Şimdi Ara

Word'de antetli kağıt hazırlamak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
84.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Antetli kağıt hazırlıyorum. Alt ve üst başlıkları hazırladım resim olarak. Bunları bir word sayfasına eklemek istiyorum ancak kalıcı olacak yani hangi dokumanı eklersem ekleyeyim boyutları ne olursa olsun sayfadaki yerlerinden kıpırdamayacaklar. Nasıl yaparım?

• Bilen yokmu arkadaşlar
  • Buldum belki merak eden varsa ekliyorum.

View-Header and Footer seçeneği ile ister resim ekleyin ister yazı yazın
  • Üstbilgi ve altbilgi olarak buraya eklerseniz o belge içinde her sayfad gözükür ancak siz sanki daha sonra yeni belge oluşturduğumda onlarda da gözüksün diye sormuşsunuz.
  • Antet
  • quote:

Orjinalden alıntı: BozkurtH

Antet

Bende öğrenene kadar çok merak etmiştim. Üstünde şirketin logosu ve diğer bilgileri bulunan kağıt diye kısaca özetleyebiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaviAteş

quote:

Orjinalden alıntı: BozkurtH

Antet

Bende öğrenene kadar çok merak etmiştim. Üstünde şirketin logosu ve diğer bilgileri bulunan kağıt diye kısaca özetleyebiliriz.

Teşekkür Ederim Hocam
  • Merhaba arkadaşlar,

Word2007 de sabahtan beri antetli kağıt hazırlamaya uğraşıyorum ama bir türlü başaramadım.

Hazırladığım bi şablon var, sol üste logo ekledim, alta adres yazdım. Ancak arasına bi yazı ve resim koyduğum zaman bu sabit olmasını istediğim veriler yerinden oynuyor, 2. sayfa için tekrar aynı şablonu yapmam gerekiyor.

Ben istiyorum ki logo ve adres yazım gömülü kalsın.

Internetten normal.dot dosyasıyla olduğunu okudum ama onuda yapamadım.

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Yarın iş seyahatine çıkacağım ve bu anteti hazırlamam gerekiyor.
  • Ekle-->Üst Bilgi'den şablonu ekleyin ve çıkın. Sonra ana sayfaya yazınızı yazmaya devam edin. Her sayfa da o şablon otomatik olarak gözükecektir.
  • Merhaba arkadaşlar,

Bende word'de antet oluşturmak istiyorum fakat sayfanın tamamını kaplayacak. OYSM soru kitapçıklarında olduğu gibi altta soluk renkle antet olacak ben üzerine yazı yazacağım bunu nasıl yapabilirim?

Normal.dat dosyasıda Alt Üt bilgide olmuyor ikiside üstüne yazdırmıyor??
  • Sizin dediğiniz filigran ekleme değil mi? ÖSYM örneği aklıma filigran kelimesini getirdi. Eğer öyleyse (Office 2010 Word'e göre) Sayfa Düzeni -> Filigran -> Özel Filigran seçeneği ile kendi filigranınızı tasarlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Superdeve

Sizin dediğiniz filigran ekleme değil mi? ÖSYM örneği aklıma filigran kelimesini getirdi. Eğer öyleyse (Office 2010 Word'e göre) Sayfa Düzeni -> Filigran -> Özel Filigran seçeneği ile kendi filigranınızı tasarlayabilirsiniz.

Merhaba aslında istediğim tamda sizin değiniz gib.. Fakat ben Office XP Pro kullanıyorum. Çözmem zaman alacak sanırm. Teşekkürler
  • iyi günler herkese

benim yardım istediğim konu filigran resmini ekleyip onun yarı saydam değilde normal gözükmesini istiyorum.bunu yapabilmenin bir yolu varmı ?

çok makbule geçecek eğerki bunun bir çözüm yolu varsa

edit:silerek geç seçeneğini kaldırdığımızda iyileşme oluyor ama yinede resmin orjinaline göre silik görünüm oluyor ben bunun olmasını da istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comoros -- 4 Ağustos 2012; 10:04:11 >
  • hort
  • İhtiyacınız olursa tasarım olarak şu sitede güzel örnekler var:
    http://www.alokartvizit.com/tasarimlar/antetli-kagitlar/antetli-kagit-90-gr-trigomi-baski
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.