Şimdi Ara

Doğalgaz sobası alıcam ECA mı Fujiyama mı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
44.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Diğer sobalara göre daha kısa boyda olan hermetik doğalgaz sobalarından almayı düşünüyorum.
    Yanlız bu sobaların nekadar verimli olup olmadıklarını bilmiyorum.
    Hangi markanın daha iyi ısttığınıda bilmiyorum.
    Önerilerinize ve fikirlerinize ihtiyacım var.

Aşagıdaki belirtmiş olduğum iki sobadan siz hangisini önerirsiniz. ?

Fujiyama Hermetik 9 Kw. Doğalgaz Sobası

- Auer servis ve garantisi altında. 2 Yıl Garantili.
    - Doğalgaz ve LPG ile çalışacak şekilde imal edilmiştir.
    - Yakıtınızı yüksek verim ve mavi alevle yakar.
    - Üstün fonksiyonlara sahip gaz kontrol sistemi sayesinde ısıtıcı kolayca çalıştırılır.
    - Piezo elektrik çakmak ateşleme sistemli ve pilot alevlidir.
    - Pilot alevi yanmadığı sürece,yanbma odasına,gaz kesinlikle gitmez.
    - Alevin sönmesi halinde gaz geçişini otomatik oarak kesen magnet ventil sistemine sahiptir.
    - Özel baca ekipmanları say Xip 0 esinde ısıtıcının yanışı dış atmosfer koşullarında (rüzgar,fırtına,geri tepme v.b) etkilenme - derecesinin benzerlerine oranla çok daha az olduğu yapılan testlerle onaylanarak kesin üstünlük sağlanmıştır.

Fiyatı 389 Ytl

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eca 681 F 8 Kw Hermetik Doğalgaz Sobası

- Teleskobik baca , 200 mm ile 300 mm arasındaki duvar kalınlıklarında dış borular kesilmeden kullanılabilir.
    - Otomatik ateşleme sistemine sahiptir.
    - Termostat kontrollüdür ; Oda ısısını sabit tutarak gereksiz yakıt tüketimini önler.
    - Brülör paslanmaz çeliktir.
    - Yanma haznesinin içi ve dışı emaye kaplıdır.
    - Özel emaye kaplı rüzgarlığı geri tepmeleri önler.

Fiyatı 583 Ytl.

Doğalgaz sobası alıcam  ECA mı Fujiyama mı ?

• arkadaşlar iki firmada farklı özellikler yazmış kıyaslama bile yapamıyorum.

ayrıca iki firmada sobalarının kalorilerini belli etmemiş bilginiz varmı.
  • Aslında güç değerleri verilmiş. Fujiyama 9 Kw, Eca 8 Kw.

1 Kw= 860 Kcal hesabıyla Fujiyama 9 x 860 = 7740 kcal. Eca 8 x 860 = 6880 kcal dir.

Fujiyama daki Piezo elektrik çakmak ateşleme sistemli ve pilot alevli dediği sistem eski teknolojidir. Sobanın aktif olarak yanmadığı bekleme durumunda iken pilot alevi devamlı yanacağı için boşuna gaz tüketimi olacaktır.
    ECA da Otomatik ateşleme sistemine sahiptir diyor. Bu pilot alevi olmadığı ve otomatik ateşlemeyle yandığı anlamındadır. Bunu alırken iyice sorun. Gerçekten böyle ise boşuna gaz tüketimi olmayacaktır.
    ECA da Brülör paslanmaz çeliktir diyor. Bu çok önemli bir özelliktir. Uzun ömür ve temiz tüketim sağlar. Yanma haznesinin içi ve dışının emaye kaplı olmasıda küflenmeyi ve çabuk deformasyonu önler, dolayısıyla dayanıklılık sağlar. Ben olsam bu ikisi arasında hiç tereddüt etmeden Eca derdim..

• yorumun için teşekkür ederim.

Aslında benim kafamda ECA yoktu.

Bir arkadaşım fujiyama almış ve çok memnun olduğunu söyledi. onun söylemesiyle bir araştırayım derken birde baktım eca da aynı tipte bir soba cıkardığını gördüm.

Eca nın birkere teknik servis hizmetinin daha iyi olacağından kesin eminim.

Yanlız kalorisinin fujiyamanın altında gözükmesi ısanamayacağımın endişesini bana veriyor.
  • Bence de tereddütsüz ECA.
  • fujiyamanın daha yüksek ısı veren modelleride olduğunu firmasından öğrendim .

Aşağıdaki firmanın bana göndermiş olduğu maili size sunuyorum.

EN SON ÜRETMİŞ OLDUĞUMUZ MODEL FHS 9300 OLUP 9,3 KW ISI KAPASİTESİNDEKİ

HERMETİK CİHAZDIR,FANLI VE FANSIZ MODELLERİ MEVCUTTUR.

FHS 9000 ‘ÜN YENİ İSMİ FHS 10500 OLUP 10,5 KW ISI KAPASİTESİNDEDİR.

YİNE FHS 11000’İN YENİ İSMİ İSE FHS 12800 OLUP ; 12,8 KW’TIR.

MODELLERİN TAMAMI SÖYLEDİĞİNİZ ŞEKİLDE OTOMATİK TERMOSTATLIDIR.

BİLGİLERİNİZE

SAYGI VE SELAMLARIMIZLA;

Fujiyama

KAYSERİ
  • Ben de hermetik bacalı doğalgaz sobası kullanmayı düşünüyorum. Ancak dış alana açılan duvarda pencere ve perdeler var Doğalgaz sobasını yan duvara monte ettirip dirsek ile dış alan baca çıkışı yapabilir miyim? Baca uzunluğu en fazla kaç cm olabilir
  • Isıtma kapasitesinin fazlalıgı nasıl oluyor ?.....Birim sürede daha çok gaz yakarak....Bunu kafanızdaki mukayese hesabına ekleyiniz...Bir konu daha...1 KW fark Soba tam kapasite son ayarına kadar açık yanarken ortaya çıkacak...Ne olacak ?...Atmasyon hesapla yazıyorum...Birisi tam kapasite sonuna kadar açık ayarda yanarken bulundugu odayı 30 dak. da 25 C ye kadar ısıtıyorsa diğeri 35 dak. da aynı sıcaklıga ulaşacak....ANCAK YAKTIKLARI GAZ MİKTARI EŞİT OLACAK.... Normal kullanımda oda belli bir sıcaklıga geldiktn sonra devamlı kısık yakacaksınız...Aman paralar boşa gitmesin...Az gaz yaksın....Oda sıcaklıgı iyi....Diyeceksiniz.....Karar, para ve tercih sizlerin. ECA HER ZAMAN SAGLAM KALİTELİ ÜRÜNLERİYLE TANINIR....DİĞERİNİ BİLMİYORUM.....Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 17 Ekim 2009; 16:10:14 >

• doğru söze ne denir?
    Teşkkürler Taşkafa
  • Bu işin piri delonghi dir, eca, fujiyama fason markalar asla delonghi ile bir tutmayın eger bulursanız dedigimi alın.
  • İnternettn aram yaptığınızda Delonghi markasına ait hiçbir doğal gaz sobası bulamıyorsunuz. Acaba bu markaya ait ürünlerin üretimi bitmiş olabilir mi? Bir de As Delonghi diye tanımla var, sanırım bir başka firma ile ortak üretim söz konusu olabilir.

Sürekli Delonghi den bahsediliyor ama ürün yok nette. Belki istanbulda bulmak kolaydır. Bilemiyorum. Ben Fujiyamayı biraz daha ayrıntılı incelemek istiyorum.
  • SAKIN ECA ALMAYIN GÖVDE EMAYE KAPLI DİYORLAR AMA ZAR ONDAN KALIN VE BİR KAÇ SENE SONRA BENİM ECA GÖVDE ÇATLAMIŞ VE BÜYÜK THLİKE ATLATTIK KOKUNUN NERDEN GELDİĞİNİ ZOR BULDUM HİÇ UMMADIĞIMIZ YERDEN BICAK GİBİ 15 CM YIRTILMIŞ HAYREEEEEET ECA ALMAYIN SAKININ
  • öncelikle herkese selamlar .malum kış geldi sayılır artık ufak ufak sobalar yanmaya başladı . benim sorum ben yeni eve taşındım ve yeni sobalar tabi tesisat yaptırdık . fujiyama soba aldım ve servisi gelip taktı.yağmur yağdığında sobanın altından damla damla eve su giriyor bacanın etrafınıda alçı ile kapatmıştık o kadar bakıyorum açık bir yer göremiyorum ama su girmeye devam ediyor .bu konuda bilgisi olan,yardımcı olabilecek kimse varmı... şimdiden çok teşekkür ederim...
  • ECA kadar dandik bir soba görmedim. Eşşek gibi gövde de çalak var. Takır tukur çıkan seslerde cabası. Şimdi onun yerine soba arıyorum.
  • Ben kullanmadığım için bilemiyorum. Ben mira marka soba aldım 1,5 yıl önce. Hanımla gitmiştik bakmaya. tutturdu camlı soba camlı soba diye. görmüş bir yerde beğenmiş. Önünün yarısı cam olandan. plazma diye satılıyor galiba. Ben kırılır falan diye tereddütteydim. Sonra aldık. Çok memnunum. Ne camda bi sorun var, ne de ısıtmada. Galiba cam olduğu için ısıyı daha iyi yayıyor. Görünüşü de çok şık. Sonra üst komşumuz da mira aldı önü kare kare olan fujiyamaya benzeyen. 7 kw aldı ama çok iyi ısıtıyor. Daha ziyade bu mira markasının görünüşüde çok güzel. Tavsiye ederim.
  • selam arkadaslar ben evıme aldım cok memnunum saolsunlar musterı hızlmetlerını aradım baya ılgılendıler onların onerısıyle aldım cok saolsunlar cok memnunum :)

http://www.hepsibayide.com/Urun/Fujiyama-FBS-12800-Fanli-Bacali-Dogal-Gaz-Sobasi-pmu133.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zuzum_kubu -- 29 Kasım 2012; 23:58:30 >

• Doğal Gaz Sobası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler !

-Doğalgaz sobası alırken, TSE belgeli, bilinen ve tanınmış markalı, yetkili servis ağı yaygın, markalı ürünler tercih edilmelidir. Magnet ventili ile tam emniyet sağlamasına dikkat edilmelidir.
    2-Doğalgaz sobası yetkili servis tarafından kurulmalı, sobanın kullanım talimatına göre hareket edilmelidir.
    3-Gaz bağlantısı yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır.
    4-Soba yalnızca doğalgaz için kullanılmalıdır.
    5-Doğalgaz sobası, düz zeminli yanmaz malzemeden yapılmış bir duvara bağlanmalıdır. Yanabilen kaplamalar doğalgaz sobasının etrafından kaldırılmalıdır.
    6-Doğalgaz sobası soğuk iken, her yanı nemli bezle silinmelidir. Aşındırıcı temizleyici tozlar veya sprey kullanılmamalıdır.
    7-Sobanın kullanma kılavuzunda belirtilen hususlar dışında hiçbir parçasına ve ayarına dokunulmamalıdır.

http://www.hepsibayiden.com/Urun/Asroyal-HR-11000-Fansiz-Dogalgaz-Sobasi-pmu389.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.