Servis masraf olarak 9000+iscilik dedi. Kasko o zaman perte cikaririm deyince. Servis 2 saat sonra fiyati 6000 iscilik dahil fiyata cekti.
    Sonra bugun servise gittim araba yapiliyor fakat servis sorumlusu. Aracin direksiyon kutusundan yag kactigini bunun kazayla ilgili olmadigini soyledi. Fiyat sordum iscilik haric 2500 tl dedi. Sonucta dirksiyon kutusu darbe alan bolgede bunun nasil kazadan dolayi olmadigini anladiniz diye sordum iki taraftada yag kacagi oldugunu soylediler.
    Ben hemen uyandim olaya. Simdi direksiyon kutusunuda sayarlarsa araba perte cikiyor. Ama bu servisin isine gelmiyor. Muhtemelen experle anlasilmis ve kutu listeden cikarilmis.
    Bende sigortaya ya kutuyuda degistirin ya da dava acacagimi soyleyecem. Ya da perte cikarsinlar.

Baska yapmam gereken bisey var midir? Simdiden tesekkurler.

hukuki hakkınızı kullanın
    çok geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: asiruh2

aracın masrafı hakkında servis henüz bilgi vermedi ben size sormak istedim tahmişni nekadardır die.. servis fazla çıkarırsa uygun bi fiyata yapan ustaya götürüp yaptırma hakkım varmı

hocam ben renoda çalışıyorum
    toyota için fiyat veremem
  • Merhaba Hasan Bey Mail Attım Fakat Görmeyeceğinizi Düşünerek Burayada sorumu yazıyorum..Biz Bir Megane Aldık 2005 Model Banka kredisi kullandık bundan yaklaşık 1,5 ay önce kaza yaptık ve arabayı erzincan servise çektiler araba ziraat sigortadan kaskolu Servis 20000 tl üzerinde masraf çıkarınca aracı perte ayırmaya karar verdi kasko 17000 ödeyecekti kabul etmedik bunlar aracın hurdasını pusula diye bir şirkete 12000 küsür bir paraya ihale usulü satmışlar dediki bize biz üsteleyince kasko şirketi bizim ödeyeceğimiz miktar 5200 tl bunu alın Kendiniz yaptırın pert etmeyelim yaptırıncada expere aracı gösterin kasko devam etsin biz kabul ettik daha sonra banka arabayı yaptırıp getirin öyle parayı ödeyeceğiz diyor kasko şirketine bir yazı göndermeleri gerekiyomuş göndermiyolarmış araçta kredi var diye Benim birinci sorum Araçta 20000 masraf yok 8000 civarı biz bu paranın hepsini alamazmıyız 2. sorum ise Bankanın bu parayı yatırmama lüksü varmı Konu hakkında bilgi verirseniz Sevinirim....

• Ayrıca Araç 21000tl civarı bir para ederken nasıl 17000tl veriyolar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbaros028

Merhaba Hasan Bey Mail Attım Fakat Görmeyeceğinizi Düşünerek Burayada sorumu yazıyorum..Biz Bir Megane Aldık 2005 Model Banka kredisi kullandık bundan yaklaşık 1,5 ay önce kaza yaptık ve arabayı erzincan servise çektiler araba ziraat sigortadan kaskolu Servis 20000 tl üzerinde masraf çıkarınca aracı perte ayırmaya karar verdi kasko 17000 ödeyecekti kabul etmedik bunlar aracın hurdasını pusula diye bir şirkete 12000 küsür bir paraya ihale usulü satmışlar dediki bize biz üsteleyince kasko şirketi bizim ödeyeceğimiz miktar 5200 tl bunu alın Kendiniz yaptırın pert etmeyelim yaptırıncada expere aracı gösterin kasko devam etsin biz kabul ettik daha sonra banka arabayı yaptırıp getirin öyle parayı ödeyeceğiz diyor kasko şirketine bir yazı göndermeleri gerekiyomuş göndermiyolarmış araçta kredi var diye Benim birinci sorum Araçta 20000 masraf yok 8000 civarı biz bu paranın hepsini alamazmıyız 2. sorum ise Bankanın bu parayı yatırmama lüksü varmı Konu hakkında bilgi verirseniz Sevinirim....

aracınızda dain mürtein var
    yani banka tarafından verilen krediye kaşılık banka rehin koymuş
    bu yüzden bu tutum içerisinde
    aracınız pert konumunda olması sebebiyle banka kendini güvene alıp yaptır getir ödeyeyim diyor
    aslında banka müdürünün insifiyatinde bir durum
    8000 bin tl. ye çıkma parçalar ile yaptırırsınız

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: barbaros028

Ayrıca Araç 21000tl civarı bir para ederken nasıl 17000tl veriyolar..

kasko değerine göre ve piyasa rayiç bedeline göre fiyat veriyorlar
    pert işlemleri esnasında itiraz etmediniz mi_?
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.